Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
KaKa
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 74
Rejestracja: ndz lut 13, 2005 1:37 pm

sob maja 19, 2007 3:40 pm

Zaczyna sie robić tak jak Portal. Dodatki zapowiedziane na styczeń wychodzą w czerwcu. Po WL ani UA nie ma ani widu ani słychu. Tym bardziej o Wolsungu. :/
 
Awatar użytkownika
Xeel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 167
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 9:41 pm

pn maja 21, 2007 5:36 pm

W sumie, ale Portal już wydał ładnych parę rzeczy, a w kwestii "ISA + Modern" mamy ciągle aż cały jeden podręcznik. Ciekawe kiedy ujrzymy Dark*Matter w mowie przodków? Można już chyba czarnowidzieć na całego :wink:
 
Anonim_1

pn maja 21, 2007 5:42 pm

Mnie szczerze powiedziawszy opóźnienia w planie wydawniczym d20 Modern za bardzo nie martwią. Z zapowiadanych przez Sony'ego miękkookładkowców nie znalazłbym dla siebie raczej nic, zaś na pozostałe (Urban Arcana, d20 Future, Dark*Matter) i tak przyjdzie jeszcze sporo poczekać. Dodatkowo mam ten plus, że pośród systemów przyszłościowych Nemezis nie będzie miało przez dłuższy czas konkurencji. ;)
 
Hajdamaka

ndz maja 27, 2007 12:43 pm

Tylko pytanie, kiedy wyjdzie Nemezis:P Macie juz wydawce? Cholera, jak tak wszyscy zaczna wydawac, to i ja sie zbiore, i dokoncze te moja rewolucje rosyjska :P Tylko kto w to bedzie gral? :D

Ja tam bym wolal, aby zamiast ladowac w D&D ( i tak sporo juz dostali :P ) ISA zajela sie D20 Modern :D Szczegolnie czekam na d20 Future i d20 Past.
Jak gadalem z ISA ( pewnie Szulc, nie znam go wiec nie wiem ) na targach ksiazki, to nie wiedzial kiedy zabiora sie za Future. Poki co pewne wydaje sie tylko Ubran Arcana.
 
Anonim_1

ndz maja 27, 2007 1:04 pm

Hajdamaka pisze:
Tylko pytanie, kiedy wyjdzie Nemezis:P Macie juz wydawce?

Wciąż liczymy na wygranie Megakonkursu :)

Hajdamaka pisze:
Poki co pewne wydaje sie tylko Ubran Arcana.

Dobre i to - Modern bez settingu wydaje mi się średnio atrakcyjny. Wiem, że to nasz świat i można bez problemu wykręcać sesja typy Clancy'owego, ale mnie takie coś nie bardzo interesuje, zwłaszcza na d20. Wolę Shadowruna w czasach współczesnych.
 
Hajdamaka

ndz maja 27, 2007 1:12 pm

Mi wlasnie akurat setting do d20 nie jest potrzebny ( ale jak wyjdzie, to pewnie zakupie, tylko blagam, nie w cenie 100 PLN ), za to bardzo interesujace jest d20 Future, d20 Past i d20 Apocalypse. Ale zanim wyjdzie po polsku to pewnie w RPG beda bawily sie moje wnuki ;)
 
Awatar użytkownika
Xeel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 167
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 9:41 pm

ndz maja 27, 2007 3:57 pm

Ja w kwestii pobożnych życzeń, to czekam najbardziej na Future i Dark*Matter. Na razie w sumie da się rozegrać tego typu sesje z podręcznikiem podstawowym, ale i tak sądzę że warto poczekać.

Ale wiecie co, może jednak coś się ruszy, lub też będziemy mieli kolejny cud nad Wisłą (lub w okolicach :wink: ) ?
 
Awatar użytkownika
Imaginaari
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: śr cze 20, 2007 7:13 pm

czw sie 02, 2007 1:24 pm

Przepraszam, czy w ogóle jest planowane wydanie czegoś do moderna ? ;>
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

czw sie 02, 2007 1:33 pm

W Sobotę jestem umówiony na rozmowę z G. Szulcem - postaram się coś "wydobyć" z niego. :D
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

czw sie 02, 2007 3:54 pm

Imaginaari pisze:
Przepraszam, czy w ogóle jest planowane wydanie czegoś do moderna ? ;>

Wolsung, he he he.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

czw sie 02, 2007 6:21 pm

Z tego co wiem Weapons Locker jest na finiszu. W Sobotę będę wiedział więcej (mam nadzieję :D ).
 
Anonim_1

ndz sie 05, 2007 6:32 am

Sony pisze:
W Sobotę będę wiedział więcej (mam nadzieję).

Jest niedziela - jak tam Sony, dowiedziałeś się czegoś konkretnego? Interesują mnie przede wszystkim losy dodatków "przyszłościowych" z d20 Future na czele oraz Dark*Matter. Jest szansa, że pojawią się powiedzmy w przeciągu 18 miesięcy?
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

ndz sie 05, 2007 10:39 am

Weapons Locker na dniach idzie do druku.

Co do Urban Arcana - Remov jeszcze nie odpowiedział i G. Szulc czeka na informacje od niego.

Oby Remov nie powtórzył "wyczynu" z D20 Modern.
 
Awatar użytkownika
KaKa
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 74
Rejestracja: ndz lut 13, 2005 1:37 pm

sob sie 18, 2007 9:10 pm

Minelo ponad 6 miesiecy. Tyle zapowiedzi a nic nie zostalo wydane. Czy ISA sobie zartuje z klientow? Wiem ze przetlumaczenie, wydanie, wypromowanie podrecznika jest ciezko, ciezko z czasem i pieniedzmi. Ale ISA chyba nie jest mloda firma, prawda?
 
Awatar użytkownika
Xeel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 167
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 9:41 pm

sob sie 18, 2007 11:46 pm

Może podstawka do Moderna nie sprzedała się tak jak ISA się spodziewała, i dlatego cała linia jest przez wydawnictwo traktowana... cóż, tak jak w tej chwili? :? Nie znam wyników sprzedaży, no ale jaki może być powód, że tyle czasu od premiery na polskim rynku ukazał się tylko podręcznik podstawowy? Jeżeli naprawdę to kwestia tłumaczenia, to byłaby heca - jakieś 3 lata na każdy dodatek, więc Dark*Matter wyjdzie w.... fajnie :D
W sumie, nie lubię narzekać, ale ta cała sytuacja to już trochę przesada. Ale może jednak coś się ruszy? Jakoś niedługo :wink:
 
Awatar użytkownika
KaKa
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 74
Rejestracja: ndz lut 13, 2005 1:37 pm

śr paź 31, 2007 6:43 pm

Minął już prawie rok. Może by coś w końcu zrobić? ISA już nawet nie wspomina o Modernie, reklamy zero. Dodatków jak nie ma tak nie było. Co sie dzieje? :/
 
Anonim_1

śr paź 31, 2007 7:05 pm

KaKa pisze:
Co sie dzieje?

Moim zdaniem tylko to, co pesymiści i realiści prorokowali w dniu wydania Moderna (czyli jakieś trzy lata po tym, kiedy powinien się pojawić, by mieć szansę zadomowienia się na polskim rynku) - system się po prostu nie przyjął. Po części szkoda (d20 Modern sam w sobie jest świetny), po części dobrze (gra jest martwa).
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

śr paź 31, 2007 9:02 pm

Nadal jestem optymistą. :D

Nadal liczę choć na Urban Arcana, bo Dark Matter to po Polsku nie ujrzymy. A szkoda, gdyby wydano szybko calość i odpowiednio zareklamowano na pewno by się sprzedał.
 
Anonim_1

śr paź 31, 2007 9:12 pm

Sony pisze:
A szkoda, gdyby wydano szybko calość i odpowiednio zareklamowano na pewno by się sprzedał.

Teraz? W życiu. Teraz (a raczej za kilka tygodni) zaczyna się czas nWoDu - w konwencjach związanych z ogólnie pojętą teraźniejszością trzeba by się baaardzo postarać, by zarobić na utrzymanym w niej RPGu.

Sony pisze:
Nadal liczę choć na Urban Arcana, bo Dark Matter to po Polsku nie ujrzymy.

Jeśli UA ma wyjść za 1-2 lata, niech lepiej wcale nie wychodzi. Jeszcze się nam ISA jak MAG zniechęci do RPGów.
 
Awatar użytkownika
KaKa
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 74
Rejestracja: ndz lut 13, 2005 1:37 pm

śr paź 31, 2007 10:47 pm

Jeśli była by jakakolwiek reklama w ciągu tego roku, może by się coś udało. Lecz, było jak było.
Sony: przed UA ma być jeszcze WL, który jest już prawie na ukończeniu. ;)
 
Awatar użytkownika
Xeel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 167
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 9:41 pm

śr paź 31, 2007 11:10 pm

Czyli prawie już jest. A jak wiadomo prawie robi różnicę ;)
A tak na serio, sądzę, że gdyby ISA dała sobie całkiem spokój z Modernem to pewnie by się skończyło na podstawce, choć w sumie ukazanie się WL jeszcze nic nie gwarantuje. Co (i czy w ogóle) będzie dalej, zobaczymy mam nadzieję już niedługo.

Co do DM, to chyba już nie ma co czekać. Się mówi trudno :?
 
Anonim_1

śr paź 31, 2007 11:45 pm

Xeel pisze:
w sumie ukazanie się WL jeszcze nic nie gwarantuje

Gwarantuje chyba tylko dobicie linii kiepską sprzedażą dodatku.

Xeel pisze:
Co do DM, to chyba już nie ma co czekać. Się mówi trudno

...i zamawia Deltę Green. ;)
 
Awatar użytkownika
KaKa
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 74
Rejestracja: ndz lut 13, 2005 1:37 pm

czw lis 01, 2007 12:40 am

To teraz pozostaje nam tylko czekać na Nemezis, który jest wart swojego czekania. ;)
 
Awatar użytkownika
Xeel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 167
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 9:41 pm

czw lis 01, 2007 1:09 am

ShadEnc pisze:
Gwarantuje chyba tylko dobicie linii kiepską sprzedażą dodatku.

Nie mogę się nie zgodzić :wink: Choć w sumie i tak po cichu liczę że coś się jeszcze poza WL pojawi. Kiedyś :wink:
 
Awatar użytkownika
JKTank
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 109
Rejestracja: śr sie 09, 2006 10:37 am

czw lis 01, 2007 12:40 pm

Nie za bardzo rozumiem po co ISA miałaby chcieć ratować linię Modern, będzie tworzyć konkurencję dla NWoDu, który sama wydaje?
 
Awatar użytkownika
Brat_Draconius
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn cze 19, 2006 11:57 pm

czw lis 01, 2007 1:07 pm

En Taro Adun

Nie do końca. Modern umożliwia granie w konwencjach post apo, sf, czy urban fantasy. To wszystko nie jest do końca tym co mamy w nWoD. Choć obecnie wątpię by był większy support to chciałbym by ukazało się UA i Future i może jeszcze kilka rzeczy. A jak nie to będę polować na angielskie pody :P.
 
Anonim_1

czw lis 01, 2007 1:15 pm

KaKa pisze:
To teraz pozostaje nam tylko czekać na Nemezis, który jest wart swojego czekania.

Mam nadzieję, że setting przypadnie Wam do gustu. Poświęciłem mu naprawdę sporo czasu - i mam ochotę poświęcić jeszcze więcej - pozostaje więc jedynie trzymać kciuki za wydawcę, który właśnie łapie pośzlig... :/

Xeel pisze:
Nie mogę się nie zgodzić Wink Choć w sumie i tak po cichu liczę że coś się jeszcze poza WL pojawi.

Jeśli Modern sprzedał się marnie, WL sprzeda się jeszcze gorzej - bo nie sądzę, by wszyscy nabywcy podstawki zainwestowali w dodatek o broni.

Brat_Draconius pisze:
chciałbym by ukazało się UA i Future i może jeszcze kilka rzeczy

UA owszem, mogłoby wyjść. Future - nie wiem, dodatek ma kilka świetnych fragmentów, ale ogólnie brakuje mi w nim bardzo informacji settingowych - popłuczyny z Alternity nie wystarczają. Generalnie - najchętniej zobaczyłbym Deltę Green, ale to oczywiście już nie WotC. :)
 
Awatar użytkownika
Brat_Draconius
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn cze 19, 2006 11:57 pm

czw lis 01, 2007 1:27 pm

En Taro Adun

Ale Future to dla mechaniki którą liznąłem z srd :P. Apocalypse też mógłby wyjść i Past oraz Future Tech i Menace Manual albo Cyber Space. Chyba jednak nie obejdzie się bez polowania na anglojęzyczne pody.

A co do Nemesis to wracamy do odpowiedniego tematu
 
Awatar użytkownika
Xeel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 167
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 9:41 pm

czw lis 01, 2007 2:43 pm

ShadEnc pisze:
nie sądzę, by wszyscy nabywcy podstawki zainwestowali w dodatek o broni.

ISA chyba też się nie łudzi że WL przyciągnie kogokolwiek do Moderna. Jeśli dałoby się wydać inne pozycje z linii Moderna w dowolnej kolejności, może i coś by jeszcze z Moderna PL wyszło. Pytanie tylko kiedy, bo samo WL jest już tłumaczone ładny kawałek czasu, a w porównaniu z Urban Arcana czy Future tekstu jest tam chyba znacznie mniej.
 
Anonim_1

wt lis 06, 2007 8:00 am

Xeel pisze:
ISA chyba też się nie łudzi że WL przyciągnie kogokolwiek do Moderna.

W takim wypadku najlepiej byłoby nie wydawać WL ani innych dodatków - ludzie, którym na Modernie zależy najprawdopodobniej poradzą sobie bez polskojęzycznych podręczników, a wydawanie suplementów może do tego systemu opóźni tylko inne, milej widziane, podręczniki.

Xeel pisze:
Jeśli dałoby się wydać inne pozycje z linii Moderna w dowolnej kolejności, może i coś by jeszcze z Moderna PL wyszło.

Moim zdaniem jest to bardzo chwiejne "może" - zbyt dużo czasu minęło od wydania podstawki, w dodatku sam Modern nie oferuje zbyt wielu interesujących pozycji. IMHO tylko wydania Future i jakiegoś settingu pod niego dałoby teoretyczną szansę zarobku... Problem polega tylko na tym, że WotC nie wydało przecież żadnego settingu na Future.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości