Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
markós
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 309
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 3:13 pm

Cień, Zaświaty, Astral

ndz sie 16, 2009 12:33 pm

Zamierzam poprowadzić w najbliższym czasie kampanię Maga, która będzie oparta na poszukiwaniu artefaktów i bieganiu po planach i mam kilka pytań. Jak wygląda Cień? Czy duchy łączą się w jakieś społeczności? Jakimi prawami rządzą się Zaświaty i co nieprzyjemnego może tam czekać na graczy? Jak wygląda Temenos i Dreamtime?

Z góry dzięki za pomoc :spoko:
 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

Cień, Zaświaty, Astral

ndz sie 16, 2009 5:05 pm

Nie wiele można powiedzieć nie łamiąc licencji WW, ale podstawy masz tutaj:

Astral

Ogólnie, polecam lekturę odpowiednio:

Astral - Astral Realms

Cień i duchy - Book of Spirits

Zaświaty - tego jest najmniej, ale trochę jest w Summoners, pełniejszy opis będzie najpewniej w Geiście, a już na pewno w Book of Dead.
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

Cień, Zaświaty, Astral

ndz sie 16, 2009 5:29 pm

wild beast pisze:
Cień i duchy - Book of Spirits

Odradzam. Lepsza będzie podstawka do Wilkołaka i Predators.

Co do Zaświatów, to chciałbym zwrócić uwagę na wzmiankę o nich jaka jest w podręczniku do Maga - w skrócie: co poniektórzy nekromanci wybierają się tam w poszukiwaniu wiedzy i mocy. Podobno któryś nawet wrócił, ale większość nie dała rady... Raczej ostrzeżenie, podobne do tego związanego z Arkadią z Odmieńca.
 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

Re: Cień, Zaświaty, Astral

ndz sie 16, 2009 5:47 pm

MacKotek pisze:
Lepsza będzie podstawka do Wilkołaka i Predators.


Widać to kwestia gustu, bo Book of Spritis, w mym odczuciu, jest tysiąc razy lepsza niż Wilkołak, jeśli chodzi o opis Duchów. Ten podręcznik jest wspaniały jeśli chcesz prowadzić Śmiertelnikom gry a'la Silent Hill, a dla Magów ma dość informacji PLUS przeklęte przedmioty PLUS opis "fizyczny" Królestwa Cieni. W Predators się nie wczytywałem, ale dla mnie Book of Spirits stanowczo wystarczy.
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

Cień, Zaświaty, Astral

pn sie 17, 2009 10:28 am

Więc uważasz, że opis Cienia jest lepszy w BoS, niż w podstawce do Wilkołaka? Dziwne. Chyba czas zerknąć do BoS, ale nie pamiętam, by było tam coś wartego uwagi.

A przygody "a'la Silent Hill" można prowadzić tylko w obszarach które są prawie-że-wymarłe (duchowo) i miejscach-których-nie-ma (w "rzeczywistym" świecie). Gdziekolwiek indziej populacja Duchów będzie zbyt aktywnie starała się wykorzystać/pożreć nieszczęsnych śmiertelników. Przetestowane - nawet dobrze wyszkoleni i uzbrojeni żołnierze nie poradzą sobie w takiej sytuacji.
 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

Cień, Zaświaty, Astral

pn sie 17, 2009 2:09 pm

MacKotek pisze:
Więc uważasz, że opis Cienia jest lepszy w BoS, niż w podstawce do Wilkołaka? Dziwne. Chyba czas zerknąć do BoS, ale nie pamiętam, by było tam coś wartego uwagi.


W BoS jest cała sekcja jak wygląda Cień w mieście czy w dziczy, jak wygląda sprawa odżywiania się, są nawet Roje, choć nie powiedziane w prost. :wink: O ile nie grasz w samego Wilkołaka, sądzę że BoS to aż nadto. Dodatktowo, miło mi się go czytało, a nie lubię za bardzo Cienia w ogóle i dopiero z nim zrozumiałem o co w nim chodzi. :wink:
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

Cień, Zaświaty, Astral

pn sie 17, 2009 7:30 pm

Aha. Czyli w sumie BoS powinien mieć tytuł "Hisil for Dummies"? A właściwie to taka wersja "lite", bez większej konsekwencji, tylko z narzuconymi z góry ramami?
 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

Cień, Zaświaty, Astral

pn sie 17, 2009 8:25 pm

MacKotek pisze:
Czyli w sumie BoS powinien mieć tytuł "Hisil for Dummies"?


Może, choć ja się nie czuje ewentualnym targetem dodatku o takim tytule. :razz:

MacKotek pisze:
A właściwie to taka wersja "lite", bez większej konsekwencji, tylko z narzuconymi z góry ramami?


Chyba można tak to nazwać. Najlepsze porównanie to takie czym są Hunterzy z Antagonists do Hunter: the Vigil - w większości wypadku w zupełności wystarczy. :wink:

Nie wiem jednak o co ci chodzi z konsekwencją w tym wypadku ???

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości