Zrodzony z fantastyki

 
Akodo_Shugo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pn gru 31, 2007 6:45 pm

Czary dla łowcow Kuni.

pn sty 28, 2008 2:44 pm

Jakie czary daliscie swoim graczom ktozy byli Łowcami Kuni?[/b]
 
argoth
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: wt wrz 12, 2006 12:29 pm

pn sty 28, 2008 3:07 pm

Akodo_Shugo pisze:
Jakie czary daliscie swoim graczom ktozy byli Łowcami Kuni?


Łowcy Kuni nie są shugenja, są bushi, więce nie rzucają czarów. Mają specjalną umiejętność "Znajomość zaklęć", ale ona daje tylko wiedzę o czarach i kami, a nie umiejętność ich rzucania.
 
Akodo_Shugo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pn gru 31, 2007 6:45 pm

pn sty 28, 2008 4:44 pm

W "Drodze Kraba" jest napisane ze podczas przesilenia zimowego gyd spotykaja sie na zamku Hida wymieniaja sie zakleciami itp.
 
Nikolaj
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 97
Rejestracja: pt mar 16, 2007 1:50 pm

pn sty 28, 2008 5:14 pm

A czy to przypadkiem nie oznacza wymiany teoretycznej? Informacji o nowinkach w zaklęciach, a nie ich samych?
 
Akodo_Shugo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pn gru 31, 2007 6:45 pm

pn sty 28, 2008 6:40 pm

W "Drodze Kraba" napisane jest "Szkoli sie w szermierce,rzucaniu zaklec ochronnych i petajacych..." ("Droga Kraba" str.44)
 
Awatar użytkownika
Qendi
Wydawnictwo Imaginator
Wydawnictwo Imaginator
Posty: 281
Rejestracja: śr paź 26, 2005 10:52 pm

pn sty 28, 2008 7:00 pm

I jest tam tez opisana szkola lowcow czarownic kuni, ktora ejst szkola BUSHI i jest traktowana jako bushi, wiec nie moze miec czarow. Lowcy moga uczic sie za to kiho jak mnisi o randze 1 (niezaleznie od ich wlasnej rangi).
 
argoth
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: wt wrz 12, 2006 12:29 pm

pn sty 28, 2008 8:24 pm

Akodo_Shugo pisze:
W "Drodze Kraba" napisane jest "Szkoli sie w szermierce,rzucaniu zaklec ochronnych i petajacych..." ("Droga Kraba" str.44)


No tak, ale jak dla mnie to te zaklęcia, to po prostu ich techniki np. "Odpierając Ciemność" (Ranga 4) to jakaś forma czaru ochronnego i tyle... to oczywiście moje zdanie.
 
Akodo_Shugo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pn gru 31, 2007 6:45 pm

pn sty 28, 2008 9:15 pm

I jest tam tez opisana szkola lowcow czarownic kuni, ktora ejst szkola BUSHI i jest traktowana jako bushi, wiec nie moze miec czarow.


Jest tez napisane ze najpierw ucza sie w szkole Shugeja.
 
Awatar użytkownika
Uszaty
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 252
Rejestracja: czw paź 06, 2005 7:46 pm

wt sty 29, 2008 12:08 am

Może być nawet napisane, że latają na różowych słoniach. Jeżeli przynależą do szkoły bushi to nie rzucają takich czarów jak shugenja. Po dziś dzień nie powstała szkoła będąca połączeniem bushi i shugenja i mam nadzieję, że nie powstanie.

Możesz przyjmować ich techniki jako formy zaklęć czy rytuałów którym się wymieniają, tak jak napisali poprzednicy. Oczywiście, że biorą lekcje w szkole shugenja, bo muszą skądś mieć tą zdolność wyczuwania czarów. Nie znaczy to wcale, że uczy się ich przywoływania mocy Kami.

Jeżeli żadne z wytłumaczeń które tutaj padło cię nie zadowala to zignoruj to zdanie czy dwa z Drogi Kraba i graj dalej :)

Poza tym witamy na forum, a co więcej, witamy w świecie niedomówień i pomyłek podręczników do L5K :)
 
Akodo_Shugo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pn gru 31, 2007 6:45 pm

czw sty 31, 2008 12:00 pm

Te odpowiedzi Mnie satysfakcjonuja :D

Poza tym witamy na forum, a co więcej, witamy w świecie niedomówień i pomyłek podręczników do L5K


I tu zgadzam sie w 100%.
 
Bodhisattva
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 10:04 pm

Re:

sob sty 30, 2010 8:45 pm

Sctil pisze:
Z tego co pamiętam (nie mam tego przed oczyma) w księdze kraba opisana jest umiejętność znajomość czarów, tam też pisze że inni bushi uważają że kuni mogą rzucać czary, co nie znaczy że to robią ;]
.

Ja mam inna sugestie co do tego.
Moze lowcy WIERZA ze posiadaja czary, np ochronne, ale tak naprawde jest to tylko zbior formulek ktore nie dzialaja?
A jedyne znaczenie maja inne cechy lowcy, sila woli itd.
NIech nie wszystko bedzie takie jakie sie wydaje, to doda tragicznosci naszej rozgrywce.
Moze to dalekoidace i troche "postmodernistyczne" podejscie, ale az mnie zainspirowalo zeby w tym kierunku zrobic przygode :)
B.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości