Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Cutter
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 183
Rejestracja: pt mar 05, 2004 8:35 am

pn maja 19, 2008 8:24 pm

Się rozpętało ostatnio...
Na jakimś innym forum też się naglo zainteresowali tą rasą ^^.

Zaczynam od odpowiedzi na pytanie "Po co?"
Bo to była moja pierwsza rasa którą napisałem - nie miałem wtedy dostępu do jakichś rakshasów, akiale pewnie nie były nawet w zamyśle autora, o antropomorfiźmie nawet nie ma co gadać.
Dalej - anime wtedy żadnych (poza pokemonami ^^) nie oglądałem.
Rasa jest najmocniej wzorowana na Kajitach (gry z serii TES).
Nazwa jest taka bo wtedy byłem bardzo napalony na naukę francuskiego i właśnie zaczynałem naukę z tym językiem.

Wiem, że koty są cudne, genialne, silne, bystre i wręcz idealne, ale robienie rasy z ECL+20 mijało się wtedy z celem.
Chodziło o to żeby klimat jako taki był a ECL +0. Dlatego z siłą czy czym tam musiałem poschodzić na atrybutach.
Na początku miała być możliwość wyboru gatunku od którego hybryda pochodzi, ale jakoś tak wyszło, że z tego pomysłu zrezygnowałem.

Podsumowując:
Tworzenie tej rasy zostało zakończone. Pochodzi ona jak widać z 2005 roku byłem z niej dumny, z części opisowej właściwie dalej jestem (na mechaniczną w przeciwieństwie do niektórych jak widzę - też nie narzekam). Sentyment mi do niej pozostał. I tyle.

Wszelkich uwag typu 'dodałbym to i tamto", "zmieniłbym wzrost", itd z chęcią wysłucham, zastanowię się, pokiwam głową i zostawię wszystko jak jest :).
Bynajmniej nie dlatego, że Wasze zdanie oleję. Jak będę kiedyś robił coś podobnego na pewno się doń odniosę. Ale rozdział został zamknięty. I wszyscy którzy liczą, że autor posypie sobie za jakiś pomysł głowę popiołem i zacznie coś zmieniać się trochę przeliczą ;].
To tyle - do dyskusji zapraszam ;].
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

pn maja 19, 2008 9:30 pm

Procedura tworzenia klasy/rasy itp. powinna przebiegać tak :

Wpadamy na świetny pomysł.
Czekamy tydzień lub dwa, może jak przemyślimy sprawę to może się okazać, że nie jest świetny. :D
Szukamy w materiałach, internecie czy aby czasem ktoś czegoś identycznego nie wymyślił.
Na forum rzucamy pomysł - często się okazuje, że ktoś ma dostęp do źródeł jakich my nie mamy i ma coś podobnego.
Dopiero wtedy zabieramy się za tworzenie. Takie jest moje zdanie - jestem minimalistą i uważam, że nie powinno się powielać pracy, która została wykonana. :D Lepiej zrobić coś innego.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

pn maja 19, 2008 9:49 pm

Nic dziwnego, że nie pamiętam żadnej Twojej pracy. Z takim podejściem... ;)

Sony, dnd, rpg i w ogóle cała otoczka, w tym również tworzenie fanowskich materiałów jest zabawą. Nie mów innym jak mają się bawić. Jeśli ktoś chce stworzyć rasę/klasę, nawet jeśli jest wtórna, lub ktoś już ją stworzył, to można albo pomóc (żeby miało ręce i nogi), albo nie przeszkadzać w zabawie.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

wt maja 20, 2008 6:55 am

Tyle, że później mamy często efekt oblężonej twierdzy : "Źli userzy, którzy mają masę podręczników krytykują moją wspaniałą i oryginalną pracę". :D Jeśli postąpimy wg mojego schematu - zwłaszcza jak nie mamy wszystkich źródeł :D to nie czeka nas rozczarowanie, to raz, a dwa zamiast wymyślać koło zajmiemy się czymś innym - czego nie ma i będziemy mieli nawet lepszą zabawę. I satysfakcję, że wymyśliliśmy coś czego nie ma. :D
 
Awatar użytkownika
WitchDoctor
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 773
Rejestracja: śr gru 19, 2007 5:25 pm

wt maja 20, 2008 7:14 am

Motasz się Sony w swojej argumentacji. :D
 
Awatar użytkownika
Shaikan of Blood Song
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 9:16 pm

pt paź 03, 2008 6:55 pm

Brawo! Bardzo dobra rasa! Gratuluję pomysłu! Nie ma żadnych błędów, nawet literówek, więc spisałeś się na medal. I to złoty. Jeszcze raz brawo i pozdrowienia, szczególnie dla Autora.
Pozdro, Shaikan of Blood Song

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości