Zrodzony z fantastyki

 
Megalion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: sob kwie 18, 2009 6:36 pm

Czas nauki na maga

pn sie 17, 2009 9:35 am

Jak sądzicie ile czasu potrzebne będzie człowiekowi z atutami "smykałka do czarów" (podręcznik przewodnik gracza po Faerunie) i "Talent do magij" (Podręcznik gracza 3.5) by zostać 1. poziomowym mistrzem sprowadzenia. Gdzie będzie się szybciej uczyć na akademij pani w silvermoon czy pod okiem jakiegoś dobre wyszkolonego mistrza sprowadzenia.
 
Megalion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: sob kwie 18, 2009 6:36 pm

Czas nauki na maga

pn sie 17, 2009 11:11 am

A ma intelekt na poziomie 16
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Czas nauki na maga

pn sie 17, 2009 11:24 am

Rany. Weź zobacz startowy wiek w PG. Zawsze można uznać, że zaczął naukę w wieku jakichś 15-16 lat.
 
Megalion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: sob kwie 18, 2009 6:36 pm

Czas nauki na maga

pn sie 17, 2009 11:36 am

Chodzi o to że on zaczął teraz naukę a czas trochę nagli i czy warto żeby by zaczynał i on ma 17 lat
 
Awatar użytkownika
Breeg
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob lis 18, 2006 6:39 pm

Czas nauki na maga

pn sie 17, 2009 12:04 pm

Witam.
Megalion pisze:
Jak sądzicie ile czasu potrzebne będzie człowiekowi z atutami "smykałka do czarów" (podręcznik przewodnik gracza po Faerunie) i "Talent do magij" (Podręcznik gracza 3.5) by zostać 1. poziomowym mistrzem sprowadzenia. Gdzie będzie się szybciej uczyć na akademij pani w silvermoon czy pod okiem jakiegoś dobre wyszkolonego mistrza sprowadzenia.

Ile tylko Ci się zechce. I na ile pozwoli Ci Twój czcigodny Prowadzący. Czy na Akademii Pani nie może go uczyć "Mistrz Sprowadzania"?
Megalion pisze:
A ma intelekt na poziomie 16

Cytując Anti-Nowhere League: "So what?". Nie pisz dwóch postów na raz. Irytujesz mnie zaśmiecając to czcigodne forum.
Zireael pisze:
Rany. Weź zobacz startowy wiek w PG. Zawsze można uznać, że zaczął naukę w wieku jakichś 15-16 lat.

Nie każdy sam potrafi dojść do takich wniosków, dobra pani.
Megalion pisze:
Chodzi o to że on zaczął teraz naukę a czas trochę nagli i czy warto żeby by zaczynał i on ma 17 lat

Ale o co Ci chodzi, dobry panie?
Postaraj się trochę popracować nad składnią.
Pozdrawiam,
Breeg.
 
Awatar użytkownika
Chochliczek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 178
Rejestracja: pn lis 10, 2008 9:55 pm

Re: Czas nauki na maga

pn sie 17, 2009 12:18 pm

Podsumowując:
Twoja postać:
- To człowiek w wieku 17 lat, z intelektem 16
- Ma atuty Smykałka do czarów oraz talent do magii
- Jest jak rozumiem środek kampanii/scenariusza ["(...)on zaczął teraz naukę a czas trochę nagli(...)"]
- Chce się wyuczyć na czarodzieja, ze spacjalizacją w sprowadzaniu [oświeci mnie ktoś co to jest?]

Zastanawia cię jaki typ nauki byłby lepszy: zbiorowy pod patronatem nauczycieli w Silvermoon, czy też indywidualny pod okiem jakiegoś Mistrza Sprowadzeń, a także - jak długo trwałaby ta nauka [rozumiem, że ma to związek z tym, że jest właśnie środek kampanii/scenariusza, a chcesz normalnie grać].

PS. Breeg wrócił i naciera :P
 
Megalion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: sob kwie 18, 2009 6:36 pm

Czas nauki na maga

pn sie 17, 2009 1:19 pm

Specjalizacja to Przyzwanie mój starszy brat z którym gram woli nazwę sprowadzenie według niego lepiej brzmi i po prostu napisałem tak z przyzwyczajenia. Tak jest środek kampanii i mam około miesiąc by się trochę podszkolić i zastanawiam się czy ten czas w taki rozsądny sposób wystarczy by zdobyć 1 poziom czarodzieja. Gram z strasznymi racjonalistami.
 
Awatar użytkownika
Chochliczek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 178
Rejestracja: pn lis 10, 2008 9:55 pm

Re: Czas nauki na maga

pn sie 17, 2009 5:38 pm

Czas awansu na X poziom jest równy czasowi zdobycia Y PD - takie są zasady D&D.
Jeśli gracie storytellingowo, no to już wszystko zależy od tego jak swoją naukę "sprzedasz" MG :) - jak dla mnie taka nauka normalnie trwałaby 2-3 lata [tak sobie wyobrażam magów], ale równie dobrze można przyjąć, że BG są wyjątkowi [i dla nich krócej, albo że pełne szkolenie trwa 2-3 [ale wychodzi z niego czarodziej na 5. poziomie - wiec na 1. poziom wcześniej] itd.

Gram z strasznymi racjonalistami.

I wierzą w smoki? :P
 
Awatar użytkownika
fourth
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 132
Rejestracja: sob sie 29, 2009 12:34 am

Czas nauki na maga

sob sie 29, 2009 12:37 am

Mógłbyś jeszcze napisać jaką (jakie) klasy do tej pory rozwijałeś. Wydaje mi się że zaklinacz, bard lub nawet łotrzyk posiadający stosowanie magicznych urządzeń szybciej nauczy się czarodziejskiego fachu niż barbarzyńca którego jedyna wiedza na temat magi to to że "magiczne topory są mocniejsze".
 
Awatar użytkownika
Blanche
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 343
Rejestracja: pn sie 11, 2008 1:42 pm

Czas nauki na maga

czw wrz 03, 2009 12:53 pm

Skoro czas nagli, rozumiem, że fabuła kampanii nie pozwala Ci zatrzymać się na dłużej w jednym miejscu, by odbyć szkolenie. Jednak może Twoja postać mogłaby znaleźć sobie mistrza, który podróżowałby razem z drużyną i uczył ją w wolnych chwilach? W nawet BG potrzebują odrobiny wytchnienia od rabowania, palenia i gwałcenia. Twoja postać mogłaby się szkolić, drużyna zyskałaby sojusznika, a MG mógłby takiego NPCa sprytnie wykorzystać podczas kolejnych sesji, by wciągać Was w różne pułap... Chciałam powiedzieć, wątki poboczne. :P
 
Heretyk
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5036
Rejestracja: pn mar 28, 2005 12:23 pm

Czas nauki na maga

czw wrz 03, 2009 4:29 pm

A może jakies opentanie przez ducha czarodzieja, który w zamian za możliwość ponownego doświadczania bodźców fizycznych* zdecyduje sie przekazac swą wiedzę? :)


*tzn baby mu sie chce i to w ilościach hurtowych, w końcu wypościł się chłopisko nieżyjąc od kilkunastu lat :P
 
Megalion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: sob kwie 18, 2009 6:36 pm

Czas nauki na maga

ndz paź 11, 2009 7:47 pm

Gram tropicielem i mam jakieś 3 miesiące wolnego od palenia itd.
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

Czas nauki na maga

ndz paź 11, 2009 10:09 pm

Megalion pisze:
mam jakieś 3 miesiące wolnego od palenia itd.

Eh, co?


Z punktu widzenia mechaniki - kiedy postać zdobywa pierwszy poziom Czarodzieja można retroaktywnie przyjąć, że od jakiegoś czasu pobierała nauki w tym kierunku.
 
Megalion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: sob kwie 18, 2009 6:36 pm

Czas nauki na maga

wt paź 13, 2009 3:33 pm

Bo jak napisałem wcześniej gram ze strasznymi realistami i jak osiągnę jakiś poziom to nagle nie umiem na przykład władać broniom żołnierską mimo że sekundę w wcześniej nie umiałem. Musze iść po osiągnięciu każdego poziomu i szukać kogoś kto mnie nauczy tego co chce wiedzieć. Więc chce wiedzieć czy trzy miesiące wystarczą by zdobyć 1 poziom czarodzieja mając wcześniej takie atuty
 
Megalion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: sob kwie 18, 2009 6:36 pm

Czas nauki na maga

wt paź 13, 2009 3:34 pm

Nie brałem wcześniej żadnych nauk(brak zaznaczenia w historii) i nie chcą się na to zgodzić.
 
Megalion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: sob kwie 18, 2009 6:36 pm

Czas nauki na maga

wt paź 13, 2009 3:37 pm

Pytałem o ten pomysł z opętaniem ale się nie zgodzili. Mimo wszystko jest bardzo fajny więc może uda mi się w przyszłości go wykorzystać.
 
Awatar użytkownika
Ginden
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: pt gru 19, 2008 1:15 pm

Czas nauki na maga

wt paź 13, 2009 5:05 pm

Napisz historię z rocznym stażem. Coś więcej do powiedzenia?
 
Awatar użytkownika
AdamWaskiewicz
Szef działu
Szef działu
Posty: 6434
Rejestracja: śr lut 05, 2003 1:06 pm

Czas nauki na maga

wt paź 13, 2009 5:20 pm

Jak napisali przedmówcy - nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś przez te trzy miesiące pobierał nauki u kogo-tam-sobie-wymyśliłeś-a-MG-zaakceptował, i na dalsze poszukiwanie przygód wyruszył bez nabycia (jeszcze) poziomu czarodzieja, za to zaopatrzony w księgę czarów, komponenty do rzucania zaklęć i tomy notatek poczynionych w trakcie szkolenia.

W wolnym czasie w trakcie przygód Twoja postać może sobie te notatki studiować, ćwiczyć (póki co bezskutecznie) inkantacje i magiczne gesty. Dopiero gdy spędzi nad nimi dostatecznie dużo czasu i osiągnie odpowiedni poziom zrozumienia teorii (czyli dość dużo pedeków, by przejść na poziom) jej studia odniosą efekt - czyli zdobędzie ten upragniony poziom czarodzieja.

Jeśli Twój MG to jakiś starszny "realysta", zawsze możesz zgodzić się na częściowe obcięcie zdolności maga do czasu powrotu do miasta i dokończenia szkolenia - do tego czasu np. nie będziesz mieć chowańca, premiowych atutów etc.

Pozdrawiam,
Adam

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość