Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
 
Valganis
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 17, 2003 9:34 pm

pn cze 23, 2003 1:20 pm

<!--QuoteBegin-Alauna+-->
Alauna pisze:
<!--QuoteEBegin-->Osobi¶ci pozna³am ksiêdza , który gra w RPG . Podobno (szczê¶cia¿) za³apa³ siê nawet na pare sesji Wampira[...]
<br />U mnie jest podobna sytuacja. Mój ksi±dz bêd±c m³odszy gra³ w 1ed D&D. <br />Gada³em z nim przez ponad ca³± godzinê o DnD , i uwa¿a ¿e nie jest to gra satanistyczna. Po prostu niektórzy wogólê nie wiedz± o co w Rpg chodzi i gadaj± bzdury.
 
Dark__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 161
Rejestracja: sob cze 21, 2003 6:14 pm

pn cze 23, 2003 4:23 pm

<!--QuoteBegin-Valganis+-->
Valganis pisze:
<!--QuoteEBegin--><!--QuoteBegin-Alauna+-->
Alauna pisze:
<!--QuoteEBegin-->Osobi¶ci pozna³am ksiêdza , który gra w RPG . Podobno (szczê¶cia¿) za³apa³ siê nawet na pare sesji Wampira[...]
<br />U mnie jest podobna sytuacja. Mój ksi±dz bêd±c m³odszy gra³ w 1ed D&D. <br />Gada³em z nim przez ponad ca³± godzinê o DnD , i uwa¿a ¿e nie jest to gra satanistyczna. Po prostu niektórzy wogólê nie wiedz± o co w Rpg chodzi i gadaj± bzdury.
<br />Zgodzê siê.Przyt³aczaj±ca ilo¶æ osób wydaje swój os±d nie graj±c nigdy w rpg.Jednak niewiele graczy by³o na tyle szczê¶liwych aby poznaæ ksiêdza .który gra lub grywa³ w rpg.
 
Awatar użytkownika
arcmage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: pn maja 30, 2005 2:14 pm

pn cze 23, 2003 4:51 pm

Jak zawsze i wszędzie sprzeciw rodzi się z niewiedzy. Dla większości ludzi RPG to hobby tak abstrakcyjne, że aż podejrzane. Nieststy, przytłączająca większość z nich zamiast poznać istotę sprawy i dopiero potem dyskutować woli stwierdzić, że to, czego nie znają, jest be i koniec. Ciemnogród. Rozpacz. A ja wciąż wierzę w ludzką inteligencję :?
 
Dark__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 161
Rejestracja: sob cze 21, 2003 6:14 pm

pn cze 23, 2003 5:03 pm

A ja nie za bardzo wierzê w ludzk± inteligencje.Wszystko co dla ludzi jest obce jest w ich mniemaniu z³e.Tylko dlaczego jest tak wiele przypadków ,które nie pozwol± sobie wyt³umaczyæ o co w tym rpg w³a¶ciwie chodzi.
 
Luinannon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 82
Rejestracja: wt gru 10, 2002 8:45 pm

pn cze 23, 2003 6:10 pm

<!--QuoteBegin-Dziad vel por Hiacynt+-->
Dziad vel por Hiacynt pisze:
<!--QuoteEBegin-->Chomiku Jedi. <br />Wybacz prosze troszke pezsmiewczy ton, ale temat troche mnie rozbawil. Twoje pytanie, przypomina mi pewien dowcip. Pytanie zadala dziewczyna. <br /> <br />"Drogi tygodniku. Bardzo bym chciala zrobic to z moim chlopakiem, ale...jestem chrzescianka i sma nie wiem, czy taki czyn narazi mnie na potepienie?" <br /> <br />K! Ludzie, rozumiem, ze jestescie (czasami) b. mlodzi, macie jakies tam wew. spiecia i walki, ale, no wlasnie, zastanowcie sie co tak naprawde piszecie. Jaki "problem" sami sobie tworzycie. <br />Chmiku, czy dotychczasowe granie w RPG, zrodzilo u Ciebie poczucie stawania sie krwiozerczym satanista? Sadze, ze nie. Problem rozwiazany.  <br />Sugerowanie sie zdaniem klechy, katechetki (czesto starej, niespelnionej kobiety), ludzi-fanatykow, nie prowadzi do niczego dobrego. to zabawa, i jesli taka zostaje nie ma w niej nic zlego.  <br />Dla nich (ksieza, katechetki/ci) byc moze sola w oku jest to, ze RPG przyciaga wiecej ludzi niz nudne msze polaczone z politycznym "uswiadamianiem". No, co tez wazne, danie na tace... <br /> <br />Pozdrawiam.
<br />Wybaczcie, ¿e powracam do tak wczesnego wpisu, ale to najpiêkniejsze i najbardziej obiektywne spoj¿enie na sprawê, jakie kiedykolwiek widzia³em. Brawo ! <br /> <br />Pozdrawiam.
 
Ezy Ryder
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 428
Rejestracja: pn kwie 21, 2003 12:20 pm

pn cze 23, 2003 8:46 pm

Ta notka odnosi siê równie¿ do tematu: <br />Wrogowie i niewyrozumia³o¶æ (a mo¿e g³upota ludzka) <br />Wydaje mi siê ¿e ca³y ten problem dyskriminacji RPG-owców wzi±³ siê z potrzeby egzaltacji. Czy kto¶ wam zabrania graæ w RPG? Nie s±dze. Popatrzcie na to z innej strony. Nie wszyscy potrafi± zrozumieæ RPG i nienale¿y mieæ do nich z tego powodu pretensji. Inni nie rozumiej± ciê¿kiej muzyki, pi³ki no¿nej czy gier komputerowych. Czy starsza pani która prze¿y³a wojnê i w tamtym czasie jej jedyn± opok± by³a wiara, musi rozumieæ bandê nastolatków ubranych na czarno, gadaj±cych o piciu krwi? <br />Albo ksi±dz który widzia³ tylko WoDa. Co w tym z³ego ¿e siê tego obawia? <br />Przecie¿ nie trzeba paradowaæ po szkole/ulicy/czym¶tam z napisem na koszulce: "RPG (to to z wampirami)". Przecie¿ nie trzeba na ka¿dym kroku podkre¶laæ jakim to jest sie "alternatywnym". Wydaje mi siê ¿e jest wiele rzeczy których my nie rozumiemy, a sie z nich wy¶miewamy lub siê ich boimy. Trzeba na to spojrzeæ z dystansu. 8) <br /> <br />Pozdrawiam, <br />Ezy
 
Dark__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 161
Rejestracja: sob cze 21, 2003 6:14 pm

pn cze 23, 2003 9:45 pm

Nie trzeba paradowaæ po mie¶cie ale nie trzeba siê te¿ z tym kryæ.Jednak polskie spo³eczeñstwo potrafi byæ ma³o wyrozumia³e.Naprawdê nie wiem co ludzie widz± z³ego w rpg?Oczywi¶cie trzeba zachowaæ granice.
 
Uata
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: sob maja 31, 2003 2:26 am

wt cze 24, 2003 3:13 am

<!--QuoteBegin-Dark+-->
Dark pisze:
<!--QuoteEBegin-->Naprawdę nie wiem co ludzie widzą złego w rpg?
<br />To jest proste jak drut. Zawsze było, jest i będzie, że to co jest niezbyt znane i rozumiane będzie poddawane jak najgorszej krytyce itd. Kiedyś palono na stosie za mniejsze "przestępstwa" niż gra w rpg. <br />Jest tylko jedna, dobra metoda na to wszystko - próba wytłumaczenia o co w tej całej grze chodzi, a jeżeli to nie pomoże no to trudno. Niech ta osoba dalej żyje z klapkami na oczach i uważa, że na sesjach czcimy diabła i składamy ofiary z psów i kotów. Ktoś normalny nie powinien się tym przejmować.
 
Tementhor
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: pn kwie 14, 2003 11:49 am

wt cze 24, 2003 8:47 am

Ko¶cio³owi jednak nie wyt³umaczymy nigdy co to jest tak naprawde RPG. Ko¶ció³ jest obecnie zbyt wielk± instytucj± i ma zbyt wielu wiernych, ¿eby przekonaæ go do czegokolwiek, co jest sprzeczne z ich aktualnym zdaniem. Przekonanie kilku ksiê¿y nic nie da na wiêksz± skalê, jednak ma swoje zalety, je¿eli jaka¶ grupka RPGowców zdo³a udobruchaæ swojego ksiêdza osiedlowego, czy katechetê, to ta grupka bêdzie mia³a u³atwione ¿ycie je¿eli chodzi o "têpienie" RPG.
 
Misiek__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 64
Rejestracja: wt maja 27, 2003 9:24 pm

wt cze 24, 2003 9:50 am

Ej mówicie o tym jakby to by³ najwiêkszy problem. <br />A mo¿e jakby zamiast Ko¶ció³ a rpg , mo¿e by by tak rpg a bezrobocie ?
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

wt cze 24, 2003 10:03 am

A co to ma ze sobą wspólnego?
 
Gargojl
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 75
Rejestracja: wt kwie 29, 2003 1:45 pm

wt cze 24, 2003 1:17 pm

<!--QuoteBegin-Misiek+-->
Misiek pisze:
<!--QuoteEBegin-->Ej mówicie o tym jakby to by³ najwiêkszy problem. <br />A mo¿e jakby zamiast Ko¶ció³ a rpg , mo¿e by by tak rpg a bezrobocie ?
<br />Co¶ mi siê wydaje, ¿e to jest jednak istotny problem. MImo wszystko w Polsce spora ilo¶æ ludzi gra w rozmaite RPG i wypada³oby ukazaæ siê nie jako grupa satanistów, szatanistów, czy innych szatanowców. Mo¿e nie dotrze do babæ z ko³a przyjació³ tego radia co ma ryja, ale reszcie spo³eczeñstwa wypada³oby pokazaæ ¿e co¶ robimy. Nie dajmy siê marginalizowaæ, my¶le ¿e nasza dzia³alno¶æ jest o wiele bardziej bezieczna i zdrowa ni¿ 'kolegów' w dresach lub z gotyckimi napisami 'Honor' na klatach...
 
Molobo
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5011
Rejestracja: pt cze 28, 2002 11:29 pm

wt cze 24, 2003 1:29 pm

A mi siê wydaje ¿e pomys³ jest raczej wydumany.Gram od bodaj¿e 9lat i nie spotka³em siê z tym potêpieniemi kogolwiek ani nie pamiêtam aby kto¶ ze znajomych by³ prze¶ladowany.To raczej takie nastoletnie narzekanie,aby wzmocniæ swoje poczucie warto¶ci poprzez ukazanie siê jako prze¶ladowany.
 
Dziad
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1720
Rejestracja: wt maja 14, 2002 11:02 am

wt cze 24, 2003 1:44 pm

<!--QuoteBegin-Molobo+-->
Molobo pisze:
<!--QuoteEBegin-->A mi siê wydaje ¿e pomys³ jest raczej wydumany.Gram od bodaj¿e 9lat i nie spotka³em siê z tym potêpieniemi kogolwiek ani nie pamiêtam aby kto¶ ze znajomych by³ prze¶ladowany.To raczej takie nastoletnie narzekanie,aby wzmocniæ swoje poczucie warto¶ci poprzez ukazanie siê jako prze¶ladowany.
<br />Prawie tak. Tak to wyglada i brzmi. I, by daleko nie szukac przyrownalbym go do histerycznych reakcji i komentarzy czesci opini publicznej do pewnej plywajacej kliniki. Za duzo komentarzy, niepotrzebnie zreszta tworzonych.
 
Dark__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 161
Rejestracja: sob cze 21, 2003 6:14 pm

wt cze 24, 2003 2:47 pm

<!--QuoteBegin-Molobo+-->
Molobo pisze:
<!--QuoteEBegin-->A mi siê wydaje ¿e pomys³ jest raczej wydumany.Gram od bodaj¿e 9lat i nie spotka³em siê z tym potêpieniemi kogolwiek ani nie pamiêtam aby kto¶ ze znajomych by³ prze¶ladowany.To raczej takie nastoletnie narzekanie,aby wzmocniæ swoje poczucie warto¶ci poprzez ukazanie siê jako prze¶ladowany.
<br />W gruncie rzeczy masz racjê.Gracze nie s± prze¶ladowani tylko czasem mo¿na us³yszeæ epitety ró¿nego typu od innych ludzi.
 
Awatar użytkownika
go0r
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 126
Rejestracja: pn lut 17, 2003 5:48 pm

śr cze 25, 2003 10:17 am

<!--QuoteBegin-Dark+-->
Dark pisze:
<!--QuoteEBegin-->W gruncie rzeczy masz rację.Gracze nie są prześladowani tylko czasem można usłyszeć epitety różnego typu od innych ludzi.
<br />Ja kilka słyszałem które były skierowane do mnie ale się nimi nie przejmowałem. Ale jednak wiem że jeżeli osoby z mojej byłej klasy dowiedziałyby się że gram w RPG to do piero bym miał [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif[/img] Przecież te oskarżenia o satanizm zdarzają się jeszcze chociaż trochę rzadziej niż kiedyś. Czasami można spotkać jeszcze artykuły że jesteśmy satanistami. Mnie jeszcze nikt tak nie nazwał gdy dowiedział się że gram, ale wie o tym mało osób.
 
Gargojl
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 75
Rejestracja: wt kwie 29, 2003 1:45 pm

śr cze 25, 2003 3:36 pm

Dobra, dobra mo¿e to i kaprysy nastolatków (ja jestem trochê starszym nastolatkiem na studiach), ale nale¿a³oby skoñczyæ z pomówieniami. Izolowanie siê i stwierdzenia ¿e nie interesuj± nas komentarze popaprañców na d³u¿sz± metê mo¿e nie daæ zadowalaj±cych rezultatów, chocia¿ jak to nawet moja babcia mówi nale¿y przeczekaæ 1-2 pokolenia i sytuacja siê zmienia. Nie dajmy siê szkalowaæ.
 
Dark__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 161
Rejestracja: sob cze 21, 2003 6:14 pm

śr cze 25, 2003 3:41 pm

Trochê to te¿ od ludzi zale¿y.Niektórzy siê nie przejmuj± uwagami innych(mnie to trochê wkur***).I masz racjê nie mo¿na pozwoliæ aby inni nas szkalowali. :evil: :evil: :mad:
 
Baob Szary
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 198
Rejestracja: pt lut 14, 2003 12:48 pm

5. Nie zabijaj!

ndz sie 31, 2003 3:40 pm

No w³a¶nie, pi±te przykazanie dekalogu chrze¶cijañskiego g³osi: "Nie zabijaj". A przecie¿ w RPG zabijamy bezprzerwy... Jest to problem moralny, z którym ju¿ siê od dawna borykam... Czy wiêc waszym zdaniem, grzeszymy choæ trochê zabijaj±c z³e (ale nie tylko) potwory podczas naszych podró¿y? <br /> <br />P.S. <br />Temat trochê podszyty religijno¶ci±, ale proponuje zabranie w nim g³osu nawet ateistom - moralno¶æ maj± wszyscy :wink:
 
Terai__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 30, 2003 8:57 pm

ndz sie 31, 2003 3:48 pm

Nie uwa¿am tego za co¶ z³ego, poniewa¿ zabija inna osoba w innym ¶wiecie, ta inna osoba (moja postaæ) ma innego Boga. Ten bóg prawdopobnie cieszy³by siê wrêcz z powodu ¶mierci kolejnej istoty o przeciwnym m charakterze - kap³an dobrego boga zabija z³e istoty s³u¿±c w ten sposób bogu. Ale je¶li bardzo ci zale¿y na nie zabijaniu a przygody w których grasz na zabijaniu siê nie opieraj± mo¿esz odegraæ postaæ, która nie zabija, mog³oby wtedy byæ ciekawie. NP. móg³by¶ byæ bardem i pomaga³by¶ dru¿ynie, ale nie zabi³by¶ nikogo chyba ¿e w samo obronie, albo magiem wyspecjalizowanym w czarach defensywnych.
 
Matis99
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1112
Rejestracja: pt mar 25, 2005 7:32 pm

ndz sie 31, 2003 4:25 pm

Hmmm... prawdę mówiąc to nie wiem, czy chodzi Ci o grzech w naszym świecie czy w wymyślonym. <br /> <br />Ad. 1. Absurd. NPC to tylko cyferki. <br /> <br />Ad. 2 To już zależy od wyznawanego boga. Przykazania praworządnego dobrego i chaotycznego złego bóstwa tak się różnią, że dobry uczynek ejdnej religii jest grzechem śmiertelnym drugiej i vice versa. <br /> <br />Przyznam, że odgrywając postać nigdy sam się nie zastanawiałem nad życiem pośmiertnym, zbawieniem czy potępieniem. Moi kumple też raczej nie. Przeciętny gracz zwraca uwagę na postępowanie zgodnie z przykazaniami wiary tylko i wyłącznie wtedy, gdy gra kimś mającym dostęp do magii objawień. Inni BG starają się zazwyczaj postępować zgodnie z odgrywanym charakterem, niekoniecznie zgodnie ze swoją religią. Kiedy postąpią wbrew swej naturze, bardziej boją się kary w pd niż potępienia po śmierci :). Skądinąd, wszyscy bohaterowie, niezależnie od charakteru, raczej nie bluźnią przeciw bogom, nie profanują świątyń ani nie okradają puszek na datki - nikt nie chce "zarobić" na klątwę.
 
Night Elf
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: ndz lis 03, 2002 4:14 pm

ndz sie 31, 2003 4:44 pm

LOL, jeszcze oskar¿a nas o wielo bustwo !! <br /> <br />Moim zdaniem NIE jest to grzech, a ze strony religijnej wyglada to tak ze ludzie starej daty uwazaja ta gre za grzech i niektuzi m³odzi, ale znam 2 ksiedzy ktorzy traktuja to tylko jako gre.
 
Baob Szary
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 198
Rejestracja: pt lut 14, 2003 12:48 pm

ndz sie 31, 2003 5:07 pm

No wiêc rozmawia³em z ksiêdzem katechetom (naprawdê :!: ) i ten powiedzia³ mi, ¿e zabijanie "przeciwników" w jakiejkolwiek grze, czy to RPG, czy to FPP, jego zdaniem nie jest grzechem. Nie jest, ale tylko do czasu, do czasu gdy nie zaczniemy czerpaæ z tego nadmiernej przyjemno¶ci i do kiedy traktujemy grê jak zabawê, a nie nazbyt powa¿nie. <br />A moje zdanie jest bardzo podobne: "Nie jestto grzechem, ale mo¿e byæ :wink:"
 
Matis99
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1112
Rejestracja: pt mar 25, 2005 7:32 pm

ndz sie 31, 2003 5:23 pm

Mądry ksiądz. Być może traktowanie rpg (i czynności tam wykonywanych) nie jako zabawy, ale zupełnie na poważnie, jest grzechem. Nie wiem, nie jestem ekspertem. Wiem na pewno, że takie zachowanie jest objawem zatracania kontaktu z realnym światem, co na pewno nie jest zdrowe.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

ndz sie 31, 2003 5:52 pm

Przypomniało mi się. Tak naprawdę to 5. przykazanie zostało troszzeczke nie tak przetłumaczone. W orginale brzmi: Nie morduj. A między mordowaniem a zabijaniem jest pewna różnica. Osobiście, jak pamiętam z lekcji katechezy w podstawówce, uczono mnie, że zgrzeszyć można także myślą. I nie ma różnicy między grzechem "myślowym" a "realnym". Dla mnie to trochę śmieszne, bo jakby na to spojrzeć "mechanicznie" to Niebo powinno być puste (tzn, oprócz aniołów i Rodziny). Szczerze powiedziawszy, to nigdy się nad tym specjalnie nie zastanawiałem. Dochodzę jednak do wniosku, że tak na prawdę to, czy morderstwa w grach, tak samo jak wiara w inne bóstwa w grach jest grzechem, jeśli podchodzimy do samej gry i problemu zbyt emocjonalnie (za bardzo angażujemy się, zaprzątamy sobie myśli, z czasem zastępujemy bądź też patrzymy na rzeczywistość przez pryzmat gry)
 
Abaddon__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 216
Rejestracja: śr cze 18, 2003 3:30 pm

ndz sie 31, 2003 6:53 pm

Moim zdaniem tak. <br />A czemu? <br />Poniewa¿ grzeszyæ mo¿na my¶l±, mow±, uczynkiem i zaniedbaniem (sorki je¿eli co¶ pomyli³em ale nie jestem praktykuj±cy). <br />Zabijaj±c w D&D zabijasz "my¶l±" czyli kwalifikuje siê to pod grzech. <br />Przynajmniej z "dekalogicznego" punktu widzenia. A dekalog nale¿y rozumieæ jednoznacznie i nie mo¿na robiæ odstêpstw. Nawet na D&D.
 
Matis99
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1112
Rejestracja: pt mar 25, 2005 7:32 pm

ndz sie 31, 2003 7:08 pm

Pozwolę sobie zacytować: <br /> <br />"W wybuchu samochodu-pułapki przed meczetem-mauzoleum Alego w Nadżafie zginęło, według różnych danych, od 85 do 125 osób." <br /> <br />Jeśli dla ciebie Abaddon terroryści, którzy przygotowali ten zamach, popełnili taki sam grzech i są takimi samymi zbrodniarzami, jak ja, killując na ostatniej sesji grupę wrogich poszukiwaczy przygód, to chyba nie mamy o czym dyskutować.
 
Brak__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: wt lip 01, 2003 9:35 pm

ndz sie 31, 2003 7:32 pm

Abaddon zabiæ mo¿na tylko co¶ co ¿yje a postacie w RPG nie ¿yj± tylko s± seri± cyferek + nasza wyobra¼nia. Nawet je¿eli siê uprzeæ, ¿e te postacie ¿yj± tyle, ¿e w naszej wyobra¼ni to tak na prawdê nie my zabijamy tylko te postacie. Inny przyk³ad to aktorzy - je¿eli w filmie jeden zabija drugiego to chyba w prawdziwym ¿yciu poza aktorstwem nie ma grzechu ani poczucia winy, ¿e zabi³ cz³owieka. <br />Je¿eli chodzi o grzechy postaci to trudno mi co¶ powiedzieæ, bo moja postaæ, która najwiêcej zabija³a wierzy³a w boga rzezi wiêc raczej by³o to wskazane (to by³o w WFRP) a wiêkszo¶æ moich postaci, które wierz± w raczej dobre bóstwa zabija g³ównie w obronie.
 
Muad'Dib
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 499
Rejestracja: pt wrz 27, 2002 8:59 am

ndz sie 31, 2003 11:01 pm

Grzech? <br />Chyba tylko zaniedbania... nauki, kosztem grania :wink: <br /> <br />Pozdrawiam, <br />Muad'Dib, ateista
 
Shantirel Galaerivel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: ndz sie 31, 2003 11:59 pm

pn wrz 01, 2003 12:19 am

Hmmm grzech ... wlasciwie to zabojstwa sa w swiatach fantasy na pozadku dziennym ... a z drugiej strony ciekawe czy ktos z was bral udzial w przygodzie gdzie nie zabiliscie nikogo badz tez zabiliscie tylko jedngo goscia i za to scigala was straz :-) W sumie nie glupio dm pomyslal ale mialem byc za to stracony jak mnie schwytali co juz mniej mi sie podobalo ;-)
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość