Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

Co w przyszłości?

ndz paź 29, 2006 6:19 pm

Przyszłość d20 wygląda wyśmienicie. ISA w końcu wypuściła na rynek edycję 3.5. Lada chwila zostanie wydany modern. Do końca roku ma wyjść jeden z najbardziej znanych światów, Dragonlance. Na początku przyszłego roku na rynku pojawi się Eberron(którego BTW nie cierpię :razz: ). A na naszym ryneczku dedeków pojawili się nowi gracze, Gozoku i Galakta. Pierwszy z nowatorską serią ''Horizon'', drugi z genialnym, przecudownym Midnightem. Ale wiadomo, że chcemy więcej. A więc chciałbym dowiedzieć się o których systemach marzycie? Co chcielibyście zobaczyć na naszym rynku w przyszłości?
Ja sam miałem dwa marzenia. Midnight i Dragonstar. Oba firmy FFG. Oba cudowne, wysmienite. O Midnightcie powiedziano już wiele, także nie będę tu powielać wypowiedzi innych osób. Drugi system jest genialnym połączeniem fantasy z space operą(ale przybliżyłem ten system :razz: ). Ku mej radości Midnight ukaże się w Polsce. Także część mych marzenień zostanie spęłniona. Niedawno, za sprawą mego przyjaciela, Radnona, poznałem bliżej inny system FFG, Dawnforge. Kolejne cudeńko o którym marzę. Kolejny świetny produkt FFG. A o czym wy marzycie?
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

ndz paź 29, 2006 7:43 pm

Moje marzenia? Heh, żeby Polacy w końcu coś porządnego na d20 zrobili (chwała Megakonkursowi! :D ). Z zagranicznych? Czekam na Midnight ;) Potem się zobaczy.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

ndz paź 29, 2006 8:05 pm

Temat o gustach czy tylko takowy udaje? Przenoszę do właściwego działu.

Co się tyczy moich, z braku lepszego określenia, marzeń: wydany po polsku, porządny, przemyślany i rozbudowany podręcznik z materiałami psionicznymi. Może Hyperconscious lub Untapped Potential? Z zupełnie nierealnych: wydanie przez WotC podręczników źródłowych do Planescape, DarkSuna lub Spelljammera, które wrócą po części przynajmniej do dawnego stylu, właściwego 2 ed.
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

ndz paź 29, 2006 10:30 pm

Zsu +1

Co jeszcze bym chciał? Wolsung, Grimm, i żeby Spellslinger nie umarł na polskim rynku. Jak będę miał czas, to samemu coś napiszę.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

ndz paź 29, 2006 10:49 pm

Na Wolsunga czekam, więc ze sfery marzeń przeszedł do prostszych oczekiwań. Podobnie zresztą Grimm. Spellslingerem również nieco się martwię - na tym Forum przycichło, a na Forum Gozoku o Spellslingerze ostatnio pisuję jedynie na zmianę z Verdanem. Może w najbliższym czasie uda się ruszyć coś więcej.

Tymczasem wszystkim marzycielom pragnę uzmysłowić, że zamiar tytaniczny i wszelki sen niespełniony, któremu siły świata nie sprostają, a realizacja bryłę góry w karła zamienia, a także podobne hasła tudzież inne elementy romantycznej propagandy, mimo iż trafiające do wyobraźni, nie mają zbyt wielkiego wpływu na rzeczywistość. To nie Planescape, wiara nie wystarcza. Konieczna jest przede wszystkim praca. Choćby i u podstaw. Tak więc żywe dyskusje, uświadamianie innym celowości pewnych rozwiązań i tworzenie dla nich wzorów zawsze będzie mile widziane.
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

ndz paź 29, 2006 11:03 pm

No wiec w przyszłości bedzie tak wiele darmowych, fenomenalnie dopracowanych setingów na necie że nikt nie bedzie kupował ksiażek. Gracze bedą przychodzić na sesje z laptopami, gdzie specjalny program "dnd 2018" w ciagu 2 sekund bedzie im robił postać. MG bedzie miał do pomocy profesjonalny przygotowywacz przygód, robiacy BN, mapki, przedmioty. Przygotowanie sesji skróci sie 13- krotnie, a co zamozniejsi gracze bedą wykorzystywać technologię hologramów przy tworzeniu postaci i rozgrywce. A potem to już MATRIX :P
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

pn paź 30, 2006 7:08 am

Bardzo fajny temat. Jak to mówią każdy czasem ma ochotę nieco pomarzyć (nawet jeśli są to życzenia mało lub zupełnie nierealne).
Jeśli chodzi o mnie to, podobnie jak Kymil Nimesin czekam obecnie na Midnighta oraz (choć bardziej z ciekawości) na dalszy ciąg serii Horizon. Z chęcią zobaczyłbym też na naszym rodzimym rynku spolszczone wersje settingów Dragonstar i Dawnforge (szczególnie ten drugi bardzo mi się spodobał swoim klimatem).
Co jeszcze by mnie ucieszyło? Na pewno duża ilość materiałów do FR wydawanych szybciej niż obecnie. Chciałbym aby linia Dragonlance w naszym kraju nie zatrzymała się tylko na podstawce ale była na tyle popularna aby przekonać ISĘ do wydawania dodatków. Stare światy w nowych odsłonach też byłyby mile widziane (Darksun, Birtghright i inne) oraz zapewne wiele innych mniej lub bardziej sprecyzowanych życzeń.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

pn paź 30, 2006 10:20 am

Przekonanie ISY to kupienie podręczników w odpowiedniej ilości. Jeśli dana linia się nie sprzedaje to się ją zamyka. Tak sie dzieje na całym świecie - tylko u nas niestety wielu uważa, że wydawanie RPG to misja dziejowa a nie biznes. Stąd mamy absurdalne podejście niektórych polskich wydawnictw. Marzy mi się po za wydaniem Spelljammera, Planescape jeszcze może wydanie Mystary - przez Wizardów. W Polsce również chciałbym je zobaczyć.
No i mam nadzieję, że ktoś w końcu zrobi fajny polski setting do D&D czy Moderna - ale taki normalny, bez cierpienia, nędzy czy mroku (który jest modny :D) bez drastycznych zmian w stylu "nie takie mechaniki ze szwagrem po pijaku wymyślałem :D - bo jak na razie czarno to widzę. :D :D
A w ogóle uważajcie, po aborcji, przyjdzie czas na satanistów, a przecież każdy gracz RPG to satanista :D - nie zdziwcie się, jak LPR & PiS zdelegalizują RPG. :D :D
 
Cronos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: sob wrz 06, 2003 6:23 pm

pn paź 30, 2006 11:52 am

Zaraz Sony. Setting do Moderna, polski, bez mroku i cierpienia, nędzy już jest, tyle że jeszcze nie wydany. To przecież Wolsung. :)
Pytanie, kiedy wyjdzie?
Czy to zależy Sony od sprzedaży Moderna?
A może już jest znana data premiery Wolsunga, tyle, że tajna?
Osobiście uważam, że dla Isy wydanie Wolsunga do Moderna jest bardziej piorytytowe niż innych światów, zagranicznych autorów, pod Modern. Wolsung to polska gra i jako tak byłaby JEDYNĄ chyba tego rodzaju pozycją w ofercie ISY. Z Wolsungiem ISA zawsze ma szanse wypromowania go na zachodzie jako polski setting do Moderna wydany przez zagraniczne wydawnictwo na mocy licencji. Jak myślisz Sony? A ISA jak się zapatruje na to?
Ignacemu Trzewiczkowi udało się wypromować na Zachodzie swe najlepsze pozycje z lini Nowa Fala... Wolsung nie jest Nowo Falowy, ale ma znaczek D20...
To ciekawy temat do dyskusji. Co jest lepsze? Wydawanie polskich settingów pod D20 z szansą wyjścia z ram polskiego rynku na międzynarodowy, czy wyłącznie zagraniczne pewniaki? Jak uważacie?
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

pn paź 30, 2006 2:56 pm

Pod poniżej podanym adresem można znaleźć informacje na temat Dragonstara, Midnighta, Dawnforge'a, Horizona i innych settingów firmy Fantasy Flight Games.
http://www.fantasyflightgames.com/roleplaying.html
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

pn paź 30, 2006 4:25 pm

Modern to Modern :) mówię o Fantasy - po za Forgotenami zasadniczo nie ma nic. Greyhawka, nie liczę bo to dość specyficzny setting - pod względem wydania. Jak na razie jedyną podjętą próbą jest Wolsung. Tyle, że pod Modern'a. Do D&D posucha, rodzimych settingów nie ma. A to mam na myśli. Jeśli ktoś robi jakiś system autorski to koniecznie mroczny, bo wesołe Hack und Slash jest beee - żartuję i wiem że przesadzam. :D :D

Pewniaki z zachodu ? Cóż, od tego się powinno zacząć. Zauważcie dwa wielkie (objętościowo) dzieła Arkona i Po za czasem - upadły. Czy gdyby wydać je na "D&D" - D20 z minimalnymi zmianami w mechanice odniosły by sukces. Fantazy w Polsce Piastów z magią i mitami dla mnie brzmi co najmniej ciekawie. Zamiast podejść do tego EKONOMICZNIE to górę wzięła ambicja. Należalo zbadać rynek : Kto gra, jak gra i do nich adresować produkt. Jeśli zaś już robimy setting to nie ma co kombinować, najwięcej w D&D gra miłośników Heroic und Magic a nie WODowego Mind Eye Theater. To czyste biznesowe podejście.
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

pn paź 30, 2006 9:43 pm

Hmmm...

Mutants & Masterminds oraz nowa odsłona Star Wars d20 (bardziej filmowa i bez nieustannych errat) :D

Bardziej na poważnie - Conan d20 - nieważne, jak spoglądamy na zmiany dokonane przez Mongoose - Conan jest solidnie wykonany, rozbudowany w sposób rozsądny i podparty całą serią powieści.

Z rzeczy alternatywnych - było coś takiego jak Dark Legacies - setting dark fantasy całkiem przyzwoicie skonstruowany.

A przede wszystkim chciałbym, aby wreszcie niektórzy przestali się wstydzić, że grają w d20 bądź D&D i zaczęli korzystać z systemu jak autor przykazał :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość