Zrodzony z fantastyki

Czy polter powinien połączyć się z dnd.pl?

TAK
33 (48%)
NIE
36 (52%)
 
Liczba głosów: 69
 
Awatar użytkownika
krzysiek-jakh
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: wt sty 03, 2006 9:33 am

Czy chcemy łączenia się różnych for o DnD?

pt mar 03, 2006 12:35 am

EDIT: zmieniłem temat na bardziej ogólny, nie dotyczący tylko plotki na tremat decyzji kierownictwa poltera. /edit

Nie wiem, czy w dobrym dziale zakładma ten temat i czy mogę założyć taką ankietę? W razie czego liczę na korektę moderatorów :razz:
Doszły do mnie plotki (tylko plotki), że były kiedyś próby połączenia dnd.pl z polterem, ale szefostwo poltera wydało odgórny zakaz Reboundowi podejmowania wszelkich prób scalenia.

Jestem tylko ciemnym forumowiczem, nic mi nie jest więcej wiadomo na ten temat, pytam się z ciekawości.

Mnie, nie ma na dnd.pl (tłum szaleje z radości :razz: ) - więc pytam się jako zwykły, wierny forumowicz poltera:
CZY TEN ZAKAZ TO PRAWDA?
Ostatnio zmieniony pt mar 03, 2006 4:35 pm przez krzysiek-jakh, łącznie zmieniany 2 razy.
 
Anonim_1

pt mar 03, 2006 12:56 am

Temat-rzeka... :wink:

Podejrzewam, że obie strony nie miałyby szansy dojść do porozumienia. Polter nie chciałby zmienić profilu forum i stosować dużo ostrzejszego regulaminu (no, ostatnio się na dnd.pl nieco zluzowało, ale są szanse na powrót do normalnośći), dnd.pl raczej nie przypadnie do gustu rola subsystemiku.

Tym bardziej teraz, po przejściu na IPB.

IMHO temat do zamknięcia.
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

pt mar 03, 2006 10:00 am

Gdyby polter miał wchłonąć dnd.pl to chm... byłoby trudne do zroganizowania, subsystem dnd rozrósłby sie tak, że zupełnie zdominowałby inne subsystemy. Nie widzę też spejcalnych powodów.

Zagłosowałem na "nie".
 
Awatar użytkownika
krzysiek-jakh
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: wt sty 03, 2006 9:33 am

pt mar 03, 2006 4:18 pm

Czyli to niedobrze, jeżeli w jednym subsystemie jest za dużo forumowiczów? Trzeba równać do tych mniej popularnych?

I czekać na powolne zapomnienie działu DnD na polterze...
Strona zostanie, a forum będzie egzystować na granicy zapomnienia, bo wszyscy coraz częściej będą się wypowiadać na dnd.pl - które w tematyce DnD jest większe od poltera.

To może za forum DnD strony ISA lepiej uznać dnd.pl? :razz:

Cały czas z niecierpliwością czekam na odpowiedź Rebounda czy ktoś z poltera kiedyś mu zabronił prób łączenia z dnd.pl.
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

pt mar 03, 2006 5:05 pm

krzysiek-jakh pisze:
To może za forum DnD strony ISA lepiej uznać dnd.pl?

ISA ma własne forum.
Cały czas z niecierpliwością czekam na odpowiedź Rebounda czy ktoś z poltera kiedyś mu zabronił prób łączenia z dnd.pl.

Ree sam jest zastępcą naczelnego, i sam jest "z poltera" :P nie sądzę, by dzielił się wiedzą na temat wewnętrznych dyskusji administracji.
I czekać na powolne zapomnienie działu DnD na polterze...

A widzisz jakiekolwiek syndromy tego, że dnd.polter ginie? Ja jakoś nie, od kiedy zarejstrowałem się dział dnd na forum powiększył się znacznie, nie wiem czy nie kilkakrotnie.
Czyli to niedobrze, jeżeli w jednym subsystemie jest za dużo forumowiczów? Trzeba równać do tych mniej popularnych?

Nie wiem, czy nie powstałby wtedy podział, trochę podobny do tego, jaki był niedawno- mtg a reszta forum.
 
Faerish
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: pn lis 07, 2005 11:06 am

pt mar 03, 2006 6:25 pm

Strona zostanie, a forum będzie egzystować na granicy zapomnienia, bo wszyscy coraz częściej będą się wypowiadać na dnd.pl - które w tematyce DnD jest większe od poltera.

Eee, może ja jestem pesymistą, ale o ile wcześniej to dnd.pl przeważało nad polterem, to teraz jest odwrotnie. Tam nikt za bardzo nie chce tego przyznać, ale to prawda. Dnd.pl ma tendencję spadkową.
Wpłynął na to niedawny konflikt między grupką uzytkowników a modami, przebudowa forum, długi czas oczekiwania, beznadziejna według większości skórka i starcia z modami dotyczące ich poczynań na czacie. Ale myślę, że i tak by się rozpadało. Na pasu aktywnych użytkowników jest 3 razy mniej ludu niż przed remakiem, aktywne są najwyżej 4 sesje, śmietanka przeniosła się na bissel ogólnie nie jest dobrze. Więc teraz to polter zdobywa dominującą pozycję i to on wtedy raczej dyktowałby warunki.
Co do samej szlachetności przedsięwzięcia, to nie widzę nic złego, aby więcej osób mogło się porozumieć na pewien temat, ale myślę, że to jedynie dywagacje, bo byłbym szczerze zaskoczony gdyby fora się połączyły.
 
Awatar użytkownika
Quigon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 2:53 am

pt mar 03, 2006 7:35 pm

Wg. mnie takie połączenie zepsułoby wszystko :/. Trzeba pamiętać, że wiele rzeczy by sie zmienieło, (może nawet na gorsze) czego nie chcę, dlatego głosuje, na nie ;). Niech http://dnd.pl pozostanie http://dnd.pl, a http://dnd.polter.pl http://dnd.polter.pl:).

Nie uczestnicze w forum dnd.pl, ale sądze, że jest gorsze od polterka ;). Zasady są tam zbyt surowe, a na polterku można spokojnie, luźno porozmawiać ;).

Polter jest the BEST! :D

rincewind bpm pisze:
ISA ma własne forum.


No właśnie ISA ma własne forum, tak BTW to dzięki IS'ie poznałem polterka ;). Na stronce ISY jest baner do poltka :D.
 
Scelton
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 418
Rejestracja: śr cze 09, 2004 9:20 pm

pt mar 03, 2006 7:42 pm

Zagłosowałem na "Nie", czemu ? No cóż, rozwiązanie uważam za niepotrzebne. Podfora związane z Dedekami zdominowały by forum, poza tym wszystkie zmiany związane z połączeniem i tak nie wyszłyby na dobre.


Quigon pisze:
Nie uczestnicze w forum dnd.pl, ale sądze, że jest gorsze od polterka . Zasady są tam zbyt surowe, a na polterku można spokojnie, luźno porozmawiać .


Nie uczestniczysz, nie mów.
 
Awatar użytkownika
krzysiek-jakh
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: wt sty 03, 2006 9:33 am

pt mar 03, 2006 11:06 pm

Quigon pisze:
Polter jest the BEST!

No ba! Pewnie że tak! :D
rincewind bpm pisze:
ISA ma własne forum.

1. Mniejsze od poltera :razz: (jeżeli chodzi o DnD).
2. Się pomyliłem :razz:
Co nic nie zmienia, bo wychodzę z założenia, że oficjalna strona o DnD powinna mieć największe forum.
Faerish pisze:
Dnd.pl ma tendencję spadkową.

hmm, nie wiem. Napewno jest większe, a kłopoty mogą być przejściowe.
rincewind bpm pisze:
Ree sam jest zastępcą naczelnego, i sam jest "z poltera" nie sądzę, by dzielił się wiedzą na temat wewnętrznych dyskusji administracji.

To niech chociaż na chwilę zejdzie z Olimpu i napisze: NIE ODPOWIEM.

Jak narazie, z tego co czytam w waszych postach, to największą przeszkodą do połączenia się obu for jest:
a) Na Polterze byłoby za dużo tematyki Dungeons and Dragons
b) Regulamin
c) Problemy techniczne
d) Tajemnicze decyzje administracyjne

No comments.

Mam też następne pytanie - skoro już wiadomo że oba fora się nie połączą, to czy jest szansa na to by coś wspólnie zaczęły organizować? Jakieś co miesięczne spotkania itp.?
Wiem, że coś takiego jest na dnd.pl.
...ale nie ma na polterze.

OT:
Chodzi mi to cały czas po głowie:
Rincewind bpm - czy BPM, to skrót od Bardzo Potężny Mag? :D
 
Awatar użytkownika
Cahir
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1276
Rejestracja: pt cze 06, 2003 8:31 am

pt mar 03, 2006 11:18 pm

krzysiek-jakh napisał:
Rincewind bpm - czy BPM, to skrót od Bardzo Potężny Mag?

Hehe sorki, za mału OT ale to raczej będzie Bardzo Potężny Moderator :razz:
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

pt mar 03, 2006 11:24 pm

krzysiek-jakh pisze:
Rincewind bpm - czy BPM, to skrót od Bardzo Potężny Mag?

Nie, Biedny Popier****** Matematyk :P [nie, nie mogłem zastąpić słowem bez wulgaryzmu]
Quigon pisze:
Zasady są tam zbyt surowe, a na polterku można spokojnie, luźno porozmawiać .

A wliczas do "luźnych zasad" również specjalny aneks do regualminu panujący na dnd, który uprawnia modów do kasowania wszystkiego bez podania przyczyny? :wink:
Mam też następne pytanie - skoro już wiadomo że oba fora się nie połączą, to czy jest szansa na to by coś wspólnie zaczęły organizować? Jakieś co miesięczne spotkania itp.?
Wiem, że coś takiego jest na dnd.pl.
...ale nie ma na polterze.

W dziale OT masz wątki o spotkaniach- w Wawie, Gdańsku, Krakowie... Dnd.polter nie lizoluje się od reszty poltera i korzysta z jego spotkań.
Choć dla samych spotkań i współpracy- ja akurat nie widzę przeszkód.
 
Anonim_1

pt mar 03, 2006 11:26 pm

Faerish pisze:
Eee, może ja jestem pesymistą, ale o ile wcześniej to dnd.pl przeważało nad polterem, to teraz jest odwrotnie.

Co cieszy mnie o tyle, iż w końcu dnd.pl zaczyna odsiewać śmiećtematy, staje się bardziej konkretne, jednocześnie będąc żywym. Bissel nie jest miejscem "dla śmietanki", po prostu kameralnym forum poświęconym wąskim aspektom RPG - fabule i PBF.
 
Awatar użytkownika
krzysiek-jakh
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: wt sty 03, 2006 9:33 am

sob mar 04, 2006 2:44 am

ricewind bpm pisze:
W dziale OT masz wątki o spotkaniach- w Wawie, Gdańsku, Krakowie... Dnd.polter nie lizoluje się od reszty poltera i korzysta z jego spotkań.
Choć dla samych spotkań i współpracy- ja akurat nie widzę przeszkód.

Niestety, rzuciła mnie kobieta :cry:
Nazywa się Wyszukiwarka i powiedziała mi, że przeprasza, ale jest czasowo niedostępna.
Jak popatrzyłem się jednym okiem, na tematy w OT, to nie znalazłem tematu dotyczącego bierzących planów spotkań w Warszawie.

...a chętnie bym poszedł...
...żeby potem móc powiedzieć, że byłem, było fajnie pięknie, ale o DnD było tyle co kobold napłakał - bo obawiam się (obym się mylił), że tak to może wyglądać w rzeczywistości.
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

sob mar 04, 2006 2:58 am

krzysiek-jakh pisze:
Doszły do mnie plotki (tylko plotki), że były kiedyś próby połączenia dnd.pl z polterem, ale szefostwo poltera wydało odgórny zakaz Reboundowi podejmowania wszelkich prób scalenia.

Byl pomysl polaczenia AFAIR dnd.pl. forum dnd.polter.pl i zdaje sie, takze forum ISA. Koncowym rozwiazaniem mialo bodaj byc super-forum stojace na dnd.pl. Polter sie na to mnie zgodzil, bo oznaczaloby to m.in. utrate preznego dzialu, a tym samym spora strate dla serwisu.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

sob mar 04, 2006 10:55 am

rincewind bpm pisze:
Nie wiem, czy nie powstałby wtedy podział, trochę podobny do tego, jaki był niedawno- mtg a reszta forum.

Tylko, czy wtedy z forum nie odeszło kilku dobrych graczy, moderatorów, np. Delta?

A wliczas do "luźnych zasad" również specjalny aneks do regualminu panujący na dnd, który uprawnia modów do kasowania wszystkiego bez podania przyczyny? Wink
dnd.pl ma bardziej surowy regulamin.

Seji pisze:
Byl pomysl polaczenia AFAIR dnd.pl. forum dnd.polter.pl i zdaje sie, takze forum ISA. Koncowym rozwiazaniem mialo bodaj byc super-forum stojace na dnd.pl. Polter sie na to mnie zgodzil, bo oznaczaloby to m.in. utrate preznego dzialu, a tym samym spora strate dla serwisu.
Seji, let's not rewrite history.
Połączony serwis miał polegać na przeniesieniu forum ISY na forum Poltera, oraz przeniesienie wszystkich działów dedeków na forum dnd.pl, przy czym dnd.pl byłoby czymś w rodzaju podforum poltera. Zachowane miały być nicki z rodzimego forum, które działałyby na każdym forum (czyli ludzie z ISY wchodząc na poltera/dnd.pl mięliby nicki [ISA]<nick>, ludzie z poltera na forum dnd.pl [POLTER]<nick>, a ludzie z dnd.pl, na forum innym niż dnd.pl [DND.PL]<nick>/
Bazy miały być częściowo zintegrowane i leżeć na serwerze wydawcy, który zająłby się na poważnie poprawianiem PR.

Niestety rozmowy urwano najpierw ze strony ISY, gdzie moderatorzy nie zgodzili się na żadny zamach na ich pozycje, a użytkownicy wyrazili sprzeciw, wobec regulaminu dnd.pl.
Administracja i Moderatornia dnd.pl wyraziły sprzeciw wobec zmiany regulaminu na łagodniejszy (przede wszystkim mniejsza uwaga na merytoryczną wartość notek, dopuszczenie nie używania polskich znaków, wielkich liter, znaków interpunkycjnych, większą pobłażliwość względem błędów ortograficznych).
Z polterem rozmowy zostały przerwane, ale skoro żaden z Was nie chce podać przyczyny, nie będę podawał jej i ja.

Odnośnie spotkań, jeśli jest wola w narodzie, administracja, czy moderatorzy nie mają władzy nad poczynaniami użytkowników poza serwisem. ;-)

Jeśli jest wola w narodzie, aby przychodzić na spotkania, to mogą być organizowane. Co więcej, możecie organizować je sami.


Edit: acha, jeszcze słówko odnośnie Bissel -> to forum sesyjne. Sesje nie są najważniejszą częścią bazy forum, ale merytoryczna wartość tematów.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

sob mar 04, 2006 11:14 am

Dokładnie. Polecam też przejrzeć samo dnd.pl, gdzie w odmętach Forum można jeszcze znaleźć relikty planowanej fuzji - tematy, w których o takiej możliwości dyskutowano. Czasem na pograniczu flame'u, ale z pewnością żywo. Do podanych przyczyn doszły jeszcze pewne konflikty - rzecz tyczyła się uprawnień i sprawowania rozmaitych funkcji na Forum. Z tego, co pamiętam, moderatorzy Forum ISA urządzili wtedy jakąś awanturę. Co zdecydował Polter, przedstawił w skrócie Seji. Więcej szczegółów trudno mi podać. Nie byłem wtedy dostatecznie Przedwieczny.

Tak czy inaczej, teraz pełna fuzja byłaby czymś trudnym, jeśli nie niemożliwym. Zmiana oprawy i silnika Forum, panująca tam, specyficzna atmosfera, znacznie większa ilość użytkowników (tak, to też może być niekiedy wadą), szczególne sytuacje, konflikty i wszystko inne, co wiąże się z funkcjonowaniem Forum... To nie miałoby zbytniego sensu. Dochodzą do tego problemy wynikłe poprzednio - kto, co, jak i gdzie, utrata działu lub podporządkowanie się na zasadzie subsystemu, ale też obecne "milczenie ISA" etc. Sprawa Regulaminu to jeszcze osobny problem, choć zdecydowanie popierałbym jego dodatkowe zaostrzenie. Zawsze to zmiana na lepsze, w pewnym wymiarze.

Trochę pesymistycznie, fuzja byłaby na chwilę obecną czymś na kształt samobójstwa. Pomyśl: przy znacznie większym Forum i o wiele liczniejszymi użytkownikami, ale też kadrą nadzorującą w osobach Moderatorów, Redakcji i Administracji, trudno będzie o znalezienie pożądanego działu, o tematach nie wspominając. Ten problem dotknął już dnd.pl - przynajmniej w moim pojęciu. Tak, jest Wyszukiwarka - w tym przypadku zawodna, w tamtym - cóż, wolę się nie wypowiadać, ale niestety nie należy ona do moich ulubionych. Ma dziwne, przykre nawyki. Co zaś się tyczy wszystkiego innego: samej współpracy między serwisami... Za pewien czas może efekty naszych starań staną się widoczne. Tymczasem zaś chyba lepiej to zostawić. Spotkania zaś, jak to wspomniał Suldarr, zawsze można organizować na własną rękę. Jeśli będzie chęć i ruch, może uda się ruszyć na tej podstawie coś większego. To jednak wiąże się z osobnymi trudnościami, ale o tym dyskutowano już w innym temacie.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

sob mar 04, 2006 11:50 am

Zsu-Et-Am pisze:
Tak, jest Wyszukiwarka - w tym przypadku zawodna, w tamtym - cóż, wolę się nie wypowiadać, ale niestety nie należy ona do moich ulubionych. Ma dziwne, przykre nawyki.

[OT]Nowa wyszukiwarka jest bardzo dobra. Szczególnie w połączeniu z funkcją 'asystenta'.[/OT]
Jest troszkę różna od standardowej (tej, do której większość się przyzwyczaiła), ale jest sprawniejsza (w sumie jak wszystko w IPB).

Najwiekszą wadą całej takiej zamiany jest to, że trzebaby zgrać przede wszystkim grono moderatorsko/administratorskie. Jeśli na tym etapie są problemy*, to nie ma sensu iść dalej, bo przyniesie to same problemy.

Techniczny aspekt fuzji jest pomijalny. Plusem takiej fuzji na pewno jest większa siła przebicia. I to zarówno w kwestii nacisków na wydawców, jak i w szukaniu sponsorów, organizowaniu imprez, konwentów itd.
 
Awatar użytkownika
krzysiek-jakh
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: wt sty 03, 2006 9:33 am

sob mar 04, 2006 4:58 pm

Suldarr'essalar pisze:
rozmowy urwano najpierw ze strony ISY

Już ich nie lubię.

Seji pisze:
Polter sie na to mnie zgodzil, bo oznaczaloby to m.in. utrate preznego dzialu, a tym samym spora strate dla serwisu.

Rozumiem, że to oficjalna wersja?
Prawie wierzę (prawie robi wielką różnicę :razz: ).
Polter=Admini(?)
Czyli żeby straty dla serwisu nie było, to dnd.pl musiałby się przyłączyć do poltera, ale wtedy:
rincewind bpm pisze:
Gdyby polter miał wchłonąć dnd.pl to chm... byłoby trudne do zroganizowania, subsystem dnd rozrósłby sie tak, że zupełnie zdominowałby inne subsystemy.

Ani w jedną stronę, ani w drugą.
Jeżeli naprawdę takie by było nastawienie od samego początku, to raczej Polter wcale nie brałby udziału w próbach łączenia for.
Suldarr'essalar pisze:
Z polterem rozmowy zostały przerwane, ale skoro żaden z Was nie chce podać przyczyny, nie będę podawał jej i ja.

Mam wrażenie, że wszyscy wiedzą, tylko ja nie.

Jeżeli Polter nie potrafił się dogadać z dnd.pl co do regulaminu, to jest to trochę śmieszne. O wiele rzeczy można się kłucić, ale żeby o regulamin? Przecież, bez względu na to jaki by był regulamin na takim super-forum (ISA, Polter, dnd.pl) - to wszyscy i tak zwyczajnie musieliby się dostosować. Nie byłoby równie atrakcyjnego alternatywnego forum. Gdyby forumowicze zaczeli odchodzić, wtedy można dyskutować złagodzenie regulaminu.

Dobsze... Nie pytam już więcej o powody, bo to może jakaś wstydliwa sprawa.

Suldarr'essalar pisze:
Plusem takiej fuzji na pewno jest większa siła przebicia. I to zarówno w kwestii nacisków na wydawców, jak i w szukaniu sponsorów, organizowaniu imprez, konwentów itd.

Dla mnie, to wystarczający powód do łączenia się for.
Duża liczba użytkowników, nie jest wadą - bo fora mniejsze, pewnie cały czas będą powstawać, ale fajnie by było, gdyby było takie jedno forum gigant, do którego będą należeli prawie wszyscy forumowicze uczestniczący w tych mniejszych forach.

Zsu-Et-Am pisze:
Spotkania zaś, jak to wspomniał Suldarr, zawsze można organizować na własną rękę.

No jasne.
Konwent też na własną rękę sobie zorganizujemy. :razz:
Jak tu marzyć o RPGA w Polsce, jak tu marzyć nawet o zwyczajnym konwencie w Warszawie, jak dwa duże fora nie są w stanie zorganizować wspólnej imprezy. :cry:
Ostatnio zmieniony sob mar 04, 2006 5:06 pm przez krzysiek-jakh, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Scelton
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 418
Rejestracja: śr cze 09, 2004 9:20 pm

sob mar 04, 2006 5:05 pm

krzysiek-jakh pisze:
Konwent też na własną rękę sobie zorganizujemy.
Jak tu marzyć o RPGA w Polsce, jak tu marzyć nawet o zwyczajnym konwencie w Warszawie, jak dwa duże fora nie są w stanie zorganizować wspólnej imprezy.


Od tego masz Konkret i Avangardę, normalne zwyczajne konwenty na, których można się spotakć. I mogą się tam spotkać osoby z Poltera i dnd.pl


krzysiek-jakh pisze:
Suldarr'essalar napisał:
rozmowy urwano najpierw ze strony ISY

Już ich nie lubię.


Dopiero teraz ?
 
Awatar użytkownika
krzysiek-jakh
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: wt sty 03, 2006 9:33 am

sob mar 04, 2006 5:17 pm

Od tego masz Konkret i Avangardę.

Patrzę się na program Krakonu, zazdrość mnie zżera, ale zawsze mogę powiedzieć, że
mam Konkret i Avangardę.
... :( ...
Nie czuję się pocieszony.
IMHO graczy w Warszawie nie jest mało i na spotkania w trafficu dnd.pl przychodziłoby znacznie więcej osób (z różnych for), gdyby o nich wiedziało, a całość miała jakąś formę błogosławieństwa ich rodzimych for.
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

sob mar 04, 2006 6:08 pm

To ja powiem kilka słów od siebie.

Rozmowy o fuzji miały miejsce, kiedy nie byłem jeszcze, jak to ktoś ładnie nazwał, na Olimpie ;). Byłem sobie wtedy tylko i wyłącznie szefem działu D&D na Polterze. To w kwestii ścisłości.

Dlaczego NIE dla fuzji? Przede wszystkim na przeszkodze stoją kwestie kadrowe. dnd.pl ma swoich ludzi, my mamy swoich. Niezależnie od tego, jak bardzo "po polsku" by to nie brzmiało, żadna z tych grup nie zgodziłaby się raczej na oddanie swoich kompetencji oraz obdzielenie nimi innych, często nieznanych im ludzi (ja np. na dnd.pl pojawiam się bardzo rzadko - głównie ze względów czasowych).

Najważniejszym warunkiem Poltera co do fuzji było przeniesienie forum dnd.pl na NASZE forum. Jest to podyktowane tym, że forum.polter.pl nie chce tracić jednego z największych działów, jakim bez wątpienia są dedeki. Dlaczego? Odpowiedzi jest kilka: prestiż, liczba użytkowników - to chyba najważniejsze. Z kolei oczywistym jest, że na taki warunek ludzie z dnd.pl się nie zgodzą, boweim oznaczałoby to dla nich w praktyce oddanie "pakietu kontrolnego" nad forum. Pewnikiem jest na ten przykład, że żadna z tamtejszych osób nie dostałaby - przynajmniej na początku - funkcji administratora... Co chyba zresztą również jest oczywiste.

Innym aspektem ą technikalia - te jednak są w 100% do obejścia. Jak mówię - chodzi głownie o kadry (z obu stron) i o niechęć do rezygnowania z działu (ze strony Poltera). W tym momencie nie widzę zbyt dużych szans na powodzenie tego projektu, choć przyznam, że z chęcią zajałbym się integorwaniem obu sieciowych miejsc.

Zresztą, rozmawiałem już z Trabim wstępnie na temat bliższej wspólpracy. Temat nie umarł i podejmę go na pewno na nowo po tym, jak już serwis (mowa o dnd.polter.pl) upora się z reformami wewnętrznymi, które nideługo będą widoczne w znacznie większym stopniu.

Domyślam się, że nie podjąłem wszystkich ważnych kwestii. Temat - jak napisał Ence (swoją drogą - doskonały przykład integracji międzyserwisowej ;)) - rzeka ;).
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

wt mar 07, 2006 9:36 am

Rebound, to miała być fuzja i projekt partnerski, nie kapitulacja :razz:

Ale ja tu o czym innym.

W pierwsze środy miesiąca (najbliższa 5 kwietnia) od godziny 19.oo w klubie Traffic w Warszawie, odbywają się spotkania użytkowników forum dnd.pl. Ponieważ jest chęć kilku użytkowników forum Poltera (między innymi Krzyśkia-jakha), zapraszamy na spotkanie także użytkowników forum Poltera.

Spotkania te są cykliczne i mają charakter otwarty. Przeważnie rozmowy tyczą się DnD i tematów pokrewnych, czasem ktoś przyniesie jakiś nowy podręcznik (ostatnio chyba był Races of the Dragon), czasem pomarudzimy na innych... Ogólnie zapraszam. Na spotkanie i do współpracy.
 
Awatar użytkownika
Cahir
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1276
Rejestracja: pt cze 06, 2003 8:31 am

wt mar 07, 2006 10:34 am

Ehh...gdyby to nie było w Wawie i w środku tygodnia to bym zajrzał :(

Ale tak w ogóle to jestem absolutnie za takimi spotkaniami, kto wie jakie wspólne pomysły projektów mogą się na nich wykluć :wink:

Ree mógłbyś zajrzeć jak byś miał chwilę blisko masz :razz:
 
Awatar użytkownika
Faust
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 695
Rejestracja: czw gru 25, 2003 3:08 pm

wt mar 07, 2006 10:39 am

Cahir, my zrobimy sobie wlasne spotkania :P

A tak ogolnie, to bardzo fajny pomysl imho. Szkoda tylko ze tak daleko.
 
Awatar użytkownika
Cahir
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1276
Rejestracja: pt cze 06, 2003 8:31 am

wt mar 07, 2006 12:21 pm

Faust, wiesz, że nawet dziś o tym pomyślałem? :) Sorki za OT.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

wt mar 07, 2006 1:24 pm

Ja głosowałem na nie. Z prostego powodu : nie podoba mi się atmosfera na www.dnd.pl i aby było jasne, nie łamałem regulaminu, nie dostałem bana ani podobnych kar. Po prostu na dnd.pl źle się czuję. Czysto subiektywne odczucie. Zupełnie nie związane z poziomem czy interfejsem.

Portal ma to coś, co ja lubię, a dnd.pl tego nie ma.
Co do nie chęci moderatorów z www.isa.pl - jako że jestem jednym z nich się wypowiem - Była ankieta i ponad 90% użytkowników powiedziało nie. Chciał bym zadać niektórym wielce obrażonym pytanie : Modowie są dla użytkowników czy na odwrót? I zobaczcie na wyniki ankiety na Polterze czyżby źli moderatorzy "Już ich nie lubię" manipulowani ankietą?

To że dnd.pl ma więcej użytkowników wcale mnie nie przekonuje, w polsce większość lubi piłkę nożną, a na nie, ja lubię Snooker. Czy to oznacza, że mam się natychmiast zapisać do fanklubu piłkarskiego bo jest więcej fanów piły niż Snookera? Polter lubię taki jaki jest, jeśli połączy się z dnd.pl nie będzie taki sam, a ja po prostu znajdę sobie inne forum, które będzie mi odpowiadać.
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

wt mar 07, 2006 7:19 pm

No nie wiem, czy nie czułbym się tam osaczony przez "konkurencję" ;). No i chyba byłbym tam jednym z młodszych uczestników :P (no offence oczywiście :)).
Ostatnio zmieniony wt mar 07, 2006 7:52 pm przez Rebound, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Cohen
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 79
Rejestracja: czw lut 24, 2005 6:32 pm

wt mar 07, 2006 7:45 pm

Hm, ja tę sprawę rozumiem jasno: Polter to Polter, dnd.pl to dnd.pl. Oczywiście, nic do tamtego forum nie mam (poza adresem ;)) i z chęcią widziałbym jakąś współpracę, acz fuzji mówię zdecydowane nie.

Rebound pisze:
byłabym


Eee, Ree, czy my o czymś nie wiemy?... ;)
 
Awatar użytkownika
krzysiek-jakh
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: wt sty 03, 2006 9:33 am

wt mar 07, 2006 7:59 pm

Sony pisze:
Modowie są dla użytkowników czy na odwrót? I zobaczcie na wyniki ankiety na Polterze czyżby źli moderatorzy "Już ich nie lubię" manipulowani ankietą?

Sony - moje nielubienie wynika bardziej z tego, że większość ludzi nie dostrzega w łączeniu się for ŻADNYCH pozytywnych aspektów i dlatego, co zrozumiałe, nie widzi sensu fuzji.
Jedynym kto w tym wątku wymienił jakieś pozytywy fuzji był Suldarr'essalar
Może błędem było w ogóle próbowanie fuzji, bez przekonania ludzi (forumowiczów), że taka fuzja ma swoje (niemałe) zalety.

Kwestie techniczne, dogadanie się co do regulaminu, podział stanowisk :razz: , atmosfera - ma znaczenie drugorzędne, bo po fuzji i tak się wszystko zmieni.
Ggdyby polter połączył się z dnd.pl i z isą, atmosfera byłaby czymś pośrednim pomiędzy panującymi teraz atmosferami na tych trezch forach, byłaby inna. Może lepsza niż na dowolnym istenijącym forum? W końcu MY też byśmy ją tworzyli i po części zależałby od nas.
Argument "nie dla fuzji, bo niepodoba mi się atmosfera na dnd.pl" jest nie trafiony.
Na nowym DUŻYM forum, atmosferę twożyli by jego użytkownicy, z których duża cząść byłaby z poltera + isa (a nie tylko z dnd.pl).

Niemałym czynnikiem który wpływa na moje nielubienie ISA (i forum) jest żetelny sposób informowania o planach wydawniczych.
Albo mówi się jak będzie, albo nie mówi się wcale.
Moje nielubienie ISA wzrasta proporcjonalnie do ilości przesuniętych terminów wydania v3.5 i SRD.
Sony - ja nie mam ci tego za złe, bo to nie Twoja wina, że takie 'żetelne' informacje dostajesz od wydawcy i nie masz na nie wpływu.
Ale między innymi za to nie lubię ISA i oprócz kupowania podręczników nie chcę mieć nic wiecej wspólnego z tym wydawcą i tą firmą.
Nawet gdyby jedwabny papier toaletowy zaczeli wydawać, to bym od nich nie kupił. (i tak pewnie byłyby wiecznie opóźnienia dostaw)

...chyba że coś się zmieni w ich dotychczasowym podejściu do graczy.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

wt mar 07, 2006 8:08 pm

Ale ja nie chcę wypadkowej atmosfery - ja chcę mieć taką jak jest teraz. I podejżewam, że podobnie myśli spora grupa ludzi na forum.
I mocno wątpię aby połączenie spowodowało, że nagle Hasbro zacznie cenić nasz rynek. Jesteśmy małym, niszowym rynkiem, jesteśmy tak mali, że na RPGA nie mamy szans. Taka jest prawda, przedstawicielem Warhammera Bitewnego w Polsce jest jedna osoba, A. Szyndler. Magic the Gathering też prowadzi jeden Marcel Z. A są to dużo większe rynki niż RPG. Zaś łączenie dla samego łączenia ? Bez sensu. Tak więc mamy różne fora, ja jestem na 4, na 2 się udzielam - i to mnie satysfakcjonuje. Jak pisałem ta konkretna atmosfera mi odpowiada, a po połączeniu na 100% nie będzie taka sama.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość