Zrodzony z fantastyki

 
Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1805
Rejestracja: czw lis 06, 2003 6:25 pm

wt lis 09, 2004 11:09 pm

Gerard Heime pisze:
Eee, Silencer, co ty chcesz niby zrobić? Garnek kategorycznie powiedział, że rewolucji w Morgowii nie będzie :P


Prędzej będzie rewolucja niż prohibicja :P
 
Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3991
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:48 pm

wt lis 09, 2004 11:16 pm

Pamiętajcie że to brukowiec - tekst nie muszą być wiarygodne.
 
Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1805
Rejestracja: czw lis 06, 2003 6:25 pm

wt lis 09, 2004 11:18 pm

Szczur pisze:
Pamiętajcie że to brukowiec - tekst nie muszą być wiarygodne.


No :P A nawet nie powinny....
 
Awatar użytkownika
Erpegis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1095
Rejestracja: sob cze 28, 2003 9:18 am

czw gru 09, 2004 9:23 pm

Nieco OT - mała prośba. Skoro tytuł Daily Flash jest wolny, mogę odgapić go jako tytuł brukowca do mojego świata superbohaterskiego? :) Skończyłem już tworzyć głównych bohaterów, krystalizuje mi się historia, i zanim przejdę do villainów potrzebuję... 'akcesoriów', typu gazet itp.

Więc jak? Dacie mi ten tytuł? Czy mam na was napuścić Syriusza?
 
Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1805
Rejestracja: czw lis 06, 2003 6:25 pm

pt gru 10, 2004 12:06 am

Erpegis pisze:
Syriusza?

Bleka? :P

No na pewnio jest wolniejszy niż Daily Bugle, chociaż może się zdecydujesz na Star ;)
 
Awatar użytkownika
Mapeta
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 73
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 7:37 pm

sob gru 11, 2004 1:14 pm

Śmierć na wyścigach
W czasie nielegalnych wyścigach na stalowych rumakach na przedmieściach Leon zginął młody koriloski szlachcic Francesco del Veg. Jest to już 3 ofiara nie legalnych wyścigów w tym roku (po jednej w Korolii i drugiej w Wotanii). Jako przedstawiciel opinii publicznej wzywamy władze wszystkich krajów do powstrzymania tego procederu jakim są wyścigi. Dla Daily Flash (czy jak to się w końcu nazywa) Teodor Bednarski.

Mącibór złagodniał?
Słynny reformatorski teolog Mateusz Mącibór słynnący ze swych radykalnych wypowiedzi w stosunku do Kościoła Pontyfikalnego ostatnimi czasy znacznie ztonował w swych wypowiedziach. Przedstawiciele Kościoła Pontyfikalnego uważają, że to oznaka dojżałości pana Mącibora. Nasza skromna redakcja uważa jednak, że bardziej do tego przycyniły się zaręczyny z pontyfikacką działaczką Anną Frydberg. Dla Daily Flash (czy jak to się w końcu nazywa) Teodor Bednarski.
 
Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1805
Rejestracja: czw lis 06, 2003 6:25 pm

śr gru 15, 2004 4:15 pm

W poniedziałkowym "Fakcie" był artykuł, który można by wykorzystać w zasadzie bez zmian .

http://wiadomosci.wp.pl/kat,18011,wid,6 ... omosc.html
Fakt pisze:
Bestię diabli wzięli

Skończył się ponury dramat mieszkańców Pomorza Zachodniego, gdzie okrutna bestia makabrycznie zagryzła 300 zwierząt.

Przez kilka tygodni "Fakt" towarzyszył mieszkańcom wsi Czarnogłowy, Moracz i Świętoszewko w ciężkich dla nich chwilach. Opisywaliśmy ich strach i zmagania z krwawą bestią, która mordowała króliki, kury i kaczki. Ludzie od zmierzchu zamykali się w domach i przez okna wyglądali złego. Tylko odważni mężczyźni wychodzili nocą uzbrojeni w widły, kołki i siekiery.

Zawiodły wszelkie nowowczesne sposoby, włącznie z wykorzystaniem noktowizorów do nocnej obserwacji terenu oraz policyjnych śmigłowców. I wreszcie bestia odpuściła! Z bagien przegnała ją pewna staruszka, zwana w okolicy guślarką. Za namową najstarszych gospodarzy dobra czarownica przed kilkoma dniami odprawiła swoje gusła.

Guślarka wyjmuje zioła z woreczków zawieszonych na sznurku u pasa. - Ziele jest poświęcone w kościele - zapewnia guślarka Wiesława Czerniach. Kilka godzin krąży po okolicy. - Bestia wychodzi z bagna, gdzie kilkaset lat temu pochowano choleryków - mówi z przekonaniem staruszka.

Wymieszała zioła z żarem drewnianych patyków. Kiedy się zapaliły, dodała do nich kilka jasnych kłębów sierści. Szeptała przy tym zaklęcia. Potem na skraju lasu zakopała świńskie nogi, symbol nieczystości. - Niech to, co z ziemi wyszło, na zawsze w niej pozostanie - rzekła guślarka. I tak się stało!

Po kilku dniach od guseł bestię diabli wzięli, a na Pomorze Zachodnie wrócił błogi spokój. Na jak długo?

Ksiądz Janusz Koplewski, proboszcz parafii w Moraczu: nie mam nic przeciwko działaniu guślarki. Bezsprzeczne jest, że od czasu jej wizyty na bagnach nie było dalszych mordów. A czosnek chętnie od niej przyjąłem, bo jest bardzo zdrowy! Nawet jeśli nie odstrasza wampirów.


Pamiętajcie - El Chupacabra terroryzuje Pomorze Zachodnie! Policja bezsilna! (Ra-V strzeż się!) ;)
 
Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1805
Rejestracja: czw lis 06, 2003 6:25 pm

czw lut 10, 2005 1:25 am

Cudowna Recepta

Doktor Wszechnauk Pan Meriadok Jupiter (elf, l. 148), podzielił sie z Naszymi Czytelnikami swoim Niesamowitym I Rewolucyjnym konceptem, który już wkrótce może rozwiązać nasze narodowe problemy.

Pan Jupiter spędził wiele lat na badaniach mistycznych Tajemnic kapłanów z Dekanu, jak też najnowszych teorii dotyczących thaumiki wypływających z uniwersytetów.

Obserwacje poczynione przywiodły Doktora do słusznego wniosku, że błędem jest mniemanie, iż Zaklęcia i Uroki czynić mogą tylko potężni czarnoksiężnicy. Na potwierdzenie swej tezy przytacza liczne Tradycje i Mądrości Ludowe.

"Gdyby każdy z nas raz na jakiś czas wykonał dopowiednie proste rytuały, wszystkie według ścisłego przepisu, i gdyby tych osób było odpowiednio wiele, można by rozwiązać całe mrowie problemów, na przykałd typowej dla kraju niepogody." - powiedział nam dr Jupiter.

Swój Oryginalny i Rewolucyjny koncept nazwał "zauroczaniem dystrybuowanym". Gdyby tylko Rząd potraktował teorię tą z Należytą Rewerencją, i nagrodził jej Autora, wszyscy wyszli byśmy na dobre, ten jednak w swym konserwatyźmie jest ślepy i głuchy na osiągnięcia Nauki.

Nie pozostaje nic innego, jak wziąć sprawy w swoje ręce. Dzięki naszej redakcji możecie pomóc. Pisząc na podany adres skrytki pocztowej otrzymacie zwrotem ksiażkę z osobistymi instrukcjami dotyczącymi rytuałów, których wykonanie zaleca dr Jupiter. Opłata jest przeznaczona wylącznie na pokrycie kosztów druku i rozpowszechniania.

Pamiętajcie - jezeli pogoda nie poprawi sie w ciagu 2 tygodni, oznacza to jedynie, że wciaż zbyt mało osób stosuje Metodę Jupitera!
 
Awatar użytkownika
lucek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn mar 01, 2004 6:55 pm

wt maja 17, 2005 3:15 am

Poszukujemy Flashowca!
Pilne.

Mili panstwo, jak tylko uda mi sie wyklarowac sytuacje z internetowa konekcja to zabieram sie do sklikania Alffheim Stara!
Bedziemy walczyc o to, zeby pojawial sie w miare regularnie - co dwa miesiace.

Jesli nie znajdzie sie flashowiec to powalczymy w htmlu. A co? :evil:
 
Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1805
Rejestracja: czw lis 06, 2003 6:25 pm

śr wrz 12, 2007 10:16 pm

A może po prostu "The Stun"? :P
 
Awatar użytkownika
Mapeta
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 73
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 7:37 pm

pt lis 09, 2007 5:30 pm

A czym byłby brukowiec bez interwencji?

Kupiłem drogie buty, w których nie mogę chodzić
Martin Jamesbrown (26 l. człowiek) - pracownik naukowy z Lyonesse.
- Kupiłem buty firmy Clarks. Po tygodniu noszenia obtarły mnie tak, że nie mogę włożyć na nogę ani tych, ani żadnych innych. Chciałem je oddać, ale sprzedawca w sklepie poinformowała mnie, że reklamacja tego nie obejmuje. Czy mam prawo ubiegać się o zwrot pieniędzy lub o nowe buty? - pyta czytelnik.

Poczta Królewska zagubiła mi paczkę
Jagoda Kieł (55l. ork) - gospodyni domowa
- Wysłałam do syna, który mieszka w Alfheimie, paczkę żywnościową, ale Poczta Królewska jej nie dostarczyła i teraz zwodzi mnie uspokajając, że przesyłka na pewno dojdzie. Minął już miesiąc, a syn nadal nie dostał paczki. Pomóżcie mi ustalić, co się stało z paczką - prosi pani Jagoda.

Medal za długoletnie pożycie małżeńskie
Teodor Grundheim, (80 lat)
Jesteśmy z żoną 60 lat po ślubie i jestem ciekawy, czy należy nam się jakieś odznaczenie za długoletnie pożycie? Kto to przyznaje i jakie warunki trzeba spełniać?
 
Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1805
Rejestracja: czw lis 06, 2003 6:25 pm

sob lis 17, 2007 8:26 pm

Orseaux. Odnaleziono najstarszy iluzjogram, nakręcony w okresie poprzedzającym "iluzjony nieme". Odkryty obraz to tak zwany "iluzjogram ślepo-niemy", nie posiadający ani dźwięku, ani obrazu.

Bezczelnie ukradzione z nowypompon.pl via mebelki.info :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości