Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
wielkisifu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: wt cze 08, 2004 4:36 pm

Czym w waszym życiu jest rpg?

czw cze 10, 2004 8:55 pm

czym w waszym życiu jest rpg (jak powtórzyłem tamat to sorrki ale ja takiego nie znalazłem)?

W moim zyciu jest to jedna z iskirek która mnie wspiera, tworzy i raduje...
Bez rpg (dokładniej d&D) moje życie byłoby nudne a monotonia jeszcze bardziej rozszerzała by sie w mym krótkim bo 15-sto letnim życiorysie...
Jestem ciekaw czy w tak dużym stopniu rpg was tworzy?
 
Awatar użytkownika
Silimarilion
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 325
Rejestracja: wt kwie 06, 2004 6:15 pm

czw cze 10, 2004 10:01 pm

Wielkisifu - tematy które odnoszą się do RPG w sposób ogólny lądują w innym subforum - RPG Ogólnie czy jakoś tak .Jest to pierwsze subforum od góry.

A tak do tematu - hobby w które jestem bardzo zaangażowany ,tak ,że moi gracze nazywają mnie maniakiem - im nawet pieniędzy na kostki żal ,a co dopiero na jakiś podręcznik .
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

czw cze 10, 2004 10:37 pm

Pierwszy i ostatni raz poprawiłem w twoim poście, Wielkisifu, interpunkcje i spacje (kilka znaków zapytania plus umiejscowienie nawiasów). Nastepnym razem posty będą kasowane. Jeden znak zapytania wystarczy. Przed nawiasami daje sie spacje.
 
Awatar użytkownika
Krakonman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 653
Rejestracja: pt gru 12, 2003 9:14 am

czw cze 10, 2004 11:04 pm

Dla mnie RPG jest rozrywka. W sumie niczym wiecej.
 
Choorus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 98
Rejestracja: pt paź 17, 2003 4:03 pm

czw cze 10, 2004 11:12 pm

Rozrywką, ale jak nie ma dłużej niz dwa miechy to fiksuję. :wink:
 
Awatar użytkownika
M.K.
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 316
Rejestracja: sob maja 01, 2004 10:16 pm

pt cze 11, 2004 12:34 am

rpg, to rozrywka i wrota do innego swiata... swiata zwanego wyobraznia, którego zalazki spotkac mozemy w psychice ludzkiej.
 
Awatar użytkownika
Thoron
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1853
Rejestracja: sob maja 01, 2004 9:03 pm

pt cze 11, 2004 11:27 am

Dla mnie RPG< to nie tylko rozrywka. Jest moim drugim życiem. nie mogę wytrzymać dnia bez tego i innych forów, pisze artykuły do naszego nowego portalu RPG, zaglądam bez przerwy w podręczniki, w mojej biednej głowie lęgną się setkami pomysły, jak by tu uziemić tą drużynę. Ale nie jest to uzależnienie, gdyż czasami odbywam "nagrody" za słabe wyniki w nauce i wtedy cierpliwie czekam i tylko pisze na forach.
 
Awatar użytkownika
Azirafael
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 245
Rejestracja: czw mar 25, 2004 11:44 am

pt cze 11, 2004 12:26 pm

Dla mnie RPG to zabawa, hobby rozwijające moją wyobraźnię, pomysłowość a przedewszystkim osobowość. Co prawda mogę bez RPG przeżyć, ale frustrujący jest skądinąd brak sesji przez więcej niż miesiąc ;) Poza tym dzięki zamiłowaniu do RPG "wylądowałam" na historii i zaczęłam wręcz nałogowo wykorzystywać zdobytą przez siebie wiedzę do mistrzowania i grania :)
 
Awatar użytkownika
Khamul
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: sob lut 21, 2004 9:42 am

pt cze 11, 2004 1:23 pm

Ja już sobie nie wyobrażam, jak mogłem żyć bez RPG. Teraz to chyba bym zwariował bez tego.
Dzięki RPG raz w tygodniu mogę spotkać się z kolegami, którzy podzielają moje zainteresowania. Przed sesją sobie gadamy, pożyczamy komiksy, książki. W czasie sesji wspólnie się śmiejemy, rzucamy dowcipami, wkurzamy na MG bo trudne zagadki daje, główkujemy, jak je rozwiązać, ekscytujemy rzutami, komentujemy... Czasem nawet odgrywamy postacie :razz:
Po sesji wychodzę wyluzowany, odprężony, gotowy na kolejny, ciężki tydzień. Może nie ma to wiele wspólnego z "prawdziwym" RPG, ale co z tego?
 
Awatar użytkownika
Mr.Ale
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1261
Rejestracja: pn lis 17, 2003 8:08 am

pt cze 11, 2004 4:28 pm

Oj, ja z RPG mam tak samo jak ze słuchaniem Listy Przebojów Trójki i Magicami... Jestem od tego uzależniony :D
Rozrywka, hobby, sposób na dobrze spędzony wieczór, twórczość, możnaby wymieniać bez końca... jak bez tego można żyć?? :D
 
Awatar użytkownika
Olgierd
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 169
Rejestracja: śr kwie 21, 2004 5:39 pm

pt cze 11, 2004 5:12 pm

RPG jest jednym z moich sposobów na rzycie, tak samo jak sztuki walki. Wole sobie pójść pograć w D&D z kumplami niż ustać pod klatką i się "dotleniać", i "pic orężadę". RPG kształtuje charakter, wyobrażnie, pomysłowosć i inteligencję. Mam chyba najlepiej rozwiniętą wyobrażnie z całej moje kalsy, właśnie dzięki RPG. RPG jest tez sposobem na oderwanie sie od naszej szarej rzeczywistości, mozemy przenieść się w świat pełen magi, przygód, piekńych ksieżniczek, bohaterskich czynów i właśnie to jest piękne.
 
Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3991
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:48 pm

pt cze 11, 2004 8:23 pm

Olgierd pisze:
rzycie[...]wyobrażnie[...]wyobrażnie[...]moje kalsy[...]magi[...]piekńych


Pytanie - czytałeś regulamin a w szczególności "wiadomości powinny być napisane zgodnie z zasadami ortografii i interpunkcji, polskie znaki nie są wymagane." ?
I jak używasz polskich znaków to nie rób tego wybiórczo. Albo ich używaj albo nie w jednej wiadomości.



A żeby nie było OT - RPG jest dla mnie hobby. Ważnym hobby, ale tylko (albo aż) tyle.
 
Awatar użytkownika
Rivalir
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 141
Rejestracja: pt lut 13, 2004 10:32 pm

pt cze 11, 2004 9:43 pm

Taka sobie rozrywka która niespodzianie przerodziła sie w pasje, potem w uzależnienie i efektem ubocznym jest obecnie problem z koncentracją w celach naukowych itp. :razz:

Zauważam tez objawy maniakalności, i że mniej więcej drugim, trzecim pytaniem jakie zadaje nowo poznanej osobie jest czy wie co to RPG :) (prawdopodobieństwo ze juz gra jakies 3%-tak mi wychodzi statystycznie) Ale tak poznałam wielu dzisiejszych graczy :)
 
Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1226
Rejestracja: pn lis 24, 2003 3:55 pm

pt cze 11, 2004 10:26 pm

Ciekawy sposob na spedzenie kilku godzin ze znajomymi. Boże, jak ja dawno nie gralem...
 
Awatar użytkownika
M.K.
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 316
Rejestracja: sob maja 01, 2004 10:16 pm

pt cze 11, 2004 10:29 pm

Boże, jak ja dawno nie gralem...


Ja tez juz od tak dawna nie gralem, ale to sie zmieni, kiedy spotkam starych kumpli na obozie :D
 
Awatar użytkownika
Ryoga
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 598
Rejestracja: ndz maja 09, 2004 10:56 pm

pt cze 11, 2004 10:41 pm

Zabawą i raczej niczym więcej. Krótko powiedziane, bo taka jest prawda i tyle też wystarczy.
 
Awatar użytkownika
Mol
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 35
Rejestracja: pt maja 14, 2004 11:32 pm

sob cze 12, 2004 11:10 am

Zabawa wiadomo - ale tworcza wiec wyjatkowa.
Znam tez inne sposoby zebny sie zabawic a jednak rpg to cos wiecej iz po prostu rozrywka...
 
Awatar użytkownika
Damerien
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: pn kwie 28, 2003 3:24 pm

sob cze 12, 2004 2:17 pm

Ja RPG przyjmuję dwojako, w zależności od poziomu danej sesji.

Jeśli sesja jest nudna i się dłuży, wtedy w głowie doceniam chwilę, tuż po niej, tj. odprężająca muzyka, jakiś fajny film na DVD albo po prostu herbatka i do łóżka. Wtedy RPG jest dla mnie męczarnią, dzięki której doceniam normalne życie. :)

Jeśli sesja jest ciekawa, wtedy RPG jest dla mnie zabawą jedyną w swoim rodzaju, o której nie chcę zapominać. :)
 
Awatar użytkownika
M.K.
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 316
Rejestracja: sob maja 01, 2004 10:16 pm

sob cze 12, 2004 5:23 pm

dla mnie RPG to zabawa uczaca, rozwija nasz swiatopoglad i wogóle pomaga mi w tworzeniu mego zyviowego dziela.
 
Awatar użytkownika
Siriel_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: pn kwie 19, 2004 11:26 am

pn cze 14, 2004 11:26 am

Oderwaniem się od szarej rzeczywistości... uzależnieniem... rozrywką. Którą chwilowo zastępuje substytutami w potaci książek fantastycznych, bo nie mogę grać, ale już rok szkolny kończy... nareszcie :mrgreen:

>Rivalrir
To moje pierwsze pytanie :wink:
 
Awatar użytkownika
Morthoron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: czw gru 25, 2003 7:10 pm

pn cze 14, 2004 10:47 pm

RPG ucieczka od szarej rzeczywistosci? raczej nie bo moja nie jest az taka szara. Wiec czym jest? Najpiekniejszym "czyms", co moglo kiedykolwiek powstac. No... nad tym jest jeszcze jazz. Mysle ze uczy i bawi :) . I to w wielkim skrocie napisalem, bo moje zycie bez jednej sesji w tygodniu, w ogule RPG byloby... moze nie niczym... O! mniej "kolorowe".
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

wt cze 15, 2004 8:41 am

Szczerze? Mozecie mnie uznac za chorego psychicznie, ale czyms wiecej niz tylko Hobby...
Lubie grac i prowadzic, ale zaloze sie, ze niektorzy z was znaja to uczucie, kiedy siedzi sie nad notatkami do sesji i pisze, pisze, pisze, szkicuje i znowu pisze... Mimo, ze nie ma to wiekszego znaczenia i gracze nigdy tego nie zobacza, ani nawet nie musna zadnego z rozpisanych watkow, ani nie maja szans dowiedziec sie o opisanych wydarzeniach... Dla mnie to Ponowne Stworzenie Swiata. Tworze cos zupelnie nowego i jestem z tego dumny. I uwielbiam to robic... Moje szafy tona w luznych notatkach i zapisanych nimi zeszytach, chociaz tylko nieliczne z nich do czegos mi sie przydaly...
A niektore z nich maja dobrych osiem lat i jak na nie patrze to az mi glupio...
 
Awatar użytkownika
Thoron
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1853
Rejestracja: sob maja 01, 2004 9:03 pm

wt cze 15, 2004 1:35 pm

No, to jest trudne do pojęcia, jak nawet jakiś ktoś, kto stroni od książek i pisania, czy tym podobne, pisze zawzięcie scenariusze. NBieważne, cy ktoś to wykorzysta, czy nie, ale sam niepojęty urok tkwi w pisaniu. Tworzenie, kombinowanie itp. Nie da się tego racjonalnie wyjasnić. Chyba.
 
Awatar użytkownika
Flapjack
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 372
Rejestracja: wt kwie 13, 2004 3:45 pm

wt cze 15, 2004 2:12 pm

Dla mnie RPG to przede wszystkim zabawa ale zabawa niezwykła. Dzięki RPG moje zainteresowania stały się naprawdę szerokie. Bo jakie inne hobby zmusza do takiej wszechstronności? Doświadczenia nabyte w RPG nie raz pomogły mi w moim życiu.
Do tej pory kiedy za bardzo się denerwuję wkręcam sobie że jestem taką a taką postacią i wierzcie mi to skutkuję. RPG to dla mnie również moi znajomi i przyjaciele z którymi dzielę to hobby. Nie da się ukryć że jest to integralna część mojego życia.
I to tyle
FLAP :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
oohcats
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 48
Rejestracja: pn lip 07, 2003 9:07 am

wt cze 15, 2004 6:29 pm

dla mnie RPG to tylko rozrywka, an którą ostatnio nie poświęcam z byt dużo czasu (z powodu jego braku ).

ps

co do tego czy rpg kształtuje charakter czy nie to uważam, że niestety większość rpgowców jakich znam nie ma za grosz charakteru.
 
Awatar użytkownika
M.K.
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 316
Rejestracja: sob maja 01, 2004 10:16 pm

wt cze 15, 2004 8:49 pm

Co tu duzo mówic! RPG to gra lepsza od The sims, bo wcielasz sie w role bohatera, który moze wszystko czego ty ni mozesz, a z drugiej strony jest tez odzwierciedleniem twego charakteru. Kazdy napotkal sie kiedys z jakimkolwiek RPG i albo ten stan rzeczy mu odpowiadal, albo nie. Ci co sa tylko MG czuja sie niczym bogowie, którzy bawia sie losem wybranych przez siebie jednostek. Sama gra RPG (w tym przypadku nie cRPG) zmusia do myslenia. Nie mozesz kupic sobie CD action i znalezc rade, lub kody jak przejsc przygode. Ci co graja swoje lata graja na prawde niezle. Potrafia wykoorzystac swoja wiedze i doswiadczenie przez co daja wyzwanie MG, by ten sprawil by znów czuli sie bezradnie. A po za tym RPG to cos pomiedzy pisaniem ksiazek (MG), jest to element w którym mozna wyladowac swoje twórcze mysli... RPG powiem wam jest niemal uniwersalne, gdyz dostosowuje sie do swoich fanów poprzez rózne systemy. RPG rulez :D
 
Awatar użytkownika
Iman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 739
Rejestracja: pn maja 03, 2004 10:46 pm

śr cze 16, 2004 7:42 pm

RPG stało się właściwie moim nałogiem. Jak trzy tygodnie pod rząd nie ma sesji to się czuję jakoś tak głupio, wręcz pusto.. Jest to bardzo nietypowa rozrywka, ponieważ często nie stanowi czystego relaksu - czasem trzeba jednak wysilić te szare komórki, pokombinować, rozwikłać zagadkę. RPG jest moim hobby i właściwie można powiedzieć, że nieodłącznym elementem mojego życia :)
 
Awatar użytkownika
M.K.
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 316
Rejestracja: sob maja 01, 2004 10:16 pm

czw cze 17, 2004 1:10 pm

nie mów, ze to wielki trud! RPG to gra, która jako jedna z niewielu zmusza do myslenia, przez co kiedy rozwiaze sie trudna zagadke ma sie satysfakcje! Jednak kazdy inaczej traktuje RPG. :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
Iman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 739
Rejestracja: pn maja 03, 2004 10:46 pm

czw cze 17, 2004 10:06 pm

Nie mówię, że to wielki trud. Chodziło mi o podkreślenie, że jest to raczej rozrywka dla myślących :) może wyraziłam się nie precyzyjnie.
 
Awatar użytkownika
Rivalir
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 141
Rejestracja: pt lut 13, 2004 10:32 pm

czw cze 17, 2004 10:27 pm

Aspekt "rozrywkowy" to jedno ale dla mnie to przede wszystkim szansa na oderwanie się od ciodziennego znoju i to w sposób conajmniej tak efektywny jak lektura dobrej książki.
Ponadto jest to sposób na to, aby "ożywić" świat który zaistniał na papierze, w plastyczny sposób pokazać go innym, wprowadzić w przestrzeń którą wykreowałeś sam i na żywo zaobsrewować ich reakcje - pod tym względem jest to ciekawszse niż po prostu rozmowa z kimś kto przeczytał twoje opowiadanie, dramat etc. to jest możliwość porozumienia z odbiorą w tym samym czasie i przestrzeni w której on poznaje twoją kreację...kończy się na tym, że człowiek przestaje pisać owe opowiadania etc. za to płodzi scenariusze. Jest to trochę ograniczające ze względu na konieczność odnoszenia się do konwencji świata przedstawionego który reprezentuje dany system, na szczęście jest ich wiele choć na nieszczęście nie mam możliwości zapoznania się z większością :( Jest to jednakże swoiste wyzwanie by pomimo ograniczeń wciąż wymyślać coś nowego i zaskakującego :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości