Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
AdamWaskiewicz
Szef działu
Szef działu
Posty: 6449
Rejestracja: śr lut 05, 2003 1:06 pm

pt gru 12, 2003 2:39 pm

<!--QuoteBegin-Pretor/Cenzor+-->
Pretor/Cenzor pisze:
<!--QuoteEBegin-->W normalnym spo³eczeñstwie czêsto mo¿na spotkaæ siê z symptomem "znudzenia" jedzeniem. Je¿eli dane jad³o pojawia siê w naszym Menu nadzwyczaj czêsto to po entym razi ejedzenia tego samego dochodzi do sytuacji, ¿e sam widok tego samego jedzenia powoduje u nas odruch wymiotny. Na sesjach u mojego by³ego MG dru¿yna by³a na tyle ma³o oryginalna a¿eby przez kilka róznych kampanii w ka¿dej karczmie zamawiaæ to samo. Zastanawiam siê czy wy, MG dbacie o to aby postacie odpwiednio reagowa³y na dany posi³ek (aby druidzi nie jedli miêsa) i czy wy, gracze, dbacie o to aby wasz posi³ek w D&D by³ tak wa¿ny jak wa¿ny jest w waszym prawdziwym ¿yciu.
<br /> <br /> Je¶li chodzi o zamawianie ró¿nych rzeczy, ja zazwyczaj zamawiam to samo, i w ka¿dej knajpie dostajê co innego (Zgadnijcie, co zamawiam :mrgreen:) <br /> <br /> Natomiast zupe³nie nie rozumiem, dlaczego druid mia³by siê powstrzymywaæ od jedzenia miêsa - oczywi¶cie gracz mo¿e sobie za³o¿yæ, ¿e jego postaæ jest jaroszem, ale nie ma absolutnie ¿adnej przyczyny, by dla druidów by³o to przymusowe. <br /> <br /> Co do wa¿no¶ci jedzenia - ró¿ne osoby (wiêc tak¿e i postacie) maj± do posilania siê bardzo ró¿ne podej¶cie - niektórzy lubi± je¶æ, i chc± z tego czerpaæ maksimum przyjemno¶ci - staraj± siê aby jedzenie by³o jak najsmaczniejsze i w miarê mo¿liwo¶ci eststeyczne; inni traktuj± je jako czynno¶æ konieczn± i nieledwie marnowanie czasu, który mogliby po¶wiêciæ na kwestie istotniejsze; jeszcze inni poszcz±c lub jedz±c ¿arcie jak namniej smaczne i po¿ywne umartwiaj± siê w imiê wy¿szych idea³ów (religii, samodoskonalenia, etc.). <br /> <br /> Pozdrawiam, <br /> Adam
 
Awatar użytkownika
smaller
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1633
Rejestracja: śr lis 15, 2006 2:55 pm

pt gru 12, 2003 3:11 pm

Ja, jako MG po prostu pytam się graczy (ustami karczmarza) co chcieliby zjeść, i tyle. <br />Prowiant na podróże - patrz wyżej. <br />Natomiast jeżeli chodzi o to, że jedne klasy nie powinne jeść mięsa, czy jakiśtam innych rzeczy... Nasza dróżyna to w 3/4 zbrojni :mad: , którzy niczym się nie przejmują i szamią wszystko, co im wpadnie w łapy [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] .
 
Shirak
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 800
Rejestracja: pt kwie 18, 2003 1:35 pm

ndz gru 14, 2003 10:53 pm

http://wino.art.pl/ <br />Najlepszego :wink:
 
Picasso the Skrzat
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: sob sty 17, 2004 11:22 pm

wt sty 20, 2004 9:48 pm

z jedzeniem u mnie to jest tak- <br />Na horyzoncie widzicie jakis budynek <br />Idziemy blizej <br />Zblizyliscie sie, widzicie go nadal (bo co mam im powiedziec ?) <br />Podbiegamy do niego i go zabijamy!(moi gracze prowadz±cy elfy a posiadaj±cy mózgi pólorka...) <br />Eeee... Nie uda³o wam siê... zauwa¿yli¶cie ¿e to karczma <br />WCHODZIMY!!! <br />To wam sie przynajmniej udalo... Widzicie srodek... Srodek wyglada jak... eee.... srodek karczmy... jest tu troche ludzi i widzicie lade za ktora jest karczmarz i drzwi do kuchni... <br />KUPUJEMY PIWO!!! <br />Ale jeste¶cie g³odni a nie spragnieni... Mówi³em wam to jeszcze niedawno... Chyba wtedy jak ledwo zywi wyczolgaliscie sie z tej jaskini... <br />NO TO KUPUJEMY KOTLETA!!! <br />Eeee... Kotleta? No dobra... <br /> <br />Tak wyglada sprawa zywienia w cywilizacji. <br />A tak keidy jej nie ma: <br />Jestescie w lesie, zapada juz noc, jestescie glodni, siedzicie nad ognieskiem... Ale nagle! Cos poruszylo sie w krzakach! <br />Podnosze kusze i celuje w krzaki-A ja zblizam sie z wyciagnieym mieczem <br />Z krzakow wypada kroliczek! <br />STRZELAM DO NIEGO!!!- A JA GO Z MIECZA!!! <br /> :roll: Uda³o wam siê go zabiæ (hehe) co robicie? <br />A co mamy robic? Siedzimy dalej glodni. <br />Mam zawias <br />Eeee a jak bardzo lodni jestesmy? <br />Baardzo glodni <br />To ja sie rzucam na niego!-Ej dlaczego?!-Bo jestem g³odny i ciê zjem!-To ja siê rzucam na ciebie!
 
Pietrucha__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: wt gru 30, 2003 1:12 pm

wt sty 20, 2004 10:00 pm

<!--QuoteBegin-Ikki+-->
Ikki pisze:
<!--QuoteEBegin-->- Kurczak (standard) <br />
<br />Z tego co wiem, to w ¶redniowieczu kurcze miêso by³o rzadko jadane, w ka¿dym razie na zwyk³ych sto³ach. Z kur pozyskiwano na wiosnê jaja i pierze, ubijano nadwy¿kê (a to zdarza³o siê rzadko z powodu licznych chorób wsród ptactwa hodowlanego), za¶ kogutów nie op³aca³o siê ubijaæ z powodu ich wysoko po¿±danych zdolnosci reprodukcyjnych (men power! :]). Podobno czêsto jadano dzikie ptactwo, w tym wrony no i powszechniejsza by³a dziczyzna oraz ¿ywno¶æ pochodzenia zbierackiego (jagody, manna, miód, grzyby, jarzêbina).
 
Shirak
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 800
Rejestracja: pt kwie 18, 2003 1:35 pm

pn maja 24, 2004 1:21 pm

Gdy Bohaterowie weszli do karczmy ku ich zdziwieniu na stole le¿a³a przybita gwo¼dziem karta dañ. Nazwy z ¶wiata autorskiego a wszystko utrzymane w delikatnie ¶miesznej konwencji. <br /> <br />1. Jagniêcina po Mindvalsku <br />2. Barania w±troba z ¶liwami <br />3. Baranie uda w sosie grzybowym <br />4. ¦wie¿e jaja kuropatw (na twardo) <br />5. Cielêcina z jagodami i bananem <br />6. Konina z rzep± <br />7. Krokodyli gardziel (gotowany) <br />8. Szasz³yk po Kaldosku (x2) <br />9. Sos z Vellash’ael zapiekany w cie¶cie <br />10. Kie³basa z Ugsas (1 sztypel) <br />11. Nale¶niki z jagodami i spreparowanym muchomorem <br />12. Ryba Morszt z cytryn± <br />13. Sa³atka po elficku (z miêsem lub bez miêsa) <br />14. Krasnoludzki befsztyk w polewce delikatnej gorza³y <br />15. Polêdwica z kapust± i pomidorami <br />16. Krewetki z £ucji <br />17. Dziczyzna w panierce krasnoludzkiej <br />18. Dziczyzna w panierce zwyk³ej (bez gorza³y) <br />19. Potrawka mnicha (uwaga: ma³a porcja) <br />20. Harpie piersi z zapiekanymi sutkami <br />21. Ro¶liny miêsne z sosem a'la druid <br />22. Pizza po mindvalsku (czyli wszystko co zebrano z sto³ów) <br />23. Go³±bki w wilczym jelicie <br />24. Bekon po kaldosku z sosem po Abeldal’sku <br />25. Kurczak w atomowej panierce na ostro * <br />26. Pijany G³upiec - czyli baranina po demoñsku <br />27. Niespodzianka po gnomsku ** <br />28. Znikaj±ce miêsiwo, czyli befsztyk po kendersku <br />29. ¯ywe raki z sosem pomidorowym i rzep± <br />30. Cielêcina po palladyñsku w b³ogos³awionej panierce <br />31. Akeliroxazyok po Panjawsku <br />32. Kapu¶niak po ¿lebowsku, czyli bez kapusty <br />33. Królewska kuropatwa <br />34. Lody po kendersku z niespodziank± <br />35. Torcik a'la gnom (tylko na wynos) <br />36. Krasnoludzie ciasto jab³kowe z musuj±cym ajerkoniakiem <br />37. Ciastko Minotaura z morelami i winyktami <br />38. Dro¿d¿ówki z serem lub z miêsem na s³odko <br />39. Herbatniki w magicznej posypce z melmirem <br />40. Gorza³a dla twardzieli <br />41. Gorza³a dla prawdziwych twardzieli <br />42. Gorza³a dla tytanów <br />43. Wino s³odkie, wytrawne lub pó³wytrawne <br />44. Elfickie wino z druidyczn± przypraw± <br />45. Elfickie wino po Vellashowsku <br />46. Mocne piwo podwójnie warzone <br />47. Piwo na dwa palce <br />48. Woda <br />49. Zestaw HappyMindval gorza³a+wino+piwo+bochen chleba <br /> <br />* Dla twardzieli <br />** Nale¿y okazaæ kwit ubezpieczenia na ¿ycie <br /> <br /> <br /><!--sizeo:7--><span style="font-size:36pt;line-height:100%"><!--/sizeo-->Pracownicy karczmy nie odpowiadaj± za zdrowie konsumenta<!--sizec--></span><!--/sizec-->
 
Shaman__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 184
Rejestracja: pn lut 23, 2004 5:56 pm

pn maja 24, 2004 1:32 pm

<!--QuoteBegin-Antara+-->
Antara pisze:
<!--QuoteEBegin-->Pytanie za sto punktów: Sk±d pochodzi konfitura ze skórek kie³basianych?
<br /> <br />Pewnosci nie mam, ale kojarzy mi sie to z Asteriksem (rzymianie tam czesto zajadali sie takimi rarytasami) - kiedy dorwe sie do mojej kolekcji komiksow to sprawdze. <br /> <br />U nas na sesjach zas kazdy zamawia to, co akurat by chcial zjesc, a DM weryfikuje to w zaleznosci od klasy jadlodajni w jakies sie akurat zatrzymujemy (najczesciej leci dziczyzna w najrozniejszych formach, gotowane warzywa, chleb, wino, piwo, jajecznice i ogolnie proste i latwe potrawy).
 
Pomrok Hornrave
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: sob maja 22, 2004 6:25 pm

pn maja 24, 2004 3:07 pm

U nas na sesjach (które najczê¶ciej dziej± siê w lesie) polujemy na co nam siê ¿ywnie podoba (miêso goblina smakuje jak Kurczak, a miêso Smoka jak Wo³owina [osobi¶cie uwielbiam miêso czerwonych smoków]) :mrgreen: :mrgreen:
 
Ezy Ryder
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 428
Rejestracja: pn kwie 21, 2003 12:20 pm

pn maja 24, 2004 4:51 pm

Pytanie za sto punktów: Sk±d pochodzi konfitura ze skórek kie³basianych?
<br />Tak, tak... z "Asterix: Gladiator". Oprócz tego by³y tam jeszcze takie przysmaki jak pulpety z s³owiczych jêzyków i dzi±se³ mongolskich karaluchów :wink:. <br /> <br />Pozdrawiam
 
Garret Jorinson
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 314
Rejestracja: pn kwie 05, 2004 8:23 pm

wt maja 25, 2004 8:15 am

ja ju¿ od d³u¿szego czasu chcia³em wprowadziæ taki deser: <br /> <br />Figi w otoczce (orzechy w otoczce) <br />Sk³adniki: <br />dowolna liczba fig lub dwa razy wiêksza liczba orzechów w³oskich <br />miód (pszczeli) <br />migda³y (starte) <br />cynamon <br /> <br />Bierzesz jedn± figê (lub orzech w³oski) i zatapiasz j± w miodzie. Nastêpnie otaczasz cynamonem. Potem ponownie do miodu i otaczasz roztartymi migda³ami. Smacznego! <br /> <br />Rachat³ukum daktylowe (nazwa ¿ywcem ¶ci±gniêta z pewnej ksi±¿ki :mrgreen: ) <br />szklanka daktyli <br />³y¿eczka cynamonu <br />pó³ ³y¿eczki kardamonu <br />pó³ szklanki siekanych orzechów w³oskich <br />miód (pszczeli) <br />spodeczek startych migda³ów <br /> <br />Daktyle z mal± ilo¶ci± wody rozgnie¶æ na pastê. Dodaæ cynamon i kardamon i wymieszaæ. Czystymi rêkami wymieszaæ daktyle z siekanymi orzechami. Uformowaæ daktylowo-orzechow± mieszankê w kulki wielko¶ci cukierków. Nastêpnie posypaæ je tartymi mgda³ami. Smacznego! <br /> <br />No to tyle ode mnie :mrgreen:
 
mag_ister
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: wt maja 11, 2004 12:16 am

czw cze 03, 2004 12:47 am

Najczê¶ciej popularna ¿ywno¶æ jest wymieniona w opisie ¶wiata... Ale jak macie w±tpliwo¶ci to najlepiej bazowaæ na jad³ospisie ¶redniowiecznej Europy. W koñcu 99% ¶wiatów RPG bazuje na ¶redniowiecznej Europie.
 
Xerxos
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 158
Rejestracja: wt wrz 28, 2004 7:00 pm

wt lis 16, 2004 10:10 am

Sorry za OT, ale nie mog³em siê powstrzymaæ...
Najczê¶ciej popularna ¿ywno¶æ jest wymieniona w opisie ¶wiata... Ale jak macie w±tpliwo¶ci to najlepiej bazowaæ na jad³ospisie ¶redniowiecznej Europy. W koñcu 99% ¶wiatów RPG bazuje na ¶redniowiecznej Europie.


99% to jest wielka abstrakcja. Je¿eli uwa¿asz, ¿e w Neuroshimie, Cyberpunku zjada siê ¶redniowieczne potrawy to jeste¶ w wielkim b³êdzie. No chyba, ¿e wymienione systemy nie s± RPG. Je¶li nie s± RPG to ca³e moje pojêcie o RPG zosta³o zrównane z ziemi±.

Co¶ do tematu:

Zawsze mnie bawi³a, wytrwa³o¶æ graczy, którzy gdy nie mieli jedzenia piekli ró¿ne czê¶ci goblinów. Potrawy typu:

-goblin z ro¿na
-rosó³ z goblina
-duszony goblin
 
Fadania
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: wt lis 16, 2004 3:43 pm

wt lis 16, 2004 3:48 pm

Ja kiedy¶ na sesj jad³am ³udziec smoka (chodzi mi o moj± postaæ)
 
Pietrucha__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: wt gru 30, 2003 1:12 pm

wt lis 16, 2004 4:54 pm

Ja kiedy¶ na sesj jad³am ³udziec smoka (chodzi mi o moj± postaæ)
A ja mia³em kiedy¶ hulajnogê, ale mi siê pospu³a :(.
 
Eldon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: sob sty 29, 2005 11:49 pm

ndz sty 30, 2005 12:45 am

A ja lubie dzieci w sosie pomidorowym :)
 
Krzemyk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 9:54 pm

ndz sty 30, 2005 11:03 am

W swiatach gdzie jest pe³no magii zrobienie lodów nie jest strasznie trudne - wystarczy, ze kucharz(lub ktos z obs³ugi) jest niskopoziomowym czarodziejem :D .
 
Lucyfer__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 106
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 8:25 pm

czw lut 03, 2005 6:14 pm

Heh, jak g³ód zajrzy oczy to cz³owiek wszystko zje - dobry ca³kiem sposób na uszczuplenie dru¿yny. :wink:
 
Awatar użytkownika
joseph__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 361
Rejestracja: czw mar 25, 2004 3:45 pm

czw lut 03, 2005 6:22 pm

dobry całkiem sposób na uszczuplenie drużyny.


Zapomniałeś Lucyfer, że u nas karczmy stanowią stały punkt programu z głodu nie zdechniesz :lol: :lol: :lol:
 
Lucyfer__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 106
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 8:25 pm

czw lut 03, 2005 6:24 pm

<!--QuoteBegin-joseph+-->
joseph pisze:
<!--QuoteEBegin-->
dobry ca³kiem sposób na uszczuplenie dru¿yny.


Zapomnia³e¶ Lucyfer, ¿e u nas karczmy stanowi± sta³y punkt programu z g³odu nie zdechniesz :lol: :lol: :lol:


A ciesz siê, ¿e pewna osoba z naszego teamu nie przenosi swoich zapotrzebowaæ na jedzenie do gry bo by¶my ju¿ dawno ¿ebrali pod ratuszem. :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
joseph__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 361
Rejestracja: czw mar 25, 2004 3:45 pm

czw lut 03, 2005 6:29 pm

No dobra, ja już więcej nie robie sesji u siebie w domu bo zapasy żywności mi się skończą. :mrgreen:

Odnośnie tematu jednak to w światach DnD jada się chyba wszystko, na sesjach spotkałem się już takimi rzeczami, że nic mnie nie zdziwi...
 
Eldon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: sob sty 29, 2005 11:49 pm

pn lut 07, 2005 3:26 pm

Moim zdaniem jada siê rzeczy normalne.. tzn. Ziemniaki , wieprzowinka , wo³owinka itd.. ró¿norakie sosy , kasze itd ... Ale wydaje mi siê , ¿e szczurów albo cu¶.. to raczej nie... Chyba ¿e jako¶ ³adnie przyrz±dzonych :D


" Gdyby nie ten ogon wystaj±cy po za twój pó³misek ,wygl±da³o by to jak normalne jedzenie... "

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości