Zrodzony z fantastyki

Jaką ocenę w skali szkolnej dał(a)byś tej pracy?

1
Brak głosów
1+
Brak głosów
2
Brak głosów
2+
Brak głosów
3
Brak głosów
3+
Brak głosów
4
Brak głosów
4+
Brak głosów
5
2 (67%)
5+
1 (33%)
6
Brak głosów
 
Liczba głosów: 3
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

Cestar d'Vadalis [Eberron]

ndz mar 28, 2010 1:54 pm

Niniejszym rozpoczynam akcję dokańczania projektów od dawien dawna leżących na dysku. Pierwszym z nich jest eberroński szalony wynalazca. Mam nadzieję, że go polubicie :)

Ankieta powyżej to eksperyment, który podsunął mi Jean de Lille. Narodził się on w tym temacie i, ogólnie rzecz biorąc, chodzi o to, by osoby niemające czasu czy pomysłu na komentarz mogły wypowiedzieć się o pracy, a w dalszej perspektywie - by najlepsze miały coś w rodzaju reklamy. Mam nadzieję, że nie uznacie tego za niedojrzałą żądzę sławy :wink:

Cestar d’Vadalis


W cieniach jednego z wielkich miast Khorvaire niestrudzenie pracuje szalony wynalazca, szukający coraz skuteczniejszych sposobów połączenia życia z maszyną. Odrzucony przez własny ród i nieprzejmujący się tym, dla kogo właściwie pracuje, Cesar d’Vadalis całą energię poświęca na swoje eksperymenty.

Maszyna nigdy nie dorówna życiu, ale może je wzmocnić. Pomyślcie, co można by osiągnąć, gdyby połączyć życie nie tylko z magią, ale i ze światem – skała, żelazo i drewno chłoną magię bardziej ochoczo, niż ciało. Nasz dom mógłby stworzyć istoty, którym nie dorównają ani dotychczasowe nieśmiałe próby z mageniką, ani cannithskich zbrojnokształtnych – i to bez sięgania po plugawą wiedzę daelkyrów! Zrozumcie – zwierzęta nigdy nie będą takie, jak my! Musimy nauczyć się patrzeć na nie jak na materiał, nie braci!
-Przemowa Cestara na forum rodu Vadalis, tuż przed jego wygnaniem

Młody, ambitny Cestar nie mógł liczyć na zrozumienie swoich idei – Dom Vadalis jest zbyt przywiązany do druidzkich filozofii, by pozwolić na podobną profanację czystości natury. Młodzieniec musiał wybierać – rezygnacja ze swoich ambicji lub poparcia rodziny. Pozostał wierny tym pierwszym i wyruszył w samotną podróż, żegnany obelgami i groźbami reszty Vadalisów.

Młodzieniec zapadł się jak kamień w wodę na parę lat i których rozpoczął badania, o których od zawsze marzył. Początkowo spotykały go same rozczarowania – śmierci zwierząt, które chciał udoskonalić. Gdy jednak był już gotów przyznać się do klęski, odniósł pierwszy sukces – pies, nad którym eksperymentował, nie tylko przeżył wszczepienie mu kryształu Eberron, ale i dokładnie wykonywał zapisane w klejnocie instrukcje. Kolejne udane próby pozwoliły w parę dni uczynić zwykłe zwierzę potężniejszym od magenicznego stworzenia uzyskanego dzięki wielu pokoleniom precyzyjnego krzyżowania i ostrożnym wplataniu w nie magii. Istoty stworzone przez Cestara są oszpecone i groteskowe, lecz magik w ogóle się tym nie przejmuje – nigdy nie traktował zwierząt jako naprawdę żywych istot i nie obchodzi go wygląd swoich sług.

Gdy Cestar uznał, że zadowalają go wyniki własnych badań, zaoferował swoje usługi jednej ze stron Ostatniej Wojny. Której dokładnie? Nie wiadomo. Być może na polecenie Cyre tworzył wierzchowce zdolne dorównać koniom z Valenar, albo umożliwił zaklęcie mocy Płomienia w istoty mające mierzyć się z nieumarłym wojskiem Karrnath. Niewykluczone też, że nie ograniczył swoich eksperymentów do zwierząt, przygotowując dla jednego z Pięciu Narodów oddział ludzi mających zaskakująco wiele wspólnego ze zbrojnokształtnymi…

Koniec wojny nie oznacza końca pracy Cestara. Wiele stronnictw słyszało o jego możliwościach i dało by wiele, by z nich skorzystać. Dla naszego innowatora oznacza to możliwości, ale i kłopoty – dom Vadalis dowiedział się o jego badaniach i gotów jest zrobić wszystko, by naprawić błąd, jakim było pozostawienie go przy życiu. Przez lata tajemnych badań Cestar stał się mistrzem kamuflażu, mimo tego już dwa razy od śmierci z rąk krewnych uchronił go tylko jego as w rękawie – Paskud. Kiedyś zdobyty z narażeniem życia dumny valenarski koń, teraz mutant – oszpecony, lecz niewiarygodnie szybki, wytrzymały i dysponujący kilkoma magicznymi sztuczkami. Cestar włożył w jego udoskonalenie wiele pracy i funduszy, przez co odczuwa względem tego zwierzęcia coś w rodzaju przywiązania – i jest to chyba jedyna istota mogąca na nie liczyć ze strony niezrozumiałego innowatora.

Szybka Śpiewka


Cestar d’Vadalis SW 8
Mężczyzna człowiek twórca (artificer) 8
CN średni humanoid (człowiek)
Init +1; Zmysły Nasłuchiwanie +0, Spostrzegawczość +0
Języki elfi, gnomi, krasnoludzki, niziołczy, wspólny

KP 20, dotykowy 13, nieprzygotowany 19
PW 36 (8 KW)
Wytrw +3, Ref +3, Wola +6

Szybkość 6 m (4 pola)
Wręcz +7/+2 (1k8+2, morgensztern +1) lub
Na dystans +8 (1k8+2, 19-20, lekka kusza +1)
Bazowy atak +6, Zwarcie +6
Akcje specjalne metamagic wand trigger
Przedmioty użytkowe różdżka kamiennej skóry (4 ładunki), różdżka płonącego promienia (17 ładunków), różdżka przyzwania sojusznika natury IV (10 ładunków), różdżka wstrzymania osoby (23 ładunki), zwój niewidzialności, zwój teleportacji, 3 eliksiry leczenia poważnych ran
Nasycenia (infusions) (PC 8 ):
4. poziom: 2/dzień
3. poziom: 4/dzień
2. poziom: 4/dzień
1. poziom: 4/dzień
Zdolności czaropodobne (PC 8 )
1/dzień: zdominowanie zwierzęcia (ST 15)
2/dzień: zauroczenie zwierzęcia (ST 13)

Atrybuty S 10, Zr 13, Bd 12, Int 18, Rzt 10, Cha 14
SC artificer knowledge (+12), artisan bonus, craft homunculus (aktualnie brak), item creation, retain essence, wykrywanie pułapek
Atuty Least dragonmark (Mark of handling), Lesser dragonmark (Mark of handling), Podbicie czaru, Skupienie na umiejętności (stosowanie magicznych urządzeń), Stworzenie cudownego przedmiotu, Stworzenie konstruktu, Stworzenie magicznej broni i pancerza, Stworzenie różdżki, Walka z wierzchowca, Ważenie eliksirów, Zapisanie zwoju
Umiejętności czarostwo +15, jeździectwo +6, koncentracja +12, rzemiosło (alchemia) +15, rzemiosło (kamieniarstwo) +5, rzemiosło (metalurgia) +15, używanie magicznych urządzeń +16 (+18 by aktywować przedmioty, których atut tworzenia posiada), wiedza (tajemna) +15, wycena +15
Posiadane przedmioty przedmioty użytkowe oraz napierśnik +2, morgensztern +1, lekka kusza +1, kołczan z 20 bełtami, pierścień ochrony +2, dragonmark focus +2, amulet Paskuda, notatki z eksperymentów, fałszywe dokumenty identyfikacyjne.


Wygląd: Cestar to wysoki, postawny mężczyzna po trzydziestce. Ma ostre rysy twarzy i przenikliwy, analityczny wzrok, w którym tli się iskierka szaleństwa. Jego ostrzyżone na jeża włosy są czarne, podobnie, jak wąsy. Zawsze gładko goli brodę. Zwykle chodzi w prostym, podróżnym stroju w różnych odcieniach brązu.
Osobowość: ambitny, analityczny, arogancki.
Motywacje i przekonania: wiara w moc magii (zwłaszcza czarów twórców), potrzeba nieustannego udowadniania własnej wartości, miłość do własnych eksperymentów.
Można go spotkać: gdziekolwiek w Khorvaire. Cestar trzyma się jednak cieni i większość czasu spędza zaszyty w siedzibie organizacji, dla której aktualnie pracuje.
Odgrywanie: w kontaktach z osobami niezwiązanymi z jego planami Cestar jest małomówny i zachowawczy, lecz sprowokowany do jakiejkolwiek dyskusji niezmordowanie będzie starał się dowieść, że ma rację. Broni swoich projektów z szaleńczym wręcz entuzjazmem, starając się jednak podeprzeć swoje zamiłowanie do nich solidną argumentacją.
Walka: Cestar za wszelką cenę stara się uniknąć walki – nie jest to trudne, patrząc na szybkość jego wierzchowca. Jeżeli wyda mu się ona nieunikniona, rzuci na siebie kamienną skórę i zacznie tworzyć armię sojuszników dzięki różdżce przyzwania sojusznika natury. Schowane za pazuchą zwoje niewidzialności i teleportacji to jego ostatnia deska ratunku. Jeżeli z jakiegoś powodu to on byłby agresorem, pojawiłby się na polu walki wraz z licznymi udoskonalonymi zwierzętami – dodatkowo wzmocnionymi przez jego nasycenia.

Paskud SW 4
Samiec rozwinięty (8 KW) valenarski wierzchowiec - pokraczna hybryda
N duże zwierzę
Init +7; Zmysły Węch, widzenie w słabym świetle, Nasłuchiwanie +6, Spostrzegawczość +5

KP 21, dotykowy 12, nieprzygotowany 18
PW 60 (8 KW)
Wytrw +9, Ref +9, Wola +4

Szybkość 27 m (18 pól), bieg
Wręcz +2/+2 (1k4+1, 2 kopyta)
Bazowy atak +6, Zwarcie +12
Zdolności czaropodobne (PC 4)
1/dzień: chmura mgły, szybki odwrót
Na życzenie: przebranie

Atrybuty S 14, Zr 16, Bd 16, Int 2, Rzt 14, Cha 10
SC imprint polecenia, podatność na nasycenia, zwiększenie szybkości
Atuty Bieg, Doskonalsza inicjatywa, Krzepa
Umiejętności Nasłuchiwanie +6, Skakanie +30, Spostrzegawczość +5
Posiadane przedmioty skórzane ladry +2 (odpowiednik skórzni)

Wygląd: Paskud nieustannie ukrywa się pod iluzją przedstawiającą zwykłego konia siwej maści. W prawdziwej postaci wzdłuż jego nóg biegną kanaliki z różnokolorowymi substancjami, ciało jest pokryte siecią metalowych i drewnianych linii, a w czoło wszczepiony jest kryształ Eberron. Ponieważ jednak Cestar dba o swojego wierzchowca, wciąż widać w nim dumne stworzenie z Aerenal.
Ostatnio zmieniony ndz mar 28, 2010 4:23 pm przez Planetourist, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

Cestar d'Vadalis [Eberron]

ndz kwie 04, 2010 3:27 am

Teraz dopiero rzucił mi się w oczy ten temat i... kradziej pomysłów :razz:, choć sam rozważałem raczej krzyżówkę Cannith/Vadalis z wynaturzonym znamieniem, w sam raz do reaktywacji Wojny Znamion :wink:. Proponuję zastanowić się nad stosowanym nazewnictwem - można tu wymyślić coś ciekawego. Powinieneś też przyjrzeć się tekstowi od strony językowej; zdarzają Ci się potknięcia.

Mam wrażenie, że Cestar (w pierwszym akapicie nazywasz go "Cesarem" - może to nie taki zły pomysł?) jest materiałem nad Self-Forged - a już na pewno może zainteresować osoby tego rodzaju. Merix d'Cannith również mógłby wyciągnąć dłoń do wyrzutka... Ciekawe byłoby połączenie mageniki z mageotechniką. Proponuję także zastanowić się nad modyfikacjami, które nie są możliwe (albo mogą być zbyt trudne lub nielegalne) przy pomocy samej mageniki - dodatki przywodzące na myśl zbrojnokutych i ich większych kuzynów (stalowe krakeny, zbrojnokute sokoły i tytany).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość