Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Rukasu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 737
Rejestracja: wt kwie 26, 2011 10:24 pm

CYBERBOX - czyli FUDGE w klimatach klasycznego cyberpunku

pt maja 31, 2013 10:46 pm

Blisko 2 lata temu wrzuciłem na Poltera ogólne założenia mojej własnej nakładki na FUDGE, czyli mechanikę FITS. Jest to uniwersalna, ultra-prosta, intuicyjna mechanika, którą wykorzystuję od kilku ładnych lat i która - przynajmniej w moim przypadku - sprawdza się bardzo dobrze. Niemal od samego początku obiecywałem, że uzupełnię "podstawkę" o dodatkowe zasady, np. dotyczące magii, niemniej - głównie z braku czasu - nie udało mi się jak dotąd spełnić tej obietnicy. Samo zebranie materiałów, z których korzystam, jest stosunkowo proste, jednak przeformatowanie ich tak, aby stały się jasne i czytelne dla innych osób - już niekoniecznie.

W tym wątku przedstawić pragnę kompilację zasad FITS, które wykorzystuję w kampaniach cyberpunkowych. Materiał planowałem początkowo wrzucać tu w mniejszych częściach, jednak ponieważ poszczególne zagadnienia się ze sobą zazębiają (a więc nie nadają się do "samodzielnej" prezentacji), dokument rozrastał się i rozrastał - aż stanęło na kilkudziesięciu stronach tekstu, zawierającego dziesiątki archetypów NPC-ów, broni, przedmiotów, implantów i narkotyków. Następnie "prototyp" skonsultowałem ze znajomymi (m.in. z moim bratem), co zaowocowało serią kolejnych zmian i poprawek, a także uzupełnieniem całości o wielostronicowy, rozbudowany przykład wykorzystania zasad, ułatwiający ich zrozumienie oraz stosowanie.

Mam nadzieję, że ci z Was, którzy zdecydują się przyjrzeć załączonemu 48-stronicowemu dokumentowi, uznają CYBERBOX za mechanikę wartą przetestowania, za inspirujący materiał - a przynajmniej za źródło dobrej zabawy.

Równocześnie pozostaję otwarty na wszelkie Wasze uwagi i spostrzeżenia - zarówno te dotyczące literówek (których w tak długim tekście zapewne nie udało mi się uniknąć), niejasnych sformułowań, jak i samych zasad. Postaram się uwzględnić je w ewentualnych kolejnych wersjach dokumentu.

Drodzy Polterowicze, przedstawiam Wam CYBERBOX... 8)
Załączniki
CYBERBOX_2_7.pdf
(743.21 KiB) Pobrany 139 razy
 
Awatar użytkownika
leto_ii
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 11:16 am

Re: CYBERBOX - czyli FUDGE w klimatach klasycznego cyberpunk

ndz cze 02, 2013 5:40 pm

Dzięki - teraz tylko porzebuję czasu aby się z tym zapoznać... Może w lipcu :)
Ostatnio zmieniony ndz cze 02, 2013 5:43 pm przez leto_ii, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Dark Sage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 370
Rejestracja: pn sty 30, 2006 7:25 pm

Re: CYBERBOX - czyli FUDGE w klimatach klasycznego cyberpunk

pt cze 07, 2013 12:03 pm

Zawsze fajnie jest poczytać o cyberpunku :). Obadam jak najszybciej.
 
Awatar użytkownika
leto_ii
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 11:16 am

Re: CYBERBOX - czyli FUDGE w klimatach klasycznego cyberpunk

śr lip 24, 2013 10:29 am

A czy jest taka możliwość aby udostępnić podręcznik w wersji epub/mobi? Konwertowałem za pomocą Calibre tego PDF ale nie wygląda dobrze - linki się 'rozjechały'. W razie czego chętnie zajmę się procesem doc(?) -> mobi/epub tak aby plik wyjściowy można było przyjemnie czytać na urządzeniach z ekranami eink.
 
Awatar użytkownika
Rukasu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 737
Rejestracja: wt kwie 26, 2011 10:24 pm

CYBERBOX - czyli FUDGE w klimatach klasycznego cyberpunku

pt sie 02, 2013 11:04 am

Nie ma problemu: podeślij mi swój e-mail na PW, to prześlę Ci doca. Ja niestety pracuję chwilowo ze służbowego komputera, który nie pozwala mi wchodzic na strony z online-owymi konwerterami. :-(

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości