Zrodzony z fantastyki

 
Lukiero
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: czw sie 09, 2012 11:28 am

Czas przeładnowania broni palnej

wt sie 28, 2012 12:27 pm

Witam wszystkich,
Próbowałem wyszukać tu odpowiedź na moje pytanie, ale mi się nie udało. Mam nadzieję, że nie powtarzam niepotrzebnie czyjegoś pytania :wink:
Interesuje mnie kwestia ładowania broni palnej w połączeniu z umiejętnością narodową Bardańczyków. Umiejętność ta obniża o połowę czas przeładowania, a umiejętność broń palna obniża o jeden czas przeładowania muszkietu bądź pistoletu za każdy wydany na nią punkt (aż do minimum 5). Jak powinienem interpretować te zasady? Jeżeli czas potrzebny na przeładowanie pistoletu to 10, a umiejętność broń palna potrafi skrócić go do 5, to kiedy stosujemy narodową cechę Bardańczyków? Przed obniżeniem za pomocą umiejętności (co sprawia, że Bardańczycy przeładowują pistolet bez umiejętności na maksymalnym poziomie bez względu na poziom umiejętności)? Czy może po obniżeniu przez umiejętność broń palna (co skutkuje 2,5 turami przeładowania, a skoro zawsze zaokrąglamy w górę, to 3 turami)? A może jakoś inaczej powinienem to liczyć?

Będę wdzięczny za odpowiedź :help:
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

Czas przeładnowania broni palnej

wt sie 28, 2012 2:13 pm

Zapytaj Trzewika.
 
Lukiero
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: czw sie 09, 2012 11:28 am

Czas przeładnowania broni palnej

wt sie 28, 2012 4:58 pm

Dzięki za szybką odpowiedź. Mógłbyś uściślić ją nieco? W jaki sposób mam zapytać Trzewika? Nie znam go i nie mam do niego kontaktu.
Chyba, że to ironia nawiązująca do niejasno opisanej zasady w podręczniku, hę? :)
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

Czas przeładnowania broni palnej

wt sie 28, 2012 5:14 pm

Powiem tak.
Jeśli chcesz ustalić "Co autor miał na myśli?", to najprostszą metodą jest pytać autora. Pozostaje ci zatem napisać do wydawnictwa lub nawiedzić jego forum. Tj zakładam, że szukasz jakies "oficjalnej" wykładni zasad. Bo jeśli chodzi o łatanie dziurawego systemu, to kazdy łata jak mu wygodnie. :)
 
Lukiero
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: czw sie 09, 2012 11:28 am

Re: Czas przeładnowania broni palnej

wt sie 28, 2012 8:33 pm

Dzięki raz jeszcze. Skorzystam z rady i zapytam bezpośrednio. Rozumiem też, że ludzie radzą sobie z takimi problemami na własną rękę. Z chęcią usłyszałbym jak ten problem mógłby zostać rozwiązany. Co forum pełne głów, to nie jedna :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość