Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

pn mar 28, 2005 9:39 pm

FOA - dzięki za pozytywną recenzję. Na priv chętnie odbiorę 'rozpiskę' błędów :).

Co do przedmiotów z MoF. W wersji nie-PDFowej przedmioty przepisałem, jako że na rynku nie było jeszcze wtedy Magii Faerunu w wersji PL. Wersja PDF-owa zawiera tylko odnośniki do przedmiotów, czarów itp. w podręcznikach non-OGL, na co zezwoliła nam ISA na podstawie swojej umowy z Wizardami (a dokładniej pewnego aneksu, ale to już dłuższa historia). Co do samej idei używania w przygodzie nazw z FR, to jest to dozwolone w pewnych ścisłych granicach. W publikacjach internetowych nie wolno podawać statsów (nawet zmyślonych) głównych faeruńskich bohaterów, przepisywać efektów (nawet wizualnych i zupełnie nie-mechanicznych) zaklęć i ogólnie kopiować materiałów z podręczników. Do pewnego stopnia jest dozwolone jednak używanie nazw z FR-owych podręczników (jak nazwy miejsc, bogów itp.). Ogólnie rzecz biorąc sytuacja jest mocno skomplikowana, ale o ile się orientuję, kampania w tej formie nie łamie praw autorskich (dowiadywałem się głównie u ISY - Wizardzi leją sikiem prostym na wszelkie maile z zapytaniem o legalność - wysłałem ich chyba z tuzin... ;)).
 
Thomas Percy
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2969
Rejestracja: śr lip 03, 2002 11:50 am

pn mar 28, 2005 10:17 pm

W ciągu tygodnia wyślę Ci pw z kilkoma sugestiami. Może przydadzą się jako feedback od fana na przyszłość.
Ciekawi mnie również kwestia praw do używania materiałów nie-OGL. Czy można to zdobyć od ISY?
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

śr mar 30, 2005 9:45 pm

Inaczej - to nie jest coś, co się zdobywa. To jest coś, co po prostu jest. Z tym że:

Wizardzi ogólnie zezwalają na używanie rzeczy non-OGL w tym ograniczonym zakresie, o którym już pisałem - nazwy miejsc, bogów itp. Nie zezwalają z kolei na nic, co naruszałoby "podstawy" świata. Czyli m.in - wrzucanie NPC-ów znanych z ksiązek do opowiadań, przygód (to naruszałoby "prawdziwą" historię bohatera), opisywanie miejsc, które są już gruntownie opisane w 3.0 i 3.5 - czyli np. Waterdeep (bowiem to Twój opis będzie niezgodny z koncepcją itp., a jeśli nawet będzie zgodny, to nielegalny - w końcu bedziesz łamał prawa autorskie). Nie wim, czy to jasne, ale jaśniej się chyba nie da - albo ja nie umiem. Można natomiast "kształtować" geografię światów (np. dodawać nowe wioski do mapy FR, ilustrować miejsca, które nie są ficjalnie ziulstrowane itp.) i prowadzić poboczne wątki historii.
Tyle, że jedna uwaga - to wszystko tylko w Internecie. Na wydanie czegokolwiek z FR drukiem potrzebna jest już pisemna zgoda Wizardów. Na Sieciowe materiały Wizardzi generalnie pozwalają, jeśli tylko nie naruszają one powyższych warunków. Tego dowiedziałem się od ISY.
 
Awatar użytkownika
Cahir
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1276
Rejestracja: pt cze 06, 2003 8:31 am

pt kwie 29, 2005 10:01 pm

Na dnd.polter.pl pojawiła się druga część Pająka z Cormanthoru w wersji PDF.

Zapraszam do lektury :)
 
ExarKun
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 05, 2005 8:36 pm

1111111

czw maja 05, 2005 9:09 pm

Od czego tu zacz±æ mo¿e od tego ze chcia³bym jakie¶ CIEKAWE przygody do D&D
tak by nieczeba by ich przerabiaæ tzn. niema koñcówki botakie jush nie raz widza³em
chcia³bym takie by mozna sie posmiaæ i tesh czasami to tródne ale byc naprwade powa¿nym a z tego co tu widza³em to tu niema takich przygód niektóre linki chyba z przed 2 wojny ¶wiatowej bez urazy ale jestem do¶ wymagajacym MG i tesz graczem .

Zdravim V.
 
Ilithandiir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: czw wrz 30, 2004 6:32 pm

czw maja 19, 2005 9:39 pm

Tutaj masz dokoñczenie, drogi ExarKunie, tyle ¿e nie w formacie PDF.

I Ty serio jeste¶ taki wymagaj±cy? Bo Twoi nauczyciele to chyba nie za bardzo, b³êdów nie oduczyli Ciê robiæ :wink:

A Paj±k z Cormanthoru w³a¶nie, ¿e jest dopracowany, ciekawy, a na sesji i tak znajdzie siê wiele sytuacji, w których gracze bêd± mogli siê po¶miaæ.
 
Thomas Percy
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2969
Rejestracja: śr lip 03, 2002 11:50 am

czw maja 19, 2005 10:59 pm

Druga część "Pająka" podoba mi się dokładnie tak samo jak pierwsza. Polecam. W ciągu tygodnia napiszę tu nieco więcej, taką jak poprzednioo mini recenzję.
 
Thomas Percy
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2969
Rejestracja: śr lip 03, 2002 11:50 am

czw cze 02, 2005 11:44 am

Pająk z Cormanthoru część 2, "Pajęcze gniazdo"
[b]****<span style='color:white'>*</span>
Jako się rzekło PzC2 jest równie dobrą przygodą co "1". Po raz kolejny jednak zaznaczam, że gdyby to była przygoda komercyjna (ISA, Portal) dałbym ***, a w sytuacji gdy Rebound robi to za darmo, wdzięczność nakazuje dziękować facetowi i prosić o więcej.

Jak zwykle: poprawny język, dobry skład, coraz lepsze rysunki.
Treść nawiązuje do części 1, ale da się PzC2 rozegrać jako osobną przygodę. Nie wchodząc w spoilery (bo siłą PzC2 są zaskakujące zwroty akcji), fabuła jest prosta: "włamać się do dworku, wykraść wolumin". I to jest pewna wada PzC2, bo znajdą się drużyny, które do tego zadania się absolutnie nie nadają. Owszem, najemca daje odpowiedni sprzęt, ale aż się prosi o pytanie, czemu sam go (i swoich łotrzyków) nie używa.
Druga - i ostatnia - rzecz, którą mogą pokrytykować, to humor autora, który czasami jest zabawny, ale bardzo wydłuża tekst, dodając elementy, które nic nie wnoszą "pole nie jest zaorane i nic nie zapowiada, że w najbliższym czasie będzie".
Poza tym same pochwały: dobra intryga, nieźli BN-i, poprawne lokacje i pułapki.
Przygoda, którą być może kiedyś poprowadzę.
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

pn cze 06, 2005 11:41 pm

Wielkie dzięki za recenzję :). Ostatni część będzie gotowa prawdopodobnie pod koniec lipca. Tak długi czas oczekiwania związany jest z planowanymi dodatkami i zmianami, których będzie znacznie więcej niż w częściach I i II :).
 
Master of Mint
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 199
Rejestracja: sob cze 04, 2005 10:01 pm

pn cze 13, 2005 11:02 am

Też grałem i powiem podoba mi się...
czekam
 
Aramil Mez'Bari
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: ndz cze 19, 2005 1:41 am

pn cze 20, 2005 10:35 am

nie chcia³bym Wystawiaæ pomników i o³tarzy Rebound-owi ale kampania "Paj±k z Cormanthoru" zarówno pierwsza jak i druga czê¶æ (a tak¿e zapewne trzecia) :) to super przygody dopracowane poprawne przemy¶lane logiczne i nie same mordobicie... Jedyne o co mogê prosiæ to WIêCEJ TAKICH PRZYGÓD I AUTORÓW. I zgadzam siê z PZabickim ¿e jest to przygoda na miarê oficjalnych kampani.
 
Aramil Mez'Bari
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: ndz cze 19, 2005 1:41 am

śr lip 13, 2005 2:03 am

Gra³em ze swoj± dru¿yn± w drug± czê¶c kampani "Paj±k z Cormanthoru". Je¶li grali¶cie to wiecie ¿e Bg musz± opowiedzieæ siê po jednej ze stron dobra(reprezentowana przez Arona) lub z³a (uosobiona w postaci Njala). W pewnym momencie dochodzi do potyczki s³ownej miêdzy obydwoma panami w towarzystwie graczy i tak dobrze to odegra³em ¿e moja grupa nie wiedzia³a komu zaufaæ wiêc wybrali inny nie przewidziany sposób na rozwi±zanie tejk sprawy otó¿ postanowili pojmaæ Obu... ale jeden z nowych graczy zachowa³ siê jak ka¿dy normalny cz³owiek i w chwili grozy zabi³ Arona... Njal uciek³ jak i pomocnicy Arona... my¶le ¿e to interesuj±ca sytu³acja na ciekaw± przygode jak my¶licie czekam na jakie¶ fajne pomys³y i z góry dziêki za zainteresoawnie ... pozdrawiam
 
marioszarak

pn lip 18, 2005 7:17 pm

Rebound, bardzo ładnie wyszedł ci ten Pająk z Cormanthoru. Napewno wykorzystam go na jednej z moich przyszłych sesji. Nie chce się czepiać, ale albo mi się zdaje, albo pomiędzy końcem 2 części, a początkiem 3 jest luka. Gdyż 2 część kończy się znalezieniem jakiejś notatki, z nazwą jakiegoś miejsca w pobliskim porcie. Natomiast 3 część (ta na stronie [nie w pdefie]) zaczyna się od wejścia do jakiejś groty. Moge się jednak mylić. Szkoda jednak, że potrzebna jest magia Faerunu o opis swiata, gdyż takowych nie posiadam :( , a przygoda jest bardzo ciekawa. :mad: :? :cry:
 
Aramil Mez'Bari
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: ndz cze 19, 2005 1:41 am

wt lip 19, 2005 2:52 pm

nie... nie, otó¿ III czê¶æ podzielona jest na 3 czê¶ci i dodatki wszystko jest tam razem na stronir dnd.... a co do opisu ¶wiata i magii fearunu to bez przesady... ja prowadzilem bez dodatków tylko oparte na ogólnych wiadomo¶ciach i moim graczom bardzo siê podobalo choæ trzeci± czê¶æ kampani musia³em zmieniæ bo Arona zabili.. :) hehehe... ale fajnire by³o czary mo¿na przecie¿ zamieniæ na inne np. podstawowe a te które s± wa¿ne dla kampani autor opisa³ w dodatkach... tylko braæ, drukowaæ i graæ.... milej zabawy ¿ycze marioszarak
 
Awatar użytkownika
Cahir
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1276
Rejestracja: pt cze 06, 2003 8:31 am

śr lip 20, 2005 8:37 am

Dla wszystkich zainteresowanych. Ostatnia część Pająka z Cormanthoru zawierać będzie dużo więcej dodatków i to nie tylko czarów czy magicznych przedmiotów, przyszykujcie się na naprawdę smakowity kąsek! :wink: Przygoda ujrzy światło dzienne prawdopodobnie w pierwszej połowie sierpnia, w lipcu już raczej Rebound nie da rady ze względu na dużą ilość dodatków jakie się mają pojawić, a jak wiecie trzeba to ładnie opracować.
 
Ilithandiir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: czw wrz 30, 2004 6:32 pm

śr lip 20, 2005 9:46 am

<!--QuoteBegin-TIDI+-->
TIDI pisze:
<!--QuoteEBegin-->Mam pytanie - czy znacie moze jakas przygode dla 1 gracza ? Tzn Mistrz Gry + Bohater ? Bo ja takiej poszukuje :).


Zrób przygodêna motywach Baldur's Gate :wink: ¦wietnie pasuje dla jednego gracza.

<!--QuoteBegin-Cahir+-->
Cahir pisze:
<!--QuoteEBegin-->Poza tym wiem, ¿e ma w planach jak±¶ kampaniê lu¼no nawi±zuj±c± do Paj±ka ale to zapewne do¶æ odleg³a przysz³o¶æ.


A wiadomo co¶ o tym wiêcej? Kiedy bêdzie na stronie?

Do postu poni¿ej: czekam z niecierpliwo¶ci± :wink:
 
Awatar użytkownika
Cahir
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1276
Rejestracja: pt cze 06, 2003 8:31 am

wt lip 26, 2005 10:31 am

Ilithandiir napisał:
A wiadomo coś o tym więcej? Kiedy będzie na stronie?


Z tego co mi kiedyś Rebound wspominał to ma przygoda ma być związana również z Auril, ale niewiele więcej wiem. Raczej na 100% przygoda nie pojawi się w tym roku.

Edit

Uprzejmie informuję, że według słów Rebounda na 98%, ostatnia część Pająka z Cormanthoru pojawi się na stronie Poltera 15 sierpnia :D
 
Uther_pl
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 35
Rejestracja: pn lip 18, 2005 12:14 pm

fajnie

śr lip 27, 2005 2:08 pm

ja mam tylko jedną uwage (aczkolwiek malutką :) ) aby modowcy zajeli się czyszczeniem linków które nie działają

danke...
 
Awatar użytkownika
Cahir
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1276
Rejestracja: pt cze 06, 2003 8:31 am

pn sie 15, 2005 7:38 pm

Pod tym linkiem znajdziecie zapowiedź trzeciej cześci Pająka z Cormanthoru, która wreszcie ukazała się na stronie www.dnd.polter.pl .
 
Avaraxis
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 65
Rejestracja: ndz sty 09, 2005 11:42 am

śr sie 17, 2005 12:14 pm

Na www.dnd.polter.pl ukaza³a siê trzecia i (chyba) ostatnia czê¶æ Paj±ka. Nie pozosta³o nam nic innego tylko ¶ci±gaæ i poznaæ fina³ kampanii.
Pozdrawiam
Avaraxis
 
Dalmar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pn wrz 12, 2005 3:19 pm

pn wrz 12, 2005 3:29 pm

Rebound ta kampania jest naprawdê godna uwagi. Moje gratulacje to jedna z niewelu przygód która poprowadzi³em mojej ekipie bez ¿adnych przeróbek.

Z uwag krtycznych - prowadzi³em na razie 1sz± i 2g± czê¶æ.
O ile pierwsza tchnie ¶wie¿osci±, to druga jest trochê wtórna dla samych graczy.
A wiêc tak :
- w grze tylko tak na dobre MG ma pe³n± ¶wiadomo¶æ tego co siê dzieje.
- list pozostawiony przez Deereza (mog³em przekrêciæ) jest raczej dla graczy zbyt nik³± po¶wiat± tak by nawi±zaæ z czarn± piêkno¶ci± jak±¶ wiêksz± interakcjê.
- Najl mo¿e zbyt ³atwo wzbudziæ wiêksze zaufanie ni¿ Aron - gracze nie maj± nawyku ufania magom.
- gracze praktycznie nie maj± ¶wiadomo¶ci tocz±cej siê intrygi. Dopiero gdy na samym koñcu przycisn± Arona to jest takie puste stwierdzenie "a to o to chodzi³o"
- resumuj±c - dla graczy to zwyk³e wyczyczenie po¶iad³o¶ci i troche walki na koñcu z du¿± szans± na zgon dru¿yny ze wzglêdu na ilo¶æ potyczek - ¿ywio³ak, laska i potem Aron lub Najl.
- nastêpnej ekipie prowadz±c 2g± cze¶æ dodam nie¶wiadome spotkanie ¿ony Deereza z graczami podczas jakie¶ burdy po drodze w karczmie (mog± uratowaæ damê z opresji) ;)



Tak czy siak ca³a kampania rewelacja.
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

pn wrz 12, 2005 11:22 pm

Cóż, mogę tylko powiedzieć, że specjalnym zamysłem jest to, by całość nie wyglądała na intrygę na pierwszy rzut oka. Tak naprawdę gracze muszą się mocno nagłowić i naobserwować, żeby powiązać jedno z drugim i w rezultacie - nie zabić Arona pod koniec 3. części :). Niemniej jednak - prowadziałem Pająka 2 pełne razy (+ wcześniejsze epizody, które poddały cały pomysł) i za każdym razem wszystko kończyło się dobrze :).
 
Dalmar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pn wrz 12, 2005 3:19 pm

pn wrz 26, 2005 12:40 pm

No i jestem po trzeciej czê¶ci kampani paj±ka. Gracze ukoñczyli j± szczê¶liwie. Ekipa wykaza³a siê du¿± dociekliwo¶ci±. Statek ocala³, a co do Ayko i Arona to oczywi¶cie moi gracze nie byli by soba by nie próbowali zrobiæ kopii ksi±¿ki i opyliæ dwóch egzemplarzy walcz±cym stronom. Przygoda rewelacyjnie ³±czy wszystkie w±tki - do trzeciej czê¶ci kampani ¿adnych zastrze¿eñ.
 
spet__
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: sob kwie 09, 2005 12:22 pm

czw gru 08, 2005 4:20 pm

Ja pisze przygode oparta mniejwiêcej na Icewind Dale 2 (pozmienia³em nazwy :P).
Ja i dru¿yna jeste¶my troche pocz±tkuj±cy ,ale có¿.Fabu³a zaczyna sie podobnie jak w ID2 ale,aby doj¶æ do miasta Valhalltower (odpowiednik Targos),trzeba sobie pochodziæ po górach.Gdy ju¿ tam dotr± to...
A lepiej nie,bo oni znaj± te forum 8)

Pozdro,

P.S.Kurde,ale mnie d³ugo nie by³o
 
Messey__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 2:32 pm

sob mar 11, 2006 3:25 pm

Szkoda ze temat upadl, bo byl bardzo ciekawy...Wielu poczatkujacym MG linki tu podane pomagaly sie "wczuc" w DD, a niestety niewszyscy znaja anglielski (tak jak ja, a przynajmniej nie w takim stopniu aby zrozumiec cale scenariusze/kampanie)...<br /><br />Dlatego chcialbym prosic, aby osoby ktore znajda cos ciekawego dalej zamieszczaly tu linki.
 
Awatar użytkownika
Cahir
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1276
Rejestracja: pt cze 06, 2003 8:31 am

ndz mar 19, 2006 10:31 pm

Dla odświeżenia tematu - spis darmowych polskich przygód znajdujacych się na serwisie www.dnd.polter.pl<br />- Błyskotka - autor Piotr "Rebound" Brewczyński (ed 3.5, PDF - 0,4Mb).<br />- Mgły nad Ruathymem cz. 1 i cz. 2 - autor Ranferiel.<br />- Pająk z Cormanthoru - autor Piotr "Rebound" Brewczyński (PDF - 3 części).<br />- Rzeźbiarz cz. 1 i cz. 2 - autor Piotr "Rebound" Brewczyński.<br />- Ukochana studnia - autor Piotr "Rebound" Brewczyński (ed 3.5, PDF - 1,6Mb).<br />- Warownia Mora - autor dr. Nóż.<br />- Wieża Cieni cz. 1, cz. 2 i cz. 3 - autor Ranferiel.<br /><br />Serdecznie zapraszam do lektury!<br /><br />Pozdrawiam<br />Cahir
 
Thomas Percy
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2969
Rejestracja: śr lip 03, 2002 11:50 am

wt maja 09, 2006 7:50 pm

Na Polterze jest też w miarę nowy profesjonalnej jakości pdf Rebounda "Brutalne przebudzenie".
 
Awatar użytkownika
Cahir
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1276
Rejestracja: pt cze 06, 2003 8:31 am

wt sie 29, 2006 5:16 pm

Na stronie www.dnd.polter.pl pojawiła się przygoda Czarne dłonie, krwawe kły autorstwa Piotra "Rebounda" Brewczyńskiego przeznaczona do wykorzystania w nowym settingu Spellslinger wydanym w Polsce przez wydawnictwo Gozoku. Przygoda jest w formacie PDF. Zapraszam do lektury!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości