Zrodzony z fantastyki

 
Waskos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: pn paź 24, 2016 10:42 pm

d&d 3.5 Młot Piorunów (różnice w wersji angielskiej i polskiej)

ndz wrz 02, 2018 12:17 am

Jak w temacie. 

W polskiej wersji Przewodnika Mistrza Podziemii artefakt Młot Piorunów (ang. Hammer of Thunderbolts) ma podane w opisie, iż premia z usprawnienia broni, w przypadku posiadania przez użytkownika rękawic siły ogra oraz pasu siły giganta, wynosi +5, a nie normalnie +3, w przypadku rzucania tą bronią. Wskazane jest również, że broń zadaje, w przypadku rzucenia nią, podwójne obrażenia.

Tymczasem w wersji angielskiej nie ma słowa o tym, iż zwiększona premia ograniczona jest tylko do przypadków rzucania nią, jednocześnie brak jest wzmianek, jakoby obrażenia miałyby ulegać podwojeniu przy rzucaniu. 

Czy wiadomo jak to z tą bronią jest? 
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 586
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Re: d&d 3.5 Młot Piorunów (różnice w wersji angielskiej i polskiej)

ndz wrz 02, 2018 9:39 pm

Oczywiście stosowałbym zasady w angielskim DMG, polski opis wydaje się być radosną twórczością tłumacza (a ta broń nie dostała żadnej erraty, więc opis z angielskiego DMG jest w mocy). 
Zatem jest to duży młot bojowy +3, zadający 4k6 obrażeń zamiast standardowego 2k6 (i stąd się chyba przywidziały te podwójne obrażenia). Posiadanie pasa i rękawic zwiększa premię z usprawnienia do +5, pozwala stackować bonusy do siły (no i efekt śmierci przy trafieniu giganta).
Rzucanie młotem to osobna mańka, wywołujące dźwiękowe oszołomienie na rundę; nijak to nie wpływa na wcześniejsze zdolności.

Jeśli tylko widzisz rozbieżności w wersjach, to zakładaj, że w polskiej jest bubel, tak jest bezpieczniej. Warto też zajrzeć do erraty danego podręcznika.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4273
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: d&d 3.5 Młot Piorunów (różnice w wersji angielskiej i polskiej)

pn wrz 03, 2018 8:59 pm

Podwójne obrażenia były w edycji 3.0, choć dotyczyły zarówno ataków wręcz, jak i dystansowych. Rozpiska z polskiego PMP to pewnie jakaś pozostałość starszej wersji pomieszana ze zaktualizowanymi zasadami. Ewentualnie efekt nadużywania kopiuj/wklej.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości