Zrodzony z fantastyki

Czym chcecie garać w WTB?

Czas głosowania minął wt lut 26, 2013 4:28 pm

Figurki plastikowe 28mm
7 (39%)
Figurki plastikowe inna skala
2 (11%)
Figurki papierowe
4 (22%)
Figurki składane pcv?
5 (28%)
 
Liczba głosów: 18
 
Awatar użytkownika
oggr
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: czw lip 23, 2009 4:27 pm

Czym będziemy grać w WTB?

ndz sty 27, 2013 4:28 pm

Czym chcielibyście grać w WTB?
Ostatnio zmieniony ndz sty 27, 2013 5:01 pm przez gower, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Z Enterprise
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 134
Rejestracja: wt paź 30, 2012 10:46 am

Czym będziemy grać w WTB?

ndz sty 27, 2013 4:43 pm

PCVki - rozsądny kompromis pomiędzy estetyką, praktycznością i ceną.
 
Awatar użytkownika
oggr
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: czw lip 23, 2009 4:27 pm

Czym będziemy grać w WTB?

ndz sty 27, 2013 4:45 pm

Owszem tanie i ladnie wyglądające są, choć plastiki tez sa fajne zwłaszcza jak się znajdzie dobrego producenta i pasujące figsy.
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

Czym będziemy grać w WTB?

ndz sty 27, 2013 5:15 pm

Jeśli walki przestrzenne/morskie to PVC (PCW). Jeśli walka naziemna to zdecydowanie figurki.
 
Awatar użytkownika
oggr
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: czw lip 23, 2009 4:27 pm

Czym będziemy grać w WTB?

ndz sty 27, 2013 5:20 pm

Owszem figsy na lądzie to lepiej wyglądają, choć jeśli by ktoś się postarał to może by i to jakoś wyglądało. znacie jakies figurki z PCW lądowe? Może ktos gdzieś ma coś takiego.
 
Awatar użytkownika
Squid
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 706
Rejestracja: wt maja 09, 2006 2:22 pm

Re: Czym będziemy grać w WTB?

wt sty 29, 2013 12:06 am

Głosowałem na plastikowe - inna skala, bo marzy mi się bitewniak wczesnośredniowieczno-magiczny w skali 1:72 z kosztem wejścia w grę w sporej skali na poziomie 30 zł, ale mogę być odosobniony w moim pomyśle :).

Jeśli chodzi o najpopularniejszą, kosmiczną opcję, IMO figurki papierowe i PCV mogą wyglądać równie dobrze, ale papierowe można rozpowszechniać za darmo i łatwo robić własne, nowe jednostki. Figurki takie, jak te statki do Spelljammera (http://melkot.com/mechanics/sj-ships.html) jak dla mnie rządzą.
 
Awatar użytkownika
Z Enterprise
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 134
Rejestracja: wt paź 30, 2012 10:46 am

Czym będziemy grać w WTB?

wt sty 29, 2013 12:39 am

Squid, bardzo ciekawe te statki. Jednak do PCVek się nie umywają, chociażby przez "marginesy", moim skromnym zdaniem. Myślę, że nie byłoby problemu zrobic PCVki tak, by dało się je też wydrukowac na zwykłym papierze, albo np na samoprzylepnym i nakeic potem na tekturki - karty od MtG są świetne, bo wykonane z plastiku.
 
Awatar użytkownika
oggr
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: czw lip 23, 2009 4:27 pm

Czym będziemy grać w WTB?

wt sty 29, 2013 7:54 am

Dla statków PCW jak najbardziej, jeśli dobrze zrobione i fajnie złożone to wyglądają lepiej niż plastikowe. Co do 28mm to owszem super wyglądają. Poczekamy do końca ankiety i wtedy poszukamy figurek odpowiednich.
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

Re: Czym będziemy grać w WTB?

wt sty 29, 2013 4:44 pm

Trzeba by dać linki dla laików, albo tych co całe życie grali np. w WFB i nie kojarzą jak może wyglądać wycięta figurka PCV. Oczywiście najfajniejsze są figurki metalowe, ale domyślam się, że koszta produkcji byłyby duże.
 
Awatar użytkownika
oggr
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: czw lip 23, 2009 4:27 pm

Czym będziemy grać w WTB?

wt sty 29, 2013 5:49 pm

De dostępne PCW do gier są raczej bardzo ubogie, 2-3elementy i tyle. Ja myślę o bardziej złożonych elementach gdzie pojazd będzie się składał z np 10-12 był w skali 28mm i naprawdę robił wrażenie. Jeśli chodzi o statki no to też coś koło tego ale niech to nie będą maleństwa 2-3cm ale np taki carrier niech ma 10-15cm.
 
Awatar użytkownika
oggr
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: czw lip 23, 2009 4:27 pm

Czym będziemy grać w WTB?

wt sty 29, 2013 6:01 pm

Obrazek

Tak wyglądają SW pocketsy ja myślę o trochę bardziej rozbudowanych rzeczach, no i większych
 
Awatar użytkownika
Szponer
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 159
Rejestracja: ndz kwie 02, 2006 5:39 pm

Czym będziemy grać w WTB?

wt sty 29, 2013 6:21 pm

Brakuje opcji żywicy i metalu dla mnie. Jako osoba, która skupia się bardziej na aspekcie modelarskim, pomysł z 'papierowymi figurkami' jest taki sobie.
 
Awatar użytkownika
oggr
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: czw lip 23, 2009 4:27 pm

Czym będziemy grać w WTB?

wt sty 29, 2013 8:00 pm

Żeby mieć swoje figsy to chyba na Kickstarterze musielibyśmy wystartować i w tym jest problem. PCW nie wymaga takich nakładów, dzięki czemu gra będzie bardziej dostępna.
 
Awatar użytkownika
Z Enterprise
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 134
Rejestracja: wt paź 30, 2012 10:46 am

Czym będziemy grać w WTB?

wt sty 29, 2013 8:08 pm

True. Myślę, że na razie lepiej skupic się na tym, by zrobic grę w którą da się zagrac, przetestowac itd. Jeśli się spodoba, to można będzie pomyslec o rozbudowie, i np zastąpic PCVki żywicą/plastikiem/metalem.
 
Awatar użytkownika
oggr
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: czw lip 23, 2009 4:27 pm

Czym będziemy grać w WTB?

wt sty 29, 2013 8:49 pm

popieram
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

Re: Czym będziemy grać w WTB?

wt sty 29, 2013 10:35 pm

Ja widzę to dokładnie tak samo, +1 :)
 
Awatar użytkownika
oggr
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: czw lip 23, 2009 4:27 pm

Czym będziemy grać w WTB?

śr sty 30, 2013 12:03 am

Oki czyli PCW, potem myślimy o innych rzeczach. Jeśli nie będzie więcej głosów to wyklarowane. Bo jak na razie większość maja figsy. Ale to tez nie problem, zrobimy najwyżej akcje na Kickstarterze.
 
Awatar użytkownika
vonBoltzmann
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 93
Rejestracja: śr cze 29, 2011 4:00 pm

Czym będziemy grać w WTB?

śr sty 30, 2013 9:03 am

Wstrzymałem się od głosu w tej ankiecie. Albowiem zanim podjęta zostanie decyzja o stosowanyc hfigurkach, najpierw muszą się pojawić realia i to bynajmniej nie tylko ich podstawy. Dopiero wtedy można się zastanowić, jakie figurki najlepiej pasują. Poza tym, nie wiem na ile profesjonalne ma być wydanie tego bitewniaka - mają być figurki dedykowane, czy ten bitewniak to po prostu zasady i graj sobie czym chcesz (vide: Wojancja)? Bo jeśli ta pierwsza opcja, to wypadałoby taką decyzję odłożyć, żeby się potem nie okazało, że kasa wyrzucona w błoto. A jeśli ta druga, to dopiero po powstaniu koncepcji świata szukamy systemu, który ma figurki klimatem najbardziej zbliżone, i na ich podtsawie dopasowujemy skalę itd. W chwili obecnej, oprócz intensywnych prac nad Iron Space RPG, powoli tworzą się też trzy bitwne systemy w świecie Iron Space. Bitweniaki te wyjdą za darmo, bez dedykowanych figurek, więc zastanowiłem się, które figurki najlepiej oddają klimat - wyszło mi, że Dust Tactics i AT-43. Na tej podtawie dopasowuję reszte figurek - figurki do Dusta są w skali 1:48, więc po czołgi, transportery opacerzone właśnie w takiej skali poszedłem do modelarskiego i zakupiłem.
 
Awatar użytkownika
Z Enterprise
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 134
Rejestracja: wt paź 30, 2012 10:46 am

Czym będziemy grać w WTB?

śr sty 30, 2013 9:17 am

To jest fajny pomysł, grac modelami z modelarskiego. Jakas opcja, no ale wymagalaby zalozen settingowych takich jak w Iron Space.
 
Awatar użytkownika
oggr
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: czw lip 23, 2009 4:27 pm

Czym będziemy grać w WTB?

śr sty 30, 2013 9:37 am

Ciężko może być w znalezieniu w modelarskim pojazdów, ew okrętów do SF. Choć owszem chyba czas pomyśleć o uniwersum na poważnie.
 
Awatar użytkownika
Z Enterprise
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 134
Rejestracja: wt paź 30, 2012 10:46 am

Czym będziemy grać w WTB?

śr sty 30, 2013 11:37 am

Iron Space to taki setting oparty o II wojnę swiatową, tylko w kosmosie. Mozna wiec uzyc shermanow czy tygrysów.
 
Awatar użytkownika
oggr
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: czw lip 23, 2009 4:27 pm

Czym będziemy grać w WTB?

śr sty 30, 2013 11:40 am

sporo myślę przerabiania ale czemu nie, skala 1/72 będzie pasować idealnie chyba. bo następna modelarska ogólnie dostępna to 1/35
 
Awatar użytkownika
Z Enterprise
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 134
Rejestracja: wt paź 30, 2012 10:46 am

Czym będziemy grać w WTB?

śr sty 30, 2013 1:04 pm

VB wskazał 1:48
 
Awatar użytkownika
oggr
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: czw lip 23, 2009 4:27 pm

Czym będziemy grać w WTB?

śr sty 30, 2013 1:40 pm

Ok true, znalazłem sporo tego w skali 1/48. Do Irona możecie używać figsów z WWII i je przerabiać, ceny nie są takie złe.
 
mati13u
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: sob lut 18, 2012 5:47 pm

Czym będziemy grać w WTB?

ndz lut 17, 2013 9:18 pm

Witam
Ja proponuje figurki w skali ok. 28mm ,,zapożyczane" od rożnych producentów- większość z nas gra w jakieś gry figurkowe, więc można korzystać z już posiadanych, ew. konstruować własne(z bitsów/rzeźbić), a gdy zostanie znaleziony producent to zlecić produkcje całkiem nowych, rzeźbionych przez uźytkowniów forum z umiejętnościami(oczywiście za prowizję od sprzedaży kopii figurek swego autorstwa) i wybieranych przez wszystkich graczy/użytkowników.
 
Awatar użytkownika
Z Enterprise
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 134
Rejestracja: wt paź 30, 2012 10:46 am

Czym będziemy grać w WTB?

ndz lut 17, 2013 11:49 pm

Tylko - po co?
Tzn figurki 28mm są robione do konkretnych systemów, albo "vanilla", do wykorzystania w dowolnej grze. Po co brac proxy do "jakiejś tam autorki", skoro można po prostu zagrac w grę, do której te figurki zostały stworzone?
Prosty przykład Neuro Tactics. Ma brzydkie figurki. Można je proxowac figurkami z infinity. Tylko po co, skoro można po prostu zagrac w Infinity? Które mechanicznie bije na głowę NST, baj de łej.
Modele powinny byc dedykowane do gry, albo tez gra powinna byc dopasowana do modeli. Ma to wszystko współgrac. A najlepiej współgrają ze sobą dedykowane figurki i dedykowane podręczniki. Drugiego WFB nie ma po co pisac.
Dlatego jak dla mnie, opcja z figurkami z istniejacych gier jest słaba. A że nie ma środków na "własne figurki", to trzeba wymyślic coś co jest tanie i ładne równocześnie - oraz jest zaprojektowane do jednej, konkretnej gry.

Wkrótce wrzucę w wątku pod moim projektem, konflikt-ceresjanski-vt70008.html kilka fotek z próbami stworzenia tanich i dedykowanych grze modeli. Ale ze względu na ewentualną dostępnośc, nie będą to modele ludzi, tylko maszyn.
 
Awatar użytkownika
oggr
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: czw lip 23, 2009 4:27 pm

Czym będziemy grać w WTB?

pn lut 18, 2013 6:46 pm

Czemu nie można korzystać z figsów z innych gier? Dla mnie to dobry pomysł, nie każdego stac na inwestowanie kolejnych pieniędzy na kolejną armię do nowej gry. Lepiej miec możliwość zagrania tym co się ma. I tak jeśli przeszedłby pomysł na SF bitewnego na powierzchni to czemu nie dać możliwości na przykład zagrania Imperium WH40k w naszą grę? Z czasem gdyby gra się spodobała można dać własne wzory, póki co proponuję dac możliwość zapoznania się z grą tak jak ktoś może.
 
Awatar użytkownika
Z Enterprise
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 134
Rejestracja: wt paź 30, 2012 10:46 am

Czym będziemy grać w WTB?

wt lut 19, 2013 9:42 am

a dla mnie to zły pomysł. Bo nikt się nie zainteresuje "nową mechaniką do WH40k". Z wielu powodów.
 
Awatar użytkownika
Squid
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 706
Rejestracja: wt maja 09, 2006 2:22 pm

Czym będziemy grać w WTB?

wt lut 19, 2013 10:45 am

Wojnacja ma wielu graczy (jak na autorkę) i radzi sobie bez dedykowanych figurek. Kings of War i Warpath Mantic Games cały czas się rozwija, a twórcy zrzynają z GW tak bardzo, jak tylko prawa autorskie pozwolą.
 
Awatar użytkownika
oggr
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: czw lip 23, 2009 4:27 pm

Czym będziemy grać w WTB?

wt lut 19, 2013 9:31 pm

Jasne to że gdzieś mozna użyć figsów jakiejś firmy nie oznacza to wcale zrzynania np WH40k bo to trochę tak jakby powiedzieć że jeśli mam samochód to nie mogę użyć go do czegoś innego.

Czasem denerwujące jest dla mnie podejście że jak cokolwiek jest podobne do czegoś to odrazu wszyscy krzyczą że to albo WH 40k albo WFb. Bez przesady, mechanika i świat tworzą grę, a nie figurki czy podobieństwo do czegokolwiek. Mi osobiscie zarzucano wielokrotnie wtórność WFB przez co efekt jest taki że teraz sprawdzam każdą zasadę w WFB czy nie mają czegoś podobnego. Tyle że bardzo wielu rzeczy nie da się przeskoczyć- mechanika to czysta matematyka- nie ominiesz kart, k4,k6,k8,k10,k12,k20 czy k100 bo tylko to jest dostępne i już. Tak samo nie da się w figurkach podobieństw obejść, więc czemu nie dajmy ludziom grać tym czym chcą? Niewiem czemu każdy ostatnio chce być na siłę oryginalny. Jeśli mielibyśmy odpowiednie fundusze to owszem mozna sobie pozwolić na własne projekty figurek, póki co by sama gra była ciekawa dla jak największej ilości ludzi proponuje bazowac na tym co ludzie mają. Z czasem pomyśli się o czymś własnym może.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości