Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
 
SZaqAL
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 198
Rejestracja: pt paź 22, 2004 8:00 pm

czw maja 19, 2005 10:59 am

Zastanawiałem się nad wyjazdem do Kinepolis, ale trochę tam za drogo... też się wybiorę do Multikina (Poznań).
 
Awatar użytkownika
Suturo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: śr mar 30, 2005 3:28 pm

czw maja 19, 2005 11:02 am

Postaram się krótko..

Genialny..!

Szczególnie koniec Wojny..
:evil:
 
Awatar użytkownika
Tarkis
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 307
Rejestracja: czw kwie 08, 2004 3:54 pm

czw maja 19, 2005 6:27 pm

Bardzo fajny- z nowej trylogii najlepszy. DO kilku rzeczy bym sie przyczepil,a el moze o tym szerzej jak juz wiecej ludzi zobaczy i nie bedize sie trzeba tak bardoz spoilerow obawiac :-)

Seji- odespales? :P Bo ja ciagle ledwo sie trzymam na nogach... Ale warto bylo :-)
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

czw maja 19, 2005 6:38 pm

Tarkis pisze:
Seji- odespales?

W zasadzie nie :P.

Tarkis pisze:
Ale warto bylo

Oj bylo. Zeby tylko wiecej dymu ;). Ale ogolnie to bym sobie nie wybaczyl, jakbym w tym nie wzial udzialu :>
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

czw maja 19, 2005 6:41 pm

Seji pisze:
Ale warto bylo

Oj bylo. Zeby tylko wiecej dymu . Ale ogolnie to bym sobie nie wybaczyl, jakbym w tym nie wzial udzialu :>
_________________


No a mnie aż do poznania zawiało :) niedawno wróciłem do domku i odsypiam powoli :)a jak odeśpie, to będzie txt o premierze i dodatkowych poznańskich atrakcjach :P i troszke fotek :)
 
Awatar użytkownika
Tarkis
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 307
Rejestracja: czw kwie 08, 2004 3:54 pm

czw maja 19, 2005 6:58 pm

Wiesz, mnie i Sejiego chyba tak nie sam film wymeczyl, co raczej te 8 godizn jakie lacznie spedzilismy w MK wczoraj :P Ale bylko warto- Seji moze skusisz sie na dokladniejsze opisanie co i jak bylo, bo ja nie mam sily :D
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

czw maja 19, 2005 7:46 pm

Ja chce sprobowac pojechac do kinepolis lub multikina do poznania w niedziele...Oby się udało .Niewiem bo w sobote bi niedziele wyjezdzam i nie wiem o której wróce w niedziele:/
 
Awatar użytkownika
Xeloss
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 279
Rejestracja: czw kwie 29, 2004 3:34 pm

czw maja 19, 2005 7:46 pm

Ja na premierze byłem w kinie Kijów.(Kraków)

Warto było czekać... Warto było przebrnąć przez E I i E II żeby móc obejrzeć coś takiego...

Ostatni raz takie poczucie euforii po wyjściu z kina, miałem po obejrzeniu "Drużyny Pierścienia"...
Nawet dwukilometrowy spacerek do domu, w deszczu, w środku nocy był przyjemny...
W piątek wlokę kumpli do kina... I w poniedziałek... A potem jeszcze się zobaczy...
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

czw maja 19, 2005 11:05 pm

Tarkis pisze:
le bylko warto- Seji moze skusisz sie na dokladniejsze opisanie co i jak bylo, bo ja nie mam sily

Oki. Pozna noca albo jutro. Anyway GGFF pomagal przy premierze SW w krakowskim Multi. Byl ktos moze i nas widzial? ;)
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

pt maja 20, 2005 12:00 am

Z nowej trylogi najlepszy to nie jest duże osiągnięcie biorąc pod uwagę poprzednie części. Film mocno dobry, ale na pewno nie bardzo dobry.
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

pt maja 20, 2005 12:10 am

Wiesz, ja do poznania jechalem z Wawy już o 9 rano.... potem w samym poznaniu od 14-15 walczyliśmy ze stoiskiem i organizacją wszystkiego :P A potem to już była imprezka do 23 przy kilkudziesięciu przebranych postaciach(większość była naprawde fajna-Wookie wymiata :)) no i o 24 seans się zaczął... a potem około 6 juz jechalem do domku i praktycznie zero sny miałem przez 40 godzin :( ide odespać, narazie. Ale powiem wam jedno.... BYŁO WARTO!!!!!!!! :D:D:D
 
Awatar użytkownika
Maestro
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 123
Rejestracja: pt kwie 23, 2004 9:40 am

pt maja 20, 2005 8:51 am

Niewątpliwie najlepsza część z najnowszej trylogii, ale jak dla mnie nie pokonała dystansu do starych epizodów. Wiemy co ma się wydarzyć - nie zaskakuje nas CO, możemy pozachwycać się JAK.
Za dużo wody upłynęło od czasu kiedy widziałem pierwsze części (IV,V,VI).
MImo że starałem zbyt wiele sobie nie obiecywać, czuję jakiś... nienasycenie. Żal, także dlatego, że to juz koniec...

Iść trzeba, Wasze wrażenia będą jednak skrajnie różne.
 
Awatar użytkownika
amigo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 9:02 pm

pt maja 20, 2005 9:33 am

Może nie koniec, chodzą słuchy że Lucas ma od nowa nakręcić IV, V, i VI, ale nie wie czy mu się to opłaca.
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

pt maja 20, 2005 9:43 am

amigo pisze:
Może nie koniec, chodzą słuchy że Lucas ma od nowa nakręcić IV, V, i VI,

Jakies zrodlo? I nie wierze. Jak cos, to nawyzej naniesie poprawki.
 
Awatar użytkownika
Kocic
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 41
Rejestracja: sob gru 18, 2004 11:39 am

pt maja 20, 2005 11:00 am

Moim zdaniem trudno o spoilera dla kogoś, kto oglądał był wszystkie pozostałe części. Film sam w sobie napewno duuużo lepszy od I i II części, ale bez rewelacji - ogólnie podobał mi się umiarkowanie, ale znajomi, którzy ze mną byli wynudzili się setnie. Tak naprawdę to film tylko dla nieprzejednanych fanów star warsów...

K.
 
Awatar użytkownika
Draam
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob kwie 09, 2005 10:18 pm

pt maja 20, 2005 11:00 am

amigo pisze:
Może nie koniec, chodzą słuchy że Lucas ma od nowa nakręcić IV, V, i VI, ale nie wie czy mu się to opłaca.



Było by to IMO najgłupsze zagranie z jego strony. Filmy porażały by może efektami, ale nie miałyby tej magii klasycznej trylogii. Poza tym co to za Epizody IV, V i VI bez Harissona Forda, Marka Hamilla i reszty ?
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

pt maja 20, 2005 12:55 pm

Ile łącznie trwała premiera?
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

sob maja 21, 2005 12:09 am

ReWaN pisze:
Ile łącznie trwała premiera?



Premiera jako impreza w Poznaniu od 18.00 do 23.00. Film - 140 minut.
 
zorguht
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 283
Rejestracja: czw kwie 15, 2004 11:43 am

Zemsta Sithów

sob maja 21, 2005 11:40 am

Czekam i czekam ale skoro nikt tego nie porusza to ja to zrobie. Jak podobała sie wam ostatnia czesc Gwiezdnych Wojen ? Ja osobiscie przyznam, ze jest to najbardziej nierowny film z calej sagi. Obok momento genialnych sa strasznie kiczowate. I jeszcze jedno duzo za duzo rzeczy w nim zostalo pokazanych, przez co ciezko sie na czyms konkretnym skupic. W sumie nie bylo zle ale chyba moglo byc lepiej.
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

sob maja 21, 2005 2:34 pm

Też czekałem aż ktoś założy ten temat :)
Film genialny, najlepszy z całej sagi, rewelacyjne efekty, najlepsze jakie można było ujrzeć we wszystkich epizodach walki jedi i nie tylko. Świetna gra aktorska, która może nie jest wybitna, ale na tle całej fabuły wypada wprost zajebiście. Byłem kilka godzin po premierze znowu w kinie i dwa razy chciałem wyjść. Nie dlatego, że to taka kicha, tylko dlatego, że ten film tak gra na emocjach. Jest strasznie brutalny, mroczny i chciało by się powiedzieć kurewski. Oczywiście jak ktoś nie jest takim fanem jak ja i moi znajomi może mieć odrębne zdanie, może nie rozumieć co mi się w nim tak cholernie podoba. Ale prawda jest taka, że Epizod III rozwalił mi psychikę :razz:
Rewelacja nie ma dwóch zdań.
 
Awatar użytkownika
Wojewoda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 902
Rejestracja: wt paź 28, 2003 9:21 pm

sob maja 21, 2005 2:57 pm

Umbra może odrobinę przesadził (ale tylko odrobinę :razz: ).

"Zemsta..." jest niewątpliwie najlepsza z tzw."nowej" trylogii, tutaj nie ma dwóch zdań. Niestety nie ustrzegła się paru do bólu kiczowatych i sztampowych kawałków, ale po wyjściu z kina myśli się przede wszystkim o przysłaniających te właśnie, imponujących, czysto star warsowych scenach.
To mnie m.in. ucieszyło. Tak jak w Mrocznym Widmie i Ataku Klonów średnio to było widać, tak w Zemście klimat starych SW czuło się bardzo wyraźnie. Głównie dzięki postaciom zapewne, choć myślę, że bez wahania mogę powiedzieć - Lucas wyciągnął wnioski z poprzednich części.

Film był świetny. To były jednak Gwiezdne Wojny, a ja kocham Gwiezdne Wojny :)
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

sob maja 21, 2005 3:51 pm

Wojewoda:
Tak jak w Mrocznym Widmie i Ataku Klonów średnio to było widać, tak w Zemście klimat starych SW czuło się bardzo wyraźnie.

I tu się coś mylisz. Ja tam nie widziałem za dużo klimatu starej trylogi, poza tym już nie ma starej ani żadnej innej, jest saga i koniec. A ten klimat to był klimat nowej trylogi co najwyżej choć tak jak pisze, to już jest saga. A klimat ma ten epizod rewelacyjny, z niczym tu nie przesadzam, jest kilka scen, które wgniatają w fotel, ale to tylko w kinie! Nie oglądać tego filmu wcześniej na kompie bo to tylko zepsuje zabawę.
Ja już się nie mogę doczekać jak pójdę na ten film do kina ponownie a potem znowu i znowu i znowu.
W 3 epizodzie wszyscy po prostu "przykozaczyli", pokazali, że to oni mają moc i to jest genialne. Palpatine, Yoda, Windu (super jest :) ) Anakin i Kenobi. Te postacie są rewelacyjne i w filmie wymiatają. Tylko Dooku już nie pokazał zbyt wiele a szkoda, tworzył z nimi 6 najpotężniejszych postaci.
GW Rulez :D :D :D
 
zorguht
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 283
Rejestracja: czw kwie 15, 2004 11:43 am

sob maja 21, 2005 5:51 pm

Umbra a czy podobalo Ci sie fragment walki Palpatine'a z Windu ?? O ile walka byla calkiem calkiem to jej rozwiazanie bylo dla mnie negatywnym szokiem z zachowaniem Kanclerza na czele. Mam tylko jedno usprawiedliwienie ... ze przewidzial cale zajscie od poczatku do konca. Ale nie wydaje mi sie zeby taka byla intencja rezysera skoro wszystkie inne elementy intrygi podawal na tacy. W takim razie ta scena mi popsula odbior calego filmu (choc nie tylko ta)
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

sob maja 21, 2005 8:41 pm

Tematy ma połączyć Seji, bo jeden jest (był?) na forum Filmowym, tam gdzie moim zdaniem powinien być ale cóż. Odpowiem tu zorguhtowi:
Umbra a czy podobalo Ci sie fragment walki Palpatine'a z Windu ?? O ile walka byla calkiem calkiem to jej rozwiazanie bylo dla mnie negatywnym szokiem z zachowaniem Kanclerza na czele. Mam tylko jedno usprawiedliwienie ... ze przewidzial cale zajscie od poczatku do konca. Ale nie wydaje mi sie zeby taka byla intencja rezysera skoro wszystkie inne elementy intrygi podawal na tacy. W takim razie ta scena mi popsula odbior calego filmu (choc nie tylko ta)

Ta scena jest dla mnie jedną z dwóch najlepszych w filmie. Walka rewelacyjna jak każda w tym epizodzie zresztą, a rozwiązanie super! Kiedy Palpatine zabijał Windu, kiedy Anakin odciął mu rękę, to był jeden z dwóch momentów kiedy chciałem wyjść z kina. Siada na emocjach, genialna scena i basta. Nierozumiem czemu rozwiązanie było dla ciebie szokiem. Piszesz o zachowaniu kanclerza, i ja wiem, że to była jakaś tam ściema, że jest już słaby itp. itd. ale nie zapominajmy, że mistrz Windu był najsilniejszy po Yodzie (pisze tu o "dobrej stronie"), więc był on cholernie potężnym mistrzem jedi. Kto wie czy nie zabiłby wtedy Palpatine'a gdyby nie Anakin.
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

sob maja 21, 2005 8:47 pm

Umbra pisze:
tam gdzie moim zdaniem powinien być ale cóż

Po to jest dzial SW, zeby rzeczy o SW byly w dziale SW. Proste? Proste.
 
Awatar użytkownika
angie
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 12:09 pm

sob maja 21, 2005 11:07 pm

... vici

Zakończenie palce lizać... w duchu prawdziwych Gwiezdnych Wojen (czyt. E IV,V,VI). Dla tych ostatnich minut filmu chyba pójdę do kina jeszcze raz.
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

sob maja 21, 2005 11:11 pm

Zakonczenie wbija w fotel. Pomijam juz widok z okna i nieswieta trojce ;), ale ostatnie sekundy - wspaniale nawiazanie do E4. Wprost cudowne.
 
Awatar użytkownika
angie
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 12:09 pm

sob maja 21, 2005 11:16 pm

Te ostatnie minuty uważam za mistrzowską robotę Lucasa. Po prostu ma się ochotę lecieć do domu i natychmiast włączyć epizod IV... co też zaraz uczynię :lol:
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

sob maja 21, 2005 11:19 pm

A ja sie wybieram drugi raz na Zemste. Tym razem bede sie gapil na tlo kadrow i napawal efektami :). No i scena z oknem :D (ten znajomy dzwiek przelatujacego mysliwca... Mniam!).
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

sob maja 21, 2005 11:43 pm

No ja się wybieram po raz trzeci jutro :D :D :D :D :D :D
Rewelacja coraz więcej scen mi się podoba. Świetna jest scena z dzieckiem jedi jak wpada pomiedzy droidy i rozpaczliwie walczy z nimi, żeby pomóc w ucieczce senatorowi Organe.
Równie świetna jest też jak Yoda, rzeczony senator właśnie i Obi-Wan spotykają się razem po raz ostatni na statku.
Nie no nie mogę wytrzymać jak znowu siądę w kinie.
:spoko:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość