Zrodzony z fantastyki

 
Alcarcalimo2
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 8:19 pm

Cykl Star Carrier Ian Douglas

pt sie 22, 2014 12:04 pm

Witam,
Przeszukuje to forum oraz google celem znalezienie wątku poświęconemu tej serii. I o dziwo, nie ma go.
A wyszło już 5 części . I to moim skromnym zdaniem 5 dobrych części, które wprowadzają nas w niezwykle ciekawy i przemyślany świat. Świat, który na początku trochę mnie odrzucił swoją fatalistyczną otoczką. Przynajmniej z pierwszego i drugiego tomu przebrzmiewał deterministyczny los ludzkości.
Mimo to ten świat mnie wciągnął, a zwykle wolę historie, które wiem, że skończą się dobrze i gdzie mam czarno na białym wykreślone kogo mam lubić a kogo nie. W sumie po to czytamy książki, aby uciec od świata realnego, gdzie tej pewności nie mamy.
Wracając jednak. Świat bez "boga" mimo wszystko mnie przyciągnął. Zachwycił mnie jego przemyślany obraz, świetny warsztat naukowy autora, który faktycznie zechciał sięgnąć do najnowszych osiągnięć naukowych i je twórczo wykorzystać oraz zainteresowała mnie historia oraz ukryta w niej zagadka. Jaki ten świat tak na prawdę jest. Poszukiwanie przyczyny, sensu istnienia i odpowiedzi na pytania o uniwersum, którego tak mi brakowało w pierwszych częściach cyklu.

Czy wiecie więc może kiedy pojawi się część 6 cyklu czy ile pozycji ma ochotę napisać Ian Douglas?
No i najważniejsze co wy sądzicie o tym świecie?
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

Cykl Star Carrier Ian Douglas

ndz sie 24, 2014 1:46 pm

Jak na razie z tego cyklu przeczytałem 3 książki, choć mam już wszystkie 5.
W USA tom 5 ukazał się bodaj na 2 miesiące przed polskim wydaniem, więc praktycznie "trzymamy rękę na pulsie", toteż podejrzewam, że 6-ty tom to kwestia 2015 r. (Keith wypuszcza książki co roku) - o ile jest miejsce na kontynuację, bo ostatniego tomu wciąż nie czytałem.
Co do przedstawionego uniwersum, to powiem tak: rewelacyjnie skonstruowane rasy obcych, bardzo słabo (w znaczeniu: sztampa bez polotu) nakreślona ziemska polityka : dobre USA, zła Europa, standartowy ekstremizm islamski z pierwszego tomu; niby mam uwierzyć, że to Europa rządzi Konfederacją, skoro większość budżetu i większość floty dają USA? - no bez jaj!
Na dokładkę transhumanizm, GRIN, osobliwość technologiczna? Po sążnistych postach Sakramentosa i jego dyskusjach z Grafim (to wszystko na forum OrionTokra - chodzi o Gwiezdne Wrota ; w maksymalnym skrócie - chodzi o bzdury Kurtzweila) mam tą bzdurę tak obrzydzoną, że ledwo co jestem w stanie czytać fragmenty o tym. Mimo tych "niedoskonałośći" lektura serii jest całkiem, całkiem.
Ostatnio zmieniony pn wrz 01, 2014 7:42 pm przez Dudi2, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Alcarcalimo2
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 8:19 pm

Re: Cykl Star Carrier Ian Douglas

pn sie 25, 2014 7:43 am

o ile jest miejsce na kontynuację, bo ostatniego tomu wciąż nie czytałem.


Czyli prawdę powiadasz, iż nie czytałeś.
Tak na prawdę pierwsze 3 tomy kończą się w sposób umożliwiający zamknięcie całej historii i po ich przeczytaniu byłem o tym przekonany. Szczerze się zdziwiłem kiedy sprawdziłem i zobaczyłem, że w USA wyszła część 4.
Kolejne tomy rozwijają poruszone wątki w tych 3 książkach, ale tak na prawdę budują nowy obraz świata.
niby mam uwierzyć, że to Europa rządzi Konfederacją, skoro większość budżetu i większość floty dają USA? - no bez jaj!


Że tak to ujmę. Przeczytaj te 2 tomy, a ta niedogodność Cie przestanie dręczyć :wink:
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

Cykl Star Carrier Ian Douglas

pn sie 25, 2014 11:06 am

Przeczytam przeczytam, tylko jeszcze nie wiem kiedy. Lada dzień w me łapki wpadnie "Łatwo być bogiem", a po piętach drepcze mu "Trud i cierpienie", a ja jestem tylko człowiekiem więc się nie rozdwoję :) .
 
Alcarcalimo2
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 8:19 pm

Re: Cykl Star Carrier Ian Douglas

wt sie 31, 2021 12:13 pm

Orientuje się ktoś może czy będzie polskie tłumaczenie, dziewiątego, ostatniego tomu? "Gwiezdni Bogowie"?
 
gregr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: wt gru 06, 2005 10:26 pm

Re: Cykl Star Carrier Ian Douglas

śr wrz 01, 2021 4:09 pm

Jeżeli Drageus nie padnie to będzie . Gdzieś w czeluściach internety czytałem taką informację .
 
gregr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: wt gru 06, 2005 10:26 pm

Re: Cykl Star Carrier Ian Douglas

pn wrz 13, 2021 6:33 pm

Gwiezdni Bogowie - 03.10.21 w zapowiedziach Katedry
 Drageus poprawił datę wydania na 02.12.2021

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość