Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Knoely
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 10:01 pm

Conflux

śr sty 14, 2009 9:32 pm

Obrazek

Hmmm. Ciekawe. Możecie mówić że overcosted, itd. itp., ale to samo mówili o serii Ultimatum, z których Cruel teraz gra i jest uznawany za świetną kartę. A on kosztuje tylko 1 many więcej i nie jest tak restrykcyjny jeśli chodzi o kolory.

Co sądzicie? Jak dla mnie jest za silny. No i jest pierwszym ukazanym nam Planeswalkerem z Confluxa. Co prawda to prawda - dość mocno podpada pod typ karty utwierdzającej tylko już niemal pewne zwycięstwo, ale [mtg=Cruel_Ultimatum]Cruel Ultimatum[/mtg] też może być za taką uznany - jako 7cc sorcery, a jakoś swoje miejsce znalazł. Chociaż prawdą jest, że mógłby kosztować 2-3 mniej i mieć umiejętności lekko osłabione - bo widać potencjał tej karty (a przynajmniej ja go widzę - chociaż u mnie ostatnio z magiciem kiepsko więc bardzo możliwe że mi się sensory "miodności" zakurzyły i pokazują dziwne rzeczy) który może być zabity przez koszt i wgląd na historię fabularną Bolasa.

Poza tym - jak podobają wam się inne nadchodzące karty? Według mnie Banefire, Hellspark Elemental, Volcanic Fallout, Countersquall, Martial Coup i inne zapowiadają całkiem ciekawe wydarzenia - szczególnie że dopiero połowa kart jest odsłonięta (oraz, powtórzę się, tylko jeden Planeswalker). No i nie można opuścić kwestii zmniejszenia ilości kart w secie - generalnie rzecz biorąc łatwiej będzie znaleźć poszukiwane karty u innych graczy oraz w boostrach.

A przy okazji zmniejszenia setów - jaki jest przewidywany przez was wpływ tego ruchu na drafty (moją ulubioną część M:tG, że się tak pochwalę)?

Jeśli ktoś nie wie - pełny spis spoilerowanych kart znajduje się na serwisie MTGSalvation pod tym adresem: http://mtgsalvation.com/conflux-spoiler.html

Zapraszam do dyskusji, bo widzę że forum podupada. No i dziwię się, że tego typu temat jeszcze nie powstał.
Ostatnio zmieniony czw sty 15, 2009 10:58 am przez Knoely, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

śr sty 14, 2009 10:58 pm

co do planeswalkera... cóż, rzeczywiście main ability jest dość mocne, ale przecież w dodatku jest np. [mtg=Boomerang]Boomerang[/mtg], więc szanse się jako tako wyrównują. czy będzie grywalny? w Limited, Constructed oraz draftach - jak najbardziej. jak będzie w standardzie - zobaczymy. fakt że jest w manacost dodatek :r:, może sugerować jakieś próby grania na [mtg=Figure_of_Destiny]Figure of Destiny[/mtg], oraz mocnej czarnej kontroli stołu. wyczarować jedną :u: to nie problem...

osobiście bardzo mi się podoba [mtg=Countersquall]Countersquall[/mtg]. rewelacyjna karta z niemałym potencjałem. zapewne znajdzie miejsce we wróżkach i ich konwersjach... jak dla mnie rewelka.

draftowanie moze wyglądać nieco inaczej niż dotychczas - łatwość w ewentualnym uzbieraniu nawet 3 kart przełozy się na większą stabilność decku. ciężej będzie coś złozyć w miare grającego, ale za to sama gra będzie szybsza.

grać może też Noble Hierarch . pierwszoturowa akceleracja. o ile [mtg=Druid_of_the_anima]Druid of the anima[/mtg] się za bardzo nie sprawdził, to Hierarch może być bardzo grywalny

Hellspark Elemental - inna wersja spark elementala, IMO lepsza
 
Awatar użytkownika
Knoely
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 10:01 pm

śr sty 14, 2009 11:31 pm

:r: jako oznaka grania z Figurką? Toż to nie Goyf, ludzie kochani. To nie jest karta której wystarcza jeden land w kolorze do uzyskania pełnego potencjału.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

czw sty 15, 2009 11:36 am

tak, ale przy odpowiednio zrobionym mana base nie jest to trudne. pozatym nie powiedziałem że to oznaka, ale że mozna próbować.

ciekawe czy podzielasz mój entuzjazm co do Countersquall.
 
Awatar użytkownika
Knoely
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 10:01 pm

sob sty 17, 2009 8:45 pm

Obrazek

Może co do tego pana jakieś ciekawe przemyślenia? :D
Gdyby był niekontrowalny to by był fajny, a tak to jak dla mnie Timmy card który nie trafi nigdzie. Ale mimo wszystko "protection from everything" wygląda fajnie. :D
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

sob sty 17, 2009 9:53 pm

Knoely pisze:
Gdyby był niekontrowalny to by był fajny, a tak to jak dla mnie Timmy card który nie trafi nigdzie. Ale mimo wszystko "protection from everything" wygląda fajnie. :D

A gdyby był kontrowalny, to nic by się nie zmieniło. Żadna talia turniejowa nie grałaby niczym z tak wielkim i restrykcyjnym kosztem. Nawet 5CC nie wytapowałaby się dla czegoś co pada od wrotek. Nie mówię, że Progenitus nie ujrzy gry turniejowej - jest idealnym celem dla [mtg=Oath_of_Druids]Oath of Druids[/mtg] czy Dramatic Entrance. Po prostu nikt go nie zagra ;)
 
Awatar użytkownika
Knoely
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 10:01 pm

śr sty 21, 2009 12:39 am

Obrazek

Heh. [mtg=Bitterblossom]Bitterblossom[/mtg], [mtg=Ajani_Vengeant]Ajani Vengeant[/mtg], [mtg=Figure_of_Destiny]Figure of Destiny[/mtg], [mtg=Demigod_of_Revenge]Demigod of Revenge[/mtg], [mtg=Boggart_Ram_Gang]Boggart Ram Gang[/mtg], [mtg=Ashenmoor_Gouger]Ashenmoor Gouger[/mtg], Nicol Bolas, Planeswalker (jeśli będzie używany), [mtg=Doran,_the_Siege_Tower]Doran, the Siege Tower[/mtg], [mtg=Hellkite_Overlord]Hellkite Overlord[/mtg], [mtg=Oona,_Queen_of_the_Fae]Oona, Queen of the Fae[/mtg], [mtg=Realm_Razer]Realm Razer[/mtg]...
Przydatne, jak na uncommona.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości