Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Breeg
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob lis 18, 2006 6:39 pm

czw kwie 16, 2009 9:24 pm

Froger pisze:
Ale mam wrażenie, że moderzy niechętnie patrzą na takie tematy (jakikolwiek sposób naginania prawa).

Ja też, dziwne. ; ]
Jestem ciekaw ilu z nich ma wszystkie oryginalne podręczniki, ot, tylko tyle. Ależ tęsknię za jakimś ciekawym scenariuszem. Ranferiel, Rebound, Darklord...
Nawet smg mi brak. On to potrafił niszczyć ludzi... : ]
A to nie było znowu tak dawno temu... Eh. : (
 
Awatar użytkownika
Froger
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 560
Rejestracja: wt lut 05, 2008 4:52 pm

czw kwie 16, 2009 9:54 pm

Jeśli chodzi o scenariusze, to nerv0 robi dobre, ba! Świetne :) Ale to na ogólnym dziale RPG (temat "Almanach").

Muszę powiedzieć, że przydał się ten temat. Oczyściła się atmosfera, czyż nie? Mam nadzieję, że temat zmotywuje odpowiednie osoby do odpowiednich działań.
A może by tak czasem napisać co nowego w kulisach się dzieje. Np. "W tym tygodniu dotarły do nas 4 prace, 4 odrzuciliśmy, bośmy pili" :) Co wy na to?
 
Awatar użytkownika
Breeg
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob lis 18, 2006 6:39 pm

czw kwie 16, 2009 10:08 pm

Hm, jak znajdę czas to postaram się zredagować kampanię osadzoną w Cormyrze. Marzę o tym. : ]
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

czw kwie 16, 2009 10:34 pm

Froger pisze:
A może by tak czasem napisać co nowego w kulisach się dzieje. Np. "W tym tygodniu dotarły do nas 4 prace, 4 odrzuciliśmy, bośmy pili" :) Co wy na to?


To by przynajmniej pokazywało że redakcja robi coś pożytecznego :D.
No i na wszelkie uwagi zawsze miałaby dobrą wymówkę.

A swoją drogą brak troche konkursików, czy jakiś inicjatyw zachęcających ludzi do robienia czegokolwiek. No chyba że się szykuje coś nowego :>
 
Anonim_1

czw kwie 16, 2009 11:01 pm

Froger pisze:
Trzeba zwiększyć liczbę redaktorów.

Łatwo pisać, trudno zwiększyć. Jeszcze trudniej zatrzymać na dłużej.

Froger pisze:
Oczyściła się atmosfera, czyż nie?

Nie bardzo. Rozmawiamy o Sumerach i pirackich podręcznikach, a dział jak leżał, tak leży. Choć ja pewne wnioski z postów w tym temacie wyciągnąłem, zwłaszcza w kwestii oczekiwań względem publikowanych tekstów.

Namrasit pisze:
A swoją drogą brak troche konkursików, czy jakiś inicjatyw zachęcających ludzi do robienia czegokolwiek.

Eh, ludziom nawet się nie chce pisać o czym poczytaliby najchętniej.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

pt kwie 17, 2009 12:45 am

Mam wrażenie, że jeśli kilka-kilkanaście osób poprze pomysł kolejnego Konkurs(ik)u, precyzując, czego powinien on dotyczyć, redakcja zorganizuje takowy... Przypominam, że wszystkie ostatnie inicjatywy tego typu wysuwane przez redakcję upadały z powodu znikomej liczby uczestników - to nie jest najlepsza zachęta do robienia czegokolwiek...

Co do scenariuszy - na forum redakcyjnym rozkłada się z wolna szkic kampanii osadzonej w faeruńskiej Chulcie z masą pomysłów i uwag. Niestety - autor i współpracujący z nim redaktorzy (w tym ja) koniec końców przestali pracować nad tym projektem. Trzeba by wskrzesić tę i podobne koncepcje.
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

pt kwie 17, 2009 8:17 am

Zsu-Et-Am pisze:
Mam wrażenie, że jeśli kilka-kilkanaście osób poprze pomysł kolejnego Konkurs(ik)u, precyzując, czego powinien on dotyczyć, redakcja zorganizuje takowy... Przypominam, że wszystkie ostatnie inicjatywy tego typu wysuwane przez redakcję upadały z powodu znikomej liczby uczestników - to nie jest najlepsza zachęta do robienia czegokolwiek...


Zróbmy ankietę. Proste pytanie: Czy wziąłbyś (wzięłabyś) udział w najnowszej edycji konkurs(ik)u? Odpowiedź: Tak, lub Nie. Przynajmniej będziemy wiedzieli na czym stoimy. Kiedyś nie startowałem nawet z racji słabo rozwiniętych zdolności pisarskich i jakże ciężkiej do pobicia konkurencji, teraz? Z miłą chęcią bym wystartował i pomścił się za tamte czasy na nowych twórcach ;)
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

pt kwie 17, 2009 9:23 am

Zupełnie serio zastanawiam się, czy ewentualny nowy Konkurs(ik) nie powinien być otwarty dla redaktorów - oceniany wyłącznie przez szefa działu, motywujący tak dla ogółu użytkowników, jak i obecnych współpracowników redakcji.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

pt kwie 17, 2009 10:41 am

Zsu-Et-Am pisze:
oceniany wyłącznie przez szefa działu,

Tak przy okazji. Ktoś go widział ostatnimi czasy?
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

pt kwie 17, 2009 10:50 am

Zawsze też ocenę pozostawic można uczestnikom samego konkursiku. Co prawda, może to rodzić pewne małe przekręty, ale uważam to także za ciekawą opcję. I takie osoby z pewnością szybko i sprawnie wywiąża sie ze swego zadania, w koncu będzie im na tym zależało.
Alternatywa to takźe powołanie jakiegoś jury, które będzie decydować, niekoniecznie z redakcji. Na forum jest wielu użytkowników którzy dali by radę, a jak się źle spiszą to po prostu na taczkach się ich wywiezie i wsio.
 
Awatar użytkownika
nerv0
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 869
Rejestracja: pt cze 06, 2008 2:13 pm

pt kwie 17, 2009 11:50 am

Jeśli chodzi o scenariusze, to nerv0 robi dobre, ba! Świetne Ale to na ogólnym dziale RPG (temat "Almanach").


Oj wziąłem się i napuchnąłem z dumy. Dzięki :D

Ten temat miał być właśnie taką motywującą inicjatywą. Coś gdzie można napisać coś całkiem małego do dowolnego systemu. Naprawdę się cieszę, że pomysł wypalił. :) No, a ostatnio prowadzę w D&D więc i pomysły do niego jakieś się będą pojawiać. :)

Artykułów do działu raczej pisać nie będę, bo po prostu nie lubię zbyt długo siedzieć nad jednym pomysłem, który po prostu na tym cierpi (napiszę do połowy i go porzucam bo mi się dalej nie chce). Ale przecież nic chyba nie stanęło by na przeszkodzie żeby po prostu zebrać różne ciekawostki z różnych tematów i posklejać je razem, poddać odpowiedniej korekcie i wrzucić w formie artykułu. Na forum D&D jest bardzo dużo takich tematów, które nadawały by się do czegoś takiego. Trzeba by tylko znaleźć kogoś kto chciał by się tego podjąć.
 
Anonim_1

pt kwie 17, 2009 5:30 pm

Suldarr'essalar pisze:
Tak przy okazji. Ktoś go widział ostatnimi czasy?

Ponoć ostatnio mocno zajęty jest blogowaniem i porządkami poPyrkonowymi. ;)

nerv0 pisze:
Ale przecież nic chyba nie stanęło by na przeszkodzie żeby po prostu zebrać różne ciekawostki z różnych tematów i posklejać je razem, poddać odpowiedniej korekcie i wrzucić w formie artykułu.

nerv0, na tym polega problem - nie ma chętnego do sklejania, korekty i wrzucania.
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

sob kwie 18, 2009 4:57 pm

Czyli szansa na Konkurs(ik) w najbliższym czasie jest?
 
Awatar użytkownika
TOR
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1188
Rejestracja: wt maja 11, 2004 1:04 pm

pn kwie 20, 2009 2:29 am

Jak już się pewnie większość zorientowała, nastąpiła mała przebudowa redakcji. Pożegnaliśmy kilka nieaktywnych od pewngo czasu osób, na ich miejsca przyszły nowe twarze ze świeżą dawką zapału do pracy.

Przy tej okazji redakcja Sigilijskiej Śpiewki została włączona do redakcji działu -- Corrick został redaktorem, a Aureus, Freeeze i Cubuk stałymi współpracownikami. Od strony czytelników nie powinno to zmienić nic, nam natomiast ułatwi podział prac i komunikację. Kolejne numery Śpiewki mają się odtąd ukazywać raz na dwa miesiące, a pomiędzy nimi -- pojedyncze artykuły na temat Planescape'a.

nerv0 pisze:
Ale przecież nic chyba nie stanęło by na przeszkodzie żeby po prostu zebrać różne ciekawostki z różnych tematów i posklejać je razem, poddać odpowiedniej korekcie i wrzucić w formie artykułu. Na forum D&D jest bardzo dużo takich tematów, które nadawały by się do czegoś takiego. Trzeba by tylko znaleźć kogoś kto chciał by się tego podjąć.
Pomysł jest dobry, choć obawiam się, że wymagałoby to więcej pracy niż napisanie tekstu od zera. Zawsze jest to jednak jakiś pomysł na przełamanie blokady twórczej. ;) Zobaczymy co się da zrobić w tym kierunku.

Nefarius pisze:
Czyli szansa na Konkurs(ik) w najbliższym czasie jest?
Myślę, że jakiś konkurs w maju zgotujemy na pewno, ale temat prac i forma pozostają póki co otwarte. Marzy mi się coś bardziej na kształt WoDowego Ekwinokcjum -- większe nagrody i "większe" (objętościowo i pracohłonnie) prace... Będziemy informować.

I na koniec... Archiwalne teksty z dnd.pl będą się ukazywać poza normalną ramówką, prawdopodobnie w niedzielne wieczory, prawdopodobnie nie w każdym tygodniu.

Kolejnego tekstu wyglądajcie we wtorek.

Howgh.
 
Awatar użytkownika
Khemlish Val'Drach
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1055
Rejestracja: czw gru 01, 2005 6:00 pm

pn kwie 20, 2009 10:36 am

Myślę, że jakiś konkurs w maju zgotujemy na pewno

Nie chce wtrącać się nie w swoją robotę ale maj to okres przygotowań się do obrony prac i sesje egzaminacyjne na studiach. Więc może czerwiec?
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

pn kwie 20, 2009 12:03 pm

Khemlish Val'Drach pisze:
Myślę, że jakiś konkurs w maju zgotujemy na pewno

Nie chce wtrącać się nie w swoją robotę ale maj to okres przygotowań się do obrony prac i sesje egzaminacyjne na studiach. Więc może czerwiec?


Plus matury u niektórych. Choć osobiście nie mam nic do nauki i zdawania, to jednak popieram pomysł przeniesienia na czerwiec. Takie rozwiązanie przynajmniej zwiększy konkurencję. :)
 
Awatar użytkownika
TOR
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1188
Rejestracja: wt maja 11, 2004 1:04 pm

pn kwie 20, 2009 3:58 pm

Szczerze mowiąc, zaraz po wysłaniu tego posta zacząłem się zastanawiać nad tym, czy maj to dobry termin. Powyższe tylko potwierdza moje obawy.

Zróbmy z tego czerwiec w takim razie. :)
 
Anonim_1

pt cze 12, 2009 10:56 pm

Witam,

TORze, Zsu, redakcjo - jak to się stało, że w ciągu ostatnich sześciu tygodni na stronie pojawiły się dwa teksty?
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

pt cze 12, 2009 11:21 pm

Enc pisze:
Witam,

TORze, Zsu, redakcjo - jak to się stało, że w ciągu ostatnich sześciu tygodni na stronie pojawiły się dwa teksty?

Aż dwa? Lol.

Pewnie wszyscy teraz będą mówić matury, egzaminy, ale zeby w redakcji nagle znaleźni sie sami "prymusi". Niewiarygodne.

Ja takźe chętnie poznam odpowiedź na pytanie Enca, bo choć problem nie jest nowy, to widać jest coraz większy.
 
Anonim_1

pt cze 12, 2009 11:41 pm

Namrasit pisze:
bo choć problem nie jest nowy, to widać jest coraz większy.

Większy już raczej być nie może. Zarżnął TOR dział Moderna, da radę i D&D ;)
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

sob cze 13, 2009 10:40 am

TOR przede wszystkim nie odpowiada na maile, w przeciwieństwie do innych redaktorów.
A na stronie w miarę niedługo powinien pojawić się kolejny artykuł.
 
Anonim_1

sob cze 13, 2009 10:48 am

Zireael pisze:
A na stronie w miarę niedługo powinien pojawić się kolejny artykuł.

Nie umniejszając Szanownej Redakcji umiejętności w sztuce władania piórem, ostatnim tekstem, który czytało mi się w miarę dobrze był Betrayer of Asgard z połowy kwietnia. Piję nie tylko do tego, że aktualizacji nie ma prawie wcale, ale też do tego, że poziom tekstów wyraźnie spadł.
 
Awatar użytkownika
Ruffle
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 503
Rejestracja: pt lip 13, 2007 10:21 am

sob cze 13, 2009 11:31 am

Też ubolewam nad tym, że ostatnio nowe prace ciekną jak krew z nosa. Kiedyś na polter wchodziłem częściej i zawsze znalazło się coś godnego uwagi, jakiś powiew świeżości. To potrafiło zainspirować do tworzenia czegoś swojego.

Nie wiem, jak to wygląda od kuchni, ale wydaje mi się, że korekta pracy nie jest aż tak żmudnym zajęciem. Wystarczy wyłowić błędy, przepisać, zrobić tabelki itd.

Czyli ogólnie jestem za wyławianiem ciekawych rzeczy z forum.

Ze swojej strony przyznam, że nic nie wysyłam, bo wysłałem kiedyś tekst, a nie otrzymałem nawet najkrótszej odpowiedzi. Nie mówiąc już o opublikowaniu. Także człowiekowi nie chce się wysilać, skoro z tej drugiej strony najprawdopodobniej czeka totalna olewka.

Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
Szarlih
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 906
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 3:04 pm

sob cze 13, 2009 11:57 am

TOR przede wszystkim nie odpowiada na maile, w przeciwieństwie do innych redaktorów.

Na mojego odpowiedział po kilku godzinach.
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

sob cze 13, 2009 1:12 pm

Nie będę brał żadnej strony, ale to chyba nie jest reguła. Kilka osób skarżyło się, że z TORem ciężko się złapać, żeby z nim pogadać, ale ja jakoś problemów z tym nie miałem. Zarówno jeśli chodzi o maile, jak i gg, kiedy jest to przeważnie odpisuje (mówię o tym jak jest na statusie "dostępny").
 
hallucyon

sob cze 13, 2009 2:07 pm

Enc pisze:
Namrasit pisze:
bo choć problem nie jest nowy, to widać jest coraz większy.

Większy już raczej być nie może.

I tu się mylisz, bo można jeszcze zlikwidować dział. Wtedy jednak tytuł wątku brzmiałby: "Co się stało z działem?". :lol:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości