Zrodzony z fantastyki

 
Veleris
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: sob lip 07, 2007 8:31 pm

Co kupić na początek?

sob lip 07, 2007 9:00 pm

 
Felix
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: śr gru 20, 2006 6:26 pm

pn lip 09, 2007 2:48 pm

Witamy nowego gracza.
Na początek najlepiej zaopatrzyć się w zestaw początkowy, ponieważ poza paroma figurkami zawiera także niezbędne mapy oraz zasady.
Aby rozszerzyć armię najlepiej kup busterki z najnowszej edycji, czyli Night Below, które niedawno pojawiło się w sprzedarzy.
 
Awatar użytkownika
Snake Eyes
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: czw lis 08, 2007 2:39 am

czw lis 08, 2007 8:04 pm

Witam,

na poczatku tego pierwszego posta chcialbym sie grzecznie przywitac ;) . Osobiscie jesli chodzi o mnie to od czasu przeczytania ksiazek R.A Salvatore zagubilem sie kompletnie w FR. Bardzo zaciekawila mnie gra D&D Miniatures a szczerze to ogolnie bardzo zaciekawil mnie system D&D. Z tego wzgledu mam do was (starszych graczy - userow) kilka pytan. Oczywiscie przelecialem pobieznie forum i jego dzialy , zapoznalem sie (lekko ;) ) z regualminem. Jesli chodzi o mnie to czesto grywalem w Magic: The Gathering (1/16 mistrzostw Niemiec i kilka innych ciekawych tytulow, musialem sie pochwalic :P ) . No ale nie bede sie rozdrabnial na szczegoliki , oto moje pytania:

1. System D&D oraz D&D Miniatures - ktory wybrac? czy strasznie sie od siebie roznia? Na niektorych sklepach-stronach przeczytalem info o tym, zeby zaczac porzadnie grac w D&D trzeba przeczytac kilka podrecznikow w tym : Mistrza Podziemi oraz Gracza. Czy ktos moze opisac mi w skrocie roznice pomiedzy tymi systemami oraz zalety i wady kazdego z nich?

2. Bardziej pociaga mnie D&D Min. z wzgledu tego, ze kiedys grywalem w kilka gierek planszowych oraz z znajomymi "pykalismy" w LotR. Dlatego moje pytania sprowadzaja sie do jednego: Od czego zaczac? ..

Moj pomysl na start to:

1. Poradnik Gracza
2. Gra Przygodowa / D&D M Starter ?
3. Fantastyczne lokacje: Świątynia Drowów + Unhallowed x3
4. Icon's Drizzt & Wulfgar - Icingdeath

Chyba pozwolę sobie zareklamować swój artykuł na www.terazgra.prv.pl . Opisuje to i owo. Zaglądnij i zobacz jaki jest dla ciebie.


Przeczytalem i gratuluje dobrej strony! tylko oprocz tego mam pytanie, czym sie rozni Starter D&D M od "Gra Przygodowa" ? od czego lepiej zaczac? Czy moze najpierw przeczytac ksiazki i poradniki?

Szczerze jesli chodzi o mnie to jestem wielkim fanem Trylogi Mrocznego Elfa oraz calej jego legendy az po "Droge do Switu" (oczywiscie wszystkie oryginaly ladnie prezentuja sie na polce :wink: . Dlatego szczerze jestem zafascynowany kultura elfow oraz ich mrocznych "kuzynow" czyli drowow. W MtG gralem rowniez "ciemna strona mocy" wiec bardziej jesli chodzi o pomoc i wybor chcialbym, zebyscie sie kierowali bardziej w ta strone :)

To chyba bylo by na tyle, jeszcze raz dzieki za odpowiedzi no i witam wszystkich!
 
Lich-lord
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: pn paź 15, 2007 7:29 pm

czw lis 08, 2007 8:45 pm

Witamy na forum Snake Eyes.
Zasadniczą różnica między D&D, a D&D miniatures jest to, że
D&D to RPG gra polegająca na wcielaniu się graczy w ich bohaterów i odgrywaniu ról.
Jeżeli chcesz być graczem to wystarczy, że przeczytasz Podręcznik Gracza.
Ale jeżeli chcesz być Mistrzem podziemi to twoja lektura będzie dużo rozleglejsza."MP definiuje grę.Kontroluje tempo, rodzaje przygód i spotkań oraz bohaterów niezależnych.To on tworzy i ożywia cały świat i grę"

D&D miniatures to coś innego.
Jest to gra w której używa się figurek do rozgrywania wielkich bitew i ma ona zupełnie inne zasady.Oczywiście jeżeli podobają ci się figurki to możesz ich używac w RPG-u do określenia położenia twoich graczy w danej lokacji.
Jeżeli wolisz planszówki to wybierz d&D miniatures,ale jeżeli chcesz wcielić się w wojownika, maga lub inną postac z uniwersum d&d i przeżyć wspaniałą i fantastyczną przygodę to zagraj w D&D RPG.
 
Awatar użytkownika
Exar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 9:01 am

ndz sty 27, 2008 2:44 pm

Pozwolę sobie podkleić się pod wątek.

1. Czy do gry w D&D miniatures wystarczą podręczniki dostępne na stronie producenta (znalazłem dwa: jeden podstawowy i jeden zaawansowany)? Jeśli nie, co jeszcze jest potrzebne?

2. Czy figurki w boosterach są zrównoważone jeśli chodzi o siłe (wartość grywalności)? Tj czy jest jak w M:tG, że możesz trafić jako rare gówno które możesz wyrzucić do kosza, czy może zawsze figurka jest dość dobra? Inaczej postawione pytanie: czy drużyna z losowych commonów jest w stanie wygrać z losowymi rare'ami (zakładając tę samą wartość)?

Z góry dziękuję za odpowiedzi,
Exar
 
Awatar użytkownika
Arthas Verley
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: wt lut 27, 2007 9:44 am

pt lut 01, 2008 7:08 pm

1. Do gry w D&D Miniatures wystarczą zasady ze strony Isy.
http://isa.pl/k144-Dungeons-Dragons-Miniatures.html
Te z góry są najnowsze i po polsku.
2. Możemy trafić słabego rara, ale zazwyczaj jest wtedy jakiś dobry uncommon. Jeżeli chodzi o walkę commonów z rarami, to ciężko byłoby ją przeprowadzić, bo rary są zazwyczaj wysoko punktowe, a commony nisko. Ważniejsza niż rzadkość figurki jest umiejętnośc jej wykorzystania.
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

pn lut 18, 2008 8:39 am

Święte słowa. Bo na przykład jest takie coś, że uncommon z dobrym supportem może stać się silniejszy niż rar.
 
ZenoataS
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pn mar 31, 2008 4:40 pm

pn mar 31, 2008 4:57 pm

Witam. CHciałbym się spytać jakie modele wchodzą w skłąd zestawu D&D Gra Przygodowa(Na stronach jest jedynei napiane 4bohaterów i 16 potworów). Jakiej wielkości są modele dostępne w tym zestawie.
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

pn mar 31, 2008 5:36 pm

Moim zdaniem w tym momenice nie warto kupować tego produktu. Na dniach wychodzi nowa edycja DDM. Całkowicie nowe karty statystyk i figurki. Minisy z tego zestawu raczej nie beda skonwertowane na ed. 2.0 Jesli chodzi o grę RPG to niedługo wyjdzie edycja 4.0 i nie opłaca się inwestowac w starszą. Chyba, że w obydwu przypadkach wolisz grać na zasadach starszych.
Co do dokładnego spisu figurek nie jestem pewien, ale na pewno są tam
-orki
-gobliny
-mały smok
-niziołek
-krasnolud
-mag/zaklinacz
-człowiek
Co do reszty to nie mam pojęcia. Poza tym zapraszam na stronę www.dndminiatures.dbv.pl na której mozesz zadawć wszystkie pytania. Jest to jedyna strona o minisach w Polsce, więc nie masz wyboru. KLIKAJ W LINK!
 
Awatar użytkownika
Arthas Verley
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: wt lut 27, 2007 9:44 am

pn mar 31, 2008 10:14 pm

Jeżeli chodzi o dobry start, to na dzień dzisiejszy polecam boster Night Below. W tym dodatku figurki są dość dobre, a do tego na stronie wizardów można znależć karty dostosowujące ten set do nowej edycji.
 
Nikolaj
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 97
Rejestracja: pt mar 16, 2007 1:50 pm

śr cze 11, 2008 7:48 am

Witam, jaka jest aktualnie edycja?

Pozdrawiam i z góry dziękuję
 
Nikolaj
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 97
Rejestracja: pt mar 16, 2007 1:50 pm

śr cze 11, 2008 7:48 am

Witam, jaka jest aktualnie edycja?

Pozdrawiam i z góry dziękuję
 
Lich-lord
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: pn paź 15, 2007 7:29 pm

śr cze 11, 2008 5:12 pm

Aktualna edycja to D&D Miniatures 2.0
Starter to Dungeons of Dread
jeśli chcesz wiedzieć więcej:
Pytaj :)
 
Awatar użytkownika
Arthas Verley
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: wt lut 27, 2007 9:44 am

śr cze 11, 2008 11:28 pm

Generalnie tak, ale stara edycja jest ciągle w użytku, nawet ostatnio organizowałem turniej, w którym większość graczy wolała grać na pierwotnych zasadach(dałem możliwość wyboru).
 
Lich-lord
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: pn paź 15, 2007 7:29 pm

pt cze 13, 2008 7:24 pm

Jest to oczywiście kwestia gustu w której edycji che się grać.
Ja osobiście miałem dużo figurek z edycji 1.0 (ok 220).
Lecz wybrałem 2.0 ze wzgledu na o wiele lepsze i bardziej przejżyste zasady.
Tak jak już wspomniał Arthas 1.0 jest wciąż mniej, lub bardziej aktualna.
Więc nie ważne w której edycji będziesz grał, ważne żebyś poszerzył rzeszę fanów i graczy w Polsce. :spoko:
 
Yaerius
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: sob wrz 20, 2008 1:16 pm

sob wrz 20, 2008 1:23 pm

Witam wszystkich:)

A co teraz warto kupić dla początkujacego gracza? z niejasnych przeslanek dowiedzialem sie, ze sa 2 edycje dndm. czym one sie roznia, i w ktora warto zaczac grac? i to odnosi sie do dodatkow, ze pewne dodatki sa do 1szej edycji a inne do 2giej?

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

pn wrz 22, 2008 3:53 pm

Generalnie rzecz biorąc nowa edycja to 2.0 (nie wiem czy ktoś ma co do tego wątpliwości, ale jak kogoś matka natura rozumem nie obdarzyła...). Jednak w Polsce bardziej popularna jest edycja starsza, a zresztą wejdź na stronę www.dndminiatures.dbv.pl i znajdź tam odpowiedni topic.
 
Awatar użytkownika
Fearghal
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: pn gru 22, 2008 7:05 pm

pn gru 29, 2008 12:49 pm

Hmm... Nie bardzo wiedziałem gdzie to pytanie umieścić, ten temat jest chyba nabliższy... No ale do rzeczy. Połknąłem bakcyla gier figurkowych i po rozeznaniu w terenie padło na D&D Miniatures : Dungeons of Dread, oczywiście starter na początek. I tu właśnie mam mały problem. Czy opisane zasady są wystarczające na rozegranie kilku wymyślonych scenariuszy, czy tylko tego załączonego przez WotC? I czy zasady przewidują awans postaci, a jeśli tak to do jakiego poziomu max? Pytam o to drugie, bo najpierw chciałem kupić D&D Gra Przygodowa i tam (jeśli dobrze pamietam) był limit 3lvl.
 
Awatar użytkownika
Ryoga
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 598
Rejestracja: ndz maja 09, 2004 10:56 pm

wt gru 30, 2008 11:14 am

Scenariuszy nieograniczona ilość za każdym razem możesz sobie zmieniać warbandy i mapy.
To nie mordheim, postacie nie awansują.
 
Awatar użytkownika
Fearghal
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: pn gru 22, 2008 7:05 pm

śr gru 31, 2008 5:45 pm

Acha, to nawet lepiej. Do tego jeszcze przygoda Keep on the Shadowfell (bo z mapkami) i zapowiada się nieźle :) Thx.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości