Zrodzony z fantastyki

 
zamtuz
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 70
Rejestracja: pt lut 06, 2004 8:14 pm

Czy ktos gra w Poza Czasem?

czw lis 25, 2004 2:47 pm

Nurtuje mnie takie pytanie: skoro system jest dobry, spojny itp... to dlaczego nie wiedzialem jeszcze ze ktos (np:Na Falkonie) w niego gral? Wiedzmak twierdzi ze to brak odpowiedniej promocji... zgodze sie o tym systemie malo sie mowi, strona www niezbyt bogata... w sumie to nowy system ciezko wymagac zalewu materialu od fanow zaraz po premierze. Forum marne i ciche. Lecz z brakiem calkowitym promocji gry sie nie zgodze do konca : na moich wszytkich przezytych ostatnio 3 konwentach byly prelekcje o tym systemie prowadzone przez Thilnen Na falkonie bylo o erotyce :lol: bylem na nim razem z dziewczyna....

Wiec o co chodzi? Recenzje pozytywne..... wszystko ok.

Wniosek 1, poprostu sie nie przyjal.
Wniosek 2, za wczesnie jeszcze zeby o tym przesadzac.
Wniosek 3: moze ludzi po prostu odstraszyla cena wyzsza o 10zeta od promowanego standardu Portalu?

Co o tym myslicie.....

Tak sie niespodziewanie zdarzylo ze niedawno zostalem posiadaczem swojej podstawki...wiec jestem ciekawy bardzo losu tego systemu... choc jeszcze go nawet nie przeczytalem a tymbardziej prowadzilem bo po prostu brak mi czasu oraz druzyna moja jest zakochana w NS tak zreszta jak i ja :)
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

czw lis 25, 2004 2:50 pm

Ludzie nie graja na konwentach w DnD. Czy DnD jest popularne? ;) [konwenty nie sa wyznacznikiem popularnosci)

Zerknij do tematu "Kiedy bedzie w Empiku?" - Poza Czasem schodzi w tej sieci jak swieze buleczki. Fakt, trafilo tam strasznie pozno - pol roku po premierze i IMO dlatego jest na razie slaby odzew w sieci. Ale w/g tego, co mowia autorzy, system jest odbierany bardzo dobrze.
 
zamtuz
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 70
Rejestracja: pt lut 06, 2004 8:14 pm

czw lis 25, 2004 2:53 pm

graja ... na falkonie najwiecej jak zauwazylem gralo sie w NS ,warhammera i DnD..byly tez krysztaly czasu, zew itp... w sumie masz racje KC nie jest przebojem rynkowym teraz :D
 
Awatar użytkownika
Dhaerow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 495
Rejestracja: wt maja 20, 2003 1:51 pm

czw lis 25, 2004 4:34 pm

Na Zahconie spotkałem jednego MG od "Poza Czasem". Ale oczywiście konwenty nie są reprezentatywne.
Nie wiem czy system się przyjął czy też nie. Oczywiście nie ma takiej siły przebicia jak słynne, kolorowe DnD, czy rozreklamowane szeroko 7th Sea i Monastyr. Ta gra potrafi obronić się sama co uważam za jej największą zaletę. Na pytanie czy utrzyma się na współczesnej scenie erpegowej, gdzie system musi być jak najbardziej barwny i jaskrawy by nie rzec efekciarski, odpowiedzieć nie potrafię. Optymistycznie zakładam, że znajdzie swoją niszę i stałych zwolenników :)

Sam chętnie bym poprowadził, niestety jak narazie nie miałem do tego okazji. Może jak skończymy obecną kampanię.
 
Awatar użytkownika
Mitu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 147
Rejestracja: sob lip 31, 2004 11:25 pm

czw lis 25, 2004 5:50 pm

Chyba zamtuz nie byłeś na kłakonie, gdzie odbył się mój wspaniały(no dobra wiem że totalnie beznadziejny :razz: ) Larp w Poza Czasem i było naprawdę dużo chętnych, słowem Poza Czasem zdobywa coraz większą popularność na konwentach( na imlardisie też miałem grupkę zainteresowanych na sesje ale ostatecznie z powodu mojej małej nie dyspozycji :wink: po biesiadzie sarmackiej nie zrobiłem jej :( ). Kiedy stworzyłem kółko RPG w moim liceum też odrazu zaczeliśmy od PC i wszystkim(mniej lub bardziej ale jednak) podobał się system.To że mnie i Wojewody nie było na Falkonie to inna sprawa.
Ostatnio zmieniony czw gru 23, 2004 2:56 pm przez Mitu, łącznie zmieniany 1 raz.
 
zamtuz
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 70
Rejestracja: pt lut 06, 2004 8:14 pm

czw lis 25, 2004 6:44 pm

faktycznie nie bylo mnie na Klakonie - ale tylko dlatego ze mam mature w tym roku i nie prowadze tak jak wiekszosc wesolego zycia studenta :razz: Moim zdaniem jesli wydawnictwo nie porzuci PC , zacznie wydawac dodatki oraz zacznie bardziej widoczna kampanie reklamowa to systemik bedziem mial fanow.... Chyba ze w tym czasie ISA upadnie i DnD to w tedy to bedzie HIT ! :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :spoko:
 
Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1226
Rejestracja: pn lis 24, 2003 3:55 pm

czw lis 25, 2004 10:03 pm

zamtuz pisze:
Wiedzmak twierdzi ze to brak odpowiedniej promocji

Tak? nie pamietam co mowilem dokladnie, ale raczej nie to. moglem powiedziec, ze nie ma duzej sily przebicia na rynku (a wlasciwie mial, bo wlasnie przeczytalem temat o Empikach)
 
Awatar użytkownika
zetwues
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 416
Rejestracja: sob kwie 10, 2004 10:32 am

sob lis 27, 2004 8:16 pm

Ciekawe może mały Ot z mej strony : Czmu ludzie nie graja na konach w DnD ? Może sie wstydzą, że zostaną wyśmiani ?

Ostatnio jak byłem w empiku to Poza Czasem było mocno oblegane przez ludzi, którzy najpierw oglądali podr. do dnd , a pozniej do własnie PC. Mankamentem w empikach jest to ze czesto takie podr. sa pogniecione, porwane, bo ludzie nie szanuja takich rzeczy. Poza Czasem bardzo mnie ciagnie, ale niestety portfel pusty i nic na to nie poradze, ale chetnie bym zagrał i w sumie grałem juz w takich klimtach, ale w sumie bez narzuconej mechaniki. To jest coś !
 
Awatar użytkownika
Sting
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3287
Rejestracja: czw lip 29, 2004 7:27 pm

sob lis 27, 2004 8:44 pm

Kupiłem Poza Czasem i zabieram się do przeczytania, ale czasu jakoś tak mało (ahh to studiowanie na dwóch kierunkach - to tyle Zamtuz o wesołym życiu studenta :razz: no i teraz jeszcze korekta Monastyru). Czekam więc na jakieś wolne i zabieram się do lektury.

A sesję z chęcią zagram i poprowadzę. Potem się zobaczy czy się przyjmie czy nie.
 
Awatar użytkownika
Mona
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 160
Rejestracja: sob maja 03, 2003 8:37 pm

sob lis 27, 2004 9:01 pm

Że que?
Ja gram w PC i prowadzę nawet. Nie moja wina, że czas na konach spędzam unikaąc prowadzenia 7th Sea :razz:
 
zamtuz
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 70
Rejestracja: pt lut 06, 2004 8:14 pm

sob lis 27, 2004 9:37 pm

ale mnie dzis gracze zaskoczyli.... spodziewalem sie ze nie beda chciec grac w PC i beda chciali sprobowac Monastyr a jest odwrotnie :shock: musze znalesc czas bo swieta juz nie dlugo i bedzie czas na granie..... w sumie bedziemy miec dylemat NS czy PC ... w sumie tylko ja bo oni raczej beda chcieli robic masakry w postpokaliptycznym swiecie,lapac choroby itp
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

czw gru 23, 2004 12:41 am

Recka w Esensji - http://www.esensja.pl/magazyn/2004/10/iso/11_30.html. Ktos jednak gra :>
 
Awatar użytkownika
Mitu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 147
Rejestracja: sob lip 31, 2004 11:25 pm

czw gru 23, 2004 9:46 am

Seji pisze:
Recka w Esensji - http://www.esensja.pl/magazyn/2004/10/iso/11_30.html. Ktos jednak gra :>

Mi ten link nie działa, ale będąc na stronie esencji przeczytałem pewien artykuł na temat PC: http://www.esensja.pl/gry/recenzje/teks ... 0&strona=1
Wydaje mi się że autor trochę za bardzo przywiązywał wagę do kwestii graczy początkujących.
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

czw gru 23, 2004 12:51 pm

Dziwne z tym linkiem, u mnie dzialal... Ale pozno bylo i moglem cos pokrecic :/

A gracz epocztakujacy - to jest wada, gdy nie ma scenariusza, tekstu o prowsdzeniu. Bo dostajesz narzedzie bez instrukcji na dobra sprawe. Mi tez sie brak przygody nie podobal. Nie moglem sie dowiedziec, jaka wizje maja autorzy co do prowadzenia i przedstawiania siwata.
 
Awatar użytkownika
Alchemique
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 310
Rejestracja: wt lip 13, 2004 9:33 pm

czw gru 23, 2004 1:34 pm

to wina kropeczki na końcu zaraz za html :]

skąd ja znam ksywke Thanatos??
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

czw gru 23, 2004 1:41 pm

Thanatos - warhammerowiec, zalozyciel PESMu ;), dobry kompan :>
 
Awatar użytkownika
Neurocide
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 178
Rejestracja: czw maja 01, 2003 10:32 pm

czw gru 23, 2004 1:48 pm

No niby grają w PC, ale już ztwórczością jest słabiej. Stona na Polterze działa już parę miesięcy, a tymczasem materiałów niewiele. Mimo, że w PC grają osoby, które pióro mają lekko mówiąc nieliche. Nie wiem czy świadczy to popularności czy niepopularności gry.

Wiem natomiast, że największa liczba fanów systemu skupiona jest wokół Poltergaista, wiec siłą rzeczy, jeśli zadamy tu pytanie: czy ktoś gra w PC, to odpowiedź usłyszysz twierdzącą. Popytaj takze w innych miejscach.
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

czw gru 23, 2004 1:52 pm

Z tworczoscia do Monastyru i NS tez jest nedznie, a jakos ludzie graja. Popularnosc systemu mierzona iloscia stron WWW sprawdza sie tylko na Zachodzie - nie u nas.
 
Awatar użytkownika
Neurocide
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 178
Rejestracja: czw maja 01, 2003 10:32 pm

pt gru 24, 2004 10:22 am

Dla NS - przecież materiałow jest dosyć sporo i ciągle ich przybywa. Z Monastyrem zgoda. Ale... ale Monastyr to także fora internetowe, i tu PC jest bity na głowę. Wyobraź sobie Seji, że w Tychach i innych okolicach Katowic PC jest praktycznie nieznane.

Ponadto Seji ja nie pisałem o liczbie stron internetowych PC, ale o tym, że na stronie Poltergeista materiały pojawiają się w lichej dosyć częstotliwosci. Wrażam poprostu swoją troskę o to co z tym systemem się stanie - bo ostatnio mało o nim słychać, medialnie jest nieobecny.
 
Awatar użytkownika
Wojewoda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 902
Rejestracja: wt paź 28, 2003 9:21 pm

pt gru 24, 2004 10:30 am

Jest nędznie, bo praktycznie obecnie w redakcji pracują dwie-trzy osoby, zaś komentuje może 1-3?

Próbujemy, ale nie chcemy rzucać jakimiś tragicznymi artami. Wiem, że zobowiązując się do rednaczowania PC, zobowiązywałem się do ciężkiej roboty nad nim, ale to nie jest naprawdę taka łatwa sprawa. Mam nadzieję, że w nadchodzącym 2005 roku, pójdzie na rynek wreszcie Tuan i coś się naprawdę ruszy, czego wam i sobie życzę...
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

pt gru 24, 2004 10:32 am

NS jest na rynku od lat 3? Od tego nedznego Krakonu, czyli od 3. Kiedy Moorhold na dobre ruszyl z NS? Calkiem niedawno. Do tej pory byla tylko oficjalna z garsta materialow i ze dwie, trzy strony, ktore jedna po drugiej padly.

Fora to nie materialy, fora to rozmowy, jak listy dyskusyjne. To nie sa materialy gotowe i obrobione. Jakby mierzyc formai, to i KC beda popularne.

A nieobecnosc systemu - coz, autorzy sie niestety rzadko udzielaja, ale PC sie sprzedaje niezle w Empikach, wiec moze cos ruszy niedlugo, bo na razie pisac chce garstka osob.
 
Awatar użytkownika
Wojewoda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 902
Rejestracja: wt paź 28, 2003 9:21 pm

pt gru 24, 2004 10:42 am

Dokładnie. Niedługo wyjdzie pierwszy numer biuletynu (czy newslettera, nie wiem jak to sie ma zwac). Chyba mnie nie zabija jak ujawnie, ze bedzie on naprawde... imponujacy :wink:
 
Awatar użytkownika
Neurocide
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 178
Rejestracja: czw maja 01, 2003 10:32 pm

pt gru 24, 2004 8:04 pm

Seji - dwa lata - 2 lata, a nie trzy. Jeśli przyjąć, że NS miał premierę gdzieś w lutym, to NS na Moorhold wystartował w okolicach maja roku 2003, czyli jakis kwartał czy 'tercjał' po premierze NS. Do tego działał jeszcze NS Palmtop - kwiecień 2003.

Fora to nie materiały - jasne, ale to też aktywność, ruch w interesie, i na tej płaszczyźnie PC nie równa się MONem. PC to jedna strona i jedno forum. Z trzech gier wydanych mniej wiecej w tym samym momencie PC ma się najsłabiej. Na stronie oficjalnej PC jest napisane, że autorzy podręcznika będą raz w miesiącu wysyłac na stronę fanowską duży ekskulzywny tekst i jest to deklaracja bez pokrycia. Marketingowo PC ma się bardzo słabo.

Jeśli chodzi o dobrą sprzedaż w Empikach, to była już taka jedna gra, która reklamowała się tym sloganem i... hmmm... Gniezna jak ni ebyło tak nie ma. Seji zróbicie coś, zeby PC nie powtórzyło historii Arkony.
 
zamtuz
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 70
Rejestracja: pt lut 06, 2004 8:14 pm

pt gru 24, 2004 8:10 pm

zróbicie coś, zeby PC nie powtórzyło historii Arkony.

Pytanie co? Czy wyslac wszystkim z listy gadu-gadu link to strony PC i napisac ze to wspaniala gra. Troszke trudne zadanie do wykonania. Macie inne orginalne pomysly?
 
Awatar użytkownika
Linka
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 581
Rejestracja: czw wrz 04, 2003 4:42 pm

pt gru 24, 2004 10:22 pm

Ależ wielu ludzi słyszało o PC! Ba, wielu chce grać. Tylko jakaś klątwa wisi nad tym systemem. Pożyczyłam podręcznik Feainnewedd i od tego czasu nawet nie miałyśmy okazji pogadać, a tym bardziej pograć (a było to z 2-3 miesiące temu!).

Neurocide pisze:
Na stronie oficjalnej PC jest napisane, że autorzy podręcznika będą raz w miesiącu wysyłac na stronę fanowską duży ekskulzywny tekst i jest to deklaracja bez pokrycia.

Trafne spostrzeżenie. Inna sprawa, że twórcy mieli wysyłać materiał na jedną ze stron, a jak na razie jest tylko jedna :)
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

ndz gru 26, 2004 7:49 pm

Neurocide pisze:
Seji zróbicie coś, zeby PC nie powtórzyło historii Arkony.

Ha, gdybym to ja mogl...
Tworcow juz kopalem, jak moglem. Moze, jak wreszcie Menhir wyjdzie, cos ruszy. Mowie wszedzie, ze PC to dobry system. A ze nie ma tekstow - nikogo sie nie da zmusic, niestety. Neu, napisz cos do PC :P.
 
Awatar użytkownika
Neurocide
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 178
Rejestracja: czw maja 01, 2003 10:32 pm

ndz gru 26, 2004 7:58 pm

Seji to ty masz świetne pióro i lubisz celtów - a ja lubię cię czytać, nawet jeśli mam czytać tekst do systemu, którego nie znam. I nie patrz na mnie, bo nie uwierzę, że nie piszesz, bo ja nie piszę :razz:
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

ndz gru 26, 2004 8:42 pm

Neurocide pisze:
ubisz celtów

Lubie piwo "Kelt". O Celtach wiem mniej wiecej tyle, co o ocelotach - az dziw, ze mi sie nie myla :P. Celtowie ani mnie ziebia, ani grzeja, za to system mi sie podoba.

Za pioro dziekuje, ale ktos mi kiedys obiecal przygode do GS napisac... Pamietasz, kto? A ja jakos ostatnio nie mam erpegowych pomyslow, wiec nie pisze.
 
Awatar użytkownika
Neurocide
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 178
Rejestracja: czw maja 01, 2003 10:32 pm

ndz gru 26, 2004 9:57 pm

A ktoś mi obiecał Arkham Courier na minione wakcje :razz:
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

pn gru 27, 2004 1:09 am

ZC umarlo. AC... moze bedzie, ale nie zmieniaj tematu :P.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości