Zrodzony z fantastyki

Czy polter powinien połączyć się z dnd.pl?

TAK
33 (48%)
NIE
36 (52%)
 
Liczba głosów: 69
 
Awatar użytkownika
Liverrin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 623
Rejestracja: pt lip 15, 2005 9:45 pm

sob lip 01, 2006 11:57 pm

Xorin pisze:
Sam zagłosowałem na TAK, bo i po co szukać czegoś na dwóch różnych forach, skoro wszystko może być w jednym miejscu (...) - w kupie siła :P .

Stanowczo popieram. Sam zaglądam tylko na forum, nie na stronę i też tylko tu się udzielam. Jakieś takie przyzwyczajenie... :razz: Połączenie bardzo by mi pomogło - łatwiejsza "obsługa" i więcej informacji w jednym. :wink:
 
Awatar użytkownika
Renald
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 5:55 pm

ndz lip 02, 2006 12:13 am

Nie chciałbym wszczynać kłótni ale ja również zagłosowałem na "tak" i osobiście nie mam nic przeciwko połączeniu się forów. Wręcz przeciwnie - byłoby to bardzo ciekawe przedsięwzięcie. Było by o wiele więcej użytkowników i tak dalej.
Galaxum pisze:
w kupie siła

Zgadzam się "RPG'owcy całego świata łączcie się" (aktualnie chodzi o Polske)
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

ndz lip 02, 2006 12:30 am

A ja pamietam jaki byl burdel przy przylaczaniu, a potem odlaczaniu MtG. Nie wiem czy przed naszym nadejsciem bylo MtG na Poltku, ale mozna smialo powiedziec, ze teraz juz nie ma. Jezeli ktos sie trafi na forum to ktos zupelnie nowy pytajacy (w zlym dziale) o zasady. Zostalem jedynym modem nie liczac Naczelnego MtG (Taaaaak. Wiwat nabijanie polter-punktow!)

Glosuje na TAK, ale tylko jezeli pewne bedzie, ze Wladze polterowe bardziej sie pryloza na DnD niz u nas sie przykladly. Przez pare lat prosilismy bezskuteznie o taki dla kart ([mtg=Bear_Cub]Bear Cub[/mtg]). Po odlaczeniu byly gotowe po chyba tygodniu na nowym serwisie i po nastepnym tygodniu tutaj. Jak widac mozliwosci byly, ale brakowalo impulsu. Po zabawie z MtG podejscie sie IMO widocznie poprawilo.

Aha - chociaz zdeydowanie potepiam do co Bazyl odwalil z baza danych, o tyle uwazam, ze to odejscie bylo dla forum jako grupy uzytkownikow korzystne - chwilami przydaje sie skoncentrowania calych sil na jednym temacie zamiast rozkladania na wsie subsystemy. Prawda za to jest, ze DnD nie ma takich potrzeb forumowych jak MtG (Wspomniane tagi, :W::U::B::R::G::1::2::3::4::5::6::7::8::9::0::X::T:)
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

ndz lip 02, 2006 12:40 am

Hezor, z laski swojej, nie porownuj tych zlodziei i tego, co zrobili, do pomyslu laczenia forow DnD.
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

ndz lip 02, 2006 12:57 am

Hezor pisze:
Aha - chociaz zdeydowanie potepiam do co Bazyl odwalil z baza danych

Sam inaczej bym nazwal to co zrobili, ale tu sie nie przeklina. Kasowanie tutejszej bazy jest faktycznie skrajnym [autocenzura] i jesli o to chodzi w pelni popieram tutejsza strone, wykorzystanie na start tutejszej bazy pewnie faktycznie jest przestepstwem (mam wiedze zerowa na tem temat wiec pisze 'pewnie'), Bazyla mozna lubic, mozna nie lubic, ale musze tez zauwazyc, ze ten drugi serwis w tej chwili dje wieksze wsparcie dla MtG, nie wiem ile nPolter w tej kwestii zmieni. Nie porownuje tez wyciecia stad forum z dolaczeniem dnd.pl, a zauwazam, ze z czasem moga sie pojawic klopoty. Napisalem tez, ze terz wiecej sie staracie. Nie nazwalbym swojego posta ofensywnym wobec aktualnego poltera. Poza tym troche ciezko sie pisze o czyms kiedy czlowiek nie wie, w ktorym momencie narusza regulamin mowiac o innych stronach, a w ktorym mowi sie rzeczy, ktore poza Red. wyjsc nie powinny. Proponuje skonczyc ten temat.
 
Awatar użytkownika
bukwa
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 08, 2003 12:48 pm

Połączenie

ndz lip 02, 2006 9:02 pm

Z naszych zakulisowych rozmów wynika, że władze Poltera się przykładają. :-)

Swoją drogą omówienie założeń połączenia tak dużych dwóch ośrodków wymaga bardzo precyzyjnych ustaleń. Im większy poziom komplikacji, tym łatwiej czegoś niedopilnować... Miejmy jednak nadzieję, że ewentualna fuzja zadowoli zdecydowaną większość miłośników D&D/d20 w Polsce. :-)
 
Awatar użytkownika
krzysiek-jakh
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: wt sty 03, 2006 9:33 am

sob lip 15, 2006 10:22 pm

To miło :)
Ja tam zawsze wierzę, że wszytko jest możliwe, wystarczy że zbierze się wystarczająco liczna grupa osób które chcą tego samego.

Szkoda mi było zakładać oddzielny temat więc przy okazji łączenia sie for - zapytam się w tym temacie:

Jaka jest szansa na magazyn o DnD w Polsce?

Zarówno na polterze, jak i na dnd.pl jest liczne grono redaktorskie, które produkuje regularnie artykuły na bardzo przyzwoitym profesjonalnym poziomie...
no i szkoda...
Szkoda że jedynym miejscem gdzie można to zobaczyć jest internet. O ile więcej 'prestiżu' nabiera artykuł lub przygoda gdy jest wydrukowany w jakimś magazynie...

Oczywiście czasopismo poświęcone wyłącznie DnD na tą chwilę jest raczej nierealne.
ALE możeby tak zagadać z magazynem Gozoku (ci co wydają teraz Spellslingera)? Tak żeby poświęcili trochę miejsca na DnD?
Kożyści będą obopólne :)
np ja nie kupuje Gozoku... ale napewno kupowałbym gdyby były w nim artykuły o DnD :)

Myślę, że gra jest warta świeczki.
Gramy chyba w najbardziej rozpowszechniony RPG, a do tej pory nie mamy własnego kąta w czasopismach..
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

sob lip 15, 2006 10:47 pm

krzysiek-jakh pisze:
ALE możeby tak zagadać z magazynem Gozoku (ci co wydają teraz Spellslingera)? Tak żeby poświęcili trochę miejsca na DnD?

Dogadac sie mozna, serwis_ktorego_nazwy_nie_mozna_wymawiac dal rade. Ale... Gwiezdny Pirat chyba padl, tak? Czyli czmus DnD only szczescia nie wroze.
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

sob lip 15, 2006 11:00 pm

Hezor pisze:
Gwiezdny Pirat chyba padl, tak?

Tak? Kiedy?
 
Awatar użytkownika
Sortiarius
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 258
Rejestracja: sob lip 01, 2006 12:31 pm

sob lip 15, 2006 11:21 pm

Nie wiem czy padł, ale wiem, że od 15 czy 14 numeru i tak już nie drukowali materiałów do d20, więc obecnie nie ma żadnego czasopisma do dnd. :???:
 
Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3035
Rejestracja: sob gru 24, 2005 7:42 pm

sob lip 15, 2006 11:44 pm

Xorin pisze:
Nie wiem czy padł, ale wiem, że od 15 czy 14 numeru i tak już nie drukowali materiałów do d20, więc obecnie nie ma żadnego czasopisma do dnd.



Gwiezdy Pirat nie tylko nie padł, ale świetnie się rozwija. :) Materiałów do d20 rzeczywiście już w nim nie ma i nie będzie. Spowodowane jest to faktem, że publikowane artykóły o tej tematycy trzymały IMO raczej niski poziom i Portal zrezygnował z działu d20. Wolał się skupić na swoich grach i na młotku.


krzysiek-jakh pisze:
ALE możeby tak zagadać z magazynem Gozoku (ci co wydają teraz Spellslingera)? Tak żeby poświęcili trochę miejsca na DnD?
Kożyści będą obopólne Smile
np ja nie kupuje Gozoku... ale napewno kupowałbym gdyby były w nim artykuły o DnD


W sumie, czemu nie? Nie znam się zbytnio na Gozoku i nie kupuję go, ale jeżeli znajdowało się tam sporo materiałów do D&D (czyli co najmniej kilkanaście stron), to bym go kolekcjonował. D&D jest najbardziej popularnym systemem RPG w Polsce, więc mamyargument. Prpomuję Ci krzysiek-jakh, abyś dokończył tą dyskusję na ich forum. Będzie więcej pożytku.
 
Awatar użytkownika
krzysiek-jakh
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: wt sty 03, 2006 9:33 am

ndz lip 16, 2006 1:17 pm

Ale...ale... :P
Mój post na formu gozoku pojawił się jeszcze przed postem na polterze :)
Więc już tam dyskusję rozpocząłem :P
A Ryoko w przemiły sposób ją skończyła zanim zdążyłem wyciągnąć wszystkie swoje powalające argumenty :)

http://gozoku.pl/forum/index.php?s=b1b9 ... &#entry813

Wirtualnie miejsce już jest tylko trzeba je wypełnić... PANOWIE REDAKTORZY... :)
 
Awatar użytkownika
TOR
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1188
Rejestracja: wt maja 11, 2004 1:04 pm

ndz lip 16, 2006 2:37 pm

krzysiek-jakh pisze:
Wirtualnie miejsce już jest tylko trzeba je wypełnić... PANOWIE REDAKTORZY... :)

Right. Pomyślimy. :)
 
Ryoko
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 5:14 pm

ndz sie 13, 2006 3:17 am

podczas kiedy tu myślano, u nas w Gozoku majstrowano 6sty numer magazynu. Zmajstrowaliśmy coś co mam nadzieję troszkę przybliża się do powyższych postulatów. Numer 6sty nie jest może full dnd itd., ale ma więcej materiałów z tego gatunku; dwie klasy postaci (w tym jedna dość Spellslingerowa w priorytecie, ale z możliwością rozwinięcia) plus przygoda do Spellslingera autorstwa Łukasza Orbitowskiego. W sumie będzie jeśli dobrze liczę 12 stron. A, no nie licząc artykułu ShadEnca o Midnight;) To rezultat niekontrolowanego napadu sugestii na naszym forum;) mam nadzieję że kolejny numer będzie jeszcze bardziej poukładany i będzie zawierał stałe działy d20 i D&D.
Nadal chętnie wysłuchamy wszelkich postulatów na naszym forum

pozdrawiam
Ryoko z Gozoku
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

wt paź 31, 2006 11:18 pm

Jedną z tradycji forum dnd.pl są spotaknia forumowe. Warszawskie spotkania zwykle odbywają się w pierwszą środę miesiąca w Trafficu od 19-20. W związku, z faktem, iż w tym miesiącu środa wypada w święto, postanowiliśmy przenieść spotkanie na przyszłą środę (8 listopada). Jeśli są chętni, to zapraszamy serdecznie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość