Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Lanceloth
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: śr lip 09, 2014 5:18 pm

Crowdfunding w Polsce (Avanturion)

śr lip 09, 2014 5:29 pm

Witam

Crowdfunding to finansowanie społecznościowe, które w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Dużo słyszy się o amerykańskim serwisie Kickstarter, który pozwolił na zrealizowanie wielu ciekawych projektów, np. z dawna oczekiwanych wznowień gier komputerowych.
W skrócie crowdfunding to finansowanie niezależnych projektów z drobnych wpłat ludzi, którzy w ten sposób chcą przyczynić się do powstania produktu, który (z powodu tego, że nie jest finansowany przez dużą firmę) w innym przypadku z braku środków mógłby nie powstać.

W Polsce także od jakiegoś czasu istnieje kilka serwisów crowdfundingowych, z których najpopularniejsze to polakpotrafi.pl i wspieram.to. Oba serwisy dają możliwość (przy wsparciu społeczności) powstania niezależnych produktów, w tym gier przeglądarkowych, planszowych, czy RPG.

Na serwisie polakpotrafi.pl znajduje się także mój niezależny projekt gry przeglądarkowej mmorpg Avanturion. Serdecznie zachęcam do zapoznania się z opisem projektu na stronie http://www.polakpotrafi.pl/projekt/avanturion
Wspierając projekt nie dajesz niczego za darmo! Mechanizm crowdfundingowy oparty jest na systemie nagród oferowanych w zamian za wsparcie. W przypadku Avanturiona oferowana jest przedsprzedaż Konta Wojownika, jak również możliwe jest uzyskanie innych fantastycznych nagród :)

Avanturion jest grą osadzoną w fikcyjnym, mrocznym średniowiecznym świecie fantasy. To brutalny świat, w którym ludzkie państwa zwarły się w śmiertelnej walce z mrocznymi Upiorami, hordami orków i armiami nomadów. W swych starciach wszystkie strony konfliktu sięgają po złowrogą magię, straszliwe rytuały i chwiejnych sojuszników.
Rozpoczynając grę wcielisz się w postać rycerza. Poczujesz prawdziwy klimat średniowiecznych intryg, polityki i wojen. Będziesz uczestniczył w oblężeniach i bitwach, intrygował i szukał sojuszy, aby piąć się w górę hierarchii lennej i zdobywać coraz większą władzę. Silny aspekt strategiczny gry wymusi przemyślane działania. Aby stać się jednym z najważniejszych rozgrywających w Avanturionie musisz dbać o zrównoważony rozwój swojej posiadłości (lenna), stworzyć silną armię i zdobyć godnych zaufania sojuszników.
Avanturion różni się od pozostałych gier mmorpg przemyślaną konstrukcją, oryginalnością rozwiązań w mechanice, bardzo rozbudowanym światem, dbałością o szczegóły, wiernością klimatowi średniowiecza oraz - co tu ukrywać - przepiękną szatą graficzną.

Jeżeli nie chcesz wesprzeć mojego projektu, zainteresuj się innymi. Może spodoba ci się coś innego - crowdfunding jest dobrym, a mało wymagającym działaniem dla tworzenia lepszego jutra ;) (tzn. wspierania niezależnych inicjatyw).

Niezależnie od powyższego zachęcam do zapoznania się z Avanturionem na stronie http://www.avanturion.pl i zajrzenia na forum pod adresem http://www.avanturion.pl/forum

Pozdrawiam

Lance

Obrazek
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości