Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Czasopismo o FR

czw sty 17, 2008 1:55 pm

Jak widzimy w temacie http://forum.polter.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0 grający w Planescape starają się o rozwój ich ulubionego systemu.
My też powinniśmy się postarać o taką gazetkę. Mogłaby ona ukazywać się w dowolnym odstępie czasowym. Sądze, że popularność Zapomnianych Krain sprawiłaby, że nie brakowało by artykułów. Roboczym tytułem takiej gazetki moglaby być nazwa "Forgotten News".
Co sądzicie o tym pomyśle? Może chceilibyście się dołączyć do tworzenia takiej gazetki. Nie muszę chbya mówić, że powinna być darmowa.
 
Awatar użytkownika
Pavel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: pn lip 09, 2007 4:44 pm

czw sty 17, 2008 4:26 pm

Pomysł jest świetny. Tylko mogą być problemy z naborem do redakcji. Jeśli naprawdę nikogo już nie będzie to chyba mógłbym sie podjąć choć sprawa jest jeszcze do obgadania. :)
Pozdrawiam Pavel
 
Tikej
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 86
Rejestracja: pn sty 23, 2006 7:27 pm

czw sty 17, 2008 9:03 pm

Ja się podpisuje obiema rękami. Pomysł wspaniały. Spróbuję cos przygotować. Jeżeli coś bedzie to proszę o PW.
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

pt sty 18, 2008 7:46 am

Liczę tutaj na starszych użytkowników, choćby Kymila Nimesina. Widać, że jest z Forgotten Realms obcykany i imponuje wiedzą.
A wiem, że pomysł jest świetny, ponieważ móglby nie tylko poszerzyć naszą wiedzę o Zapomnianych Krainach, ale i skaptować na "naszą" stronę mocy więcej ludzi :D :D :D
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

pt sty 18, 2008 3:47 pm

To może ja tu wejdę, z kilkoma konkretnymi pytaniami...
... które skopiowałem z posta Zsu we wspomnianym temacie ;-)

1. Do kogo ma być kierowany ów zin?
2. Co powinno się w nim znaleźć?
3. Kto ma się tym zajmować i w jaki sposób?

Na stronie dnd.polter.pl ukazują się regularnie teksty do Zapomnianych Krain. Gdyby trzeba by to złożyć, też nie byłoby łatwo, wiem bo zajmuje się składem w redakcji.
Dodatkowo, przydałoby się znaleźć ilustratorów. Wiem, że kolorystyka strony może nie sprzyjać, ale wystarczy sobie teksty skopiować do jakiegoś edytora tekstów, sam tak zazwyczaj robię. Do zina przydałyby się jakieś ilustracje.

To tylko kilka z wielu kwestii. Pomysł nie jest zły, ale musicie sobie zdawać sprawę, z tego, że nie jest to łatwe zadanie i wymaga czegoś więcej niż hurraoptymizmu.
Tym nie mniej, życzę powodzenia.
 
Awatar użytkownika
Arthas Verley
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: wt lut 27, 2007 9:44 am

pt sty 18, 2008 3:49 pm

Pomysł genialny. Teraz pozostało nam tylko ustalić, jakiego typu artykuły będą wydawane i jak będzie wyglądał skład tekstu i wydawanie czasopisma. Oczywiście czekam na przydział do roboty.

Edit: Cóż, poprawiona inicjatywa u irona:).
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

pt sty 18, 2008 5:15 pm

Misiak22 pisze:
Liczę tutaj na starszych użytkowników, choćby Kymila Nimesina.

Dziękuję za zaufanie i docenienie. Z wielką chęcią popracuje nad czymś takim... ale dopiero po maturze. Narobiłem sobie trochę zaległości i teraz będę musiał nadganiać materiał, także nie znajdę czasu na pisanie tekstów. Po maturze, jak najbardziej.
 
Awatar użytkownika
Sortiarius
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 258
Rejestracja: sob lip 01, 2006 12:31 pm

pt sty 18, 2008 7:55 pm

Wszystkie projekty funowskie są jak najbardziej pożądane, ale szczerze mówiąc Polter (z PL) mi wystarcza. Osobiście wolałbym zobaczyć te artykuły, które miały by wylądować w zinie, na Polterze jako dodatkowa aktualizacja. Z takimi czasopismami jest taki problem, że bardzo często spora ich część to przedruki artów z innych stron, a na dodatek jak człowiek potrzebuje potem coś znaleźć to musi szukać po różnych numerach. Na Polterze wszystko jest mniej lub bardziej poukładane. Dlatego chętniej widziałbym np. cykl Forgotten News - co drugi czwartek na Polterze.
 
Awatar użytkownika
Pavel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: pn lip 09, 2007 4:44 pm

ndz sty 20, 2008 7:51 pm

Ja mam taki pomysł. A może zamiast czasopisma założylibyśmy grupę ludzi. I zamiast artykuły które napiszemy wrzucać na poltera lub forum. Problem z nakładem itp byłby załatwiony. :) Byłoby nam w ten sposób łatwiej tylko trzeba by to załatwić z jakimś redaktorem. Co myślicie o tym pomyśle ? :razz:
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

ndz sty 20, 2008 8:05 pm

Pomysł nie jest zły - jeśli macie ochotę i czas, by pisać, przygotujcie jakieś próbki i podeślijcie je do redakcji, abyśmy mogli podjąć jakąś decyzję :).
 
Awatar użytkownika
Pavel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: pn lip 09, 2007 4:44 pm

ndz sty 20, 2008 8:08 pm

Pomysł nie jest zły - jeśli macie ochotę i czas, by pisać, przygotujcie jakieś próbki i podeślijcie je do redakcji, abyśmy mogli podjąć jakąś decyzję Smile.


Odetchnąłem z ulgą. Uwaga od teraz wszyscy chętni niech zgłaszają się w tym temacie. Jak już pisano liczę na zaufanych użytkowników takich jak: Kymil Nimesin. Jeśli się uda stworzę osobne forum i tam sprobujemy się dogadać. :)
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

pt lut 01, 2008 4:15 pm

1. Do kogo ma być kierowany ów zin?
2. Co powinno się w nim znaleźć?
3. Kto ma się tym zajmować i w jaki sposób?

1. Zin ma być kierowany do fanów Forgotten Realms, a takich nie brakuje:)
2. Powinien być tworzony w myśl zasady "od fanów dla fanów".
3. Zajmować się tym mają fani:)

Widzę, że jest spory odzew i w większości pomysł się podoba. Mam już grafika, było tez kilka propozycji odnośnie pisania tekstów. W tym temacie możecie dopisywać się do listy redaktorów. Przydałby się ktoś kto ma pojęcie o składaniu takich "gazetek".

Prosiłbym tez moderatorów o ewentualne przypięcie tematu.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

pt lut 01, 2008 6:45 pm

A o czym to miałoby być? O "wszystkim i o niczym"? Bo jeśli coś o drowach...
 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

pt lut 01, 2008 7:19 pm

Z racji tego,że wiem heh, coś niecoś o FR to mógłbym dołączyć do wydawania Gazetki Krain :)
If anybody wants my help, ofcourse. :razz:
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

pn lut 04, 2008 7:36 am

Moglibyśmy publikować twoje opowiadania o Sinafay Zirael. No bo są naprawdę niezłe:)
Mamy już kilka osób, co deklaruje swój udział w tworzeniu artykułów. Czy ktoś z Was(chodzi mi o forumowiczów) ma jakieś doświadczenie w związku z tworzeniem zinu?
I pytanie: czy lepiej tworzyć własną gazetkę czy dołączyć się do istniejącej struktury.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

pn lut 04, 2008 8:44 am

Nieźle mi pochlebiłeś :D :shock:
Może trochę by się dało....
 
Awatar użytkownika
Pavel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: pn lip 09, 2007 4:44 pm

pn lut 04, 2008 9:35 am

Dobra zapisuję się pod tym oboma odnóżami xD. Proponuję stworzyć forum na którym to przedyskutujemy. Jeśli coś to mogę się tym zająć. :)
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

pn lut 04, 2008 2:16 pm

Misiak22 pisze:
czy lepiej tworzyć własną gazetkę czy dołączyć się do istniejącej struktury.

Lepiej dołączyć, jako wydział na Torilu ;)

Pozwolisz, że ja zadam takie dwa pytania?
Do kogo, w kontekście Krain, ma być kierowane pismo? Bo jak wiadomo, nie wszystkie rasy się lubią, nie wszystkie mają takie same, lub nawet podobne gusta.
I jak sobie wyobrażasz, w kontekście Krain, publikacje takiego pisma?! Że jak w jednym dniu są rozsyłane do wszystkich większych miast Torilu za pomocą magii? A z tamtąd dalej, już normalną drogą? Może podróże astralne?

Rozumiem, zin zinem ale o tych aspektach także trzeba pomyśleć. Nie można zrobić "wydania dla elfów" lub "koncika krasnoludzkiego" trzeba zrobić z tego spójną całość, która zadowoli każdego. Możecie już publikować swoje krótkie prace tu, na forum aby każdy użytkownik mógł je ocenić. Nie jest to oczywiście obowiązkiem, np. nam wystarcza krytyka Zsu. I proponuję na początek limit stron - 4 strony A4. To wam dobrze zrobi. No to narazie tyle.

A i jeszcze jedno! To nie zabawa, nie myślcie sobie, że jak napiszecie coś to to się zaraz przyjmie. Wiemy coś o tym...
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

wt lut 05, 2008 3:08 pm

Można by zrobić, aby ten zin został przedstawiony jako zbiór tekstu, które poleca Volo. Tak jak było w Wojnie Pajęczej Królowej. Wszystko było polecane przez Roberta Salvatore, a było to dla picu- aby przyciągnąć czytelników. Tak mogłoby być i tu.
Taka gazetka mogłaby być wydawana w Waterdeep i rozsyłana do innych częśc Krain, nawet za pomocą magii. Możnaby też wystylizować to na ogólnokontynentalną gazetkę. Czytalby ją i Fzoul Chembryl, i Elminster, i Simbul. A nawet sam Oghma:)
A i jeszcze jedno! To nie zabawa, nie myślcie sobie, że jak napiszecie coś to to się zaraz przyjmie. Wiemy coś o tym...

Ja zdaję sobie z tego sprawę.

P.S. Dzieki za przyklejenie tego tematu.
 
Nickademus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: pn lut 04, 2008 1:51 pm

wt lut 05, 2008 3:30 pm

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale czy wam chodzi o gazetę w FR rozprowadzaną za pomocą magii po całym kontynencie czy też o rzeczywistą, fanowską gazetkę?
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

wt lut 05, 2008 4:57 pm

Nickademus pisze:
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale czy wam chodzi o gazetę w FR rozprowadzaną za pomocą magii po całym kontynencie czy też o rzeczywistą, fanowską gazetkę?

Chodzi i rzeczywistą gazetkę, ale stworzenie magicznej gazetki jak najbardziej leży w zakresie moich cokolwiek niemałych zdolności magicznych.
 
Awatar użytkownika
Pavel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: pn lip 09, 2007 4:44 pm

wt lut 05, 2008 6:01 pm

Proponuję jak najszybciej wziąć się do pracy i zrobić forum na którym ustalimy naczelnego pierwsze tematy itp... Ta gazetka jeśli dobrze rozumiem będzie w PDF-ie do pobrania ? :)
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

wt lut 05, 2008 7:15 pm

Pavel93 pisze:
Ta gazetka jeśli dobrze rozumiem będzie w PDF-ie do pobrania ?

Tak chyba będzie najprościej. Ale panowie, może ja też się zgłoszę? Na razie zobaczymy jak Wam pójdzie. Więc, chłopcy i dziewczęta (jeśli takie są) do roboty! Corrick Was zmotywuje - zostaniecie objechani tylko kilka razy, nie więcej.

Może ustalicie ludzi odpowiedzialnych za newsy z regionów? Bo, jak przypuszczam, ten zin ma być oparty na newsach? Cóż, padła propozycja publikowania opowiadania... Generalnie uważam, że to zły pomysł? Dlaczego? Nie dlatego, że opowiadanie jest złe, wręcz przeciwnie, jest genialne. Ale w tym zinie nie o to chodzi. Takie opowiadania to ludzie mogą poczytać na forum, albo kupić książkę. Zin z danego regionu, to skarbnica wiadomości, newsów i aktualizacji. Nie mechanicznych, cyferki i nazwy klas, poziomy budzą wstręt. To się źle czyta. No może niecałkiem ;) (ukłon w stronę amnezjusza za jego wkład pracy w Polter), dobra, ja nie o tym. Chodzi mi o to, że aby ów zin przyciągał uwagę nie mogą to być jedynie suche fakty, lecz muszą one przekazywać pewne emocje, uczucia. Mogą to być newsy i ogłoszenia w stylu: "Czerwoni Czarnoksiężnicy planują atak na cośtam!". Tylko musi to zostać sensownie rozwinięte.
A i byłbym zapomniał. Wspominałem już o limicie tekstu? Początkowo, ja też nie zwracałem na to uwagi. Jednak później przypomniałem sobie jakże mądre słowa Zsu. Ograniczyłem ilość tekstu do 4 stron A4 i zaraz zin nabrał rumieńców. Raptem w dwa tygodnie uczyniliśmy zaskakująco wielkie postępy. O efektach możecie się przekonać już niebawem ;).
Z swojej strony mogę jak narazie zaoferować pomoc w organizacji, nie chcę się zatrudniać jako któryś tam textwriter, bo to nie ma sensu. Za dużo obowiązków. Jak co kontakt na PW lub GG.
Na starość mi się kazań zachciało udzielać... Niech to szlag...
 
Aureus

wt lut 05, 2008 8:40 pm

Nie kumam.

Czy ta gazetka jest tworzona dla graczy (opowiadanka, opisy, informacje, statystyki, taki rozbity Polter w uboższej wersji i w pdfie) czy (jak nasza Sigilijska Śpiewka) gazeta tworzona z myślą o 100% fabularnej oprawie jakiejś lokacji (dla nas jest to Sigil) by dawać jedynie pomysły na sesje i pomagać w załapaniu klimatu danego miejsca?
 
Awatar użytkownika
Pavel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: pn lip 09, 2007 4:44 pm

śr lut 06, 2008 8:58 am

Aureus pisze:
Nie kumam.

Czy ta gazetka jest tworzona dla graczy (opowiadanka, opisy, informacje, statystyki, taki rozbity Polter w uboższej wersji i w pdfie) czy (jak nasza Sigilijska Śpiewka) gazeta tworzona z myślą o 100% fabularnej oprawie jakiejś lokacji (dla nas jest to Sigil) by dawać jedynie pomysły na sesje i pomagać w załapaniu klimatu danego miejsca?


Gazetka ta jest tworzona na zasadzie "Śpiewki Sigil". Choć osobiście wolałbym tą pierwszą wersję. :)
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

śr lut 06, 2008 12:02 pm

Po pierwsze:
Gdy pisałem ten temat nie spodziewałem się, aż tak dużego odezwu. A tu taka miła niespodzianka:D
Do Kymila: A czy twoje umiejętności magiczne pozwalają na wyprodukowanie całej gazetki jednym czarem? :D
Czy ta gazetka jest tworzona dla graczy (opowiadanka, opisy, informacje, statystyki, taki rozbity Polter w uboższej wersji i w pdfie) czy (jak nasza Sigilijska Śpiewka) gazeta tworzona z myślą o 100% fabularnej oprawie jakiejś lokacji (dla nas jest to Sigil) by dawać jedynie pomysły na sesje i pomagać w załapaniu klimatu danego miejsca?

Jak na mój gust to mogłoby być i tak, i tak. Choć osobiście wolałbym więcej opisów fabularnych. Po prostu tak lubię:)
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

śr lut 06, 2008 3:04 pm

Misiak22 pisze:
Do Kymila: A czy twoje umiejętności magiczne pozwalają na wyprodukowanie całej gazetki jednym czarem? Very Happy

Rzeczywistej czy magicznej :wink: ?
Mój spellbook co prawda pokrywa niemalże nieprzenikniona warstwa kurzu, aczkolwiek mogę poszukać odpowiedniego spella (ale i tak nie wiem, czy będę miał wolnego slota).
Aureus pisze:
Czy ta gazetka jest tworzona dla graczy (opowiadanka, opisy, informacje, statystyki, taki rozbity Polter w uboższej wersji i w pdfie) czy (jak nasza Sigilijska Śpiewka) gazeta tworzona z myślą o 100% fabularnej oprawie jakiejś lokacji (dla nas jest to Sigil) by dawać jedynie pomysły na sesje i pomagać w załapaniu klimatu danego miejsca?

Co prawda na razie nie mam czasu na zajęcie się gazetką, ale czemu nie miałaby być mieszanką. Trochę tego, trochę tamtego, i mamy mix dla każdego.
 
Aureus

śr lut 06, 2008 10:53 pm

A uważasz, że tak będzie fajnie?

Ja - bezproduktywny konsument - gdy będę ściągał plik, będę chciał z góry wiedzieć, co na mnie czeka. Jeżeli mają to być artykuły takie jak: "Odkryto nowy czar X. Jego zasięg mierzy się w X metrów a do jego odparcia potrzebna jest spora siła woli, a właściwie to ma on zastosowanie czysto ofensywne", to nie mam ochoty przedzierać się przez tego typu prace. Niestety, zacznę to robić, by w trakcie przekonać się, że czytam coś, z czym w ogóle nie chciałem mieć kontaktu. Zrobicie mnie w konia.

Jeżeli pojawi się tekst: "X - nowo klasa prestiżowa dla zbrojnych", będzie dokładnie pogrubione, jakie są wymagania, umiejętności, i kompletna rozpiska, a pod tym "przygoda Zło W Studni autorstwa Wiecha77" to będę wiedział, że nie chcę tego czytać od razu, i po prostu nie będę ściągał gazetki. Będzie to bardzo fair z Waszej strony a ja nie będę oszukiwany. Będę od razu wiedział - to jakiś fanowski zin, którego ja nie jestem adresatem.

Nie wiem tylko, czemu takich prac nie wysyłać do samego Poltka. Może wyjść na to, że zyskalibyście reputacje "Poltek dla ubogich", czyli prace osób, które nie piszą tekstów na takim poziomie, by dostać się na samą stronę.

Jeżeli natomiast będziecie pisać teksty dotyczące samej fabularnej otoczki gry, np. "Inwazja szczurów w Amn - reportaż z samego ognia walki, jeszcze ciepły", "Kradzież golema z laboratorium X, wysoka nagroda dla znalaźcy", "Wzrasta ilość napadów na trasie Candlekeep - Wrota Baldura. Czy możemy czuć się bezpiecznie?", będę od razu wiedział, że ściągnę tą gazetkę, ponieważ jest to zin, który pomaga wczuć się w sam nastrój Faerunu. Prasowe opowiadanko, alternatywa do kupowania książek, Klimat W Pigułce. Takie były i są założenia Sigilijskiej Śpiewki.

Nie ważne jest tutaj, czy ja będę/nie będę ściągał. Jest to czysty subiektywizm i proszę mnie nie zachęcać tekstami w stylu "nasze nowe atuty będą bardzo ostrożnie dobierane", bo to do niczego nikogo nie doprowadzi.

Główną kwestią, jaką poruszam, jest: bądźcie fair wobec odbiorców. Pozwólcie nam wyrobić sobie pewną opinię, pozwólcie nam zdecydować, czy mamy Was przekreślić, czy "kupować" i wyczekiwać na każdy następny numer. Nabierzcie pewnego koloru. Poprzez mieszanie "nowych domen kapłańskich" z "odkrytym portalem do Sigil pod dębem nieopodal Targowa" będę ściągał tekst, który przypuszcalnie w połowie będę przeskakiwał. A tak się składa, że napisanie czaru/prestiżówki jest (zwłaszcza przy takiej ilości osób chętnych do działania) prostrze niż utworzenie przekonującego artykułu mającego udawać, że to, co się dzieje, dzieje się naprawdę. (np. w naszym zinie, moim zdaniem, totalnie to nie wyszło) Spodziewałbym się z tego powodu już po trzech, czterech numerach dostać np. 4 strony mechaniki i 2 strony fabularki.

No. Się rozgadałem. Oby to tylko miało sens.

To, czego chciałem się dowiedzieć, mniej więcej się dowiedziałem a to, co miałem do powiedzenia, powiedziałem. Raczej nie dam się wciągnąć w dyskusję czy dysputę ani nie będę tworzył flejmu, więc pozostaje mi jedynie życzyć Wam zaparcia, lekkiego pióra, przychylnego oka redakcji, wielu czytelników i tego, żebyście rzeczywiście zrearizowali się w tym, co będziecie robić. Powodzenia!
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

pt lut 08, 2008 3:32 pm

Do całości - Jeśli gazetka miałaby być mixem, to znalazłyby się w niej materiały różnorodne. Zarówno czysty fluff, jak i materiały typowo ''wizardowe''. Taka jest idea ''dla każdego coś miłego''.
Aureus pisze:
Zrobicie mnie w konia.

Zrobiono by Cię w konia, gdyby ktoś twierdził, że w gazetce będzie fluff, a nie znalazłby się tam.
Aureus pisze:
Może wyjść na to, że zyskalibyście reputacje "Poltek dla ubogich", czyli prace osób, które nie piszą tekstów na takim poziomie, by dostać się na samą stronę.

Dlaczego twierdzisz, że prace w gazetce stałyby na niższym poziomie? Dlaczego twierdzisz, że pracę, które być może trafią do zina, nie byłyby wystarczająco dobre, aby ''wyjść'' na poltku.
I już pominę kwestię rażącej nazwy: ''poltek dla ubogich''...
Z drugiej strony, na polterze ukazało się ''kilka'' prac stojących na tak niskim poziomie, że... więc nie przesadzałbym z tym poziomem.
Aureus pisze:
Nie wiem tylko, czemu takich prac nie wysyłać do samego Poltka.

Bo autorzy nie chcą być od niego zależni, nie chą mieć terminów, nie chcą usłyszeć, że teraz jest kolejka i artykuł będzie opublikowany za 2 tyg., itp.
Aureus pisze:
Nie ważne jest tutaj, czy ja będę/nie będę ściągał.

Ależ jest :) .
Aureus pisze:
Jest to czysty subiektywizm i proszę mnie nie zachęcać tekstami w stylu "nasze nowe atuty będą bardzo ostrożnie dobierane", bo to do niczego nikogo nie doprowadzi.

Lol.
Aureus pisze:
A tak się składa, że napisanie czaru/prestiżówki jest (zwłaszcza przy takiej ilości osób chętnych do działania) prostrze niż utworzenie przekonującego artykułu mającego udawać, że to, co się dzieje, dzieje się naprawdę.

Nie prawda :wink: .

Na razie nie ma żadnego zina, nie ma się co pieklić.
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

pt lut 08, 2008 3:41 pm

Kymil Nimesin pisze:
Bo autorzy nie chcą być od niego zależni, nie chą mieć terminów, nie chcą usłyszeć, że teraz jest kolejka i artykuł będzie opublikowany za 2 tyg., itp.

I tak będziecie. W końcu Redakcja musi to przejrzeć, poczytać, skomentować itd. Musicie mieć też czas na poprawkę, ba! nawet na kilka. Czego wam nie życzę. Ale i tak będziecie stać w kolejce na oficjalkę.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości