Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10
 
Awatar użytkownika
Uzariel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 439
Rejestracja: śr maja 12, 2004 12:55 pm

sob cze 07, 2003 11:26 am

Z tym pentagramem to niby jest tak ,ze jak jest tak zbudowany <br /> <br /> ^ <br />< > to jest okej , to co piszecie dotyczy sie tego, a odrocony <br /> ()() to niby znak satanistow. <br /> <br /> <br />Pozdro
 
Tementhor
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: pn kwie 14, 2003 11:49 am

sob cze 07, 2003 12:33 pm

IMHO Ko¶ció³ w ogóle nie powinien siê wtr±caæ do ¶wiata RPG (chyba ¿e graj±cy ksiê¿a). Sprawa jest taka sama jak z tym Potterem, czy Pokemonami. Pierwszego nie czytam, drugiego nie ogl±dam, no ale do Pottera Ko¶ció³ przyczepi³ siê z tego samego powodu, co do RPG - magii. Chocia¿ fani Arka Garncarza mog± czuæ siê ostatnio trochê usatysfakcjonowani, bo Ko¶ció³ wreszcie przyzna³ racjê wszystkim, którzy twierdz±, ¿e ksi±¿ka ta jest czym¶ naprawdê dobrym na drodze rozwoju osobowo¶ci dziecka.... Eh... Mo¿e i my doczekamy siê tolerancji ze strony Ko¶cio³a.
 
Gryzlock__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 239
Rejestracja: sob mar 29, 2003 2:25 pm

sob cze 07, 2003 12:44 pm

Nie wiem czy ju¿ to gdzie¶ by³o, ale podam taki przyk³ad. <br />Raz na lekcji Wd?wR (Wychowanie do ¿ycia w rodzinie - dla nie wtajemniczonych :) ) ogl±da³em z klas± pewien film o satani¼mie. <br />Oczywi¶cie by³y tam pokazane ró¿ne symbole satsanistów, jakie¶ tam inne pierdo³y, ok³adki p³yt ró¿nych zespo³ów metalowych i miêdzy innymi (uwaga, uwaga :wink: ) podrêcznik do AD&D. <br />Komentowaæ nie bêdê.
 
Uimar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 463
Rejestracja: pt sty 03, 2003 8:44 am

sob cze 07, 2003 1:02 pm

Hej, nie ma sensu przejmowaæ siê tak bardzo stosunkiem KRzK do D&D czy innych RPG-ów. Psy szczekaj±, a karawana jedzie dalej ! <br />Je¶li nie jeste¶cie pe³noletni, to zabawa w konspiracje, mo¿e daæ dodatkowy dreszczyk emocji ...
 
Tementhor
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: pn kwie 14, 2003 11:49 am

sob cze 07, 2003 1:08 pm

Powrócê jeszcze do motywu pentagramu. <br />Spójrzcie! Amerykanie maj± tak± fajn± siedzibê Armii - Pentagon. Ciekawe sk±d jest ta nazwa :?: :evil: <br />I spójrzcie na ten kszta³t, intryguj±cy. <br />Czy¿by to by³a tak¿e g³ówna siedziba satanistów w USA? [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] <br />To wyja¶nia nienawi¶æ do wyznawców innych religii z Bliskiego Wschodu :mrgreen: ... <br />Nieprawda¿? <br /> <br />Pozdrawiam
 
iliphar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 65
Rejestracja: śr kwie 02, 2003 1:37 pm

sob cze 07, 2003 1:39 pm

Dawno dawno temu kiedy me byl wierzacy/praktykujacy dowiedzialem sie dosc ciekawej rzeczy od ksiedza profesora seminarium. Otoz magia na zewnatrz uznawana za nie istniejaca, zabobonna i kierujaca ludzi k' szatanowi wewnatrz jest uznawana jako uwaga uwaga cos co rzeczywiscie ISTNIEJE. Wg. doktryny kosciola "magia jest besposrednia ingererencja swiata demonicznego w swiat rzeczywisty za przyzwoleniem/na zyczenie czlowieka. Potepiana est jako zla gdyz jest wytworem demonicznym. Z tego powodu potepia sie RPG, jako mogace u rozwijajacego sie mlodego czlowieka wzbudzic zanteresowanie okultyzmem" No i w tym momencie poszla rysa po moim katolicyzmie... 1 raz zobaczylem ze oficjalne wypowiedzi mijaja sie kompletnie z wewnetrznymi. Potem poszlo coraz wiecej, jak czlowiek uczy sie troche teologii widzi zaklamanie, ktore sluzy do budowy wizerunku instytucji. <br />Co do anagramu to zostal on przypisany jako symbol satanistyczny, gdyz mozna w niego wpisac glowe kozna opierajac rogi,uszy i brode na ramionach. Wg. teologii koziol jest utozsamainy po czesci z szatanem. Dokladniejszych info nie mam. <br /> <br />To tyle.
 
nekromancer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2114
Rejestracja: wt maja 16, 2006 9:12 pm

sob cze 07, 2003 2:31 pm

<!--QuoteBegin-Tementhor+-->
Tementhor pisze:
<!--QuoteEBegin-->Powrócê jeszcze do motywu pentagramu. <br />Spójrzcie! Amerykanie maj± tak± fajn± siedzibê Armii - Pentagon. Ciekawe sk±d jest ta nazwa  :?:  :twisted:  <br />I spójrzcie na ten kszta³t, intryguj±cy. <br />Czy¿by to by³a tak¿e g³ówna siedziba satanistów w USA?  :lol:  <br />To wyja¶nia nienawi¶æ do wyznawców innych religii z Bliskiego Wschodu  :D ... <br />Nieprawda¿? <br /> <br />Pozdrawiam
<br />Nazwa pentagon oznacza figurê geometryczn± z piêcioma wierzcho³kami (i zapewne równymi bokami). <br />I w takim kszta³cie jest budynek Pentagonu. <br />n.
 
Tementhor
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: pn kwie 14, 2003 11:49 am

sob cze 07, 2003 3:02 pm

I o to mi chodzi³o. Ta notka to by³ tylko ¿art z amerykanów. [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img]
 
Xantos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 12:33 am

sob cze 07, 2003 11:41 pm

Satanizm i RPG to napewno nie to samo. Wystarczy, ¿e bêdziemy pisaæ o bogach z D&D z ma³ej litery i nikt siê nie ma prawa doczepiæ.
 
Uata
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: sob maja 31, 2003 2:26 am

ndz cze 08, 2003 3:06 am

<!--QuoteBegin-Xantos+-->
Xantos pisze:
<!--QuoteEBegin-->Satanizm i RPG to napewno nie to samo. Wystarczy, że będziemy pisać o bogach z D&D z małej litery i nikt się nie ma prawa doczepić.
<br />A dlaczego z malej litery??? Przecdiez po pierwsze to sprzeczne z zasadami ortografii (nazwy wlasne - wielka litera) W taki wyapadku mala litera powinna sie pisac tez imiona bohaterow, miast itp. Przeciez one tez nie istnieja, a jakiegos fanatyka moze to bardzo razic. <br />A tak poza tym to kazdy NORMALNY czlowiek umie rozroznic fikcje od rzecyzwistosci i nigdy nie bedzie dopatrywal sie we wszystkim co jest torche inne, dziela Szatana albo innego Belzebuba. <br />Eh. Az sie zdenerwowalem. Oczywiscie nie na ciebie Xantos, ale na tych... wiadomo ktorych :wink:
 
Decain
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 120
Rejestracja: czw sie 08, 2002 9:35 pm

ndz cze 08, 2003 7:37 am

<!--QuoteBegin-Tementhor+-->
Tementhor pisze:
<!--QuoteEBegin-->Do Pottera Ko¶ció³ przyczepi³ siê z tego samego powodu, co do RPG
<br />W³a¶nie tu b³±d. Media stwierdzi³y ¿e skoro kilku ksiê¿y stwierdzi³o ¿e saga :wink: - Harry Potter ma co¶ z satanizmu to ju¿ ca³y ko¶ció³ jest na nie. Tak naprawdê g³owa ko¶cio³a - Papie¿ nie odrzuci³ tej ksi±¿ki, wiêc nie wiem po co to ca³e gadanie we wszystkich krêgach (i tu widaæ manipulacjê telewizji czy niekiedy i radia). <br /> <br /><!--QuoteBegin-Uata+-->
Uata pisze:
<!--QuoteEBegin-->A dlaczego z malej litery??? Przecdiez po pierwsze to sprzeczne z zasadami ortografii (nazwy wlasne - wielka litera) W taki wyapadku mala litera powinna sie pisac tez imiona bohaterow, miast itp. Przeciez one tez nie istnieja, a jakiegos fanatyka moze to bardzo razic.
<br />Je¶li chodzi o nazwy w³asne to masz racjê, trzeba je pisaæ wielk± liter± wiêc imiona bogów mog± byæ w³a¶nie tak pisane. Je¶li piszesz np. "bóg wojny" to nie mo¿esz s³owa "bóg" napisaæ przez du¿e "B" bo to jest akurat przeznaczone dla tego jedynego Boga. Ale to w niczym nie przeszkadza raczej.
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

ndz cze 08, 2003 1:25 pm

To może o bogach pogańskich też będziemy pisać z małej litery? <br />Albo nie uznamy ich za bogów?
 
Matis99
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1112
Rejestracja: pt mar 25, 2005 7:32 pm

ndz cze 08, 2003 2:13 pm

<!--QuoteBegin-Malaggar+-->
Malaggar pisze:
<!--QuoteEBegin-->To może o bogach pogańskich też będziemy pisać z małej litery? <br />Albo nie uznamy ich za bogów?
<br />Ja nie uznaje za boga ani ?więtowita, ani Thora, ani Wisznu. Co nie przeszkadza mi pisac ich imiona z dużej litery. <br /> <br />Co do samego słowa "bóg" - Decain znakomicie wytłumaczył, kiedy pisze się je z dużej, a kiedy z małej litery. <br /> <br />Na wszelki wypadek wkleję zasadę ortograficzną :) <br /> <br />Bóg <br /> (w religiach monoteistycznych), tego Boga, tym Bogiem <br /> <br />bóg <br /> (w religiach politeistycznych), tym bogiem; ci bogowie a. te bogi, tych bogów, tym bogom
 
Xantos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 12:33 am

ndz cze 08, 2003 11:18 pm

Bardzo przepraszam ale ¼le mnie zrozumieli¶cie. Decain napisa³ to co ja mia³em na my¶li. Swoj± drog± masz racjê Uata, i¿ kazdy NORMALNY bedzie wiedzia³ o co chodzi, tylko komu ja to mówiê? Wy i tak to rozumiecie, a ci co nie bêd± dalej psioczyæ.
 
Mateo__
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1909
Rejestracja: śr wrz 18, 2002 8:28 pm

pn cze 09, 2003 9:14 am

<!--QuoteBegin-Cercamon+-->
Cercamon pisze:
<!--QuoteEBegin--><!--QuoteBegin-Marfael+-->
Marfael pisze:
<!--QuoteEBegin-->Ja osobi¶cie wierzê w dobrego Boga, który rozumie pojêcie dobra tak jak ja je rozumiem. <br />Po pierwsze ja nienawid¿e ludzi, którzy gwa³c±, zdradzaj± i uwa¿am, ¿e nie powinno siê mieæ dla nich ¿adnej lito¶ci i nale¿y karaæ ich poprzez ciê¿kie okaleczenia.(popieram karê ¶mierci) <br />Chyba paladynizm to najlepsze okre¶lenie tego do czego staram siê chocia¿ zbli¿yæ :)
<br />To bardzo ciekawe co napisa³e¶. Ale chyba nie do koñca konsekwentne. <br />Skoro wierzysz w dobrego Boga to czemu popierasz karê ¶mierci? <br />A mo¿e wyznajesz inn± definicjê "dobra"?
<br />A od kiedy to bycie zwolennikiem kary ¶mierci implikuje bycie z³ym? Poza tym czy wg. Ciebie istniej± kary których zwolennik mo¿e byæ dobry i takie których zwolennicy ju¿ byæ dobrymi nie mog±? Jest jaki¶ podzia³? Na czym on siê opiera?
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

pn cze 09, 2003 8:30 pm

Wracając do "świetnego" arykułu skąd koleś wytrzasnął 2k6 od kwasu jelitowego?
 
Uimar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 463
Rejestracja: pt sty 03, 2003 8:44 am

pn cze 09, 2003 10:55 pm

<!--QuoteBegin-Mateo+-->
Mateo pisze:
<!--QuoteEBegin--> A od kiedy to bycie zwolennikiem kary ¶mierci implikuje bycie z³ym? Poza tym czy wg. Ciebie istniej± kary których zwolennik mo¿e byæ dobry i takie których zwolennicy ju¿ byæ dobrymi nie mog±? Jest jaki¶ podzia³? Na czym on siê opiera?
<br />Racja. W realu dobro i z³o, to pojêcia wzglêdne, umowne. Mówi±c w du¿ym skrócie zale¿± od tradycji kulturowych, religijnych, filozoficznych, a tak¿e od poziomu wykszta³cenia (jeszcze pewnie co¶ by siê znalaz³o). <br />To co dla cz³onków plemienia ³owców g³ów z Amazonii bêdzie "dobrym" uczynkiem, dla Europejczyka mo¿e byæ uczynkiem "z³ym", i vice versa. <br /> <br />Co innego w D&D. Tutaj g³ównie Miszczu decyduje o tym, co jest "dobre", a co "z³e". To on ocenia postawê graczy.
 
Awatar użytkownika
Pomniejszy ściekowy Golem
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1881
Rejestracja: pn kwie 14, 2003 9:23 pm

pn cze 16, 2003 3:48 pm

<!--QuoteBegin-Malaggar+-->
Malaggar pisze:
<!--QuoteEBegin-->Wracając do "świetnego" arykułu skąd koleś wytrzasnął 2k6 od kwasu jelitowego?
<br />Kurczę, no właśnie. Nigdy nie grałem w młotka wiec nie znam jego zasad, ani nie mam podręczników. Czy ktoś wie może czy to co ten "rpgowiec" pisze o trafieniach krytycznych czy obrażeniach od kwasu jest prawdą czy jest zmyślone???
 
Gargojl
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 75
Rejestracja: wt kwie 29, 2003 1:45 pm

pn cze 16, 2003 4:28 pm

Jako zadeklarowany antykleryka³, nie biorê po prostu pod rozwagê tego, co mówi± ksiê¿a, a Wy róbta co chceta. Dla ksiê¿y satanistyczne jest wszystko, co sprawia, ¿e nie pójdziemy na majówkê (no mo¿e w czerwcu to nie na miejscu). Odpowiedzcie sobie zgodnie z sumieniem: CZY ROBICIE KOMU? KRZYWDê RZUCAJ?C KOSTKAMI? <br />Nie przypominam sobie, ¿ebym na jakiejkolwiek sesji z³o¿y³ z kolegi ofiarê(z nie- kolegi te¿). <br /> <br />A co do odwróconego pentagramu, to wg. pewnej wersji oznacza on diab³a bod±cego rogami niebo.
 
JaaA
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 70
Rejestracja: czw cze 12, 2003 8:10 pm

pn cze 16, 2003 9:06 pm

Nazwa 'chrze¶æijanie' pohodzi od Jezusa Chrystusa. <br /> <br />Prosta rada: pomy¶lcie sobie czy jezus by zagra³ w D&D??
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

pn cze 16, 2003 9:25 pm

Ja mam podręcznik do Młotka i takiego krytyka nie ma (czyżby house rule?)
 
Awatar użytkownika
Pomniejszy ściekowy Golem
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1881
Rejestracja: pn kwie 14, 2003 9:23 pm

pn cze 16, 2003 9:49 pm

Dzieki Malaggar. Artykuł mnie cholernie oburzył bo cenię sobie opinię wśród ludzi, a człowiek nieznajacy tematu moze sobie mnie wyobrazić jako sekciarza i posłańca szatana. Już podjałem pewne środki( napisałem mail do autora strony, ks. Włodzimierza) i jesli po tym jak pokażę pewne argumenty to spytam sie znajomych ludzi "koscielnych" o bardziej radykalne środki. Tak bezczelny, wypełniony oszczerstwami i łgarstwami artykuł nie ma prawa istnienia.
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

pn cze 16, 2003 10:14 pm

Kościół obawia się rzeczy nieznanych, co jest nieznane to zapewne złe a złe to od razu dzieło Szatana. (nie martw się, mnie często nazywają satanistą)
 
Awatar użytkownika
Pomniejszy ściekowy Golem
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1881
Rejestracja: pn kwie 14, 2003 9:23 pm

pn cze 16, 2003 10:17 pm

Tak, ale trzeba to nieznane po prostu wyjaśnić. Ciekawym np. dlaczego mówiąc o DnD autor tekstu wspomniał o demonach w MM, a nie wspomniał o niebianinach? <br />jedno pytanko: Czy to co tam pisało o kartach Kult, jest prawdą?
 
Misiek__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 64
Rejestracja: wt maja 27, 2003 9:24 pm

pn cze 16, 2003 10:49 pm

A widzieli¶cie ten dodatek (po angielsku) Vails of... evil...czy jako¶ tak... TO dopiero sprawia ¿e z D&D robi± siê s³owa przez szatana pisane! Ale to jeszcze zale¿y od gracza i jego psychiki...
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

pn cze 16, 2003 10:54 pm

Czy chodzi ci może o Book of Vile Darkness? <br />Bo jeśli tak to zapewniam że jest niegroźną pozycją. <br />Ta książka to zbiór czarów, PrC i statystyk wyższych Demonów i Diabłów. <br /> <br />Nic groźnego :evil:
 
Awatar użytkownika
Pomniejszy ściekowy Golem
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1881
Rejestracja: pn kwie 14, 2003 9:23 pm

pn cze 16, 2003 10:55 pm

No właśnie, czy do D&D są propozycje naprawdę złe i satanistyczne?
 
Decain
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 120
Rejestracja: czw sie 08, 2002 9:35 pm

pn cze 16, 2003 11:16 pm

<!--QuoteBegin-Aragathor Roaringflame+-->
Aragathor Roaringflame pisze:
<!--QuoteEBegin-->Czy chodzi ci mo¿e o Book of Vile Darkness? <br />Bo je¶li tak to zapewniam ¿e jest niegro¼n± pozycj±. <br />Ta ksi±¿ka to zbiór czarów, PrC i statystyk wy¿szych Demonów i Diab³ów. <br /> <br />Nic gro¼nego :evil:
<br />A opisy "bólu", który jakim¶ sposobem siê oddziela od organizmu w formie p³ynnej i sprzedaje we flakonikach? A zasady dotycz±ce tortur i wydobywania tego bólu? A ogrom rysunków przedstawiaj±cych jak w jeden z najbrutalniejszych sposobów demon wbija miecz w pier¶ anio³a, gdzie obficie leje siê krew? To raczej nie jest nic gro¼nego ... <br /> <br />Oczywi¶cie je¶li kto¶ ma siln± wolê i twierdzi ¿e go to nie ruszy to proszê bardzo. Ja za takie D&D serdecznie podziêkowa³em :)
 
Misiek__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 64
Rejestracja: wt maja 27, 2003 9:24 pm

wt cze 17, 2003 8:11 am

"NIC GRO?NEGO" ? przecie tam by³a ca³a masa symboli satanistycznych, diab³óww itp. A ten rysunek jak do bebechów kolesia s± pod³±czne jakie¶ rury i Torm wie co one mu robi±. <br /> "Tylko opisy czrów" przecie równie dobr¿e mo¿na by przeczytaæ "biblie szatana" albo "Jak wyrwaæ komu¶ serce i mu je pokazaæ zanim um¿e".
 
&#8224;KorAxe&#82
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 6:48 pm

wt cze 17, 2003 8:24 am

heh to by³o by dobre... <br />je¿eli chodzi o satanizm zawsze mo¿na zrobiæ chaotyczn± z³± postaæ i wszêdzie pokazywaæ ,,/. ( jak ja w WFRP) <br />w WFRP jest chaotyczny bóg KHORNE w³adca straszliwych demonów, bóg krwi.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości