Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Khamul
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: sob lut 21, 2004 9:42 am

czw sty 13, 2005 7:03 pm

To ja może nie polecę konkretnej książki, ale radzę zainteresować się pewną postacią, historyczną zresztą.

Maurycy August hrabia Beniowski

Jego życiorys pasuje na niezłą kampanię, i do tego z rozmachem.

Szlachcic, uczestnik konfederacji barskiej, odważny dowódca, zesłany na kamczatkę, na której w kilka miesięcy przejął władzę, podróżnik po dalekim wschodzie, awanturnik, oficer we francuskim wojsku, król Madagaskaru (sic!), przyjaciel Puławskiego, razem z którym o mało co walczył w Ameryce, autor bestsellerowych pamiętników, kosmpolita, kochanek, a to dopiero krótkie streszczenie.
 
Awatar użytkownika
zegarmistrz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1002
Rejestracja: śr paź 20, 2004 4:05 pm

sob sty 29, 2005 7:48 pm

Przed chwilą skończyli się na Canal + ,,Rycerze z Szanghaju". Troche nie ta epoka, troche nie ten klimat, ale myśle, że rozmach odpowiedni. Po tym doszedłem do wniosku, że strzele może Crossover 7th Sea i Legendy 5 Kręgów.
 
Awatar użytkownika
KOVAL
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: sob cze 19, 2004 10:15 pm

ndz lut 06, 2005 1:04 am

jeszcze Nieśmiertelny (serial + film cz I) doskonałe pojedynki i fajne teksty 8)
 
Awatar użytkownika
laza
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 241
Rejestracja: pn cze 28, 2004 7:27 pm

wt lut 15, 2005 12:11 am

To może jeszcze ja coś dołożę. Polecam komiks o tytule "Skorpion", którego juz trzy części wyszły na polski rynek. Z resztą zachetą, a za razem potwierdzeniem słuszności mego wyboru, jest mój avatarek [z resztą deema też], który z owego komiksu pochodzi. I co? Nie pasuje konwencją?
 
Awatar użytkownika
WieszKto
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 268
Rejestracja: sob cze 11, 2005 11:32 pm

pt cze 17, 2005 2:19 pm

Ktorej wersji Cutthroat Island sluchacie w czasie sesji jedno czy dwuplytowej? Polecam zagrac choc chwilke w Sid maiers Pirates calkiem przyjemna :spoko:
 
Awatar użytkownika
Mort
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 113
Rejestracja: sob maja 03, 2003 9:12 pm

ndz cze 19, 2005 2:43 pm

laza pisze:
Polecam komiks o tytule "Skorpion", którego juz trzy części wyszły na polski rynek.


Minusem jest, że egmont jak nie planował tak nie planuja narazie wydania czwartej. Chyba, że zmienił coś w planach wydawniczych, ale w to wątpię.

EDIT: Powiem tylko że byłem nieźle zaskoczony gdy, ni z tego, ni z owego na półce księgarskiej zobaczyłem czwartego Skorpiona. Jednak wydali, pomyślałem. Jusz ostrzę sobie zębiska na tom piąty (mam nadzieję, że wydany zostanie nieco szybciej).
Ostatnio zmieniony ndz cze 26, 2005 2:14 pm przez Mort, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
WieszKto
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 268
Rejestracja: sob cze 11, 2005 11:32 pm

sob cze 25, 2005 8:38 pm

Obejrzałem Fanfana Tulipana ale szczerze nie zainspirował mnie :/ Ten film jest po prostu tragiczny :(

Nowy niestety...
Ostatnio zmieniony ndz cze 26, 2005 8:57 am przez WieszKto, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Hans
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 105
Rejestracja: sob lut 19, 2005 6:27 pm

ndz cze 26, 2005 12:04 am

Nowy czy stary? Nowy to klęska, ale ten z lat 50 - tychto kwintesencja płaszcza i szpady! :)
 
Awatar użytkownika
tymon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: pt lip 01, 2005 2:33 pm

sob lip 02, 2005 1:13 pm

Osobiście polecam ekranizacje hrabiego monte christo z j. caviezelem ( tym z pasji) fantastyczne pojedynki na szpady i prawdziwa opowieśc o zemście . Ponadto braterstwo wilków dla tych co lubia cięzsze klimaty i tajne stowarzyszenia .

Imiona, nazwiska i tytuly pisze sie wielka litera. Prosze poprawic. - Seji
 
Awatar użytkownika
Calix
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 228
Rejestracja: pn paź 27, 2003 11:54 pm

ndz lip 03, 2005 10:10 pm

Laza:
A mi sie wydawalo ze Twoj avatarek jest z "Dawn - Lucyfer Halo" :wink:

C.
 
Awatar użytkownika
fairhaven
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1486
Rejestracja: śr cze 02, 2004 8:14 am

pn lip 04, 2005 11:20 am

Osobiście zmieniłam Lazie awatarek jakiś czas temu, ten przedstawia panią Trujący Bluszcz.

Żeby nie było takiego totalnego offtopu (w końcu moderatorowi nie wypada :) ) myślę, że dobrym sposobem na złapanie "fazy" mogą być też gry planszowe - traktujących o piratach jest naprawdę niemało
 
Awatar użytkownika
WieszKto
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 268
Rejestracja: sob cze 11, 2005 11:32 pm

śr lip 06, 2005 10:38 am

Wczoraj obejrzałem d'Artagnana - dla mnie bomba. Facecik w czerni z przepaską na oku ŁOTR przez duże Ł. Szkoda że ostatnio coraz mniej tych filmów w TV. Pare lat temu co weekend w dwójce leciał jakiś film z serii płaszcza i szpady szkoda że nie nagrywałem byłoby łatwiej o inspiracje na przygodę.

Coś nam się to forum milczące zrobiło - ludziki czy naprawde już nie mamy o czym porozmawiać?
 
Awatar użytkownika
fairhaven
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1486
Rejestracja: śr cze 02, 2004 8:14 am

śr lip 06, 2005 2:20 pm

Myślę że jak najbardziej mamy, ale te wakacje...
Deem już zniknął, ja też za moment wyjeżdzam. Wygląda na to, że zostaniecie bez moderatora na chwilę :)

Zaś co do inspiracji - ktoś z was przyjrzał się już siódmomorzowej karciance?
 
Awatar użytkownika
WieszKto
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 268
Rejestracja: sob cze 11, 2005 11:32 pm

śr lip 06, 2005 3:32 pm

Nie mialem okazji spojrzec na karcianke - ona jest jeszcze w sprzedazy? Strasznie mi brakuje w podrecznikach gracza jak tym bardziej mg 1 przygody najlepiej sztampowej pokazujacej mozliwosci tego systemu.

Dzis postaram sie obejrzec The Pirates Movie niestety to jakis remake chyba bo muzyczka z magazynu morze jest tylko w czasie napisow poczatkowych. Ktos kojarzy dokladniej z jakiego jest filmy ten kawalek???

EDIT - filmu jeszcze nie obejrzalem ale to chyba jakas denna komedyjka i to nawet nie z gatunku plaszcza i szpady :?

Ostatnio na TVP znow puszczaja serial Czarne Chmury moze konwencja troszke sie rozni od 7th sea ale watek tamtejszek intrygi jest wrecz miodzio :spoko:
 
Awatar użytkownika
deem
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 690
Rejestracja: pn maja 17, 2004 1:27 am

wt lip 19, 2005 1:52 am

hmm... chyba widziałem dodatki do karcianki "7th Sea" w Empiku w Warszawie (tam gdzie "Bastion"). Szczerze mówiąc jakoś nie słyszałem, żeby ktoś wyrażał się o niej w superlatywach, ale może same ilustracje byłyby inspirujące.
 
Awatar użytkownika
laza
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 241
Rejestracja: pn cze 28, 2004 7:27 pm

czw sie 04, 2005 12:55 pm

Owszem, karcianka jest w Empiku, jednak są to tylko boostery z mocno posunieta już do przodu storylinią. Nawet gdyby można było kupić deck, nijak miałby się do tego co znamy z podręczników podstawowych.

Szukałam jakiś czas temu w necie decków z "naszej epoki", ale niestety nic :( Nie ma rady - muszą nam starczyć obrazki z "empikowych" boosterów - jako inspiracja 100% się sprawdzą.
 
Awatar użytkownika
Drachu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1617
Rejestracja: sob cze 26, 2004 1:50 pm

śr sie 10, 2005 1:10 am

Była kiedyś kreskówka o 3 muszkieterach. Nikt jej już nie pamięta. Błagam, powiedzcie,z e Wy ją pamiętacie. Tu macie link do intra.

http://80scartoons.co.uk/dogtanian.wmv
 
Awatar użytkownika
Bleddyn
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 885
Rejestracja: wt maja 25, 2004 1:25 pm

śr sie 10, 2005 11:06 am

Oczywiście pamiętam, przynajmniej tutaj Portos był słusznych rozmiarów, a nie jakimś podskakującym błaznem. Mnie się bardzo podobała.

Chyba jeszcze tego nikt tutaj nie polecał. Dla tych co chcą zrobić wielkie przyjęcie w Montaigne -> http://www.filmweb.pl/Vatel.
 
Awatar użytkownika
deem
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 690
Rejestracja: pn maja 17, 2004 1:27 am

śr sie 10, 2005 11:39 am

tych kreskówkowych "Trzech Muszkieterów" nie tylko pamiętam, ale i mam na leciwym VHSie :D
 
Awatar użytkownika
WieszKto
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 268
Rejestracja: sob cze 11, 2005 11:32 pm

śr sie 10, 2005 11:39 am

Dzis o 20:45 na TVN Wyspa piratów dla tych co jeszcze nie widzieli lekturka obiowiazkowa dla tych co widzieli moze wyciagna z tego filmu jakis nowy pomysl na questa :>
 
Hajdamaka

pt sie 12, 2005 4:57 pm

KOVAL pisze:
Avalon dobrze też zobrazuje "Królowa Margot" i "Elizabeth"


Elizabeth jak najbardziej obrazuje Avalon, ale Krolowa margot jest tak silnie osadzona w historycznych wydarzeniach we Francji ( rzez hugenotow podczas Nocy sw. Bartlomieja ), ze nijak sie ma do swiata gry - a jesli juz to do... Eisen ( mimo, ze oryginal toczy sie we Francji ).
 
Awatar użytkownika
Hans
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 105
Rejestracja: sob lut 19, 2005 6:27 pm

pt sie 12, 2005 7:42 pm

Do wyspiarskich klimatów od Elizabeth lepszy będzie raczej "Henryk VIII i jego 6 żon" (król niby jest facetem, ale klimat o niebo lepszy i bardziej prawdopodobny...).
 
Hajdamaka

pt sie 12, 2005 7:52 pm

Ale zauwaz ze Krolowa Avalonu jest wzorowana na Elizabeth, a Charty Morskie to nic innego jak powolana przez te postac historyczna potezna flota korsarska... Chociaz znowuz staruszek Henryk zapoczatkowal kosciol narodowy na Wyspach ( w swiecie gry zrobila Krolowa ).
 
Awatar użytkownika
Mayhnavea
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: pt kwie 09, 2004 3:36 pm

pt sie 12, 2005 8:58 pm

Hans pisze:
Do wyspiarskich klimatów od Elizabeth lepszy będzie raczej "Henryk VIII i jego 6 żon" (król niby jest facetem, ale klimat o niebo lepszy i bardziej prawdopodobny...).


A dlaczego nie Królowa Elaine i jej 6 platonicznych kochanków? (no bo musi być Niepokalana).

W Thei mamy równouprawnienie :razz:
 
Awatar użytkownika
Hans
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 105
Rejestracja: sob lut 19, 2005 6:27 pm

sob sie 13, 2005 10:23 pm

Chodzi mi nie tyle o personalia bohatera, ale o sposób przedstawienia historii, próbę oddania atmosfery tych czasów.
Pod tym względem film "Elizabeth" wypada blado przy "Henryku VIII...", od stroi począwszy, a na obyczajach i postaciach skończywszy.
 
Awatar użytkownika
WieszKto
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 268
Rejestracja: sob cze 11, 2005 11:32 pm

śr sie 17, 2005 7:13 pm

Chcecie poczuc klimat balów w Montaigne? Obejrzyjcie film VATEL o trzydniowym balu ku uciesze króla i jego dworzan. Bardzo inspirujące aż suie prosi o sesyjke najlepiej z jakims zamachowcem walczacym o prawa biednych :)
 
Awatar użytkownika
Mort
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 113
Rejestracja: sob maja 03, 2003 9:12 pm

pn sie 22, 2005 2:48 pm

Co do karcianki, to część materiałów jet dostępna na stronie AEGa. Jest bodajże jeden plik z całymi kartami i kilka plików z opowiadankami i opisami wszystkich kart z dodatków. Najbardziej mi się podobają zawarte tam niektóre cytaty.
 
Awatar użytkownika
WieszKto
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 268
Rejestracja: sob cze 11, 2005 11:32 pm

ndz paź 09, 2005 10:19 am

Od dziś przez 4 kolejne niedziele TVP1 wyeminuje o godzinie 14:05 serial Szpiedzy i piraci. Opowiada o rywalizacji między dwoma rodzinami Księstwa Mediolanu w 1640 roku. Filmu nie widziałem ale może jest szansa na jakąś inspiracje???
 
szarebure
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:45 pm

pt lis 11, 2005 11:40 pm

Majkosz pisze:
Ja natomiast polecam "Na ostrzu szpady" (w oryginale: "Garbus", ekranizacja powieści Fevala, która po naszemu dla niepoznaki nazywa się "Kawaler de Lagardere") - film absolutnie cudowny.


Filmu niestety nie ogladalem, ale mam pytanie co do ksiazki. "Kawaler de Lagardere" to polski tytul wersji skroconej (wyrzucono prawie wszystko, co nie wiazalo sie z postacia tego bohatera, czyli 2/3 tekstu). Powiesc jest swietna i jak najbardziej w klimacie 7th Sea (lacznie z sekretnymi pchnieciami), ale czy jest dostepne po polsku jej pelne wydanie?
 
Awatar użytkownika
WieszKto
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 268
Rejestracja: sob cze 11, 2005 11:32 pm

pn gru 05, 2005 10:02 pm

Przepraszam czy moderator mogłby zebrać informacje z tego działu i podzielić na kategorie FILM KSIĄŻKA INNE a następnie umieścic je w pierwszym poście wszystkie razem, tak aby nie przekopywać się za każdym razem przez tę skarbnice wiedzy? Co jakis czas można by aktualizować ten dział jak coś zostanie dodane nowego bo wiadomo że inspiracje każdy ma rózne a chętnie sobie wydrukuje listę np książek i przejde sie do biblioteki na poszukiwania....

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości