Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Gwjazdor
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1287
Rejestracja: czw sty 25, 2007 10:53 pm

Co byś zrobił gdyby?

czw maja 12, 2011 9:58 pm

Froger pisze:
Skoro skierowano by Was, nie podlegalibyście regułom napisanym w jakiejś książce, bo kiedy atakuje was ogromy ogr, to nie rzuca kośćmi czy trafi, tylko wali aż nie zabije."Przebrałbym się za Kobolda, złapał jakąś żmiję i został pun-punem", "szmatą patykami żeby nie zrobić sobie krzywdy aż byśmy doszli do poziomu około 20". Z całym szacunkiem, ale obawiam się, że to tak nie działa.
Ale...
Froger pisze:
Jakbym już ogarnął się w świecie i miał zapewniony jako taki byt (jedzenie i bezpieczne spanie) starałbym się jak najszybciej i jak najwyżej podnieść swoją inteligencję.

A to już działa? :huh:

Ludzie, co wy z tym Elminstrelem xD?! Nie wiem już czy to jakieś celowe przekręcenie czy jeden zrobił byka a reszta powtarza?
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Co byś zrobił gdyby?

czw maja 12, 2011 10:20 pm

Autor topica zastrzegł używanie pełnej mechaniki. A ta mechanika jest strasznie durna. Znając ją, możemy osiągnąć wielką moc w jakiś niesamowicie głupi sposób a zginąć jeszcze głupiej.
 
Awatar użytkownika
Froger
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 560
Rejestracja: wt lut 05, 2008 4:52 pm

Co byś zrobił gdyby?

czw maja 12, 2011 10:38 pm

No, a czemu ma nie działać? Mikstura to magia, a nabijanie 20lvl kijami z kolegą to co? (Tzn. dotknięcie kija nie oznacza zostania pasterzem, a miecza wojownikiem, co nie zmienia faktu, że magia działa.)
Elminster, haha, nie byłem pewny jak się to pisze i skopiowałem od kolegi wcześniej, my bad.

A... z mechaniką. W takim razie nigdy nie chciałbym trafić do takiego piekła.
Ostatnio zmieniony czw maja 12, 2011 10:40 pm przez Froger, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ginden
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: pt gru 19, 2008 1:15 pm

Re: Co byś zrobił gdyby?

sob maja 14, 2011 10:33 pm

Co bym zrobił? Zbudowałbym bombę atomową. Może nie jedną nawet.
Różne odmiany transmutacji pozwalają stworzyć konkretne ilości uranu.
Z bombą można pomyśleć nad resztą, czyli podniesieniem swojej inteligencji, mądrości, a następnie powrotem do naszego świata.
 
Awatar użytkownika
Ancient Lord
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 2:27 pm

Co byś zrobił gdyby?

pn maja 16, 2011 10:43 pm

Byłbym niezwykle zdezorientowany i starał się znaleźć tylko spokojny kąt dla siebie.
Zakładając, że znałbym Wspólny, spróbowałbym się ostrożnie podzielić wiedzą pozyskaną w "naszym uniwersum".
 
Awatar użytkownika
Bortasz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 880
Rejestracja: wt paź 10, 2006 4:35 pm

Co byś zrobił gdyby?

wt maja 17, 2011 6:09 pm

Ginden nie mam pojęcia po co ci atomówka ;] A co do znania wspólnego... Wybaczcie ale jest tyle czarów pozwalających się dogadać iż bariera językowa praktycznie nie istnieje. ;]
 
Awatar użytkownika
Striker44
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: sob kwie 30, 2011 2:06 pm

Co byś zrobił gdyby?

wt maja 17, 2011 9:12 pm

Taa, tylko trzeba to zaklęcie jeszcze znać, a przypuszczam że w Feurunie nie ma książki pod tytułem "Księga Zaklęć Dla Przybyszów z Polski"...
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

Re: Co byś zrobił gdyby?

wt maja 17, 2011 9:14 pm

Striker44 pisze:
Taa, tylko trzeba to zaklęcie jeszcze znać, a przypuszczam że w Feurunie nie ma książki pod tytułem "Księga Zaklęć Dla Przybyszów z Polski"...


Nie byłbym tego aż tak pewien. Nasz świat: ziemia jest jednym ze światów w ich kosmologi.
 
Awatar użytkownika
Dagome
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 9:31 pm

Re: Co byś zrobił gdyby?

wt maja 17, 2011 9:21 pm

Nie jest, w kosmologii drzewa niema alternatywnych pierwszych. A jak w innym temacie zająknąłem się o wielkim kole to chcieli mnie zlinczować :razz: .
 
Awatar użytkownika
Striker44
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: sob kwie 30, 2011 2:06 pm

Co byś zrobił gdyby?

wt maja 17, 2011 9:26 pm

Tak czy siak wracając do tematu to osobiście sądzę, że przeżycie w tamtym świecie zależało by przede wszystkim od szczęścia i miejsca w którym bym się pojawił. Wątpię by ktokolwiek bez odpowiedniego szkolenia ( czyli np. ja ) przeżył noc w lesie pełnym magicznych stworów ( czy choćby wilków ). Nie mówiąc już o tym że nawet gdybym się znalazł w względnie bezpiecznym miejscu ( np. jakaś wieś, miasto itp. ), to też nie wiadomo czy zaraz nie znalazła by się jakaś grupa fanatyków których jedynym marzeniem byłoby złożenie mnie w ofierze...
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

Re: Co byś zrobił gdyby?

wt maja 17, 2011 9:29 pm

Dagome pisze:
Nie jest, w kosmologii drzewa niema alternatywnych pierwszych. A jak w innym temacie zająknąłem się o wielkim kole to chcieli mnie zlinczować :razz: .


Tą kosmologię z dnd 3.x to wiesz gdzie ją mam? :razz: Pewnie cię nie interesuje nawet :D Wielkie koło miało swój klimat.
Ostatnio zmieniony wt maja 17, 2011 9:29 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Dagome
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 9:31 pm

Re: Co byś zrobił gdyby?

wt maja 17, 2011 9:47 pm

Niestety drugi raz cię łapie na olewaniu mechaniki :razz: , ja też jestem fanem koła ale co poradzić drzewo jest kosmologią oficjalną.
Tą kosmologię z dnd 3.x to wiesz gdzie ją mam?


W Przewodniku gracza po Faerunie. Chyba że zdewastowałeś podręcznik ty brutalu :wink: .
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Co byś zrobił gdyby?

wt maja 17, 2011 10:01 pm

Ależ co wy pleciecie? Drzewo jest kosmologią Faerunu, Koło to kosmologia edycji 3.5, jak i Planescape w ogóle. Podróż między nimi... jest oczywiście wykonalna.
 
Awatar użytkownika
Dark_Archon_
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 692
Rejestracja: sob gru 29, 2007 2:29 pm

Co byś zrobił gdyby?

wt maja 17, 2011 10:13 pm

Lord Xan pisze:
Podróż między nimi... jest oczywiście wykonalna.

Ale tylko przez plan cieni.

Ja chociaż nie grałem w starsze wersje DnD, ani żadnego Planescape'a to też wolę kosmologię Koła :)
Ostatnio zmieniony wt maja 17, 2011 10:13 pm przez Dark_Archon_, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Gwjazdor
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1287
Rejestracja: czw sty 25, 2007 10:53 pm

Co byś zrobił gdyby?

wt maja 17, 2011 11:23 pm

Klebern pisze:
Tą kosmologię z dnd 3.x to wiesz gdzie ją mam? Pewnie cię nie interesuje nawet Wielkie koło miało swój klimat.

Pewnie tam gdzie i ja :razz: Tzn jeśli mówiąc "kosmologię z dnd 3.x" masz na myśli "kosmologię jaka została przyporządkowana do Faerunu w edycjach 3.x" bo jam jest fan Wielkiego Koła właśnie :)
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

Co byś zrobił gdyby?

śr maja 18, 2011 7:10 am

Wielkie koło powstało w AD&D 2ed. I pod tą mechanikę ten setting był bardzo rozbudowany. Obecnie w D&D 3.x jest go tyle co kot napłakał. A właściwie to ciężko mówić nawet o tym, że istnieje jako setting.
 
Awatar użytkownika
Gwjazdor
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1287
Rejestracja: czw sty 25, 2007 10:53 pm

Co byś zrobił gdyby?

śr maja 18, 2011 11:26 am

Nie przesadzałbym z tym "tyle co kot napłakał" :) Wiadomo, że do całego Planescape trochę mu brakuje, ale to co jest opisane w Księdze Planów do 3.0, to jednak trochę informacji jest. W kilku innych podręcznikach można znaleźć informacje uzupełniające. Ale racja, settingiem bym tego nie nazwał.
 
Pelerynek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: śr maja 11, 2011 5:10 pm

Co byś zrobił gdyby?

wt maja 24, 2011 10:16 pm

Zacząłbym panikować, a Elminester uspokoiłby mnie, rzucił "rozumienie języków". Po jego odpowiedzi,że nie może mnie odesłać do domu wpadłbym w depresję, z której by mnie wyciągnął mówiąc, że mi pomoże. Nauczyłbym się języka, geografii itd. (Na magię nie mam co liczyć, ciężko by było u mnie z dyscypliną). Poprosiłbym go jeszcze o wstawiennictwo u jakiegoś dobrego (z umiejętności jak i charakteru) wojownika np. Drizzta, by nauczał mnie szermierki. Po x latach spędzonych na nauce (wiele by tego chyba nie było, swego kumpla Wulfgara też długo nie uczył), wyruszyłbym w świat by go zobaczyć. Jęsli po drodze nic by mnie nie zeżarło, to przyłączyłbym się do jakieś ekipy "Mężnych poszukiwaczy przygód" i zbudowałbym legendę o "człowieku nie z tego świata"
 
Awatar użytkownika
Bortasz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 880
Rejestracja: wt paź 10, 2006 4:35 pm

Co byś zrobił gdyby?

wt maja 24, 2011 10:20 pm

Pelerynek chcesz powiedzieć że po zobaczeniu Kuli ognia, Wytwarzania czy czy przyśpieszenia nie znalazłbyś w sobie dość samozaparcia by się nauczyć magii? Ja bym kuł niczym obłąkany student medycyny na metaamfetaminie przed sesją ;] I to jeszcze od kogo się uczył! :]
 
Awatar użytkownika
Gwjazdor
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1287
Rejestracja: czw sty 25, 2007 10:53 pm

Co byś zrobił gdyby?

śr maja 25, 2011 12:00 am

Ja bym mu gwizdnął księgę czarów myśląc że tam jest napisane krok po kroku jak rzucić dane zaklęcie, a potem zginąłbym marnie gdyby już się o tym dowiedział.
 
Awatar użytkownika
Hyareil
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 145
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 5:26 pm

Co byś zrobił gdyby?

śr maja 25, 2011 5:57 pm

Wiecie co jest zastanawiające? Że prawie każdy z nas dobrze wie, co powinien zrobić w FR, żeby odnieść sukces i deklaruje, czym w takim przypadku by się zajął... I że z tej perspektywy zostanie słynnym magiem, założenie sprawnej gildii lub odciśnięcie swojego śladu na całym świecie wydaje się proste. ;)

A jednocześnie, ilu z nas tutaj, teraz, wie, co zrobić? Ilu zdobywa kolejne "poziomy"? Rozwija przydatne umiejętności? Ilu jest "commonerami", a ilu udało się już zdobyć poziomy w jakiejś klasie? Ktoś zrobił ostatnio jakiś quest?

;)


(Hyareil napisała post, po czym wróciła do studiowania lokalnego odpowiednia magii.*)


*Taak, wiem, że to prawdopodobnie zbyt dużo powiedziane. Ale napisanie tego było zbyt kuszące ;)
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Co byś zrobił gdyby?

śr maja 25, 2011 6:01 pm

Ja mam 4 poziom programisty :)
 
Awatar użytkownika
Bortasz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 880
Rejestracja: wt paź 10, 2006 4:35 pm

Co byś zrobił gdyby?

śr maja 25, 2011 6:29 pm

Albiorix śmiem twierdzić że jak masz 2 poziom eksperta (Programowanie) to jest bardziej niż dobrze ;] 4 poziom to raczej główny programista Microsoftu, jeden z garski najlepszych w naszym świecie.
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Co byś zrobił gdyby?

śr maja 25, 2011 6:33 pm

No dooobra, może 3 ;)
 
Awatar użytkownika
Gwjazdor
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1287
Rejestracja: czw sty 25, 2007 10:53 pm

Co byś zrobił gdyby?

czw maja 26, 2011 9:12 am

A ja jestem niskolevelowym mnichem %-)
 
Pelerynek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: śr maja 11, 2011 5:10 pm

Co byś zrobił gdyby?

pt maja 27, 2011 12:42 am

Syndrom ucznia czarnoksiężnika gwarantowany- ciągła chęć wiedzy prowadząca w zakazane rejony i w końcu stajesz się złym niszczącym świat arcyzłym czarnoksiężnikiem, którego mężni poszukiwacze przygód zakłują
A tak poza tym jestem 1-poziomowym mnichem, 1-poziomowym plebesjuszem. Ja uważam że sława i możliwości zaczyna się dopiero na 10 lvl. Przecie wiadome jest że mając 2 lvl, wyzwaniem będzie napisanie programu o ST 10 :razz:
 
BartekChom
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn sie 23, 2010 3:25 pm

Re: Co byś zrobił gdyby?

pt maja 27, 2011 1:30 am

<quote="Gwjazdor"> <quote="Pelerynek">
"Ja bym mu gwizdnął (...)" "Syndrom ucznia czarnoksiężnika (...)" Fakt.

"A ja jestem niskolevelowym mnichem %-)" "A tak poza tym jestem 1-poziomowym mnichem (...)" A skąd bierzecie tego mnicha? Ćwiczycie sztuki walki?

Pelerynek pisze:
Przecie wiadome jest że mając 2 lvl, wyzwaniem będzie napisanie programu o ST 10 :razz:

ST 10 każdy mający pojęcie o programowaniu napisze biorąc 10. ST 20 w końcu też się uda, za to ci, którzy piszą programy o ST 30, to świetni programiści. (hi, hi)
Ostatnio zmieniony pt maja 27, 2011 1:31 am przez BartekChom, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Gwjazdor
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1287
Rejestracja: czw sty 25, 2007 10:53 pm

Co byś zrobił gdyby?

pt maja 27, 2011 4:16 pm

BartekChom pisze:
A skąd bierzecie tego mnicha? Ćwiczycie sztuki walki?

Całe życie 8) Tyle że ja raczej Sporty Walki, nie Sztuki Walki (tak, to JEST różnica. Zasadnicza).
Ostatnio zmieniony pt maja 27, 2011 4:17 pm przez Gwjazdor, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Co byś zrobił gdyby?

pt maja 27, 2011 5:08 pm

Bez życia w monastyrze i medytacji się nie liczy :)
 
Awatar użytkownika
Schizofremik
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 633
Rejestracja: czw lut 17, 2005 3:58 pm

Co byś zrobił gdyby?

pt maja 27, 2011 9:40 pm

Bortasz pisze:
Nad twoją głową widzisz pomarszczonego Elminstrela z Cienistej Doliny który paląc Fajeczkę mruczy pod nosem do siebie.

-Stary masz może fajki ?? :P Jeżeli nie Elminster nie pali naszego tytoniu to pierwsze dni spędziłbym na detoksie z nikotyny :( Parę razy rzucałem i nie polecam wtedy nikomu przebywać w mojej okolicy.

Całe szczęście Elmek ma pewnie czar Tongues więc by mnie zrozumiał i po dłuższej rozmowie okazałbym się ciekawym obiektem dla niego więc postarałbym się jak najwięcej wyciągnąć w zamian za informacje o moim świecie czytaj np czar Tongues na permanency na starcie a potem by się zobaczyło.

Jako że fizycznie nie imponuję wiec moją jedyną szansą byłoby dla mnie nauka magii albo psioniki , prawdopodobnie Elmek okazałby się dobrym punktem startowym nawet jeżeli nie u niego bym się nie uczył to pewnie jakiś jego znajomek który mu wisi przysługę by mi pomógł.

Wszystko zależy na ile miałbym szczęścia bo równie dobrze mógłbym trafić do jakiejś wioski gdzie zostałbym robotnikiem a potem ożenił się z miejscowa chłopką i umarł w wieku 40 lat na zapalenie płuc :(

Ogólnie ciekawy pomysł do fantazjowania i moim zdaniem życie tam byłoby ciekawsze niż nasz świat i spłata kredytu hipotecznego a potem śmierć na raka :P

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość