Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Schpeelah#144
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 939
Rejestracja: pn sie 21, 2006 8:26 pm

Co robić?

pt lut 19, 2010 6:42 pm

Czyli PISKLAK. Dorosły, którego pozwoliłeś wziąć graczowi, nie ma podanego poziomu ale można go oszacować na poziomie minimum 30, z 24 kostkami wytrzymałości i dostosowaniem poziomu nie mniejszym niż +6 (taki ma juvenile, 3 kategorie niżej).
 
Awatar użytkownika
erman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1005
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 4:28 pm

Re: Co robić?

pt lut 19, 2010 7:14 pm

Erh jedyny wniosek z tego tematu to taki żeby nie pozwalać grać smokiem większym niż pisklak. I tyle. Nie widać innego rozwiązania.
 
Awatar użytkownika
Vanet
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: czw sty 14, 2010 9:18 pm

Re: Co robić?

pt lut 19, 2010 8:47 pm

Gorące papu :hahaha: za mało się postarałeś.
Jakoś mnie to nie rusza , wolę swoje żarty.
Co wy się tak uparliście na Savage species ? Nie pisałem że jestem znawcą zasad , pisałem
że znam je dobrze , nie jestem MG , jestem graczem , MG oceniają mnie bardzo dobrze.
Ale do rzeczy , gdybym zaczynał moją przygodę z DD 8-lat temu grając na starcie smokiem zepsułbym sam
sobie całą moją fascynację tym systemem. Kończę moje wywody , widzę że niektórzy biorą mój czarny humor
bardzo na poważnie i zaczynają wprowadzać agresję w swoich wypowiedziach , kolega gorącepapu za chwilę
obrzuca mnie mięsem , pozdrawiam złośnika serdecznie ( ja ciebie też ).
Nie znam sławetnego podręcznika Savage species , tak nie znam , co za porażka , ale mam pytanie :
Jaka w takim razie jest " Modyfikacja Poziomu " dla Złotego Smoka ?
Przypomnę : Aasimar , Diablę , Genasi +1
Drow , Duergar +2
Svirfneblin +3
Ja bym dał coś między + 4/+5 :wink:
Ostatnio zmieniony sob lut 20, 2010 11:27 am przez Hezor, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Blokada edycji, lubię mieć nienaruszony materiał dowodowy.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Co robić?

pt lut 19, 2010 8:59 pm

Już ci powiedziano. Juvenile (młody) złoty smok ma dostosowanie poziomu +6. Starsze nie mają go w ogóle, ponieważ nie są przewidziane jako postacie graczy.
 
Awatar użytkownika
Gwjazdor
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1287
Rejestracja: czw sty 25, 2007 10:53 pm

Co robić?

pt lut 19, 2010 9:02 pm

Vanet, w skrócie zasady z Savage Species opisują jak zrobić z potwora "klasę" postaci. Po prostu specjalne zdolności itd dostajesz w miarę zdobywania poziomów. Decydując się na takie rozwiązanie zaczynasz np jako Minotaur z 1 KW i okrojonymi zdolnościami typu naturalne AC, mniejsze atrybuty pewnie itd itp, z zastrzeżeniem że na nastepnym lvlu nie awansujesz np na poziom wojownika, tylko zamiast tego dostajesz kolejną KW minotaura, i tak aż do pełnych KW (chociaż pewie można i dalej, robiąc z siebie rozwiniętą wersję potwora). Oczywiście LA także ma zastosowanie, pomijając ilosć KW.

(jeżeli coś źle napisałem to proszę mnie poprawić - raptem raz czy dwa używałem tych zasad ;-) )

A z tego co pamiętam (chociaż mgliście) to nawet w Księdze Potworów były jakieś tam zasady dotyczące właśnie smoków (nie jako graczy, a raczej jako NPC) i ich zdolności przy danej ilości KW.
Ostatnio zmieniony pt lut 19, 2010 9:03 pm przez Gwjazdor, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
goracepapu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 801
Rejestracja: czw lip 30, 2009 9:44 pm

Re: Co robić?

pt lut 19, 2010 9:09 pm

Po lekturze tego wątku dochodzę do wniosku, że w szkołach powinien być położony nacisk na czytanie, najlepiej ze zrozumieniem, a pisania powinno się zakazać.

Jaka w takim razie jest " Modyfikacja Poziomu " dla Złotego Smoka ?


Reszta drużyny ma postaci na 10 poziomie - jego nie powinna być inna. Jeżeli chce grać złotym smokiem, to ma do tego absolutne prawo. Niestety Najsłabszy złoty smok ma ECL 12 (8HD+4ECL), ale na pomoc nam przychodzi Savage Species.


Ten niżej to cytat z wypowiedzi imć Hezora, tej samej po której nastąpił twój sławetny post.

Ogólnie rzecz biorąc działa tak jak napisał Gwjazdor, ale twój cały ECL jest rozłożony na poziomy, nie tylko HD. Więc smok 8HD+4LA ma 12 poziomów w tej klasie i na niektórych dostaje HD, a na niektórych jakieś tam bonusiki. I twoja "klasa potwora" traktowana jest jak ulubiona.

Nie każdy posiada dar śmiania się ze swoich żartów :) Co do mięsa, to za bardzo je lubię, żeby marnować.
Ostatnio zmieniony pt lut 19, 2010 9:11 pm przez goracepapu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Vanet
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: czw sty 14, 2010 9:18 pm

Co robić?

sob lut 20, 2010 5:36 am

A grajcie sobie i Taraskami na 10 lev.
Świetna zabawa , nawet kości nie potrzeba. Wiadomo że się trafi.
Nie czytałem wszystkich postów , nie muszę nawet ze zrozumieniem , gra Smokiem jest
bez sensu dla uczących się gry. Jaką stworzą sobie następną postać jesli ich pierwsza to smok ?
Człowiek , elf ? Niziołek ? :wink: Po takich krucjatach poniżej Baatezu nie zejdą.
Miłej gry. Zmęczyła mnie wasza epickość. Aż się boję spytać co robicie kiedy dochodzicie
do klas preztiżowych. Domyślam się że ktoś gra Hextorem we własnej osobie :wink:
Ostatnio zmieniony sob lut 20, 2010 11:26 am przez Hezor, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Blokada edycji, lubię mieć nienaruszony materiał dowodowy.
 
Awatar użytkownika
Helldog
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 568
Rejestracja: sob sie 18, 2007 4:33 pm

Co robić?

sob lut 20, 2010 10:34 am



Panu Vanetowi już podziękujemy. Nie wgłębiałem sie w regulamin na tyle dokładnie by mieć pewność, ale wygląda mi to na pogwałcenie przynajmniej jednego jego punktu. Naprawdę sądziłem, że Polter jest "troll-free". Widać myliłem się. Najlepiej jest takiego ignorować (Chociaż muszę przyznać, że przychodzi mi to z trudnością :razz:.).


Żeby nie było offtopu.
Kto przy zdrowych zmysłach zgodziłby się na postać smoka nie znając wogóle jego zdolności? Jeśli jest tak jak zgadują moi przedmówcy, czyli MG zwyczajnie jest niedoświadczony i prowadzi jedną ze swoich pierwszych sesji, to gracz-smok ewidentnie go uszukał/wykorzystał dla własnego zysku.
Co do podręczników z internetu. Niech MG zarządzi które podręczniki są dostępne dla graczy. Poważna rozmowa z graczem i ograniczenie ksiąg do materiałów które MG faktycznie posiada (Minus Księga Potworów oczywiście.) powinno załatwić sprawę.
Ostatnio zmieniony sob lut 20, 2010 11:36 am przez Hezor, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Blokada edycji, lubię mieć nienaruszony materiał dowodowy. Spoiler tagi dla obrazków.
 
Awatar użytkownika
Noth
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 241
Rejestracja: wt gru 21, 2004 10:22 am

Co robić?

sob lut 20, 2010 10:52 am

Daj innym graczom bogów.
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

Co robić?

sob lut 20, 2010 11:07 am

Vanet pisze:
Nie czytałem wszystkich postów , nie muszę nawet ze zrozumieniem


Ech, dla reszty to nie było oczywiste? Vanet nie jest tutaj dla czytania cudzych opinii, tylko publikowania swoich. A tak ładnie prosiłem żeby nie kontynuować offtopa.

Vanet - Najwyraźniej nikt tego nie zrobił, więc witam na forum. TUTAJ znajdziesz regulamin forum. Życzę żeby starczyło ci Punktów Umiejętności na rangi w Czytanie Ze Zrozumieniem i Poprawna Pisownia. Przy odrobinie szczęścia jakiś egzorcyzm pozwoli pozbyć się tendencji do prowokowania flejmów. Otrzymujesz pierwszy warning, zamiast drugiego będzie tymczasowy ban.

Papu - ostrzegałem, że następnym razem będzie warning. No i jest.

W czasie jak to pisałem, na ochotnika zgłosił się jeszcze Helldog - gratuluję Cautiona. Gdyby nie te obrazki, to nawet większa część posta by była na temat i byś nie oberwał po profilu. Pech.

Wszyscy pozostali - nie piszcie w oczywistych offtopach i flamebaitach, tylko mam potem więcej zamiatania. Jeżeli na ulicy widzicie oblepionego krwią mężczyznę rzucającego się na ściany i przechodniów, to pewnie nie podchodzicie do niego na miłą pogawędkę, a posty Vaneta są forumowym odpowiednikiem rzucania w ludzi swoimi świeżymi odchodami żeby sprawdzić jak reagują.

Moderator Hezor

Analiza:
Źródło: pierwszy z góry wynik na Googlach
Lista cech najniższej formy trolla forumowego, punkty odnoszące się do Vaneta podkreślone.

a lack of buy-in to the list philosophy or values
generally low level of activity, with sudden spurts of interaction - or perhaps a new persona that has strong opinions on controversial subjects
a mixture of friendly posts with a confrontational style of interaction
the use of provocative language and sweeping generalisations about certain topics or categories of people
a lack of in-depth understanding of the topic
a lack of personal information
a lack of a genuinely unique perspective on the topic
a lack of humour
restarting topics that have already been done
use of language that encourages the dialogue to enter topics that are controversial and likely to upset some team members
the use of an attention-seeking gimmick (e.g.: "I was once exploited by an XYZ")

they follow up their own articles if the group doesn't respond to their posts (Nie miał okazji, niestety)
inconsistencies in the style and nature of the post and any proclaimed information (e.g.: claiming to be a child but writing with an adult style; claiming to be adult, but writing with a childish grammatical construction). (częściowo. Jeżeli od 8 lat ma kontakt z grami fabularnymi, to w pewnym momencie musiał umieć czytać ze zrozumieniem, w tej chwili śladów tej umiejętności nie widać)
note that trolls often seem to use free email services (such as hotmail.com) or have email addresses ending in .edu. However, trolls could be virtually anyone, and the email address is no guide as to whether the persona is a bona fide user or not. - informacja niejawna.

Łączna ocena według skali Troll: The Provoking:
Własne posty: 5, -25 punktów.
Odpowiedzi: 15, +15 punktów.
Łącznie -10 punktów. Przejęcie cudzego wątku było dobrym ruchem, bo uniknąłeś sporej kary, ale nie przygotowałeś się najlepiej - na Polterze jadu i złośliwości nie zabraknie, ale postów jest stosunkowo mało, więc trzeba skromnie podjudzać, przesadziłeś z częstotliwością.
Wprawdzie zasady pozwalają grać dalej po interwencji moderatora, ale jesteś już ostrzeżony, następnym razem nie będzie zabawy w opisywanie twoich postów, tylko Autoban.
Polecam:
a) Zmianę taktyki. Na przykład, choć całkiem często postuję w Pytaniach, to zarobiłyby mi więcej punktów Trolla niż zapewne w życiu zobaczysz.
b) Zmianę pola walki. Polecam Forum Frondy - nie tylko znajdziesz na nim mnóstwo często postujących ludzi z bardzo twardymi poglądami oraz zbiorniki jadu i żółci wystarczające do zatopienia połowy Europy (zwłaszcza tych ciot, masonów i bezbożników z Holandii, o!), to jeszcze struktura wątków ułatwia liczenie punktacji. Przed tobą stoi ziemia obiecana - skorzystaj z linka i daj mi zarobić 20 punktów ze sprawienie, że 'ktoś sobie pójdzie'.
Ostatnio zmieniony sob lut 20, 2010 11:33 am przez Hezor, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Jean de Lille
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1156
Rejestracja: śr paź 21, 2009 2:21 pm

Co robić?

ndz lut 21, 2010 12:58 pm

Zastanawiam się, ile czasu minęło od dezaktualizacji tego tematu (czyli ostatniej wizyty przerażonego galopującym flejmem twórcy), ale co tam... :)

Jeśli gracz wykorzystał naszą niewiedzę jako MG, by zrobić nas w bambuko, to:
a) możemy mu odpuścić, jeśli przekręt był malutki i nie wpływa znacząco na grę
b) jeśli przesadził, otrzymuje warning i rozmawiamy z nim o powrocie do równowagi (przypominam, że PMP wskazuje jasno, jak rozwiązywać takie problemy), powołując się na dobro wszystkich. Jeśli do gracza dociera, zdał egzamin komisyjny i gra dalej z czystą kartoteką.

Jeśli nie, pora dostosować SW spotkań do wzoru drużyny x - 1, gdzie x oznacza liczbę BG przed rozpoczęciem przygody.

Dziękujemy.

PS. "Kto walczy z potworami, winien baczyć, by samemu nie narazić się na warning".
 
Awatar użytkownika
wave_up
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: ndz mar 07, 2010 10:20 pm

Re: Co robić?

ndz mar 07, 2010 11:42 pm

Czysto mechanicznie możesz na szybkiego stworzyć Rakshę albo inną rasę czarującą, wbić mu dwukrotność poziomów Twojego smoczego przyjaciela. Niech owy BN rzuci 'Życzenie' albo stworzy artefakt, który posłuży do wyssania energii smoka na zasadzie zaklęcia polimorfowanie dowolnego obiektu w człowieka, albo niech sobie rasę wybierze. I masz dodatkowo wątek poboczny, tzn niech BG szuka utraconej potęgi. Możliwości jest naprawdę sporo, to tylko przykład.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości