Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
WieszKto
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 268
Rejestracja: sob cze 11, 2005 11:32 pm

wt cze 17, 2008 6:20 pm

"Galeony wojny" napisane przez Jacka Komudę - piraci, korsarze bitwy morskie - XVII wieczna Polska ale pomysły na przygodę przednie....
 
Awatar użytkownika
Ainsel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 132
Rejestracja: pt sie 24, 2007 6:10 pm

pt wrz 19, 2008 9:22 pm

Ze swojej strony mogę polecić "The Other Boleyn Girl " (po naszemu "Kochanica króla"). Niezły film kostiumowy o tym jak zdobywało się władzę i wpływy na dworze Henryka VIII.

Film powinny obejrzeć wszystkie graczki, mogą wtedy poszerzyć swój repertuar "fabularnych haków" na wszystkich, miłościwie nam panujących króli, imperatorów, hrabiów itp...
 
Hajdamaka

pt wrz 19, 2008 11:43 pm

Ainsel pisze:
(po naszemu "Kochanica króla"). ...


To ja tylko poprawie. Po naszemu film nosi tytul "Kochanice króla". Osobiscie filmu nie widzialem, ale slyszalem od znajomego, ktoremu ufam, o ile chodzi o gust filmowy, ze niezly.
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

ndz wrz 21, 2008 10:18 pm

Śmieszność, wspaniały film, a jakże mało znany:
http://www.filmweb.pl/f603/%C5%9Amieszn ... C4%87,1996
 
Awatar użytkownika
Faviela
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 962
Rejestracja: pn paź 29, 2007 8:22 am

ndz lis 23, 2008 1:46 pm

Moje najnowsze odkrycie - Marek Ruszczyc: "Biografie spod ciemnej gwiazdy" i "Awanturnicy i szarlatani" . Dowcipnie opisane koleje życia kilku łajdaków, które potrafią zainspirować :D
 
Awatar użytkownika
Ainsel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 132
Rejestracja: pt sie 24, 2007 6:10 pm

ndz lis 30, 2008 2:05 pm

Gorąco polecam film pt. Męstwo i Honor (tytuł oryginalny - Jacquou le croquant). Francuski film kostiumowy, bardzo fajnie zagrany i o niezbyt wydumanej fabule. Idealny jako pomysł na sesję w przedrewolucyjnym Montaigne.

W filmie opowiedziano historię młodego chłopca, którego ojcem jest generał, odznaczony przez samego Napoleona - co we Francji zaraz po powrocie Króla i szlachty, nie jest powodem do chlubienia się. Zły hrabia w końcu dopada ojca głównego bohatera i drastycznie pozbawia go życia, dzięki czemu Jacquou ma idealny powód do zemsty. Chłopak podrasta i wciela swój plan pomszczenia ojca (i matki) w życie.

Jeszcze raz polecam - film bardzo pomysło-twórczy, ładnie nakręcony i zagrany, plus fajnie pokazuje klimat Montaigne... tfu, Francji początków XIX wieku.
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

Re: Co czytać, co oglądać?

pn wrz 14, 2009 8:38 am

Wiem, że nie bardzo to pasuje ale to z ciekawostek raczej:)

http://www.youtube.com/watch?v=fpnP8jcfCKQ

0:42 pauza i patrzcie uważnie:)
Ostatnio zmieniony pn wrz 14, 2009 8:39 am przez szelest, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość