Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Mr.Logikus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: czw wrz 12, 2013 10:51 am

Czy neura jeszcze zipie?

pn sty 06, 2014 10:18 pm

Cześć i czołem!

Czy nie macie wrażenia iż wyd. Portal wypieło się na fanów Neuroshimy RPG. Nie mogę nigdzie znaleźć ŻADNYCH informacji na temat dalszego rozwijania neury. Duża cześć forów poświęconych temu systemowi upadła lub powoli umiera.
Nawet tutaj jest już ciężko :)...

Macie może JAKIEKOLWIEK informacje na temat planu wydawniczego tej post-apokaliptycznej gierki?
Co myślicie na temat stwierdzenia iż Autorzy zakończyli już rozbudowę Neuroshimy i powyżej "Bohatera MAXX" już nic więcej nie stworzą?
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Re: Czy neura jeszcze zipie?

pn sty 06, 2014 10:40 pm

Czemu nie zapytasz o tym na forum Portalu? (Tak wiem że Trzewik odpowiada raz na ruski rok, ale jednak to robi)
 
Awatar użytkownika
Mactator
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: ndz lis 13, 2011 6:24 pm

Czy neura jeszcze zipie?

czw sty 09, 2014 8:49 pm

Portal ma zamiar kiedyś wydać Mutantów, duży dodatek. Niestety RPGami Portal zajmuje się jak nudzą się planszówkami i po godzinach przeważnie.
 
Awatar użytkownika
Enc
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: ndz wrz 08, 2013 2:10 pm

Czy neura jeszcze zipie?

pt sty 10, 2014 6:42 am

Myślę, że nie ma co skreślać NS 1.5, ale pewnie dopóki w Polsce RPG żyje tak jak żyje, nie ma co liczyć na więcej, niż jeden dodatek rocznie.
 
Phyrexia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: czw mar 14, 2013 9:01 pm

Czy neura jeszcze zipie?

ndz lut 02, 2014 4:57 pm

Do Neuroshimy wydano już tyle dodatków, że ciężko stworzyć już coś nowego, bez przysłowiowego odgrzewania starego kotleta. Nie można oczekiwać, że w kółko będą wydawane nowe i nowe rzeczy.
A to, czy system żyje, zależy wyłącznie od graczy.
 
Awatar użytkownika
Enc
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: ndz wrz 08, 2013 2:10 pm

Czy neura jeszcze zipie?

czw lut 06, 2014 3:47 pm

Phyrexia, sporo brakuje. Front, Mutanci, Missisipi, Teksas, Vegas, Moloch, Posterunek... Oprócz dużych lokacji znalazło by się jeszcze sporo dziur w świecie, które warto by wypełnić.

Tekst o życiu systemu to taki slogan, który niestety nie przekłada się na rzeczywistość. Prędzej gracze są zainteresowani systemem, dopóki on żyje i jest w sferze zainteresowań wydawcy.
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Czy neura jeszcze zipie?

czw lut 06, 2014 4:25 pm

prócz dużych lokacji znalazło by się jeszcze sporo dziur w świecie, które warto by wypełnić.

Te rzeczy celowo pozostają nie opisane w kanonie. Jest to miejsce na kreatywnopść i twórczość mg i fanów
Tekst o życiu systemu to taki slogan, który niestety nie przekłada się na rzeczywistość. Prędzej gracze są zainteresowani systemem, dopóki on żyje i jest w sferze zainteresowań wydawcy.

Powiedz to ludziom do tej pory grającym w WFRPG edycja jeden czy trzecią edycję setingów WoD
 
Awatar użytkownika
Enc
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: ndz wrz 08, 2013 2:10 pm

Czy neura jeszcze zipie?

sob lut 08, 2014 6:38 am

Doom pisze:
e rzeczy celowo pozostają nie opisane w kanonie. Jest to miejsce na kreatywnopść i twórczość mg i fanów

Szkoda, że w sumie najważniejsze elementy świata pozostają poza kanonem. Vegas czy Teksas nie są mi potrzebne do szczęścia, ale Moloch, Front, Posterunek i Mutanci by się przydali. Jeśli ktoś stawia na swoją kreatywność nie musi przecież wykorzystywać oficjalnych materiałów.

Doom pisze:
Powiedz to ludziom do tej pory grającym w WFRPG edycja jeden czy trzecią edycję setingów WoD

A ilu ich jest? Ilu w porównaniu do czasów, kiedy MAG publikował podręczniki?
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Czy neura jeszcze zipie?

sob lut 08, 2014 6:46 am

Szkoda, że w sumie najważniejsze elementy świata pozostają poza kanonem. Vegas czy Teksas nie są mi potrzebne do szczęścia, ale Moloch, Front, Posterunek i Mutanci by się przydali. Jeśli ktoś stawia na swoją kreatywność nie musi przecież wykorzystywać oficjalnych materiałów.

Oficjalne materiały są w planach. Zgodnie z nimi miały być dwa dodatki do każdego pochodzenia z podstawki (jak ditroit i maiami - nation book i dodatek wprowadzający "minigrę") do tego bestiariusze rzaczy typu bohater i kampanie. Pisząc Cytowany przez Ciebie kawałek chodziło mi o te rzeczy które są na mapi np miedzy NJ, Apallachami i Maiami. Wiesz z gróbsza że idą tam np tory miedzy NJ i Apallachami, że są jakieś trasy do Maiami itp ale ogólnie jest tam w cholere miejsca na dziwne / ciekawe lokacje itp (front i moloch podejrzewam bedą w dodatku do nation booka posterunku i w samym nation book)
A ilu ich jest? Ilu w porównaniu do czasów, kiedy MAG publikował podręczniki?

podejrzewam że grópy te nie straciły na liczebności w miejsce ludzi którzy się wykruszą dochodzą wciąż nowi fani. Odrębną sprawą jest to że środowisko graczy starych RPG jest mocno hermetyczne i trudno do niego dołączyć inaczej niż zakładając własną grupę tego typu lub mając farta w sytuacji gdy z istniejącej odpadł ktoś raczej permanentnie i jest się znajomym mg i / lub graczy
 
Awatar użytkownika
Enc
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: ndz wrz 08, 2013 2:10 pm

Czy neura jeszcze zipie?

czw lut 13, 2014 5:30 am

Doom pisze:
Oficjalne materiały są w planach.

Mówisz o planach z Suplementu, prawda? Te plany zweryfikowała sprzedaż planszówek (i słaba sprzedaż erpegów). Nie sądzę by Portal miał czas na kontynuowanie linii - ale oczywiście bardzo ucieszę się np. z Mutantów czy Frontu, o ile nie będą pisane na kolanie, jak PiS.

Doom pisze:
podejrzewam że grópy te nie straciły na liczebności w miejsce ludzi którzy się wykruszą dochodzą wciąż nowi fani.

A ja podejrzewam, że nie - skoro MAG wydawał w nakładzie kilku tysięcy egzemplarzy, pierwsze wydanie NS liczyło 3000 sztuk a teraz wydawcy rzucają po sto, dwieście podręczników. I to nie chodzi nawet o niszowe dodatki, tylko np. Armie Apokalipsy.
 
Awatar użytkownika
Artaris96
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: wt maja 06, 2014 12:15 pm

Re: Czy neura jeszcze zipie?

wt maja 06, 2014 12:42 pm

Napisałem wiadomość do Portalu, odpisał mi Trzewiczek. Nie obiecuje, ale na początku 2015 mają ukazać się Mutanci.
 
MatthewRock
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: śr cze 18, 2014 6:37 pm

Re: Czy neura jeszcze zipie?

czw cze 19, 2014 11:39 am

Witam, pierwszy mój post tutaj :)

Ja polecam zainteresowanym też kierować zapytania do Portalu, co z linią wydawniczą Neuro. Ja sam napisałem maila jakiś czas temu, Trzewiczek odpisał, że "linia nie jest oficjalnie zamknięta i są plany na kolejne dodatki". Tylko że daty nie może podać teraz.

Mam przykre wrażenie, że Portal poszedł w biznes - zauważyli, że RPG sprzedaje się słabo i zyski nie są duże, a planszówki to żyła złota. Mnóstwo stron Neuro(w tym ta "oficjalna") siadło w maju b.r. lub wcześniej. Teraz szukając materiałów w internecie można się poczuć jak po apokalipsie :)
 
Awatar użytkownika
wok
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: wt gru 13, 2016 1:18 pm

Re: Czy neura jeszcze zipie?

wt gru 13, 2016 2:21 pm

Jakiś czas temu trafiłem na informacje o dodruku podręcznika głównego do Neuro. Jednak teraz kiedy szukałem jakiś informacji na ten temat to nie moge nic znaleźć (nawet tego śladu, który czytałem kiedyś). Czy ktoś ma jakieś informacje na ten temat?
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Re: Czy neura jeszcze zipie?

wt gru 13, 2016 10:52 pm

W sensie ze nie można go już kupić czy jak?
 
Awatar użytkownika
wok
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: wt gru 13, 2016 1:18 pm

Re: Czy neura jeszcze zipie?

śr gru 14, 2016 10:55 am

Nowego - nie widziałem w sprzedaży na najpopularniejszych stronach. Może w jakimś małym sklepiku gdzieś jest.
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Re: Czy neura jeszcze zipie?

śr gru 14, 2016 10:58 am

Ostatni dodruk produktu ze słowem Neuroshima w nazwie dotyczył 3 lub 4 dodruku Hex'a
Przejżałem na szybko sklepy.. faktycznie jest problem
łap link z chyba jeszcze dostępnym podręcznikiem: http://www.bard.pl/242,4688,oferta,neuroshima,neuroshima-15-podstawka-twarda-oprawa.htm

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości