Zrodzony z fantastyki

 
Ilithandiir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: czw wrz 30, 2004 6:32 pm

wt lip 26, 2005 9:33 am

Ja zadowolê siê SRD do 3.5. W koñcu tam mam ca³± mechanikê, a opisy klas, ras i potworów, chyba raczej siê nie zmieni³y?
A za pieni±dze, które móg³bym wydaæ na PG, KP, PMP, kupiê jaki¶inny podrêcznik, chocia¿by BoED. Jak dla mnie, nie jest to wcale taki g³upi pomys³.
 
Awatar użytkownika
veldrin-drow
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1568
Rejestracja: pn lis 13, 2006 8:25 pm

wt sie 02, 2005 7:27 pm

Oczywiście, że mamy. Możemy kupować wszystko, co jest (w tym podręczniki nam niepotrzebne), kupować wybiórczo (co robię ja) lub nie kupować wcale (co robią złodzieje). Podziwiam ludzi, którzy wybrali pierwszą opcję, jednak sam idealistą nie jestem a znam na tyle dobrze angielski, że wolę kupić potrzebną pozycję w oryginale drogo, niż kilka niepotrzebnych po polsku tanio.
Niestety ja osobiście jestem idealistą.Kupiłbym być może 3.5 ale znowu wydawać kilkaset pln na nową edycję?Mało kogo na coś takiego stać.
 
anaron_duke__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 93
Rejestracja: pn sie 01, 2005 11:48 am

wt sie 02, 2005 7:55 pm

Ja po prostu bêdê prowadzi³ 3.0, jak gracze bêd± w wiêkszo¶ci chcieli 3,5 to kupi± podrêcznik, a ja bêdê siê przygotowywa³ z srd czekaj±c spokojnie na wersjê 4.0... bo ¿e wyjdzie, to jestem ca³kowicie pewny:)
 
Awatar użytkownika
Havelock
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 438
Rejestracja: sob sie 06, 2005 4:05 pm

śr sie 03, 2005 12:23 am

[quote=Zaggoth]Czekam na chwilę, kiedy edycja 3.5 PL zostanie wydana, chociaż osobiście nie trawie 3.5. Po angielsku już nie można kupić podręczników w wersji 3.0. Mam nadzieje, że kiedy wydana zostanie edycja 3.5 ISA zrobi promocje wersji 3.0 i wtedy nabędę sobie ze dwa komplety podstawek.[/quote]
Podpisuję się pod tym obiema rękami!
kcolevaH Havelock
3.5 nie wziąłbym nawet za darmo, a co dopiero w wersji, w której błędy można wskazywać z zawiązanymi oczami.
 
Tharivol__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 203
Rejestracja: pt cze 04, 2004 5:10 pm

wt sie 16, 2005 10:47 am

Ja zostanê przy 3ed. Powodów jest kilka:
- Za du¿o zainwestowa³em w 3ed, ¿eby teraz wywalaæ wszystkie ksi±¿ki na ¶mietnik i kupowaæ "nowe"
- Zw³aszcza ¿e to "nowe" wcale nie jest na tyle nowe, ¿eby za nie p³aciæ normaln± cenê, nawet ilustracje zosta³y z 3ed
- Wiêkszo¶æ informacji z podrêczników 3ed mo¿na z powodzeniem wykorzystaæ w edycji 3,5
<!--QuoteBegin-Sony+-->
Sony pisze:
<!--QuoteEBegin-->nale¿y wspieraæ ISê

Je¿eli to prawda, ¿e ISA przet³umaczy SRD 3,5ed, to w ramach tego wspierania kupiê "Podrêcznk Gracza" (bo podobno w 3,5 bardzej przejrzy¶cie rozpisano zasady walki) i "Podrêcznik Psioniki" (ze wzglêdu na to, ¿e ca³kowicie j± zmieniono). Ale na tym koniec mojego "wspierania ISY".
 
takisobieMG
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1169
Rejestracja: sob sie 17, 2002 8:01 pm

śr sie 17, 2005 10:44 am

Core Booków nie kupie na pewno - bêdê wykozystywa³ SDR, natomiast mogê z du¿ym prawdopodobieñstwem powiedzieæ, ¿e nabêdê co ciekawsze dodatki.
 
Awatar użytkownika
Druss
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 671
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 5:26 pm

pt paź 13, 2006 12:56 pm

Wole 3,5 bo bardziej wyrównuje poziom, sprawia, że postacie walczące na wyższych poziomach mają szanse z spellcaster'ami i poprawił wiele postaci (np. łowcą w końcu warto grać (mechanicznie, bo aspekty fabularne się nie zmieniły) dodano mu liczne atuty które wyrównują te wojownika, od dawna kulawy system wrogów rasowych został poprawiony (w końcu nie musimy na 1 lvl brać wrogów których nie spotkamy do 15 lvl)).<br /><br />SRD jest:<br />-bezpłatne,<br />-pozbawione błędów tłumaczeń (trudno aby w orginale były :razz:),<br />-zwięzłe,<br />więc po co kupować??<br /><br />D
 
Sluagh
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 242
Rejestracja: wt paź 10, 2006 12:12 pm

pt paź 13, 2006 3:51 pm

Tak !<br />Dwa dni temu przydybałem PG 3,5 w Empiku i oczywiście nie mogłem się powstrzymać. :wink:<br /><br />W ankiecie brakuje punktu "Tak, choć z SRD korzystać nie przestanę" :wink:<br />
 
Ratel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 650
Rejestracja: pn kwie 24, 2006 10:21 pm

pt paź 13, 2006 6:34 pm

Zostaje przy 3.0, ewentualnie mogê wykorzystywaæ SRD 3.5, nie widzê powodu na wydanie kupy kasy, ¿eby zmieniæ parena¶cie zasad w grze (z czego kilka mi siê nie podoba [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_rolleyes.gif[/img] ). Co do mnogich dodatków do 3.5, trudno, nie kupiê, ale mo¿e to i dobrze, drogie s±, a wiêkszo¶ci i tak ISA nigdy nie wyda po polsku.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

sob paź 14, 2006 7:09 pm

3.0 plus SRD. Nie po to wydałam tyle kasy żeby teraz kupować niemal to samo jeszcze raz. A można znaleźć w necie erratę ze zmianami po polsku, chyba na Polterze, więc sobie poradzę.
 
Awatar użytkownika
Kerthal
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 238
Rejestracja: sob wrz 24, 2005 6:09 pm

wt paź 17, 2006 1:19 am

Jest szansa, że gdy sprzedaż Core Booków spadnie i znaczna część przychodów będzie pochodzić z innych dodatków do 3.5, wtedy ISA wyda SRD (przynajmniej ja bym tak zrobił, gdybym miał firmę nastawioną na zyski :wink: ). Dlatego myślę, że nie warto kupować teraz nowych Core Booków. A do tego czasu Core Booki 3.0 + oryginalny SRD w zupełnosci wystarczą. <br />Poza tym nowa edycja dawała niepowtarzalną okazję zmiany tłumaczenia terminów wzudzających największe kontrowersje. ISA tego nie zrobiła, pokazując jak bardzo liczy się ze zdaniem graczy, dlatego nie widzę powodu by czuć do tej firmy jakikolwiek sentyment.<br /><br />
 
Awatar użytkownika
Raven (TS)
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 614
Rejestracja: śr mar 15, 2006 12:15 pm

wt paź 17, 2006 6:22 pm

Kupować nowych podręczników nie mam zamiaru. Podstawy są w SRD, a i tak IMHO nie zaszło wystarczająco dużo zmian by zamiana edycji okazała się konieczna. Wystarczy ściągnąć sobie korektę. Ja tak zrobiłem.
 
Awatar użytkownika
smaller
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1633
Rejestracja: śr lis 15, 2006 2:55 pm

wt paź 17, 2006 6:30 pm

Na 90% kupię D&D 3.5 - z kilku powodów:<br />1. Stan core do 3.0 - coś strasznego :razz:<br />2. Dużo poprawek nareszcie nie tylko dla jedynego w drużynie posługującego się biegle angielskim - mnie :razz:<br />3. Poparcie kumpli po fachu, którzy wiele dobrego się nasłuchali o 3.5 z moich ust :wink:<br /><br />Gdybym był optymistą, czekałbym na SRD PL, ale znając naszą drogą firmę ISA czekałbym pewnie do usranej śmierci. Dlatego wolę nie robić sobie nadziei, i po prostu nabyć podręczniki (nie wspominam o fakcie, że SRD nie poczytam sobie na nudnej lekcji czy dłużącej się przerwie w budzie - książki owszem). <br /><br />Pytanie do posiadających core 3.5 PL - czy zmiany w nazewnictwie są bardzo widoczne, czy raczej ISA poszła na łatwiznę, pozostając przy swoich zwykłych (mocno zwykłych) terminach?
 
Mortifer
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 126
Rejestracja: czw paź 14, 2004 10:40 pm

czw paź 19, 2006 1:08 pm

Ja pozostaje przy wersji angielskiej :wink: Co przwda tam nie ma "smaczków" typu czry neoromantyczne ale jak ju¿ od pocz±tku wyj¶cia wersji 3,5 trzymam siê orygina³u to teraz bynajmniej nie widzê potrzeby przechodzenia na polsk± edycjê.
 
Awatar użytkownika
Malavon Despana
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 77
Rejestracja: pn sie 22, 2005 3:30 pm

śr paź 25, 2006 3:59 pm

Przejście na 3.5 jest moim zdaniem raczej wskazane. I tak teraz każdy będzie robić nowe czary, rasy, potwory właśnie pod nową edycję. A na 4.0 nie ma co czekać, każdy wie jakie są doniesienia...
 
Awatar użytkownika
Behir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 446
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 4:51 pm

ndz gru 03, 2006 7:11 pm

Pytanie do posiadających core 3.5 PL - czy zmiany w nazewnictwie są bardzo widoczne, czy raczej ISA poszła na łatwiznę, pozostając przy swoich zwykłych (mocno zwykłych) terminach?
<br /><br />Narazie mam tylko PG 3,5 (co się za najpóźniej miesiąc zmieni, bo do pozostałych dwóch polskich podręczników zamówiłem sobie też angielski podręcznik, którego czas realizacji zamówienia to miesiąc), ale zauważyłem, że zmiany w nazewnictwie są. Od nazw atutów do nazw zdolności klasowych. Generalnie na plus. Podstępny atak to nadal nie atak z zaskoczenia, ale od ukradkowego, według mnie brzmi lepiej (moi koledzy uważają inaczej^^).<br /><br />Tak więc, ja kupuję edycję polską core booków, z SRD i tak będę korzystał, bo na międzynarodowych forach to podstawa, a dodatki będę kupował narazie po angielsku, bo tylko takie są^^. Chociaż z Dracomiconem się wstrzymam, aż będzie po Polsku.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości