Zrodzony z fantastyki

 
hallucyon

Co się dzieje z działem?

wt kwie 14, 2009 10:48 pm

Co się dzieje z działem, który jeszcze kilka miesięcy temu mógł się szczycić największą chyba spośród wszystkich działów RPG częstością aktualizacji? Co się dzieje z działem, który regularnie publikował te merytorycznie i stylistycznie dopieszczone, a tak lubiane przeze mnie artykuły, barwnie opisujące różnorakie zakątki Zapomnianych Krain?

Z przykrością muszę stwierdzić, Torze, że jako szef, którego obowiązkiem jest zarządzanie podległymi sobie działem i redakcją, wypadasz wyjątkowo blado w porównaniu z Zsu-Et-Amem. Nie minę się przecież z prawdą, jeśli napiszę, że początek marazmu w dziale D&D zbiega się czasowo z przejęciem przez Ciebie obowiązków szefa działu? Z perspektywy czytelnika, jakim jestem, wygląda to tak, jakby od czasu przejęcia przez Ciebie rządów w redakcji pracował z doskoku jeden redaktor, który od wielkiego dzwonu przegląda witrynę Wizards of the Coast i publikuje wieści.

Czy to się zmieni? Może na czele działu powinien stać amnezjusz, iron_master albo rincewind bpm, którzy będąc szeregowymi redaktorami dali się poznać jako osoby kochające swoje hobby, a zarazem solidne i kompetentne? A może jeszcze ktoś inny, bo nie wątpię, że wśród pozostałych redaktorów, których prac w zasadzie nie znam, są osoby odpowiednie?

Czy jestem odosobniony w swoich odczuciach, czy też innym forumowiczom również przeszkadza ten stan rzeczy?

PS W przypadku gdyby poruszonemu przeze mnie problemowi poświęcono już inny odrębny wątek na forum, proszę o przeniesienie tamże mojej wypowiedzi i przepraszam za niezamierzone dublowanie tematów. :)
 
Awatar użytkownika
Froger
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 560
Rejestracja: wt lut 05, 2008 4:52 pm

wt kwie 14, 2009 11:00 pm

Spamowania nie ma, wszak nawet despoci z głosem ludu liczyć się muszą :)

Rozleniwiliśmy się panowie. Dziś widuje jednego modera na D&D. Kiedyś brygady inkwizycji biegały po dziale i nieliczni próbowali reżim złagodzić. Wcale przyjemnie wspominam okres, jakoś zawsze lubiłem rewolucje :)

hallucyon, trzeba zauważyć, że wina nie leży tylko po stronie TORa. Nie tylko szef działu dodaje newsy. Dlaczego np. my nie mielibyśmy tego robić?

Nawołuje was dobrzy ludzie. Czyńcie dobro na sprawę wspólną!
Stara kadra (powyżej 800 postów) rzadko jest widywana. Pora wziąć młoty i sierpy w swoje ręce. Na potęgę dodawajcie newsy i artykuły. Męczcie TORa ażeby większą ilość korektorów zatrudnić musiał!

No, to tyle pozro :P
 
Anonim_1

wt kwie 14, 2009 11:13 pm

Froger pisze:
Nie tylko szef działu dodaje newsy.

Nie za newsy ludzie lubieli dnd.polter.pl. Niestety, im dalej, tym gorzej i nie wygląda, jakby się coś miało zmienić na lepsze.

A szkoda.
 
Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3035
Rejestracja: sob gru 24, 2005 7:42 pm

wt kwie 14, 2009 11:24 pm

Enc - pewnie, że szkoda. Ale kadra tylko w pewnym stopniu odpowiada za tę stagnację. Sporo winy leży po stronie spadającej popularności D&D, wynikającej z powodu zawieszenia jej linii przez wiadome wydawnictwo. Nie przez przypadek chwile największej popularności działu przypadały na okres kiedy wychodziło masę dodatków i bezpośrednio po nim. Niestety, taki los spotyka każdy system, który zostanie pozbawiony wsparcia wydawcy. Wystarczy tylko wypomnieć o niegdyś bardzo popularnym pierwszoedycyjnym Warhammerze czy Earchtdawnie. Zew Ctulchu niby wciąż zaskakująco dobrze się trzyma (oczywiście jak na tak leciwy system), ale to już kwestia jego specyfiki.
 
Anonim_1

wt kwie 14, 2009 11:28 pm

M.S. pisze:
Sporo winy leży po stronie spadającej popularności D&D, wynikającej z powodu zawieszenia jej linii przez wiadome wydawnictwo.

Tu się akurat nie zgodzę. :)

Dział 7th Sea nic sobie nie robi z tego, że system sprzedał się w marnym nakładzie i jest martwy od lat. Horror nic nie robi sobie z tego, że ZC "leży" od czasu rezygnacji MAGa z RPG, a Kult od dawna jest białym krukiem. MacKotkowi nie przeszkadza dogorywanie ED (no, teraz w oczekiwaniu na 3 edycję) w rozkręcaniu działu Przebudzenia Ziemi.

AFAIR TOR był wcześniej szefem działu d20 Modern.
 
Aureus

śr kwie 15, 2009 8:37 am

E, M.S., ściemniasz.

Dział DnD ma całkiem sporo tekstów na stanie, które jedynie czekają na redakcję i publikację. W tym dwa moje. A jeden z nich miał zostać opublikowany na święta - ale te grudniowe.

Ktoś musiałby po prostu chcieć je zredagować i opublikować. Jest co, jest kto, tylko mobilizacji brakuje.
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

śr kwie 15, 2009 8:37 am

Cieakwe czemu redaktorzy nie korzystaja z tego co wrzucane jest na forum. Jak patrze sobie na stronę na taki dział np ras, to można stwierdzić że przez 2 lata żadna dobra już nie powstała. Zresztą podobnie inne działy dodatków. Dat z 2008 jest mało w stosunku do 2007 i 2006 (choć rozumiem że była ta fuzja i w ogóle). Ogólnie rzecz ujmując, jeszcze na forum póki co, coś sie dzieje. Choć i tu da sie zauważyć lekką stagnację. Zobaczymy jak zaczną się wakacje czy coś się zmieni.
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

śr kwie 15, 2009 9:07 am

Patrząc na dział twórczości łapię się za głowę, bo teraz kiedy do D&D powstało tysiąc podręczników i dodatków, to tworzenie np. Klas prestiżowych, czy ras jest już nie tyle próbą wykazania się, co wykombinowania tworu tak, by nie kojarzył się z żadną klasą już zaprezentowaną w podręczniku, a to wcale nie jest łatwe zadanie, tym bardziej, że ludzie mojego pokroju, którzy angielski znają dobrze ale zwyczajnie nie chce im się bawić w tłumaczenie klas, mogą w ogóle nie mieć pojęcia o istnieniu czegoś podobnego do tego co stworzyli.

Z pośród ras tylko jedna jedyna na kilka stron wzbudza zainteresowanie i można się zastanawiać, czy nie powinna znaleźć się przypadkiem na stronie. Z pośród działu twórczości nie ma zbytnio w czym przebierać, po za BN'ami, z których wiele jest całkiem dobrych i czarami takich twórców jak Ruffle. Niby nic, a jednak ciekawe, poprawne mechaniczne i co najważniejsze nigdzie takich czarów jeszcze nie ma! Nie można mieć pretensji do TOR'a, o to, że dostaje do redakcji maila z pracami zwyczajnie marnymi. Wolicie, żeby był zastój cisza, czy żeby na stronie regularnie pojawiały się niewypały i prace nieciekawe?

Powiem tylko, że tęsknię za czasami, kiedy amnezjusz, działał jako twórca, iron_master, Smg kasowali pracami konkurencję w Konkurs(ikach) i wtedy chciało się tworzyć, chciało się wysilać, żeby w końcu ktoś dał mi więcej pochwał za pomysł niż miał Smg czy iron... Teraz oczywiście też jest konkurencja ale to nie jest to samo i to twórców nie mobilizuje żeby tworzyć tak jak kiedyś. Żałuję, że na Polterze pojawiłem się w ostatnich chwilach twórczości wyżej wymienionych panów.
 
Awatar użytkownika
Khemlish Val'Drach
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1055
Rejestracja: czw gru 01, 2005 6:00 pm

śr kwie 15, 2009 9:32 am

JA uważam że przez rezygnacje Wiadomego wydawnictwa z wydawania DnD powinna raczej wzrosnąć aktywność forum. Większosć graczy których z nam zaczeła grać już po utracie przez MAGa licencji na WH. Wiedze wykopywali własnie na forach. Potem sami odtwarzali na nich coś od siebie co wyczytali w podręcznikach Battle'owych.
Jednak to co pisze Nefarius to też prawda. Lepiej by była chwila czasu niż by miały powstawać jakieś chłamy. I tu znów się odwołam do twórczości na polu WHRPG Ied. Gdy zabrakło podręczników ludzie zaczeli tworzyć takie gnioty jak profesje Zabójców Bogów czy Magów 5 i 6 poziomowych podczas gdy najwięksi magowie stworzeni przez twórców świata mieli 4 poziom.
Osobiście jestem za ciszą i ostrą selekcją niż za płodzeniem się takich kwiatków jak tamte. To by zniszczyło poziom jaki nadawał pewien status Polterowi jako Forum.
Ale jakimś pomysłem byłoby pogrzebanie przez Moderatorów w postach Forum i wypuszczaniu jako artykułów prac, które powstały jako prace niskich lotów choć tak np. miały wysoki poziom jak np.: Planarne cytaty.
Można by tak wypuścić Kompedium ArcyBN'ów dla poszczególnych światów (wiem że był taki temat dla FR). To samo tyczy się Najnowszej historii Faerunu - np podzielony na rozdziały artykół opisujący rozwój wypadków w różnych regionach świata w oparciu o opowadania. Takie Kalendarium.
Ostatnio zmieniony śr kwie 15, 2009 9:35 am przez Khemlish Val'Drach, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Breeg
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob lis 18, 2006 6:39 pm

śr kwie 15, 2009 9:35 am

Witam.
Prawda jest taka, że nic się nie dzieje. Ostatnia seria artykułów to porażka. Poprawne jest stwierdzenie, że D&D umarł przez ISA.
Kiedy jeszcze miałem te swoje 14 lat z dumą mówiłem o Polterze, polecałem współgraczom... Nie robię tego od dwóch lat. Sama polityka serwisu jest odstręczająca. Groźby banowania za poruszanie tematów piractwa podręcznikowego? Przecież to kpina i hipokryzja. Jakość artykułów spadła, bo nam przestało zależeć. Ja osobiście mam multum materiału, który mógłby pójść w obieg. Czemu nie zrobię tego? Bo się, cholercia, mi nie chce tego edytować i to za frajer. Czemu nie ma przygód publikowanych na Polterze? Bo zrobienie ich wymaga kupy czasu, a i tak nic z tego nie będziesz miał, jeśli umieścisz ją na Poltergeiście. Nie ma marchewki dla osiołka, jest tylko kijek. Rózga, właściwie.
Człowiek ledwo co się obejrzał, a tu studia/praca/rodzina. I nie ma na RPG-owanie za dużo czasu, po prostu. To se ne vrati... :(
Pozdrawiam,
Breeg.
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

śr kwie 15, 2009 9:42 am

Nefarius pisze:
Powiem tylko, że tęsknię za czasami, kiedy amnezjusz, działał jako twórca, iron_master, Smg kasowali pracami konkurencję w Konkurs(ikach) i wtedy chciało się tworzyć, chciało się wysilać, żeby w końcu ktoś dał mi więcej pochwał za pomysł niż miał Smg czy iron... Teraz oczywiście też jest konkurencja ale to nie jest to samo i to twórców nie mobilizuje żeby tworzyć tak jak kiedyś. Żałuję, że na Polterze pojawiłem się w ostatnich chwilach twórczości wyżej wymienionych panów.


Żałuj, że nie pojawiłeś się na dnd.pl, kiedy klasy tworzył np. Antara :P I tak nawiasem mówiąc jeśli szukasz konkurencji to zamieść swoje prace na Brillant Gameologists, GitP, albo forum WotC, bo tam możesz się spotkać z naprawdę rzeczową krytyką od autorów świetnych rzeczy (choćby Sinfire Titan, bkdubs123). Konkurencja jest, tylko trzeba jej poszukać.
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

śr kwie 15, 2009 11:41 am

SKRP pisze:
Nefarius pisze:
Powiem tylko, że tęsknię za czasami, kiedy amnezjusz, działał jako twórca, iron_master, Smg kasowali pracami konkurencję w Konkurs(ikach) i wtedy chciało się tworzyć, chciało się wysilać, żeby w końcu ktoś dał mi więcej pochwał za pomysł niż miał Smg czy iron... Teraz oczywiście też jest konkurencja ale to nie jest to samo i to twórców nie mobilizuje żeby tworzyć tak jak kiedyś. Żałuję, że na Polterze pojawiłem się w ostatnich chwilach twórczości wyżej wymienionych panów.


Nefarius pisze:
[...]to wcale nie jest łatwe zadanie, tym bardziej, że ludzie mojego pokroju, którzy angielski znają dobrze ale zwyczajnie nie chce im się bawić w tłumaczenie[...]


Dlatego nie wchodzę na takie strony. Jak wyżej wspomniano praca i wspólne mieszkanie z narzeczoną ograniczają mój wolny czas, który mogę poświęć na twórczość. Na tłumaczenie czegoś na angielski już bym go nie miał.
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

śr kwie 15, 2009 12:47 pm

Nefarius pisze:
Dlatego nie wchodzę na takie strony. Jak wyżej wspomniano praca i wspólne mieszkanie z narzeczoną ograniczają mój wolny czas, który mogę poświęć na twórczość. Na tłumaczenie czegoś na angielski już bym go nie miał.


Tracisz naprawdę cenne i ciekawe projekty. To jest niesamowita różnica potencjałów - tutaj tylko zdolni Polacy, a tam zdolni twórcy z całego świata. Możesz tworzyć od razu po angielsku, wtedy nie musiałbyś nic tłumaczyć. Piszesz naprawdę dobre rzeczy, ale czy nie chciałbyś poznać krytycznych uwag grona większego niż nasze i jeszcze bardziej ulepszyć swoich dzieł?
 
Awatar użytkownika
Szarlih
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 906
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 3:04 pm

śr kwie 15, 2009 4:13 pm

A może troszeczkę więcej śmiałości i pewności siebie ze strony twórców?

Bo ja wiele widziałem na forum doskonałych i wychwalanych pod niebiosa prac, których autorzy mimo namów nie zdecydowali się wysłać do redakcji.

Pacziemu to tak? Strach, że nie przyjmą? Jak nie przyjmą - ich strata.

Co do forów angielskojęzycznych - oprócz kupy świetnego materiału można tam znaleźć newsy, które do nas docierają z parodniowym opóźnieniem.

Gdyby nie taki np. Bauyer, wiecznie czujny obserwator stron angielskojęzycznych, wiele nowości moglibyśmy przegapić.
(Takie np. Radio Free Earth).
Ostatnio zmieniony śr kwie 15, 2009 6:06 pm przez Szarlih, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

śr kwie 15, 2009 5:49 pm

VoBono pisze:
Gdyby nie taki np. Bauyer, wiecznie czujny obserwator stron angielskojęzycznych, wiele nowości moglibyśmy przegapić.
(Takie np. Radio Free Earth).


Mówisz o tym:
http://wod.polter.pl/Kastor%20Krieg,blog.html?6525
http://forums.white-wolf.com/cs/forums/ ... aspx#12939

:?:
 
Awatar użytkownika
Szarlih
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 906
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 3:04 pm

śr kwie 15, 2009 6:02 pm

Tak. A co, popełniłem omyłkę? Materiał pojawił się (pojawia, pojawi) na stronie angielskojęzycznej, prawda? A że to nie do ddka, to wiem doskonale.

Akurat z RFE sam Bauyer nie ma wiele wspólnego AFAIC, ale ma całkiem sporo z nowościami w czwartej edycji D&D.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

śr kwie 15, 2009 6:40 pm

Cóż, przede wszystkim należy sobie zadać pytanie: co dalej?
ISA zamknęła linię wydawniczą i puszcza kontrolowane przecieki (choć już nie tylko przez Sony'ego) o planach wydania nowej edycji trzeba zdecydować co dalej. Czy serwis również ma się zamknąć i czekać, czy też postara się nadrobić również za koślawe wydawnictwo.

Osobiście uważam, że zamknięcie linii wydawniczej powinno tym bardziej zmobilizować do utrzymania systemu (wszak niejako nie ma konkurencji w postaci oficjalnych suplementów). Wystarczy się rozejrzeć, a naprawdę jest sporo rzeczy do zrobienia. Trzeba tylko przyzwyczaić się, że nie ma już recenzji podręczników.

Dla przykładu: jest w Polsce trochę graczy nowej edycji, pewnie część z nich tworzy jakieś dodatki do systemu, modyfikuje. Może zechcieliby skrobnąć jakieś tekst(y) miesięcznie. Przy 2 osobach piszących 2 artykuły w miesiącu daje to co tydzień nowy materiał.
Archiwum dnd.pl to kolejna aktualizacja 1 na tydzień przez jakiś czas.
Sporo zmieniło się też w światach dedekowych.
Zauważyłem, że sporo osób narzekało na ostatni tekst Darklorda z dnd.pl. Pomijając już sam fakt, to takie teksty w zupełności wystarczą by co tydzień przybliżać nowe regiony FR (4e). Nie musi być długie. Ma być ciekawe i zjadliwe. Tym bardziej, że szata graficzna nie sprzyja długim tekstom.
W tym roku wchodzi Eberron. To kolejny wielki temat i kolejna porcja materiałów na 3 aktualizację w tygodniu (1. nowa edycja, 2. archiwum dnd.pl, 3. co nowego w świecie?).

Sceptycznie podchodzę do twórczości forumowej, ale pewnie raz w miesiącu też trafiłby się materiał porządny.

Tak więc tematów do wyboru jest naprawdę sporo. Pozostaje nadal pytanie: Quo vadis?
 
Awatar użytkownika
Froger
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 560
Rejestracja: wt lut 05, 2008 4:52 pm

śr kwie 15, 2009 8:42 pm

Masz rację Suldarr. Możliwości mamy dużo, ale chęci (i ludzi?) brak.
Może więc pytanie nie powinno brzmieć "co dalej?", tylko "kto dalej?".
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

śr kwie 15, 2009 9:10 pm

Co do osób to ja bym się nie obawiał. Jest kilku twórców w dziale D&D, którzy mają potencjał i niemałe umiejętności.
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

śr kwie 15, 2009 9:33 pm

Co do osób i nowej edycji. Osobiście uważam, że dział musi postarać się ściągnąć tu Nukereala (http://www.4dnd.blogspot.com. Nie wiem jak to zrobicie, ja go już dłuższy czas przekonuje, ale on nieugięty.

Ostatnio dużo mówi się o retro graniu, może trzeba pójść w tym kierunku?
 
Anonim_1

śr kwie 15, 2009 9:37 pm

Nefarius pisze:
Jest kilku twórców w dziale D&D, którzy mają potencjał i niemałe umiejętności.

Tylko szefa brakuje, brakuje też IMHO redaktorów - co z tego, że dużo osób może pisać, skoro nie ma komu robić korekty i redakcji, nie ma motywatora i poganiacza?
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

śr kwie 15, 2009 9:48 pm

Może i brakuje, ale z całą pewnością na obecnych narzekać nie wolno. Z własnego doświadczenia wiem, że zarówno amnezjusz, jak i Radnon pracują i to ostro, przy redagowaniu prac. Dobrze wiem, jak było (i jest) z moimi. Wprawdzie to tylko dwójka redaktorów, ale na nich złego słowa powiedzieć nie dam. Nie wiem jak to jest z innymi redaktorami.

Po za tym sprawa redaktorów jest podobna do wcześniej wspomnianych prac i TORa. Tak samo, jak nie może byle jakiej pracy wystawić na stronę, tak samo nie może wprowadzić w redakcyjne grono kogoś niekompetentnego lub niegodnego zaufania.
 
Anonim_1

śr kwie 15, 2009 10:01 pm

Nefarius pisze:
Tak samo, jak nie może byle jakiej pracy wystawić na stronę, tak samo nie może wprowadzić w redakcyjne grono kogoś niekompetentnego lub niegodnego zaufania.

Problem chyba polega na tym, że nie ma nawet niekompetentnych chętnych by redagować teksty. Zaś w kwestii samych artykułów, Suldarr ma rację - teksty by się znalazły, gdyby dział (czyt. redakcja) aktywnie działał.
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

śr kwie 15, 2009 10:07 pm

Chętni są, tylko co poniektórzy jeszcze nie spełniają wymagań (patrz Nefarius). Trzeba tylko uwzględnić, że nie każdy ma tyle czasu by mieć na głowie wszystkie teksty, jakie się do niego podsyła. Taka osoba, ma przykładowo trzy teksty pod opieką. Musi je przeczytać, popoprawiać, powytykać błędy. Do tego dochodzą własne twory, oraz inne odłamy naszego hobby (choćby odpisywanie w sesjach forumowych), a do tego dochodzi życie prywatne osoby pracującej, mieszkającej z narzeczoną. To nie takie proste jak się wydaje.
 
Awatar użytkownika
Froger
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 560
Rejestracja: wt lut 05, 2008 4:52 pm

czw kwie 16, 2009 2:50 pm

nie każdy ma tyle czasu by mieć na głowie wszystkie teksty

Wniosek? Trzeba zwiększyć liczbę redaktorów.

Zawsze interesowały mnie statystyki. Mógłby mi ktoś powiedzieć ilu było redaktorów za kadencji wcześniejszego i ile jest za obecnego szefa? Wystarczą mi dane z działu D&D.

EDIT: Do notki poniżej.
Naprawdę nie ma za co :)
Ostatnio zmieniony czw kwie 16, 2009 9:06 pm przez Froger, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

czw kwie 16, 2009 3:53 pm

Nefarius pisze:
Może i brakuje, ale z całą pewnością na obecnych narzekać nie wolno. Z własnego doświadczenia wiem, że zarówno amnezjusz, jak i Radnon pracują i to ostro, przy redagowaniu prac. Dobrze wiem, jak było (i jest) z moimi. Wprawdzie to tylko dwójka redaktorów, ale na nich złego słowa powiedzieć nie dam. Nie wiem jak to jest z innymi redaktorami.


Też prawda. Do notki powyżej: nie wspominaj tylko siebie...

Edit. Do notki Nefariusa, nie Frogera. Przepraszam za nieuwagę. :oops:
 
Awatar użytkownika
Scobin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4449
Rejestracja: śr lis 07, 2007 2:04 pm

czw kwie 16, 2009 8:23 pm

Breeg pisze:
Groźby banowania za poruszanie tematów piractwa podręcznikowego?


O ile pamiętam, groźby banowania dotyczyły czegoś innego niż samo poruszanie tematów.

Poza tym już starożytni Sumerowie (pięć tysięcy lat temu) narzekali na młodzież i pisali, że kiedyś było lepiej – są zachowane tabliczki z takimi tekstami. ;-)
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

czw kwie 16, 2009 9:01 pm

Scobin pisze:
Breeg pisze:
Groźby banowania za poruszanie tematów piractwa podręcznikowego?


O ile pamiętam, groźby banowania dotyczyły czegoś innego niż samo poruszanie tematów.

Poza tym już starożytni Sumerowie (pięć tysięcy lat temu) narzekali na młodzież i pisali, że kiedyś było lepiej – są zachowane tabliczki z takimi tekstami. ;-)


Nie wiem jak było z Sumerami, ale dobrze pamiętam, jak było z tematem banowania i zamykaniem tematu o nielegalnych podręcznikach. Któryś forumowicz wspomniał coś o przeciekach apropos 4ed. a moderator (bądź redaktor) zamknął temat i zagroził banem.
 
Awatar użytkownika
Scobin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4449
Rejestracja: śr lis 07, 2007 2:04 pm

czw kwie 16, 2009 9:07 pm

Nefarius pisze:
Nie wiem jak było z Sumerami, ale dobrze pamiętam, jak było z tematem banowania i zamykaniem tematu o nielegalnych podręcznikach. Któryś forumowicz wspomniał coś o przeciekach apropos 4ed. a moderator (bądź redaktor) zamknął temat i zagroził banem.


OK. Więc powodem nie było dyskutowanie o piractwie, tylko coś innego.

Nie chcę w tej chwili bronić albo krytykować tamtej decyzji, zwracam tylko uwagę, że dyskutować o piractwie na Polterze wolno. Czego świadectwem notka blogowa z-nie-pamiętam-kiedy. :)
 
Awatar użytkownika
Froger
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 560
Rejestracja: wt lut 05, 2008 4:52 pm

czw kwie 16, 2009 9:08 pm

Pamiętam, było coś takiego.
Ktoś też kiedyś bawił się w walkę z "reżimem".

Poza tym już starożytni Sumerowie (pięć tysięcy lat temu) narzekali na młodzież i pisali, że kiedyś było lepiej – są zachowane tabliczki z takimi tekstami.

Ciekawe jak daleko to sięga :)

dyskutować o piractwie na Polterze wolno

Ale mam wrażenie, że moderzy niechętnie patrzą na takie tematy (jakikolwiek sposób naginania prawa).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości