Zrodzony z fantastyki

 
SpeLLbReaKeR
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 260
Rejestracja: pn paź 11, 2004 2:57 pm

wt paź 19, 2004 6:12 pm

tak to wlasnie mialem na mysli i zapomnialem tego napisac :razz: a z tym Talosem to nie jest zla propozycja.
 
Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 864
Rejestracja: pn lut 16, 2004 9:34 am

wt paź 19, 2004 7:39 pm

Haer'dalis pisze:
Bóg dosiadający taraska - proponuję Talosa.

Tarrasque jast w GH, a Telos w FR.
A hcowaniec ma być takim duperelem od umierania, a nie maszyną do zabijania.
Ps.Jak ktoś skojarzy ten tekst z HH to wybebesze.
 
DakKon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 8:20 pm

wt paź 19, 2004 8:10 pm

Neverwinter pisze:
A hcowaniec ma być takim duperelem od umierania, a nie maszyną do zabijania.
Ps.Jak ktoś skojarzy ten tekst z HH to wybebesze.


To cos z HH?? :D Zartuje
A tak btw zgadzam się, jakoś chowaniec powinien być takim małym pupilem i przyjacielem maga, a jaka wiec moze laczyc maga z galareta??
 
Awatar użytkownika
Dromar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 131
Rejestracja: pt paź 08, 2004 7:20 am

wt paź 19, 2004 8:11 pm

Neverwinter pisze:
A hcowaniec ma być takim duperelem od umierania, a nie maszyną do zabijania.


Chowaniec ma być twoim przyjacielem ew. wierzcowcem, a nie jakim śmieciem którego wrogowie na każdym kroku zmiatają!!!

Z takim podejściem do sprawy jeżeli masz chowańca to naprawdę nie chciałbym być w jego skórze.

A co do Tarrasqe (czy jak tam temu) to wydaję mi się, że jest to już drobna przesada. A zresztą po co komu taki chowaniec który śpi, Bóg wie ile, a kiedy się obudzi idzie sobie pojeść (ew. zniszczyć jakąś wioskę :wink: ) i znowu spać. :razz:
 
Haer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 5081
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 4:30 pm

wt paź 19, 2004 8:18 pm

Neverwinter pisze:
Tarrasque jast w GH, a Telos w FR.


bzzzt z³a odpowied¼. Ka¿dy ¶wiat ma swojego Taraska. Dowód? Komponentem do czaru Karsus Avatar (tak to tym czarem Karsus zabi³ siebie, Mystryl i pozbawi³ Faerun magii na kilka chwil) jest w³a¶nie fragment cia³a Mr T (atoli nie pamiêtam jaki) :D

Dromar pisze:
A zreszt± po co komu taki chowaniec który ¶pi, Bóg wie ile, a kiedy siê obudzi idzie sobie poje¶æ (ew. zniszczyæ jak±¶ wioskê ) i znowu spaæ.


Talosowi...do siania zniszczenia. A to ¿e co jaki¶ czas chodzi sobie spaæ to tym lepiej - jego ataki trudniej przewidzieæ :D
 
Awatar użytkownika
Dromar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 131
Rejestracja: pt paź 08, 2004 7:20 am

wt paź 19, 2004 8:26 pm

Haer'dalis pisze:
A to że co jakiś czas chodzi sobie spać to tym lepiej - jego ataki trudniej przewidzieć


Prawda, trudniej przewidzieć ale w KP jest napisane, że WIĘKRZOŚĆ swego życia spędza w uśpieniu. Więc myśle, że takie okazjonalne ataki nie przysłóżą się zbytnio Talosowi. :)
 
Haer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 5081
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 4:30 pm

wt paź 19, 2004 10:13 pm

Talos zawsze mo¿e pana T obudziæ, po czym natychmiast zwiaæ :D Jak s±dzisz, ile zniszczeñ jest w stanie dokonaæ przedwcze¶nie obudzony, z³y tarask? :evil:
 
Awatar użytkownika
Vister
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: czw lip 29, 2004 12:06 pm

wt paź 19, 2004 10:45 pm

Moim zdanie, żadne, ale to żadne mocniejsze stworzenie nie powinno być chwańcem :wkurzony: i jako MP nie mógłbym sapać spokojnie wiedząc, że postać ma w posiadaniu tak potężnego potwora!
Chowanieć powinien być najlepszym przyjacielem BG (lepszym od zwierzęcia i nawet najlojalniejszego rumaka :konskie: ), powinien być spowiednikiem, kims z kim można "porozmawiać" (ach ta więź telepatyczna)nawet wtedy kiedy BG nie wie komu ufać, chowaniec powinien być najposłuszniejszym sługą i najlepszym przyjacielem w jednym. Nie mówcie więc o Tarasque jako chowańcu, bo z tym to nawet porozmawiać się nie da (tępe to jak but, chociaż chowańce też nie grzeszą inteligencją :mrgreen: ), a o posłuszeństwie już nie wspominając
 
Haer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 5081
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 4:30 pm

wt paź 19, 2004 10:54 pm

Vister pisze:
powinien byæ spowiednikiem


ju¿ ja widzê jak mój elfi nekromanta spowiada siê swojemu krukowi chowañcowi... :mrgreen:


Vister pisze:
Nie mówcie wiêc o Tarasque jako chowañcu, bo z tym to nawet porozmawiaæ siê nie da (têpe to jak but, chocia¿ chowañce te¿ nie grzesz± inteligencj± ), a o pos³uszeñstwie ju¿ nie wspominaj±c


to z taraskiem by³o ¿artem...nie bierz tego na serio...
 
Awatar użytkownika
Dromar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 131
Rejestracja: pt paź 08, 2004 7:20 am

wt paź 19, 2004 10:54 pm

Haer'dalis pisze:
Talos zawsze może pana T obudzić, po czym natychmiast zwiać Jak sądzisz, ile zniszczeń jest w stanie dokonać przedwcześnie obudzony, zły tarask?



Obudzony, zły Tarrasque napewno barrrdzo dużo, ale problem leży w obudzeniu Tarrasque. Myślę, że nawet gdyby Talos zwalił mu całą jaskinie na głowe tarask by nie wstał. Ewentualnie pozostaje jeszcze kwestia jakiegoś "pomniejszego" boskiego czaru który powinien go trochę "ożywić" :wink: np. jakiś więkrzy piorun (30k10 +40 ST. 60 :) ).

Ach przeczytałem w KP, że kiedy się obudzi idzie i niszczy wszystko na swojej drodze. Nawet miasta i krainy jak się trafi. :wink: Pewnie inni bogowie by mieli zastrzeżenia co do takiego "pupilka" (-Talos! Czemu twój głupi Tarrasque znowu rozwalił Silverymoon! Przecierz mówiłam ci, że nie masz go spuszczać ze smyczy! :razz: ).
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

śr paź 20, 2004 8:48 am

Nie wspominając o tym, że jeden dobry stary smok - np. srebrny ze swoją paczką kumpli, kochanek/kochanków - oklepie Taraska, Tytan też się może zdenerwować, że mu bydlę niszczy ogródek. :D
Natomiast Tarask może spać spokojnie - Karsus Avatar ma status BANED, we wszystkich typach. :D
Chowaniec to skarb, co się dzieje jak zginie ? Polecam Podręcznik Gracza. O chowańca się dba, bardziej niż o siebie.
Co do smoków - wybaczcie ale postać na 13 poziomie jest już wybitnym herosem. Palladyn z towarzyszącym mu smokiem czy mag - wzbudza grozę we wrogach i inspirację u sojuszników. No i jak pisałem - KOSZTY utrzymania takiego towarzysza są ogromne - jak znam życie to większość graczy jest na tyle CHYTRA i ŁASA na kasę, że nie będzie chciała się dzielić. :D :D W końcu trzeba po za udziałami w łupach jeszcze zapewnić smokowi jaskinię i 1000 SZ na kośc wytrzymałości. U mnie na początku się napalili, :) jak przyszło do podziałów skarbów, to bardzo grzeczni i uprzejmie zrezygnowali ze smoka - towarzysza. :D
 
Haer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 5081
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 4:30 pm

czw paź 21, 2004 10:44 pm

Sony pisze:
O chowañca siê dba, bardziej ni¿ o siebie.


[tu na Sony'ego spojrza³a spora gromada magów maj±cych w zwyczaju nieco pomiataæ chowañcami. Wyraz ich twarzy zdawa³ siê mowiæ: "Pomylony, czy jaki?"]

troszkê siê z tym zapêdzi³e¶. Zwyk³y chowaniec nie jest niczym wiêcej ni¿ s³ug± przyjacielem. Niektóre s³u¿± nawet do po¶wiêcania siê za swych w³a¶cicieli (która¶ z prsti¿ówek w³adaj±cych ¿ywio³ami tak ma w wypadku chowañców mefitów...). Wyj±tkowy chowaniec ju¿ wychodzi ponad poziom s³ugi, ale dopiero smoczy chowaniec wymaga od maga zachowywania partnerskich stosunków.
 
Awatar użytkownika
Emilo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: pn paź 18, 2004 8:33 pm

pt paź 22, 2004 11:41 pm

Chcialbym sie dowiedziec czy zeby miec pseudo smoka trzeba byc neutralny dobry (tak pisze w ksiazce mniej wiecej) :)
I czy mozna miec chowanca od malenkosci czyli od 1lvl. 8)
Bo jak nie to zwariuje :evil:
niedosc ze musze gre od nowa zaczac to moj mistrz mowi ze zeby byc smoczym potomkiem trza z nim noc spedzic :x przeciez to nie mozliwe
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

wt paź 26, 2004 8:22 am

Haer'dalis wybacz ale groźba utraty Exp'a - nie mówiąc o tym że przez rok nie możesz wezwać następnego familiara - powoduje że trzeba o nie dbać. Pewnie że nie wszyscy dbają, ale mądry mag dba. Pomijam klasy prestiżowe, które umożliwiają zmiany familiarów bez konsekwencji.
Wiesz co ja bym zrobił tropiąc takiego maga, o którym bym wiedział że traktuje familiara ja Ty opisujesz? Wskrzesił bym martwego lub odszukał tego odrzuconego i się z nim dogadał. W końcu zna mnóstwo sekretów swojego byłego pana. Zwłaszcza gdy mamy familiara posiadającego wyzszy Int. Po kilku takich numerach nagle moi gracze zaczęli dbać o familiary - które sa czującymy i często inteligentnymi istotami. Dbać czy to z uwagi na podejście do innych czy to ze strachu o ujawnienie sekretów.
 
Haer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 5081
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 4:30 pm

wt paź 26, 2004 11:10 am

Sorx Sony jesli zabrzmialem hmm niegrzecznie, nie taki byl moj zamiar. Oczywiscie zgadzam sie z tym, ze sa pewne kary za zle traktowanie chowanca i zazwyczaj powstrzymuja one maga przed maltretowaniem slugi, ale chowaniec sam z siebie nie moze zerwac wiezi ze swym panem, jesli pan sie na to nie zgodzi.
Czytales Krainy Cienia? Jest tam przyklad maga, ktory lekcewazy swojego chowanca, a ten wciaz darzy go wielka sympatia (miloscia?), choc okazuje to w dziwny sposob. W tej kwestii chowaniec po prostu nie ma zbyt wielkiego wyboru - musi kochac swojego wlasciciela si sluzyc mu najlepiej jak potrafi. Co do informacji, jakie chowaniec posiada, to pamietaj, ze po utracie swojego statusu przestaje byc bestia magicza i traci wszystkie posiadane wczesniej bonusy - obnizenie intelektu moze znacznie znieksztalcic informacje jakie chowaniec moze posiadac.
 
Awatar użytkownika
Zed Kraken
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1020
Rejestracja: czw cze 24, 2004 7:00 pm

wt lis 02, 2004 7:34 pm

Jak już ktos chce mieć smoka, to jeszcze ewentualnie jako wierzchowiec paladyna (choć to i tak dużo). Moim zdaniem chowaniec niepowinien być poteżniejszy od pana. A po jakimś czasie ze smokiem by tak było.
 
Awatar użytkownika
Dromar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 131
Rejestracja: pt paź 08, 2004 7:20 am

wt lis 02, 2004 7:54 pm

A dlaczego akurat paladyna? Przecież paladyn powinien raczej sprzeciwiać się smokom (są chciwe, próżne, zabijają w masowych ilościach itp.)
 
Awatar użytkownika
Zed Kraken
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1020
Rejestracja: czw cze 24, 2004 7:00 pm

wt lis 02, 2004 7:57 pm

tak a Prawożądne dobre (Spiżowy, Złoty, Srebrny) to pewnie mają tendęcje do skrytobujstwa... Przecież właśnie je dosiadają paladyni. Oczywiście że paladyn niemógł by miec za wieszchowca czerwonego smoka, ale prawożądne dobre Smoki, czemu nie?
 
Awatar użytkownika
Dromar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 131
Rejestracja: pt paź 08, 2004 7:20 am

wt lis 02, 2004 8:10 pm

Chciałbym dodać, że prawożądne dobre smoki też są chciwe, skłonne do gromadzenia bogactw i łakome na komplementy (myślę, że troche za duże na skrytobójstwo, chociaż mogą zmienić kształt... :wink: ).

Zed Kraken pisze:
Jak już ktos chce mieć smoka, to jeszcze ewentualnie jako wierzchowiec paladyna (choć to i tak dużo).


Dlaczego ewentualnie dla paladyna? Jak ewentualnie paladyn może to myślę, że ewentualnie czarodziej też by mógł.

Choć myślę, że chowaniec "raczej" nie powinien być mądrzejszy od pana... Chyba zostane przy starych dobrych impach... :wink:
 
Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 864
Rejestracja: pn lut 16, 2004 9:34 am

wt lis 02, 2004 8:17 pm

Zed Kraken pisze:
tak a Prawożądne dobre (Spiżowy, Złoty, Srebrny) to pewnie mają tendęcje do skrytobujstwa... Przecież właśnie je dosiadają paladyni. Oczywiście że paladyn niemógł by miec za wieszchowca czerwonego smoka, ale prawożądne dobre Smoki, czemu nie?

Większość Paladynów ze względu na szlachetność nie dożywa poziomów na których mrduje sie smoki.
Przeaczytaj sobie opisy srebrnego i złotego smoka-I pomyśl że obydwa sa PD.
Tak na marginesie: PD ma tyle wspólnego z CD, co z PZ.
Chowańce powinny być akim "dodatkiem", a nie kolejną maszyną do zabijania, narzędziem do "usilniania" drużyny.
 
loonatic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: śr lis 03, 2004 2:52 pm

śr lis 03, 2004 3:29 pm

Witam wszystkich na forum jako, że to mój pierwszy post tutaj :hello: .

Jestem początkującym magiem (2lvl, brak szkoły magi) i zastanawiam się jakiego chowańca wybrać, czy ktoś mógłby wypowiedzieć się w tej sprawie? Myślę nad sową (poleci, podsłucha <edit: podejrzy, bo sowy nie rozmawaiją, a swoją drogą fajnie by było mieć gadającą sowę lub kruko-sowę> , jej samej nikt nie usłyszy). Kot też jest niezły, ale nie lata :D
 
Awatar użytkownika
Dromar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 131
Rejestracja: pt paź 08, 2004 7:20 am

śr lis 03, 2004 3:55 pm

Ja osobiście preferuje ropuchę bo dodaje +2 do budowy - jakże ważnej dla czarodzieja (punkty wytrzymałości, koncentracja). A jeżeli koniecznie chcesz mieć kruka lub sowę to wdg. mnie kruk jest leprzy.
 
Awatar użytkownika
Nergis
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 144
Rejestracja: czw paź 14, 2004 3:50 pm

śr lis 03, 2004 4:26 pm

Chowańce latające są generalnie bardzo przydatne, zwłaszcza na wyższych poziomach. Mogą zrobić dla maga zwiad, przenieść czar dotykowy itp. . Zaś ropucha nie daje +2 do budowy tylko +3 do Pw :razz: . Błąd z edycji 3.0 został poprawiony, gdyż taki chowaniec był zbyt silny. Co do chowańców, to zawsze można znależć parę porad w "Księdze i krwii" .
 
loonatic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: śr lis 03, 2004 2:52 pm

pt lis 05, 2004 2:14 pm

My tam gramy w wersję 3.0 :P i ropucha jest good (co prawda mocna) , ale ja mam 13 budowy + twardość i na 1 lvl mam 9 PW :D Kruk?? Co w nim ciekawego. To prawda, rozmawia, ale jak wygada jakieś moje sekrety :P, a tak na poważnie to sowie zawsze można do nogi przyczepić kartkę (jako czarodziej zwykle mam przy sobie cośą do pisania), a barbarzyńcę mamy jednego, i zwykle z nim chodzę, aby jakiegoś głupstwa nie popełnij (jego gracz baaardzo wczuł się w tę rolę, no i ma chaotyczny zły charakter, po mojej interwencji cgaotyczny neutralny :) ), można też rzucić jakiś-tam czar, który przekaże wiadomość głosem chyba nie??, no i kruk trochę chałasuje (kra, kra, krrra), a sowa jak już wspomniałem, i do cichego poruszania dodaje, a z atrybutów kruk ma tylko charyzmę o 2 większą, no i sowa ma lepszy o 1 rzut obronny na Ref, a pozostałe tak jak kruk. Co o tym myślicie??
-------------
Jeszcze jedna sprawa, bo w opisie chowańca (kolo zaklinacza) jest napisane, że ma 1/2 PW pana zaokrąglane w dół, a w Uzupełnieniach, że ma1/2 Int (inteligencja, nie??) pana. Dla mnie bardziej by odpowiadało 1/2 PW pana, ale jak znam okrutną rzeczywistość, to będzie 1/2 Int pana :(, a jak jest naprawdę ??
 
Haer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 5081
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 4:30 pm

pt lis 05, 2004 4:54 pm

M. W. H. pisze:
Jeszcze jedna sprawa, bo w opisie chowañca (kolo zaklinacza) jest napisane, ¿e ma 1/2 PW pana zaokr±glane w dó³, a w Uzupe³nieniach, ¿e ma1/2 Int (inteligencja, nie??) pana. Dla mnie bardziej by odpowiada³o 1/2 PW pana, ale jak znam okrutn± rzeczywisto¶æ, to bêdzie 1/2 Int pana , a jak jest naprawdê ??


1/2 PW pana. Nie mam pojêcia sk±d kto¶ wytrzasn±³ to 1/2 Int...
 
Awatar użytkownika
Zed Kraken
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1020
Rejestracja: czw cze 24, 2004 7:00 pm

pt lis 05, 2004 5:05 pm

mam takie pytanie, gdzieś słyszałem że jest błąd na chowańcach. Problem jest z ropuchą. Pisze że daje +2 do BD, pisze to w podręczniku gracza i wszystkich inny dodatkach dla magów. Czy to prawda że ropucha tak naprawde daje +3 do PW?
 
Damador.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1094
Rejestracja: pn sie 09, 2004 1:36 pm

pt lis 05, 2004 5:25 pm

to nie blad - to po prostu wersja 3.5 :)
 
Awatar użytkownika
Thoron
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1853
Rejestracja: sob maja 01, 2004 9:03 pm

pt lis 05, 2004 5:33 pm

+ 3 PW daje dopoierow w edycji 3.5.
 
loonatic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: śr lis 03, 2004 2:52 pm

sob lis 06, 2004 4:59 pm

Więc jak grasz w 3.0 to daje + 2 do budowy, można to wykorzystać :> , a co do tej 1/2 Int pana zajżyj na koncowe strony podręcznika gracza (v.3.0)
 
Awatar użytkownika
Zed Kraken
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1020
Rejestracja: czw cze 24, 2004 7:00 pm

sob lis 06, 2004 5:07 pm

Właściwie to ja też nic niesłyszałem o 0.5 Int pana. Niewiem skąd takie coś ktoś wymyślił.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości