Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion

ndz maja 29, 2005 10:15 pm

1. Zwiększenie premi za chodzenie bez butów jest lekko nie na miejscu (nie tworzy klimatu i jest zbędne. Poza tym, wszak każdy zna bajkę o Kocie w butach :wink: )
2. Skoro widzą więcej, to powinny mieć plusy do przeszukiwania. Dodałbym jeszcze widzenie w ciemnościach (120ft).
3. Rasa zbyt potężna na LA 0, jednakze za słaba na LA+1. Ogólnie jakaś taka bezpłciowa :P

Awatar użytkownika
Cutter
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn maja 30, 2005 5:23 pm

ad1 - Moim zdaniem jest to jasne i logiczne, że kot bez sztucznej przeszkody w postaci butów skrada się lepiej. kKot w butach?, no tak, każdy się opiera na tym na czym chce...

ad2. Plusy do przeszukiwania są, widzenia w ciemnościach nie ma - ponieważ koty w ciemnościach wcale nie widzą lepiej

ad3. - Dziękuję, za bardzo miłą opinię i te wszystkie argumenty, które przytoczyłeś na jej poparcie

Kilka modyfikacji:
Chatte'y niezmiernie rzadko łączą się w pary na stałe, więc zazwyczaj dzieci są wychowywane przez jak najkrótszy czas przez oboje rodziców (tylko tyle ile jest to niezbędne 2-3 miesiące zazwyczaj), a później pozostają z matką do okresu uzyskania samodzielności (około 4-5 lat). Co nie oznacza, że wtedy Chatte jest osobnikiem dorosłym, dojrzałośc płuciową osiągają zazwyczaj w wieku 8-10lat (Kobiety Chatte zazwyczaj prędzej o około 2 lata [6-8]. Mniej więcej w rok po osiągnięciu przez Chatte'y okresu dojrzałości rozpoczynają one swój okres rui, który trwa mniej więcej do 11lat u kobiet i do 14-15 u mężczyzn. Po tym okresie łączenie się Chatte'ów w pary jest bardzo rzadkie. Dodatkowo samice Chatte 'przekwitają' w wieku około 20-23 lat.

I zmieniłem zasady dotyczące spania przez 12 godzin. Bądźmy szczerzy. Kto mając w druzynie Chatte'a byłby w stanie w miare normalnie podróżować. (pobiegnij tam Kocie do przedu, połóż się spać, my dotrzemy za4h i pośpimy dalej razem, żebyć nam nie marnował 1/6 doby [w poprzednim założeniu 1/3 - bo tyle wynosiłaby różnica między długością spania kota, a człowieka:/ ])

Rasa jest na ukończeniu - i moim skromnym zdaniem podchodzi jeszce pod LA=0
Mam nadzieję, że mogę liczyć na ten oststni wysiłek dobrej woli wśród forumowiczów i końcowe uwagi i propozycje. Z góry dziękuję

At-Mato
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pn maja 30, 2005 6:01 pm

Jakie obrażenia zadają pazury ??
Poza tym, klasa bardzo mi się podoba.
Pozdrawiam

Bjorn Westlander
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn maja 30, 2005 6:33 pm

...no nie wytrzymam, muszê. Bo za czêsto to widujê w aktualno¶ciach.
"Chatte" znaczy po francusku mniej wiêcej tyle, co "pussy" po angielsku. Nie tylko kot, ale tak¿e narz±d ¿eñski. Wymy¶lcie co¶ bardziej kreatywnego.

Awatar użytkownika
Cutter
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn maja 30, 2005 11:31 pm

Dzięki za przypomnienie At-Mato , miałem to zrobic juz wcześniej, ale wyleciało mi z głowy:/
Wydaje mi się, że będzie to wyglądać w ten sposób:
Atak pazurami
Chatte walczący pazurami traktowany jest jako uzbrojony.
Zadaje k4 obrażeń + modyfikator ze Zręczności

i jeszce jedno - Chatte to rasa mie klasa ;P (domyślam się, że to przejęzyczenie, chciałem tylko zwrócic uwagę). tak czy siak dziękuję za pozytywną opinię ;)

Bjorn Westlander-> była jeszce idea Minette, ale z racji jak to by się odmieniało po polsku ('Widzicie ta piękną Minetkę' itd. :D:D) projekt odpadł,
co w skrócie oznacza, że nie mam pomysłów (a ta nazwa, pomijając ten 'drobny' :P mankament mi się podoba)

At-Mato
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

wt maja 31, 2005 6:29 pm

Co do obrażeń to ustawiłbym k6.
Zręczność dodałbym do premi do trafienia.
A co do mojego wcześniejszego postu, to była pomyłka, przepraszam.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Urko
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt maja 31, 2005 8:53 pm

K6 obrażeń zadaje bodajże wilk, gryząc. Różnica między małymi, jakby nie było, pazurami kota a pokaźnymi kłami wilka jest dość wyraźna, więc nie dałbym Chatte'owi więcej, niż k4, a nwet k3 obrażeń pazurami, bez premii ani do ataku, ani do obrażeń ze Zręczności. Bo i z jakiej okazji?

Bjorn Westlander
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt maja 31, 2005 9:13 pm

nie da³bym Chatte'owi wiêcej, ni¿ k4, a nwet k3 obra¿eñ pazurami, bez premii ani do ataku, ani do obra¿eñ ze Zrêczno¶ci. Bo i z jakiej okazji?
Wampir zadaje piê¶ci± 1k6, a te¿ ma rêce nieszczególnych rozmiarów. Niestety nie bardzo mam czas sprawdzaæ, jak to jest z innymi ¶rednimi humanoidami.

Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion

wt maja 31, 2005 9:41 pm

Obrażenia powinny być o kostkę większe niż normalne uderzenie bez broni, czyli d4.
Co do zręczności: jeśli postać będzie miała odpowiedni atut, to dostanie premię ze zręczności do ataku.

Do notki poniżej: ja wiem, że Ty wiesz, jendakże wiem także, że nie wszyscy wiedzą, to co obydwaj wiemy :wink:

Awatar użytkownika
Urko
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt maja 31, 2005 10:11 pm

Co do zręczności: jeśli postać będzie miała odpowiedni atut, to dostanie premię ze zręczności do ataku.

Wiem, chodziło mi to, żeby Chatte nie dostawał takiego bonusu rasowo, bez brania atutu. Co do kostki obrażeń - czyli moje domysły były słuszne. K4, nie więcej.

Awatar użytkownika
Cutter
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt maja 31, 2005 11:19 pm

po prostu normlanie do obrażeń dodaje się premię z siły (o ile dobrze pamiętam, choć mogę sie mylic oczywiście)
i właściwie macie rację, że tak powinno zostać:P
kostka oczywiście k4

Awatar użytkownika
Cutter
Częsty bywalec
Częsty bywalec

czw lis 24, 2005 9:37 pm

Wskrzeszam rozmowy nad rasą, oczywiście z powodu zbliżającego sie konkursu.
Dodałem kilka ciekawostek fabularnych, żeby lepiej się czytało.
Odnośnie mechaniki:
Pytam się co dalej z obrażeniami zadawanymi przez zęby i pazury Chatte (moja propozycja na górze).
A także nie wiem który efekt działania atutu 'Na cztery łapy' jest lepszy
Postać otrzymuje obrażenia dopiero gdy spada z wysokości powyżej 6 metrów / Postac otrzymuje tylko połowę obrażeń z powodu upadku z dużej wysokości.

To tyle na razie. Proszę o ostrą acz konstruktywna krytyke.
Liczę, że nowe kotki się spodobają ;)

PS: niedługo gram tą rasą, mam juz stworzona postać, więc będę się mógł podzielić wrażeniami praktycznymi :)

Joey__
Stały bywalec
Stały bywalec

pt lis 25, 2005 12:25 pm

"Z przygód z³odzieja Slaisha":
* to w koñcu kociak by³ uzbrojony w rapier czy sejmitar?
* w drugim zdaniu jest "nastepnie", powinno byæ "nastêpnie",
* w trzecim zdaniu jest "najtañczy", powinno byæ "najtañszy",
* w trzecim zdaniu jest "dostepny", powinno byæ "dostêpny",
* w wyra¿eniu "Hej Ty!" powinno byæ "ty", a nie "Ty". To nie jest list, zaproszenie czy te¿ wypowied¼ na forum,
* kawa³ek dalej jest "najprostrzy", powinno byæ "najprostszy",
* kawa³ek dalej jest "dotyczhczasowy", powinno byæ "dotychczasowy",
* kawa³ek po przekleñstwie jest "zaniem", powinno byæ "zanim",
* przy my¶lach Chatte jest "pomysla³", powinno byæ "pomy¶la³",
* kawa³ek dalej jest "ukar¶æ", powinno byæ "ukra¶æ".

Osobowo¶æ:
* w pierwszym zdaniu jest "zamkniete", powinno byæ "zamkniête".

Opis fizyczny:
* w ostatnim zdaniu jest "postura,kolor", powinno byæ "postura, kolor".

Charakter:
* w pierwszym i jedynym zdaniu jest "odstepstwa", powinno byæ "odstêpstwa",
* kawa³ek dalej jest "sa", powinno byæ "s±".

Krainy chatte:
* nazwa to "Krainy chatte", powinno byæ "Krainy Chatte". Je¶li zawsze piszesz z du¿ej, to siê tego trzymaj.

Jêzyk:
* ostatnie zdanie koñczy siê przecinkiem, a powinno kropk±.

Poszukiwacze przygód:
* w przedostatnim zdaniu jest "palladydynów", powinno byæ "paladynów".

"Kroniki Aberkstanu: O dru¿ynie Czarnego Ostrza":
* czy "bohatery" w pierwszym zdaniu to zabieg celowy? Brzmi ¶wietnie, ale wolê siê upewniæ,
* w drugim zdaniu drugiego akapitu jest "naprawde", powinno byæ "naprawdê",
* a zaraz potem jest "zmie¿a³", powinno byæ "zmierza³",
* w trzecim zdaniu drugiego akapitu jest "siêe", powinno byæ "siê",
* w pierwszym zdaniu trzeciego akapitu jest "zblizyc", powinno byæ "zbli¿yæ".

Informacje dodatkowe:
* w pierwszym zdaniu jest "swiecie", powinno byæ "¶wiecie"

Rodzina, sprawy p³ciowe:
* po nazwie powinien byæ dwukropek. Je¶li zawsze tak jest, to siê tego trzymaj,
* w trzecim zdaniu jest "Dojrza³o¶c", powinno byæ "Dojrza³o¶æ".

"Pamiêtniki. Wyprawa po tarczê Ivazraela":
* w pierwszym zdaniu jest "opowiedzia³m", powinno byæ "opowiedzia³",
* zaraz po tym jest "nastepuje", powinno byæ "nastêpuje",
* w siódmym(chyba) zdaniu jest "przemyslnie", powinno byæ "przemy¶lnie",
* w jedenastym(te¿ chyba) zdaniu jest "do¶c", powinno byæ "do¶æ",
* w trzecim od koñca zdaniu jest "gdyz", powinno byæ "gdy¿".

"Zabawne anegdoty o rasach ¶wiata":
* w pierwszym zdaniu jest "Czerwonego smoka", powinno byæ "czerwonego smoka",
* w drugim zdaniu jest "artafakt", powinno byæ "artefakt",
* po drugiej wypowiedzi barona jest "Wykszykn±³", powinno byæ "Wykrzykn±³".

Opisy specjalnych zdolno¶ci:
* jest "widzenie w s³abym ¶wietle", powinno byæ "Widzenie w s³abym ¶wietle",
* opis Wêchu - z tego co wiem jest to objête OGL, wiêc mo¿esz chyba przepisaæ,
* w opisie Rozmowy z kotami jest "zdolno¶c", powinno byæ "zdolno¶æ",
* w opisie Snu jest "sa", powinno byæ "s±",
* w opisie Szerokiego k±tu widzenia jest "swójukradkowy", powinno byæ "swój ukradkowy".

Bieg³o¶ci w broni:
* w nazwie jest "Bieg³o¶ciw", powinno byæ "Bieg³o¶ci w",
* jest "instyktownie", powinno byæ "instynktownie".

Broñ naturalna:
* obra¿enia ataku pazurami zale¿ne od zrêczno¶ci? Przecie¿ to jest ¶mieszne...

Atuty dla Chatte:
* w nazwie ma byæ "Chatte'a"? Nie powinno byæ przypadkiem po prostu "Chatte"?
* w opisie Kocich zmys³ów jest "w±sow", powinno byæ "w±sów",
* w opisie Na cztery ³apy jest "Postac", powinno byæ "Postaæ".

To tyle co z literówek i takich ra¿±cych rzeczy wy³apa³em. Jak co¶ to poszukam jeszcze.
Mechaniki mi siê komentowaæ szczerze mówi±c nie chce ;P. Opis fabularny mi siê podoba. Pomys³ co prawda oklepany, ale fajne.
Swoj± drog± jak siê czyta komentarze to ewidentnie widaæ podzia³ na lubi±cych koty i nie przepadaj±cych za nimi ;P. A ja Wam powiadam - jakby nie ludzie, to koty zdominowa³yby t± planetê. Hawk.

Pozdrawiam,
Joey

Awatar użytkownika
Cutter
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pt lis 25, 2005 1:51 pm

Joey wielkie dzięki za Twoje uwagi! Naprawde :)

* to w końcu kociak był uzbrojony w rapier czy sejmitar?

Głupi błąd ;/ - poprawione
* czy "bohatery" w pierwszym zdaniu to zabieg celowy? Brzmi świetnie, ale wolę się upewnić,

To było celowe, stylizacja na stary przekaz
* obrażenia ataku pazurami zależne od zręczności? Przecież to jest śmieszne...

;P;P;P (nie ma już)
Wszystkie literówki poprawione ;)

jakby nie ludzie, to koty zdominowałyby tą planetę. Hawk.

święta racja :D:D

Faerish__
Stały bywalec
Stały bywalec

pt lis 25, 2005 6:12 pm

S± to koto³aki - hybrydy kota

Nie posuwa³bym siê do stwierdzenia ¿e s± koto³akami, gdy¿ takie ju¿ istniej± i to zupe³nie co innego, poza tym co¶ co jest -³akiem zawsze jest likantropem.

Charakter: Neutralny na osi dobro/z³o - odstêpstwa s± nieliczne

A co z osi± prawo-chaos?

Ogólnie rasa jest dobrze wykonana, choæ pomys³ robienia hybryd ludzi ze zwierzêtami jest oklepany, dlatego poleca³bym wzmocniæ ich od strony osobowo¶ci.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
joseph__
Stały bywalec
Stały bywalec

czw gru 08, 2005 6:14 pm

w dłoni nieznajomego pojawił się rapier, który ułamek sekundy później ciął płasko przez jego gardło.

Może i się czepiam, ale widzę tu dwa błędy:
1. Rapier służy do zadawania pchnięć nie do cięcia, jego brzegi są tępe.
2. Z tego co napisałeś wynika, że to rapier ciął nie zaś nieznajomy.

Awatar użytkownika
Eri
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw gru 08, 2005 7:10 pm

1. A ja znam 2 wersje na temat "co to jest szpada, a co rapier" i mam wrażenie, że obie używane. Osobiście jestem zdania, ze właśnie rapier to jest toto czym się da też ciąć, a szpada to jest taki... no, taki krótszy rożen. :P
2. Może miało być "którym"? Nii, też bez sensu. Ale w tym wypadku jeszcze ujdzie taki błąd... W sumie rapier tnie.
3. Fajnie, ze ktoś też się lubi czepiać języka. :D

MICK3Y
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

czw gru 08, 2005 7:26 pm

Nie wiem czy widzia³e¶ Morrisonowsk± wersjê Hanka "Bestii" McCoy`a. Ten kociak, którego stworzy³e¶, jest s³odki ale prywatnie widzê koci± rasê jako szybkich, silnych i charyzmatycznych (pewnie LA+3). Podobno w Epic handbook jest W³adca kotów czy pan kotów (nie wiem, nie mam ;( moze tam znajdziesz zdolno¶ci (charakterystyki zapewne ma epickie).

Tak wygl±da wersja na emeryturze ;)Obrazek

Awatar użytkownika
joseph__
Stały bywalec
Stały bywalec

czw gru 08, 2005 8:02 pm

1. A ja znam 2 wersje na temat "co to jest szpada, a co rapier" i mam wrażenie, że obie używane. Osobiście jestem zdania, ze właśnie rapier to jest toto czym się da też ciąć, a szpada to jest taki... no, taki krótszy rożen

Możliwe, nie polemizuje. Choć moja wersja bardziej mi odpowiada. :wink:

3. Fajnie, ze ktoś też się lubi czepiać języka.

:mrgreen:

Pozdrawiam (szczególnie Eri) j.

Dodane Nie wytrzymałem, musiałem sprawdzić. Znalazłem taki oto tekst, którego autor przychyla się do mojej teorii.( :twisted: ) Rapier

Awatar użytkownika
Eri
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw gru 08, 2005 10:25 pm

Oftop, ale w temacie, w końcu dyskusja jest o błędach lub nie w opisie rasy: <!--QuoteBegin-Wikipedia+-->
Wikipedia pisze:
<!--QuoteEBegin-->Rapier jest bronią białą dłuższą od szabli przeznaczoną głównie do cięcia i kłucia lub tylko do kłucia.
Więc obie są dobre chyba...

Allin Saiferdel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

czw lut 16, 2006 2:12 pm

Względem nazwy, mam dwie propozycje:<br />a) Tigranie- nazwa czegoś podobnego z Evermore (świat gry Age of Wonders)<br />b) Neghranie- Noghri ze Star Wars są podobne do kotów (szara sierść, cichy chód... tylko obrazka nie widziałem..)<br />Co wy na to?<br />BTW: Rapier to zakrzywiona broń sieczna i kłująca pochodząca z Bliskiego Wschodu, używana przez kawalerię.

Joey__
Stały bywalec
Stały bywalec

czw lut 16, 2006 2:44 pm

BTW: Rapier to zakrzywiona broń sieczna i kłująca pochodząca z Bliskiego Wschodu, używana przez kawalerię.
<br />Rapier? Ee, chyba nie. Nie myślałeś przypadkiem o sejmitarze albo tym... no... na "f"(falchon?)? Tak czy inaczej rapier to broń europejska i jak najbardziej prosta.<br />Co do nazw - Chatte, chociaż brzmi dziwnie, kiepsko się odmienia i znaczy mniej więcej tyle co "pussy"(o czym mówił wcześniej Westlander), to jednak podoba mi się bardziej.<br /><br />Pozdrawiam,<br />Joey

Allin Saiferdel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

czw mar 30, 2006 2:10 pm

Joey, pomerda³o mi siê z pa³aszem. :) Chatte brzmi jak z francuskiego... Którego w Dnd nie ma! IMHO Neghranie brzmi± lepiej, ale to tylko moja i Thobolda ( to te¿ jego pomys³ ) opinia. A o Noghri starwarsowskich nikt nic nie wie?

Awatar użytkownika
Yuber
Użytkownik
Użytkownik

wt lip 03, 2007 12:01 am

Sprawa pierwsza: coś takiego było. Khajity. Mojego autorstwa :wink: :razz:

Ten na 'f' to falkion ;) bardzo szeroka szabla uproszczenie mówiąc :P

Nazwa jest..... dziwna. Nie pasuje raczej do klimatu D&D.

Ogólnie rasa dobra, chociażbym usunął karę do Charyzmy, zamiast niej dał karę do Budowy.

Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion

wt lip 10, 2007 9:17 pm

Yuber pisze:
Sprawa pierwsza: coś takiego było. Khajity. Mojego autorstwa Wink Razz

Trafna uwaga... gdyby nie fakt, że Chatte zostały napisane w 2005 roku, a Twoja rasa jakieś dwa lata później (i w tej kwestii jest też młodsza od akiali o jakiś rok).

Dumathoin
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

sob wrz 01, 2007 3:14 pm

Fajna postać zwłaszcza dla łotrzyków i postaci lubujących w lekkich broniach.Dobra postać spróbuje kiedyś nią zagrać i w tedy zdam relacje.8)

---

Przeczytałem to co napisał MICK3Y i jego porównanie z Hankiem McCoy-em z X-mena.I zgadzam się z nim taka postać powinna być troszke silniejsza i inteligentniejsza.Ale pozatym spoko nawet fajne dla mistrzów podziemi,bo przecież kto nie lubi samotnych i odepchniętych od reszty stworzeń postaci umieścić w swojej przygodzie.

Chwała i cześć Moradinowi.

Używaj opcji edytuj, zamiast pisań notkę pod notką

Awatar użytkownika
Kayetan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

ndz maja 18, 2008 10:09 am

A oto kilka moich propozycji do tej rasy:

Wylizywanie ran
Podczas odpoczynku rany Chatte goją się 1k4 razy szybciej (conajmniej 2 razy).

Dziewięć kocich żyć
Chatte z racji pokrewieństwa z kotami mają swoje legendarne dziewięć żyć. Zdolność ta objiawia się przez to, że kiedy PW kjotołaka sięgną 0 może on dalej walczyć, jednak za każdym razem ma 3/4 maksymalnych PW i traci kolejne życie. Wadą tej zdolności jest to, że wszystkie rany leczone magią goją się 2 razy wolniej, np. Chatte, którego próbowano uleczyć zaklęciem leczenie średnich ran (2k8 + 1/poziom; max +10) uleczono tylko o 8 PW, a nie o 16PW. W tym przypadku należy jednak zaokrąglać wyniki w górę.

Wszystkie takie kocie zdolności wrzuciłbym do jednej kategorii: Kocie cechy, które byłyby otrzymywane na kolejnych poziomach.

Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn maja 19, 2008 11:24 am

Jak dla mnie to ta rasa bardzo mangowa jest :D - taki lekko podkręcony człowiek/elf o wygladzie kota - bardzo Kawai. :D
Po pierwsze Tygrys to człowiekowi urwie głowę przy samej du... i zje ze smakiem. Podobnie Lew zaś Jaguar czy Puma też poradzi sobie z człowiekiem. Polecam serię BBC - BIG CAT DIARY, dostępna miedzy innymi w National Geographic. Zwłaszcza odcinek jak Lwy Górskie w USA poważnie ranią ludzi, były też przypadki śmierci. A są to stosunkowo małe koty - o Lygrysie nie mówiąc (ważąca 600 kilo krzyżówka tygrysicy i lwa)
Więc nasz kotowaty, jeśli nie pochodzi od dachowca powinien być Silniejszy, Wytrzymalszy, Szybszy i mający bardziej wyostrzone zmysły. Czyli duże plusy do S, ZR, BD i RZT - i to DUŻE, nie jakieś +2 ale między +6 a +8. Ataki Pazurami to co najmniej K6, a nawet K8 nie było by przesadą. W programie pokazywali rany od Pum w USA (Lew Górski) to mała łapa - mniejsza niż ludzka miała spore pazury, a rany były bardzo głębokie, groźne - a to w końcu mniejszy kot. Bo jak Lew Ludojad zaatakował człowieka to jednym ciosem łaby urwał większość mięśni udowych. Do tego Widzenie w ciemnościach - ale to chyba oczywiste. :D

Wracając do detali - mamy w D&D dwie kocie rasy - W Miniatures Handbook - CATFOLK, ECL +1 (Paskudny Rysunek :D ) oraz mojego faworyta : ANTROPOMORFICZNE ZWIERZĘTA - w zalezności od potrzeb Gepard, Tygrys, Lew itp. ECL +4, ogromna Siła, Zręczniść, Budowa, Roztropność też "podkręcona" - w końcu zmysły i instynkty to koty mają doskonałe. Do tego wysuwane szpony, a nie Ka Czwórkowe pazurki :D

No i kocie zdolności - czemu leczą się szybciej? Jakoś normalne koty, psy nie mają specjalnych mocy. Leczą się w normalnym tempie.
Dziewięć żyć - cóż, zdolność warta jak dla mnie z +2 ECL

Sumując : pierwsze, moje i nieśmiertelne :D :D pytanie PO CO.
Druga sprawa - dopracować szczegóły, rozróżnić rasy - kot kotu nie równy.
Fanom kotowatych - polecam jednak inwestycje w SAVAGE SPECIES - Kotowaci tam są lepsi, a po za tym mamy w SS sporo innych fajnych materiałów Zaś Autorzy nowych ras POWINNI OBOWIĄZKOWO zapoznać się z Savage Species - znajdą tam zasady ich tworzenia, a zwłaszcza ich "wyceny" w LA - nie są idealne i nie zastąpią doświadczenia ale zwłaszcza dla początkujących Twórców są bardzo przydatne.

Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn maja 19, 2008 1:27 pm

Sony a nie pokazywali w tym Nationalu jak niziołek załatwia takiego tygrysa? Co do ran to nie wiem czy widziałęś kiedyś ranę po włóczni, kocie pazurki napewno groźniejszych nie robią ;). Ale to tyle żartów wiadomo to dd.

Co do zdolności wyliwywanie ran można zamienić na leczenie 1 PW na rundę (ale dziennie nie więcej niż KW+ mod z budowy, jeżlei ma być słabe, k4* KW jak mocniejsze). Bedzie to mogło wpływać na LA.

Dziewiec żyć do zmiany, nie rozumiem tego obecnie.

Co do SS to nigdy tego nie widziałem i chyba nie zobaczę :). Pozostaneraczej przy wyznaczaniu LA na oko i poprzez testowanie w grze, sprawdzało sie to po co zmieniać (jeszcze sie dowiem ze tak nie można i co:P).