Zrodzony z fantastyki

 
IMROWAI
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: ndz paź 21, 2018 8:37 pm

co po MiM z 7 latkiem

ndz paź 21, 2018 10:02 pm

Witam
Proszę was o pomoc w wyborze gry , w którą będę mógł zagrać z moim siedmioletnim synem.
Mamy odhaczone Dzieci Carcassonne, Monopoly junior, Carcassonne normalne ;), wsiąść do pociągu europa.
Ostatnio wygrzebałem z szafy Magię i miecz, którą namiętnie ogrywamy. Ale jej zasady są trochę już za proste i nudne.
Szukam natchnienia na kolejne gry, bo zima idzie :)
Na pewno idziemy w monopol ale chciałbym też kontynuować klimat MiM.
Myślałem o TALISMANIE - ale ma sprzeczne informacje, gdzieś trafiam na info,że to zupełnie inna gra niż MiM, a inne żródła twierdzą, że miedzy tymi wersjami są niewielkie różnice jeśli chodzi o rozgrywkę. Ponadto trafiłem na info, że Talisman nie będzie na razie wydawany i sama podstawa jak i dodatki mocno drożeją. Nie ukrywam, że chętnie liznął bym czegoś innego, ze zmienionymi zasadami,
Ciągle w oko wpada mi Runebound i tak się zastanawiam czy to nie będzie za duży przeskok jeśli chodzi o mechanikę gry i jej skomplikowanie? A może coś innego z uwzględnieniem możliwości mojego przeciwnika :)?
Z góry dzięki za wszelkie opinie i wskazówki
 
Awatar użytkownika
Karriari
Szef działu
Szef działu
Posty: 294
Rejestracja: ndz maja 24, 2015 4:31 pm

Re: co po MiM z 7 latkiem

sob lis 03, 2018 7:51 pm

Runebound to już spory przeskok, w Talismanie nie poczujecie wielkiej różnicy względem MiM. W tych klimatach może Karak (prostsza opcja) albo Magia i Myszy?
Tu jeszcze sporo propozycji, m.in. Pięć Klanów, Szalona misja, Park niedźwiedzi, Takenoko.
http://polter.pl/planszowki/Swiateczna- ... a-2-c30085
http://polter.pl/planszowki/Swiateczna- ... a-1-c29290
 
IMROWAI
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: ndz paź 21, 2018 8:37 pm

Re: co po MiM z 7 latkiem

pn lis 05, 2018 9:58 am

Dzięki za odpowiedź
Karak- na pierwszy rzut oka wyglada fajnie, lecz po analizie to jednak prosta gra (za prosta) i na dłuższą metę pewnie szybko się znudzi.
Szukam i siwieje :) Na teraz, na oku mam:
- Santorini
- Królestwo w budowie.
Wyglądają fajnie i perspektywicznie ale to nie ten klimat ( potwory, walka, przygody)

Zastanawiałem się nad wyscigiem odkrywców - idea fajna, ale z recenzji wynika, że gra się szybko ogrywa...

Kuszą mnie myszy i magia - super klimat i wydanie...ale to Coop.... A my wolelibyśmy ze sobą walczyc. :)

Zastanawiam się jeszcze nad wojownikami z midgardu... Tam znów trochę za mało walki ze sobą... Ale.wiaze z nią spore nadzieję.

Reasumując, dalej kopię bo ideału nie znalazłem :/

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość