Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Gosia
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: śr maja 18, 2005 1:53 pm

pn cze 20, 2005 10:25 am

A zatem podpowiadam dochodowe kombo z udziałem Riszata. Otóż trzeba wystawić Galeotto Sinibaldiego, który obniża koszt wystawianych statków o 2. Następnie zagrywamy Riszata za 5 i z jego reakcji bierzemy 7 kryształów :) .

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
yanek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: śr cze 15, 2005 6:03 pm

pn cze 20, 2005 11:33 am

Taki numer chyba odpada - Riszat jest bestią nie statkiem. Ja bym ostro oponował w takiej sytuacji. Zresztą troche untopic skoro rozmawiamy o decku imperium
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

pn cze 20, 2005 12:26 pm

Co prawda to prawda - wydzieliłem nowy temat.
 
Awatar użytkownika
Gosia
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: śr maja 18, 2005 1:53 pm

pn cze 20, 2005 1:59 pm

Riszat, podobnie jak każda Bestia, traktowana jest jak statek na potrzeby działania kart akcji, informuje o tym poddruk charakterystyczny dla statków. Zatem spokojnie można zagrywać na Bestie akcje w rodzaju Pełna Gotowość lub Gwiezdne manowce.
 
Awatar użytkownika
Fenran
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: śr paź 13, 2004 7:46 pm

pn cze 20, 2005 1:59 pm

Gosia pisze:
Otóż trzeba wystawić Galeotto Sinibaldiego, który obniża koszt wystawianych statków o 2.


Ponieważ wszyscy wiemy, że najlepsze Bestie rodzą się w stajniach, tfu, to jest stoczniach Sinibaldich :-)

Yanek - Astońska Bestia ma status statku - dotyczą jej takie same reguły. Zobacz zresztą w spoilerze, gdzie potworki mają właśnie status statku.

Inne kombo? Marida bint Athir (z wytwornym strojem i naszyjnikiem ze sztyletem) i Salma al-Duri. Do tego warto jest mieć parę immunitetów i interwencji dyplomatycznych. 12 punktów akcji politycznej z samej Maridy, a Salmą odznaczamy Maridę. Potem możemy jeszcze raz zaznaczyć Maridę - już 24 punkty akcji politycznej, więc jak zaznaczymy jeszcze jednego ambasadora mamy 5 punktów polityki na rundę.
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

pn cze 20, 2005 2:26 pm

Hm, wydaje mi się, ze nie można łączyć akcji politycznych, które robione są w różnych turach. Help, anyone?
 
Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: sob maja 24, 2003 7:57 pm

pn cze 20, 2005 2:30 pm

Wynik Akcji Politycznej jest ustalany natychmiast po jej przeprowadzeniu - nie można łączyć kilku Akcji dla osiągnięcia lepszej sumy Ducha.

Ale combo faktycznie skuteczne.
 
Awatar użytkownika
Ra-V
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1490
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:08 pm

pn cze 20, 2005 9:44 pm

W sensie ze fajne combo ale nie dziala tak? :wink:
 
Awatar użytkownika
Tarkis
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 307
Rejestracja: czw kwie 08, 2004 3:54 pm

śr cze 22, 2005 3:05 pm

Dziala o tyle ze dostaniesz dwa razy po 2 punkty polityki (dwa za pierwsze 12 punktow, kolejne dwa za drugie 12) . DObrze mowie?
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

śr cze 22, 2005 3:28 pm

dobrze mówisz. 4 punkty polityki za 1 postać to jednak jest dużo.
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

ndz cze 26, 2005 11:56 am

Podczas gry z Tarkisem takie combo wyszło. W sumie nie jest to kombo, ale przykład jak zrobić jednosobowy oddział szturmowy.
Gorman Mac Duin z Rycerzami Ziemi, Kaznodzieją i Strzelcami, do tego Zbroja Ziemi, Kryształowy Pistotel + cokolwiek się nawinie, broń czy inny oddział. Można z jednej tylko postaci wyciągnąć 20 Ciała, do tego nie działają na niego akcje, a reakcje mozna anulować poprzez Kaznodzieję.
 
Awatar użytkownika
Ra-V
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1490
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:08 pm

ndz cze 26, 2005 2:13 pm

Eee spoko :razz: wystarczy tapnac 20 astonczykow :spoko:
 
Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: sob maja 24, 2003 7:57 pm

ndz cze 26, 2005 3:01 pm

Nie wystarczy - na posiadacza Rycerzy Ziemi nie można zagrywać Akcji.

Trzeba najpierw przy pomocy króla Ka-Dis odrzucić Rycerzy Ziemi. ;-)
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

ndz cze 26, 2005 4:05 pm

A można tak? Bo przeciez na postać nie działają akcje, a Oddział, było nie było, jest przypięty do postaci.
 
Awatar użytkownika
Gosia
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: śr maja 18, 2005 1:53 pm

ndz cze 26, 2005 4:15 pm

Mozna poniewż akcja zagrywana jest na kartę dołączoną (w tym wypadku oddział) a nie na postać.
 
Awatar użytkownika
Ra-V
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1490
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:08 pm

ndz cze 26, 2005 5:28 pm

Tylko, ze jak na moje oko nie mozna na niego zagrywac oddzialow. Zagranie oddzialu jest akcja. Wiec albo rycerze ziemi ida jako ostatni, albo postac jest wylaczona w duzym stopniu.
 
Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: sob maja 24, 2003 7:57 pm

ndz cze 26, 2005 8:23 pm

"Na tę Postać przeciwnik nie może zagrywać żadnych Akcji."

Co, jak sądzę, załatwia problem, prawda?

Zresztą, Ra-V, umówisz się z Grabarzem, który gra Imperium, to zobaczysz. :-)

pozdrawiam!
 
Awatar użytkownika
Ra-V
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1490
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:08 pm

ndz cze 26, 2005 9:04 pm

Wyzej pisales cos innego to tak wyszlo :]

A jak uda nam sie w koncu jakos zgrac z Michalem to chetnie zobacze czy faktycznie jest tak przyjemnie wywazone.

No i moze po kilku turniejach bedzie widac jak wyglada gra wsrod graczy, a nie tylko ekipy zwiazanej z tworcami. Czyli - co Wam nie przyszlo do glowy :razz:
 
Stasioman
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: sob sie 13, 2005 3:41 pm

śr sie 31, 2005 7:57 am

Ja wymyśliłem super combo :wink:
1. Zagrywamy Cerncha Ó Mael Muire
2. Z jego umiejętności specjalnej wynika, że krążkopławy imperium są tańsze o 2 kryształy. W związku z tym kupujemy wszystkie cztery rodzaje.
3. Oszczędzamy razem 8 kryształów. Kupujemy za nie barkę.
4. I w ten sposób mamy wszystkie krążowniki i +2 do produkcji na dodatek :wink: :wink:


5 punktów za znalezienie w tej taktyce błędu który zauważyłem, 10 za znalezienie błędu którego nie wypatrzyłem :)


PS. mam nadzieję, że na tym forum można pisać tego typu posty?
 
Awatar użytkownika
Fenran
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: śr paź 13, 2004 7:46 pm

śr sie 31, 2005 5:25 pm

Combo zadziała pod warunkiem, że Imperium odbuduje swoje dwa stracone krążowniki :P

Poza tym jest lepsze combo: nie zagrywać Cernacha, zagrać krążowniki i barkę. Jesteś 3 kryształy bogatszy niż w sytuacji w której kupujesz mistrza zakonu ziemi :P
 
Stasioman
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: sob sie 13, 2005 3:41 pm

śr sie 31, 2005 6:53 pm

Ee, ale chyba warciej mieć tego gumiaka za 3 kryształy.
 
Awatar użytkownika
Fenran
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: śr paź 13, 2004 7:46 pm

śr sie 31, 2005 7:15 pm

Pewnie że warto. Uśmieszek ":P" na końcu moje posta to wyjaśnia :P.

Teraz zostaje poczekać na krążowniki ;)
 
Stasioman
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: sob sie 13, 2005 3:41 pm

sob wrz 03, 2005 8:20 am

Fenran pisze:
Teraz zostaje poczekać na krążowniki ;)

masz 5 pkt :wink:
 
Awatar użytkownika
Volrath
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: pt sie 19, 2005 3:44 pm

sob gru 03, 2005 1:38 pm

Inne kombo? Marida bint Athir (z wytwornym strojem i naszyjnikiem ze sztyletem) i Salma al-Duri. Do tego warto jest mieć parę immunitetów i interwencji dyplomatycznych. 12 punktów akcji politycznej z samej Maridy, a Salmą odznaczamy Maridę. Potem możemy jeszcze raz zaznaczyć Maridę - już 24 punkty akcji politycznej, więc jak zaznaczymy jeszcze jednego ambasadora mamy 5 punktów polityki na rundę.


Zlozylem deck na tym kombie i w jednej turze zrobilem 20 pkt polityki=] Jak wiecie - czytelnicy Wolf Fang forum - Oprocz pierwszoplanowego imperium na boku skladam sobie Astonie i wydaje mi sie, ze wlasnie przegiety deck zlozylem. Przy mazeniu podejsciu zrobie w 3 turze 30 polityki=] A tak to w jakiejs 10 robie 15 na ture=P
 
Awatar użytkownika
MianDa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: pn cze 20, 2005 9:08 am

sob gru 03, 2005 8:17 pm

Też myślałem, że tak można, ale podwojenie Maridy to akcja, więc tylko raz na turę można to zrobić.
 
Awatar użytkownika
Volrath
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: pt sie 19, 2005 3:44 pm

ndz gru 04, 2005 9:52 pm

MianDa, zrozum, ze to nie ejst akcja na jedna akcje polityczna!!! Poprostu w fazie akcji mowie "Uzywam jej akcji" i do konca tej tury w kazdej akcji politycznej daje te bonusy. I tu jest jej przegiecie. Gdyby to byla reakcja na robienie akcji politycznej to mialbys racje a tak, wystarczy urzyc tej akcji w fazie akcji i doda do kazdej akcji politycznej w tej turze swojego ducha x2 =]=]=]
 
Awatar użytkownika
Logan.
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: czw paź 27, 2005 11:13 am

wt gru 06, 2005 9:09 am

To jest Akcja więc działa tylko na jedną Twoją akcję polityczną, na następne już nie. Gdyby to była zasada specjalna bez nazwy, jak u modestosa, to działała by za każdym razem.
 
Awatar użytkownika
Volrath
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: pt sie 19, 2005 3:44 pm

sob gru 10, 2005 11:36 pm

Sory Logan, ale nie masz racji. MIALBYS GDYBY TO BYLA REAKCJA. To dziala do konca tury na KAZDA akcje polityczna! Ta akcje wykonujesz raz, ale nie na jedna akcje polityczna a ogolnie. Tam nie wpisze "w nastepnej akcji politycznej" (czy jak wolisz "na nestepna akcjie poltyczna"), tylko poprostu "w akcji politycznej".


Dokładnie:

Gdybys mial racje pisaloby:
"Akcja: Duch tej Postaci jest podwajany na potrzeby NASTEPNEJ akcji polticzynej"

Wtedy bym musial urzyc po raz kolejny tej akcji by po jednej akcji politycznej dzialac na nastepna

A jest:
"Ducj tej Postaci jest podwajany na potrzeby akcji polticzynej".

To podwaja ja na porzeby kazdej akcji politycznej do konca tury.

Poprostu:

Mowie:
- kozystam z jej akcji
- Zaznaczam ja do akcji politycznej
- Odznaczam ja jakos
- Zaznaczam do drugiej akcji politycznej, a ze kazda akcja na karcie trwa do konca tury (jesli nie pisze inaczej) to w tej akcji tez mam podwojonego ducha (nie podwajam go [bo robil bym to 2 raz], poprostu licze go podwojnie) podwojonego).

Poprostu jej akcja liczy sie do konca tury i moge kozystac z JEJ DZIALANIA (nie z jej samej) ile razy chce!!!!!! Zrozum ze nie kozystam wtedy z samej akcji po raz drugi a z jej długotrwalego dzialania
. Z jej dzialania moge kozystac ile chce. Potraktuj to jako zdolnosc specjalna, ktora aktywujesz jak akcjie, bo tak to dziala!
 
Awatar użytkownika
MianDa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: pn cze 20, 2005 9:08 am

pn gru 12, 2005 7:09 am

Hmm... to co mówisz brzmi sensownie, ale wydaje mi się, że to zbyt duże przegięcie, chociaż przy takich kartach jak katarzyna, czy el Deseo, to nawet może być. Skoro to sprawi, że moja Astonia bedzie jeszcze szybciej kosić politykę, to jestem za taką interpretacją tej karty, ale najlepiej, żeby wypowiedzieli się twórcy.
Ostatnio zmieniony wt gru 13, 2005 3:43 pm przez MianDa, łącznie zmieniany 1 raz.
 
havek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: czw gru 01, 2005 7:19 am

pn gru 12, 2005 3:25 pm

Moim zdaniem gdy uzywamy akcji Maridy: "Duch tej postaci jest podwajany na potrzeby akcji politycznej" ... to trwa ona az do konca tury obecnej. Uzywasz tej akcji raz na ture bo tylko tyle mozesz, a jest ona tak sformułowana ze ma trwanie do konca tury ...
Ale nie jestem tego pewien, moze lepiej poczekac na wypowiedz tworcow ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość