Zrodzony z fantastyki

 
Dante__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: wt gru 10, 2002 8:13 am

czw sty 02, 2003 9:34 pm

Najlepszy jest Raist i nie ma konkurêcji a przy okazji kto to jest Celiban
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

czw sty 02, 2003 10:21 pm

<!--QuoteBegin-Dante+-->
Dante pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...]kto to jest Celiban
<br /><!--sizeo:18--><span style="font-size:12pt;line-height:100%"><!--/sizeo-->Caliban<!--sizec--></span><!--/sizec--> - Fallen Deva zrobi³ literówkê :? . <br /> <br />Caliban by³ magiem Czarnych Szat, a nastêpnie renegatem. O jego losach mo¿na dowiedzieæ siê z ksi±¿ki Wrota Thorbardinu z serii Bohaterowie II, która raczej jest jedyn± pozycj± o nim wspominaj±c±, gdy¿ na pocz±tku ksi±¿ki mo¿emy przeczytaæ: <br />
Wrota Thorbardinu [...]opowiadaj± pe³n± historiê Calibana[...]
 
Nostaven
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: wt lip 26, 2005 7:49 pm

pt sty 03, 2003 11:53 am

Acha! Masz rację, Loethlin, teraz sobie już przypominam. Szkoda tylko, że żadna z nich nie miała jakiejś bardziej znaczącej roli... Czyżby dyskryminacja???
 
Loethlin@-'-,--
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 965
Rejestracja: ndz gru 08, 2002 12:50 pm

pt sty 03, 2003 12:00 pm

Nie dyskryminacja. To poprostu taki ¶wiat, jak zauwa¿y³am... Wiêcej tam facetów-herosów. Z kobiet tylko Kitiara, Laurana i Cryania do czego¶ dosz³y. Ale to jest offtopic.
 
Awatar użytkownika
arcmage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: pn maja 30, 2005 2:14 pm

wt lut 18, 2003 12:37 pm

Witam. Tym postem zaznaczę swoją obecność po raz pierwszy. Mam nadzieję, że będzie się nam dobrze współpracować :) <br />Magowie...ich sylwetki w DL są opisane bardzo barwnie, na Krynnie przecież magia ma ogromne znaczenie, więc to zrozumiałe, że autorzy, by podkreślić ten fakt, na nich właśnie zwracają uwagę. <br />Najpierw Raistlin. Niezwykła osobowość, żywa legenda literatury fantasy, obsesja niemalże :) Pierwsza fascynacja i ukochana postać, w zielonych czasach, gdy DL kończył się dla mnie na trzecim tomie 'Kronik'. Potem były 'Smoki Letniego Płomienia' i nawał pytań...co się stało? Oraz Palin, lustrzane niemalże odbicie tego poprzedniego :) Jego po prostu nie da się nie lubić :) Potem Legendy i oświecenie. I Fistandantilus, bodaj statystycznie <AD&D> najinteligentniejszy z Kryńskich magów <mam nadzieję, że się nie mylę>. Powiązanie jego historii z mistrzem Raistlinem jest dla mnie jedym z najsmakowitszych fragmentów cyklu, zwłaszcza, że niemal równocześnie wpadła mi w ręce Kuźnia Dusz, jescze wtedy po angielsku. Mogłabym tak pisać w nieskończoność...Magius, renegat, obecny numer 1 w moich statystykach, Ladonna, która wychodzi mi w testach :) , Dalamar, zupełnie osobny kawałek historii, chyba jeden z najbardziej tragicznych <mam na myśli jego koniec, ale nie będę psuć innym...przyjemności>, Fizban, zupełny obłęd :) I jeszcze wielu, wielu. O magii w DL można mówić w nieskończoność :)
 
Katerek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 75
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 12:27 pm

ndz mar 16, 2003 1:13 pm

FR nie kwalifikuje sie do DL :razz:... <br />Galen Dracos :)) to byl gosc :))...ale Dalamar w pozniejszym okresie stal sie chyba jeszcze potezniejszy do swojego Shalfi skoro byl zapraszany na spotkania w Sigil (PlaneScape) z Elminsterem i jeszcze jednym gosciem z Grey Hawka...(dok³adnie opisane jest to w jednym z Dragonow badz Dungeonow)...Jednak bez watpienia najpotezniejszy byl Fistandantilus bo pomimo ze pokonany przez Raistlina caly czas przebywal w niebycie i mieszal mu w glowie :)...i udzielal "pomocy" magom podczas prob.
 
Avatar de Mousillon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: czw mar 06, 2003 12:03 am

wt kwie 01, 2003 6:57 pm

Mo¿e nie jest to zwi±zane z wcze¶niejszymi wynurzeniami w tym topicu, ale pasuje do brzmienia tematu: <br /> <br />1) Jaka jest ró¿nica miêdzy magi± rzucan± przez Magów Krynnu (pochodz±c± od Trzech Ksiê¿yców) a magia klasyczn±? Czy nie jest ona w pewnym (podkre¶lam - pewnym) sensie kap³añska? <br /> <br />2) Jak± magia pos³uguj± siê renegaci? Je¶li, jak uwa¿a konklawe, zagra¿aj± oni magii, Bogowie Magii obdarzaj± ich moc±? <br /> <br />3) Jak wygl±daj± Zaklinacze na Krynnie? Bo rozumiem ¿e kim¶ takim by³a matka Raistlina...
 
Dante__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: wt gru 10, 2002 8:13 am

wt kwie 01, 2003 7:02 pm

2) <br />Renegaci pos³uguj± siê dzik± magi±. <br />1) <br />Nie jest podobna do kap³añskiej. Bogowie Magi powoduj± zê magia jest dla magów stabilna, ¿e nie pos³uguj± siê dzik± magi±.
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

wt kwie 01, 2003 7:35 pm

Ad 1) <br />Nie ma żadnej różnicy poza różnymi efektami zależnymi od układu księżyców. <br /> <br />Ad 2) <br />Jest kilka teorii: <br /> <br />Posługują się oni normalną magią, taką jak magowie Konklawe. <br /> <br />Posługują się dziką magią pochodzącą z "początku"(powstania) Krynnu. Odrzuceni przez księżyce nie są już tak potężni. <br /> <br />Posługują się tak zwaną pierwotną magią jeszcze sprzed powstania bogów magii. <br /> <br />Ostatnia teoria jaką słyszałem jest taka, że posługują się oni wrodzoną magią więc są sorcererami.
 
Avatar de Mousillon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: czw mar 06, 2003 12:03 am

wt kwie 01, 2003 8:57 pm

Czyli bogów magii nale¿y traktowaæ jako swego rodzaju administratorów magii?? Pilnuja aby magia by³a uporz±dkowana? <br /> <br />Je¶li 1) Czy jest w takim razie inny powód ni¿ potrzeba monopolu na magiê, dla którego magowie Konklawe ¶ciagaj± renegatów? <br /> <br />Je¶li 2) Czemu Bogowie to toleruj±? Czy faktycznie, je¶li bogowie magii czynia magie bardziej stabiln±, jest ona potê¿niejsza od magii renegackiej? Czy stabilizacja nie wi±¿e siê z uczynieniem magii bezpieczniejsz±, ale zarazem bardziej ograniczon±?? <br /> <br />Czym 3 rózni sie od 4)??
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

wt kwie 01, 2003 10:58 pm

AD 1) Jest kilka powodów, najważniejsze: <br />Konklawe chce nadzorować wszystkich magów aby móc ich kontrolować. <br />Strach przed renegatami i ich magią. <br /> <br />Ad 2) Można to tak nazwać. Niektórzy uważają nawet, że dzika magia jest potężniejsza od tej "ustabilizowanej" <br /> <br />Ad 3) Sorcererzy )zaklinacze) mają wrodzoną magię i ucza się zaklęć samoistnie, pierwotna magia zaś działa na zasadach magii wizardów (czarodzieji)
 
Katerek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 75
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 12:27 pm

wt kwie 08, 2003 1:52 pm

Renegaci posluguja sie normalnie magia jak najzwyklejsi czarodzieje, oczywiscie zalezy to od tego jaki to typ renegata :), bo nie konicznei to musi byc mag zrodzony na Krynie. <br /> <br />Renegactwo jednak wiaze sie z brakiem profitow wynikajacych z faz ksiezycy oraz wszystkie pozostale zakony scigaja takich delikwentow. <br /> <br />Mag nie jest uzaleznony od trzech ksiezycy w sensie czy bedzie mial czary czy nie. Galen Dracos i jego renegaci np byli pod opieka Takhisis :) a calkiem niezle szlo im czarowanie.
 
eric
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: czw lip 10, 2003 12:32 am

sob sie 30, 2003 1:21 am

Jak dla mnie to RAist byl najpotezniejszy. No bo w sumie zeby pokonac Fistandantilusa musial wykazac sie nie tylko sw± "moc±" ale tez sprytem. A ulubionym by³ Fizban strasznie bekowy starszy "czlowiek" :razz:
 
Awatar użytkownika
arcmage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: pn maja 30, 2005 2:14 pm

wt wrz 16, 2003 7:41 pm

Hmmm... <br />Jak wiadomo, Raistlin po Próbie 'otrzymał' oczy Raelany, co powodowało, że widział rozkład, śmierć i upływ czasu. Interesuje mnie, kim była owa Raelana? Znalazłam tylko informację na temat artefaktu o nazwie 'Staff of Raelana' ale nie mam pojęcia, czy to wchodzi w kanon... <br />Może ktoś wie coś więcej o tej pani? <br />Drugie pytanie, spowodowane lenistwem (nie chce mi się szukać w książce :razz:). Jak nazywał się czarodziej Czarnych Szat, który rzucił się na ogrodzenie Wieży w Palanthas i ginąc, przeklął ją?
 
Kiaryn'Veil Duskryn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2940
Rejestracja: wt lip 01, 2003 11:17 am

śr paź 01, 2003 12:41 am

Chcia³bym wiedzieæ co¶ wiêcej o Dalamarze... Czy on jeszcze ¿yje? Jakie s± ostatnie wzmianki o nim w literaturze?
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

śr paź 01, 2003 8:06 am

<!--QuoteBegin-Kiaryn'Veil Duskryn+-->
Kiaryn'Veil Duskryn pisze:
<!--QuoteEBegin-->Chcia³bym wiedzieæ co¶ wiêcej o Dalamarze... Czy on jeszcze ¿yje? Jakie s± ostatnie wzmianki o nim w literaturze?
<br />W chwili obecnej wiem, ¿e: <br />1. Nadal ¿yje. <br />2. Jego rozpiska znajduje siê w Age of Mortals (nie widzia³em jeszcze). <br />3. Przynajmniej jego imiê (i poszukiwania go) przewija siê w trylogii Wojna Dusz. <br />------------ <br /><!--coloro:red--><span style="color:red"><!--/coloro-->Dodam tylko, ¿e mieszka obecnie w Wie¿y Najwy¿szej Magii (tej z Palanthas), aczkolwiek przniós³ j± do Nightlund, w okolicê twierdzy Dargaard, aby broniæ j± przed Skie<!--colorc--></span><!--/colorc-->
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

pn paź 27, 2003 5:30 pm

arcmage : Mag, który przeklął wieżę nazywał się Rannoch.
 
Silimarilion__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 186
Rejestracja: pt wrz 05, 2003 7:14 pm

czw sty 29, 2004 1:41 am

Jestem ciekaw jak rozwi±zujecie problem klas preisti¿owych i organizacji z "Ksiêga i Krew". Wiêkszo¶æ z nich pasuje g³ównie do renegatów. <br /> <br />U mnie ka¿da z takich organizacji zrzeszaj±cych cz³onków danej klasy presti¿owej jest oddzia³em Konklawe Czarodziejów. Dlatego np. cz³onkowie Mistycznego Bractwa s± jej g³ówn± si³± badawcz±. Czy rowi±zujecie ten problem w podobny sposób czy mo¿e rezygnujecie z tych klas presti¿owych ?
 
Dark Master
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: śr lip 21, 2004 12:56 pm

śr lip 21, 2004 8:15 pm

Moim ulubionym magiem jest na 1 miejscu Raist i Dalamar a na II miejcu Magius i Palin.W ksi±¿ce pisze wyra¿nie ¿e Raist jest najpotê¿niejszy niema co dyskutowaæ o faktach napisanych czarno na bia³ym.Pytanie kto jest najpotê¿niejszy to takie samo pytanie jak:Czy czarne szaty raista by³y ca³kiem czarne czy mia³y lekki odcieñ czerwieni? <br />Co do zaklêcia Magiusa które waln±³ Palin,do prEDOatora:By³ wed³ug ciebie najpotê¿niejszy Palin bo je ¿uci³ tak?No to ci powiem ¿e Raist umia³ je 2 razy lepiej i zryzykuje powiedzieæ ¿e zna³ je na pamiêæ! <br /> <br />A mój podpis to ten czar Magiusa 8)
 
Dark Master
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: śr lip 21, 2004 12:56 pm

śr lip 21, 2004 8:24 pm

Wie kto¶ cos na temat tego ¿e Raist by³ najpote¿niejszy magiem a Magius najpote¿niejszym magiem wojennym.Wojennym czyli mia³ najlepsze zaklêcia bitewne no to kto by wygra³ raist czy Magius(czysty pojedynek,sam na sam,równy teren itd)
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

śr lip 21, 2004 10:01 pm

<!--QuoteBegin-Dark Master+-->
Dark Master pisze:
<!--QuoteEBegin-->Wie kto¶ cos na temat tego ¿e Raist by³ najpote¿niejszy magiem a Magius najpote¿niejszym magiem wojennym.Wojennym czyli mia³ najlepsze zaklêcia bitewne no to kto by wygra³ raist czy Magius(czysty pojedynek,sam na sam,równy teren itd)
<br />Niemo¿liwe do sprawdzenie empirycznie do czasu opublikowania oficjalnych rozpisek obu panów.
 
Wampi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pt sie 13, 2004 3:46 pm

pt sie 13, 2004 3:50 pm

A o Palinie zapomnieli¶cie 8)
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

ndz lis 26, 2006 11:40 pm

<!--quoteo(post=132809:date=Jul 21 2004, 07:24 PM:name=Dark Master)-->
Dark Master pisze:
<!--quotec--><br />Wie ktoś cos na temat tego że Raist był najpoteżniejszy magiem a Magius najpoteżniejszym magiem wojennym.Wojennym czyli miał najlepsze zaklęcia bitewne no to kto by wygrał raist czy Magius(czysty pojedynek,sam na sam,równy teren itd)<br />
<br /><br /><br />Raist zmiótłby Magiusa bez problemu. Podobnie jak Palina i Dalamara.
 
Awatar użytkownika
Druss
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 671
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 5:26 pm

pn kwie 23, 2007 10:56 pm

Hmmm... tu sprawa jest dyskusyjna. Ani Magius ani Raistlin nie mają dostępu do kilku bardzo przydatnych czarów (zwłaszcza Raist - transmutacja, odrzucenia, iluzja).<br /><br />Jeżeli chodzi o fabularne aspekty to jednak swoje pieniądze postawiłbym na R. On nigdy nie walczył uczciwie i za to go lubię :razz:
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

czw kwie 26, 2007 4:45 pm

Pisałem już, że Magius nie mógł się równać z Raistem. Raist był najpotężniejszym wizardem w DL (27 LV) poczas gdy Magius miał coś koło 12 z tego co pamiętam.
 
Katerek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 75
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 12:27 pm

czw maja 03, 2007 4:35 pm

Poza tym pomijaj±c fakt poziomów w lancy ka¿dy czarodziej, który nie by³ renegatem ogranicza³ siê w wyborze szkó³ magii.
 
Awatar użytkownika
raistlin999
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: wt sie 28, 2007 6:53 pm

sob wrz 01, 2007 3:21 pm

ja oczywiście ża postawiłbym na Raistlina - mój ulubieniec z DL - aczkolwiek Dalamar też był bardzo ciekawa postacia - ale mimo wszystko z Raistlinem nie miał szans chyba że w Smokach Letniego Płomienia gdzie Raist był pozbawiony magii :( a Palina jakoś nigdy specjalnie nie lubiłem :P
 
Awatar użytkownika
Druss
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 671
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 5:26 pm

śr sty 16, 2008 1:52 pm

Po przeczytaniu kilku książek z V ery dochodze do wniosku, że Palin wyszedł na prowadzenie (w moim rankingu sympatii) głównie dzięki temu że umiał wybrać to co ważne (miłość) i być dobrym człowiekiem (chociaż wyboru partnerki nie podzielam :-P).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość