Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Ulli
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 128
Rejestracja: czw sie 26, 2010 1:30 pm

Czy użycie atutów metamagicznych wydłuża rzucanie czarów?

śr lis 18, 2015 10:06 pm

Natrafiłem w w "Przewodniku Gracza po Faerunie" na dziwną informację jakoby używanie atutów metamagicznych wydłużało czas rzucania takiego czaru. Konkretnie jedna klasa prestiżowa miała tę właściwość, że omijała to utrudnienie. Chodziło konkretnie o spontanicznie rzucane czary. Zaklinacze i bardowie mają się jakoby odróżniać w tej kwestii od czarodziejów. Coś źle zrozumiałem? Nic na ten temat nie mogę znaleźć w podręczniku gracza do D&D 3.5.
 
Aramil_S
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 91
Rejestracja: śr sie 12, 2009 5:37 pm

Czy użycie atutów metamagicznych wydłuża rzucanie czarów?

czw lis 19, 2015 5:10 pm

Tak, według ogólnych zasad metamagii postacie rzucające czary spontanicznie muszą dodać jedną akcję (lub rundę przy dłużej rzucanych czarach) przy użyciu metamagii. To kolejny szczegół który czyni zaklinacza pomyłką, ale cóż, tak to bywa ;-)
 
Mirasek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 64
Rejestracja: sob sty 29, 2011 12:13 am

Re: Czy użycie atutów metamagicznych wydłuża rzucanie czarów

czw lis 19, 2015 6:00 pm

Podręcznik gracza 3.5 strona 88 (opis atutów metamagicznych).
Na tamtym etapie rozwoju systemu uważano, że spontaniczne czarowania i płynąca z tego elastyczność będzie problematyczna dlatego w taki sposób ograniczono metamagię. Czy było to słuszne założenie to już kwestia dyskusyjna. Dość powiedzieć, że w późniejszych dodatkach wprowadzono atuty, prestiżówki i alternatywne zdolności klasowe, które to ograniczenie znosiły.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość