Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
mortmaire
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: śr sie 18, 2010 9:03 am

Concept art

sob sie 28, 2010 10:54 pm

Poszukuję grafik, które mogłyby oddać klimat magowskich lokacji. Ktoś dysponuje takowymi bibliotekami?
 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

Concept art

czw wrz 02, 2010 9:32 pm

Zależy co dokladnie masz na myśli - mógłbyś dokładnie dookreślać o co ci chodzi? Ja najczęściej szukam na Google i DeviantArcie. :wink:
Ostatnio zmieniony czw wrz 02, 2010 9:39 pm przez wild beast, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Nephand
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: pn kwie 28, 2003 7:48 am

Re: Concept art

pn gru 27, 2010 10:14 pm

www.google.com

hasło: "beksiński"
 
Awatar użytkownika
Headbanger
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 201
Rejestracja: pt maja 21, 2010 12:34 pm

Re: Concept art

śr gru 29, 2010 11:52 pm

to bardziej Królestwo Cienia IMO...
 
Awatar użytkownika
mortmaire
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: śr sie 18, 2010 9:03 am

Re: Concept art

sob sty 08, 2011 12:50 am

Nephand pisze:
http://www.google.com

hasło: "beksiński"


Zaiste, odsyłanie do wujka Googla ma być lekcją dla mnie, niepotrafiącego korzystać z podstawowych własności Internetu? Strony forum zawierające przydatne informacje - nie tylko odsyłacze doń - są wysoko w rankingach poszukiwania. I jeśli dana osoba wklepałaby właśnie w w/w Googlu hasła 'Mage', 'World of Darkness' i 'concept art' istnieje duża szansa, że odeśle użytkownika do forum, gdzie przedstawiono owe arty. Ups... sorry, nie odeśle. Ktoś zamiast zamieścić zdjęcia zrobił odsyłacz 'Google -> beksiński'.

Sztukę pana Beksińskiego znam i podziwiam - jednak nie kojarzył mi się do tej pory z Magiem, raczej abstrakcyjnymi i groteskowymi tworami ludzkiego umysłu. Czy mógłbyś łaskawie wskazać mi, jakie DOKŁADNIE obrazy uważasz za inspirujące w sesji Maga?
 
Awatar użytkownika
Headbanger
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 201
Rejestracja: pt maja 21, 2010 12:34 pm

Re: Concept art

ndz sty 16, 2011 3:08 am

mortmaire pisze:
jednak nie kojarzył mi się do tej pory z Magiem, raczej abstrakcyjnymi i groteskowymi tworami ludzkiego umysłu.

Królestwo Cienia?
 
Awatar użytkownika
Vukodlak
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1622
Rejestracja: śr maja 11, 2005 4:41 pm

Concept art

ndz sty 16, 2011 4:16 pm

Headbanger pisze:
Królestwo Cienia?


Ano, pierwsza rzecz, która włazi do głowy.

mortmaire pisze:
Sztukę pana Beksińskiego znam i podziwiam - jednak nie kojarzył mi się do tej pory z Magiem, raczej abstrakcyjnymi i groteskowymi tworami ludzkiego umysłu.


No toś mnie zaskoczył. Dla mnie one od razu rzucają w twarz ideami, takimi jak Otchłań, duchy z Cienia, przestrzeń Astralna. Zaskakujące jak inaczej można patrzeć na jeden system i w różnych miejscach widzieć inspiracje. :)
Ostatnio zmieniony ndz sty 16, 2011 8:31 pm przez Vukodlak, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Herdsman
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: pt lis 11, 2005 1:33 pm

Concept art

pn lut 28, 2011 9:46 pm

-EDIT-
Nephand - Przypadkiem odpowiedziałem nie z tego konta co należy. Mam nadzieję, że to nie problem :)
-EDIT-

Tak się składa "mortmaire", że twoje pytanie/prośba nie było zbyt szczegółowe, więc pozwoliłem sobie na pewną fanaberię i odesłałem cię, zauważ nie do Google, lecz do dowolnej galerii prac Beksińskiego dostępnej z poziomu wspomnianej wyszukiwarki. W związku z tym nie rozumiem twojego oburzonego tonu i chyba nawet nie chcę :).

Czy mógłbyś łaskawie wskazać mi, jakie DOKŁADNIE obrazy uważasz za inspirujące w sesji Maga?


No proszę cię. Po co? :)

Zamiast odbijać piłeczkę, wolę wyjaśnić tobie dlaczego uważam prace Beksińskiego za idealną inspirację do Awakening.

Dla mnie one od razu rzucają w twarz ideami, takimi jak Otchłań, duchy z Cienia, przestrzeń Astralna.


"Vukodlak" trafił w sedno. Zadając pytanie "mortmaire" o "magowskie lokacje" rozumiem, że nie miałeś na myśli sklepu spożywczego, typowego osiedla z wielkiej płyty, czy jakiegoś tam kościółka. Rozumiem, że pytanie dotyczy miejsc wyjątkowych, specyficznych, przesiąkniętych klimatem magii, mistyki etc. Prace Beksińskiego to nie tylko abstrakcja, to także niepokojący portret tego co może wykreować ludzki umysł. Ja mam wrażenie, że środek ciężkości Awakening w dużej mierze osadzony jest właśnie w potencjale ludzkiego umysłu, czy też woli. Świadczy o tym nieskończenie ogromne uniwersum Astral Realms, specjalnie stworzone na potrzeby nowej serii maga. IMO dzieła Beksińskiego są żywcem wyjęte właśnie z tego typu uniwersów. Większość z jego klasycznych prac może stanowić ilustrację dla lokacji w wirtualnych światach Temenos, Oneiros, czy też Anima Mundi. Oczywiście Otchłań, Cień, Supernal Realms także mogą pomieścić takie wizje. Dlaczego nie?

Wolę tego typu inspiracje niż coś w stylu plakatu z "Ucznia czarnoksiężnika" ;)

By jednak nie zostać posądzonym, że sieję tylko ferment poniżej link do prac (inspirowane Beksińskim), które też uważam za inspirujące.

http://www.yogoroartworks.com/main/list
Ostatnio zmieniony pn lut 28, 2011 9:48 pm przez Herdsman, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość