Zrodzony z fantastyki

Jak oceniasz wfrp.polter.pl

Liczba głosów: 0

Awatar użytkownika
Mr.Ale
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pt wrz 03, 2004 6:48 pm

To jest w ogóle broń palna w Warhammerze? Nie spotkałem się i coś mi się wydaje, że nie doczytałem... Ale całego podręcznika nie czytałem, tylko pewne ważniejsze urywki...

Awatar użytkownika
Bleddyn
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pt wrz 03, 2004 7:02 pm

Napiszcie coś może o broni palnej w Świecie Młotka, w podręczniku prawie nic o tym nie napisali (jest tylko ruisznica i pistolet a gdzie arkebuz, hakownica, muszkiet, grałacz, zamki kołowe i lontowe itp itd).

Trzeba kupić dodatki :razz: .

Ksiega Wiedzy Tajemnej (str. 13-17) - tam znajdziesz opis hakownic, arkebuzow, falkonetów i wiele innych ciekawych rzeczy.

Awatar użytkownika
Mr.Ale
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pt wrz 03, 2004 7:19 pm

będę musiał poszukać i kupić :P

Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt wrz 03, 2004 8:41 pm

Dzięki za sugestie. Weźmiemy je pod uwagę.

Rzeczywiście, broń palna była opisywana w dodatkach: organki, kacza stopa itd., co jednak nie neguje sensu dłuższego artykułu na ten temat, który wzbudza nieco kontrowersji wśród graczy.

A może ktoś z Was pragnie napisać coś na ten temat? Zapraszam:
http://forum.polter.pl/viewtopic.php?t=1764

Awatar użytkownika
CE2AR
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

sob wrz 04, 2004 12:05 pm

Nie czytałem wszystkich dodatków, ale tak czy innaczej przydał by się taki opis. O toporach, mieczach, itp ludzie zwykle coś wiedzą (zwłaszcza że te bronie są w miare opisane) a o broni palnej nic: "Pistolet to nowy oręż w arsenałach Starego Świata. Nie jest masowo produkowany ani stosowany. Ładowanie pistoletu pochłania dużo czasu i wymaga drogiego prochu strzelniczego. Pistolety często nie wypalają (patrz Niewypały)." to ma być opis broni palnej!?!?!?!? już o głupim bolasie napisali więcej!!

Awatar użytkownika
kondiz
Stały bywalec
Stały bywalec

Zastój wfrp.polter.pl

ndz gru 05, 2004 8:48 pm

Połączyłem tematy. Spokojnie można kontynuować wątek. Furiath.

Mam pomysł, moglibyśmy jakoś pomóc adminom wfrp.polter.pl, przecież to się rozwiją jak mucha w słomie. Proszę adminów tego serwera o wypowiedzi, czmu to tak stoi?? I jak możemy pomóc?

Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

ndz gru 05, 2004 9:49 pm

Oki, może wypowiem się co nieco dłużej na ten temat.

U podstaw czerwcowych zawyżyłem poprzeczkę tak wysoko, że niemal nie docierają do mnie teksty, jakie oceniłbym "na poziomie". Założenie było proste - nacisk na fabułę, a nie zasady. Artykuły zgodne z koncepcją i spójnością Starego Świata przedstawioną w podstawce i dodatkach.

Swego czasu tonąłem w mailach z dodatkowymi profesjami, przedmiotami, czarami, czyli ogólnie tym wszystkim, co wylewa się z innych stron poświęconych warhammerowi - wchodzimy i widzimy 130 profesji + nowe zasady walki + 217 przygód. Nic nie ujmując autorom, wystarczy zerknąć na temat Galeria Bohaterów, aby mieć wizję jakie teksty napływały i napływają. Dobry artykuł to ciężka praca. Niemal każdy tekst, jaki otrzymałem odesłałem z poprawkami i uwagami - na tym etapie zakończyło się 80% kontaktu z potencjalnymi autorami. Ale za to Ci, którzy wytrwale nanosili korekty i nie zrażali się za pierwszym odrzuceniem tekstu, spłodzili bardzo przyzwoite artykuły (pozdrówka PigDog!).

Proszę Was o pewien odzew, czego się spodziewacie, oczekujecie. Ogólnie alternatywa wygląda tak:

- albo częstsze aktualizacje ale poziom leci dość gwałtownie w dół;
- albo aktualizacje nieczęste, ale staramy się trzymac poziom.

Czy chcecie opowiadania, teksty długie, krótkie, zasady, rozważania nad mechaniką, przedmioty, profesje, całościowe zamknięte przygody, krótkie zarysy na przygody, porady dla MG, porady dla graczy?

Jesteśmy bardzo otwarci na wszelkie sugestie.
Przykładem tego jest Cezar, który dwa posty wyżej zasygnalizował brak informacji o broni palnej - na co reakcja była natychmiastowa - artykuł od jakiegoś czasu jest już na stronie (autorstwa Cezara :) )

Proszę Was również o komentowanie tekstów, jakie się pojawiają. Mam 900 wejść na stronkę, a 7 komentarzy. Autorów bardzo cieszą wszelkie sugestie. Dobrym przykładem był tutaj Ender (autor przygody "Czerwone Żagle"), który tak wziął uwagi komentarzy do serca, że zmodyfikował swoją przygodę :)

Także czekam na Wasze teksty - ale na Sigmara - zanim je prześlecie skorektujcie błędy ortograficzne, interpunkcyjne i stylistyczne. Przynajmniej na poziomie podstawowym! Ogólnie odsyłam tutaj do [url=http://forum.polter.pl/viewtopic.php?t=1764ogłoszenia]Przykazania dla Textwriterów do Działu wfrp.polter.pl[/url]

Pozdrawiam gorąco!

Tyhagara
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn gru 06, 2004 11:51 am

Jeśli chodzi o poziom. Jestem zdecydowanym zwolennikiem Wysokiego Poziomu. Szczególnie na tak dużym portalu jakim jest Poltergeist. To, że napływa tu spora ilość tekstów (większa niż na małych, kameralnych witrynach) daje wam możliwość przebierania. Nawet po ostrej selekcji, pozostaną artykuły do zamieszczenia. Wolę czytać rzadziej, ale lepiej. Nie zawsze mam czas, a Poltergeist nie jest jedynym miejscem które odwiedzam. Tak więc, chciał bym aby czas poświęcony na lekturę, nie był czasem straconym.

Preferuję teksty zwięzłe, treściwe, ale zależy to też od rodzaju tekstu. Czasem nie można napisać krócej, tekst narzuca pewną stylistykę (w formie pamiętnika, opowiadania).
Tematyka, dowolna. To prawda, że chyba najbardziej chodliwe są scenariusze. Bo w nich mamy dosłownie wszystko. Mamy BN, artefakty, lokacje, czasem nawet profesje, no i dobre pomysły, a to wszystko połączone w zgrabną całość. Jednak nie wzgardzę innymi tekstami, zależy co jest potrzebne w danej chwili, tego się poszukuje.

Awatar użytkownika
CE2AR
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn gru 06, 2004 5:34 pm

Furiath pisze:
Dobry artykuł to ciężka praca. Niemal każdy tekst, jaki otrzymałem odesłałem z poprawkami i uwagami - na tym etapie zakończyło się 80% kontaktu z potencjalnymi autorami. Ale za to Ci, którzy wytrwale nanosili korekty i nie zrażali się za pierwszym odrzuceniem tekstu, spłodzili bardzo przyzwoite artykuły

Tak wiem coś o tym. Ale to niesamowita satysfakcja zobaczyć swój własny artykuł w necie na tak dobrej stronie.
Niestety ta satysfakcja szybko mija, gdy ludzie zaczynają szukać dziury w całym (pomijam tu obiektywne poprawki św. Mikoł... ups wybacz Furiatha) przyczepiają się do każdego szczegółu. Krzyczą: „ŹLE” , „NIE TAK”, „POMYLIŁEŚ SIĘ UŻYWA SIĘ 41 GWOŹDŹI A NIE 40!” ... itd. Oczywiście nie szukają z równą zapalczywością dobrych stron tekstu i nawet prostego: „a tak poza tym OK” nie napiszą. Sami nic nie zrobią i jeszcze innych zniechęcają :( !

Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn gru 06, 2004 7:35 pm

Tyhagara pisze:
To, że napływa tu spora ilość tekstów (...) daje wam możliwość przebierania.

Problem w tym, że ilość tekstów od jakiegoś czasu drastycznie spadła. Nie mówiąc, ze na palcach jednej ręki wymienię teksty na poziomie, a w takich nie mamy możliwści przebierania :)

CE2AR pisze:
Sami nic nie zrobią i jeszcze innych zniechęcają !

Nie zniechęcaj się CE2AR, Twój tekst będzie wisiał przez lata i tysiące ludzi go przeczyta, poleci innym, wydrukuje, zostanie natchnionym na inne prowadzenie i granie. Tymczasem o marudach i ich narzekaniach nikt nie pamięta już na drugi dzień.

A konstruktywna krytyka jest oczywiście mile widziana. :)
Ostatnio zmieniony wt gru 07, 2004 10:36 am przez Furiath, łącznie zmieniany 1 raz.

Tyhagara
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt gru 07, 2004 12:19 am

Spadła ilość tekstów? Może to przejściowe. Był początek roku szkolnego/akademickiego. Teraz święta się zbliżają, a potem ferie, więc pewnie liczba tekstów wzrośnie.

Co do samego pisania. To smutne, że jest tak mało komentarzy do artykułów (sam tez żadnego nie napisałem, przyznaje się bez bicia). Dla autora, po za oczywiście samym zamieszczeniem tekstu na stronie, najcenniejsze są chyba uwagi innych osób. Nie tylko mam tu na myśli pochwały, ale i krytykę. Tekst, który pozostaje bez jakiegokolwiek odzewu, to tekst stracony. Bo to może oznaczać, że prócz osoby dokonującej korekty, nikt go nie czytał, lub nikomu się nie podobał i ogólnie olewka. Może to też oznaczać, że nikt z niego nigdy nie skorzysta.

W rzeczywistości nie będzie tak źle, bo jednak sporo osób czyta, ale nie pozostawia po sobie śladu. Jednak autor może brak zainteresowania, tłumaczyć jako niepowodzenie, wręcz porażkę, jeśli to debiut. No i denerwujące jest czekanie, napiszą coś? nie napiszą?, podobało się, czy nie? To jedyna zapłata za pracę, życzliwe, a w każdym razie, sprawiedliwe krytyki. W tedy chce się pisać więcej, bo jest dla kogo. Bo ma to sens.
Może to jest powodem małego zainteresowania tworzeniem? Nie ma dla kogo pisać, to się nie pisze.

Awatar użytkownika
CE2AR
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt gru 07, 2004 9:00 am

Furiath pisze:
Nie zniechęcaj się Pig Dog

eee tak super... pomyliłeś mnie z Pig dogiem celowo czy nie?? :(

Awatar użytkownika
Norman
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt gru 07, 2004 11:35 am

Jaki przewrażliwiony :D
A na poważnie, ce2ar sam tekst jest wart pół monety, dopiero z komentatrzami i dyskusja w nich, to cała monetka, tam wychodzi czy wiesz o czym pisałeś, tam pojawiają sie dodatkowe informacje, koryguja nieścisłości, traktuj komentarze jak swoisty dialog, nie obraze, to w sumie możliwoać dla ciebie do wypuszczania (mówiąc jezykiem komputerowym) patchów, do własnego tekstu.

I wlasnie dlatego brak komentarzy jest nieco krzywdzący.

Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt gru 07, 2004 7:10 pm

CE2AR pisze:
eee tak super... pomyliłeś mnie z Pig dogiem celowo czy nie??

Eee, no coś Ty! Wielkie sory, tak z rozpędu mi wyszło. Poprawiłem :)

Awatar użytkownika
kondiz
Stały bywalec
Stały bywalec

czw gru 09, 2004 4:45 pm

Według mnie stronka jest troszkę zastana, ale cóż. Może kiedyś coś się naprawi. Mam taką nadzieję

Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw lut 03, 2005 10:36 pm

Gdybym mógł coś zasugerować: Niektóre bannery reklamowe wyglądają na tej stronie ni przypiął i wypiął. Może zafundować im jakąs otoczkę? Stylowe deski drewaniane albo inszy ornamencik...

Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw lut 03, 2005 10:49 pm

Silencer pisze:
Może zafundować im jakąs otoczkę?

Niezły pomysł. Zanotowany w Wielkiej Księdze Projektów. Dzięki.

Awatar użytkownika
Linka
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pt lut 04, 2005 5:22 pm

Myślę, że miło by było wzbogacić artykuły o ilustracje. I nie mam tutaj na myśli takich rysunków, jak przy artykułach Normana, ale luźno związane - jak te w subsystemie Świata Mroku.

Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt lut 04, 2005 6:59 pm

Linka pisze:
Myślę, że miło by było wzbogacić artykuły o ilustracje

Ja też tak myślę i to był jeden ze starych pierwszych projektów. Ale dostałem kubeł zimnej wody, keidy rysownik zażyczył sobie odpowiednią kwotę za obrazki jakie przesłał mi na maila. Cały czas poszukuję rysowników.

Awatar użytkownika
Linka
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pt lut 04, 2005 7:17 pm

O.K. To ja zrobię coś za darmo, dla odmiany :)

Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt lut 04, 2005 7:20 pm

Super!

=> furiath@polter.pl

Ma być superaste i nie mangowe :P

Awatar użytkownika
CE2AR
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt lut 04, 2005 9:57 pm

Jakby tego więcej było można by zrobić oddzielną galerię.

Awatar użytkownika
Linka
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pt lut 04, 2005 10:08 pm

Może nie wybiegajmy tak bardzo w przyszłość. Przecież na początku subsystem WFRP miał dział "Galeria", w którym widniał tylko napis "Już wkrótce" i kilka robaczków w php :)
Ja się postaram w miarę regularnie przyozdobić coś rysunkiem, ale na jakieś zaskakujące ilości bym nie liczyła.

Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt lut 04, 2005 10:25 pm

Mam pytanko - czy jest mozliwe prezentowanie tekstow (nie tylko tu w WFRP, ale na calym Polterze) w pdfach? Takich ladnych, czytelnych, nieprzeladowanych grafikami, estetycznych pdfach, ktora mozna sobie ew. wydrukowac i wpiac do segregatorka?

Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt lut 04, 2005 10:48 pm

O ile dobrze rozumiem Twoje pytanie bardziej dotyczy całego Poltergeista, niż samego Działu Warhammera.

Jesli chodzi o Dział to myślę, że możliwa byłaby przy każdym z artykułów opcja ściągnij plik (w pdfie - ale to oznacza konwersje plików adminskich na pdfowskie) bądź drukuj (wg ustawień domyslnych - czarne literki na białym tle, to już prędzej widzę), ale wymaga to nieco roboty. Ale wiem o co Ci chodzi, zapisane w Wielkiej Księdze Projektów. Dzięki.
Ostatnio zmieniony pt lut 04, 2005 10:59 pm przez Furiath, łącznie zmieniany 1 raz.

SZaqAL
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pt lut 04, 2005 10:50 pm

O tak, bardzo dobre, chętnie naszemu drugiemu mistrzowi gry podrukuję chociażby artykuły jak ten o ZT.

Awatar użytkownika
CE2AR
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

sob lut 05, 2005 10:13 am

Linka pisze:
Ja się postaram w miarę regularnie przyozdobić coś rysunkiem,

Spoko, na pewno znajdzie się więcej rysowników (np. ja ;)) z czasem się uzbiera.

Poza tym ankieta jest kiepska, za mało opcji, w świetle pozostałych stron o WFRP ta jest najlepsza ale trochę jeszcze jest do zrobienia.

Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

sob lut 05, 2005 11:21 am

CE2AR pisze:
Spoko, na pewno znajdzie się więcej rysowników (np. ja Wink)

Trzymam Cię za słowo => mojego emaila juz znasz :D

Co do ankiety, to jest ona forumowa, nie nalezy do Działu. Ale za to posrednio dałeś next pomysł => opcje ankiet na stronę Działu. Zapisane w Wielkiej Księdze Projektów. Dzięki!

Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

ndz maja 15, 2005 7:00 pm

Dziś dodałem do naszego menu w dziale Warhammera infromację o redakcji działu Warhammera, a także zamieściłem obiecywany jakiś czas temu rozdział, dotyczący zasad współpracy z naszym serwisem.

Dodaliśmy niedawno opcję wersja do wydruku, która konwertuje stronę na BLACK and WHITE , usuwa z niej również wszelką grafikę, prócz loga serwisu na samej górze.