Zrodzony z fantastyki

 
Szejk!
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: sob mar 19, 2011 12:04 am

Deck na Smokach

sob mar 19, 2011 12:10 am

A więc...

Chciałbym zbudować sobie decka na smokach najlepiej Niebiesko-czerwoną
Lecz kompletnie nie wiem od czego zacząć :(
Poza tym, nawet nie wiem czy taka kombinacja nawet istnieje, a jeśli nie... no to trudno D:
Lecz JEŚLI istnieje to z pewnością nie ma żadnych współpracujących kart...

Przeszukałem trochę podforów dot. budowy kart i albo jestem ślepy, albo niczego takiego nie znalazłem

Tak więc z góry dzięki :D

A i jeszcze przepraszam, jeśli zły dział lub coś takiego więc nie karajcie (zbyt surowo)
Ostatnio zmieniony sob mar 19, 2011 12:25 am przez Szejk!, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
fester100
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 67
Rejestracja: czw sie 05, 2010 9:20 pm

Re: Deck na Smokach

sob mar 19, 2011 9:37 am

Jak smoki to deck Dragonstorm wyszukaj :) A co do niebiesko-czerwonego to znam jedną ciekawą kartę: Niv-Mizzet, the Firemind
Ostatnio zmieniony sob mar 19, 2011 9:40 am przez fester100, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Deck na Smokach

sob mar 19, 2011 1:25 pm

Dwie istotne rzeczy na starcie - smoki są dość drogimi bucami żeby je od tak zagrać z many. W takim rozwiązaniu deck będzie przeraźliwie wolny, a same kreatury będą narażone na point removal załatwiający sprawę zagrożenia.

Do prawda istnieją komba pozwalające na szybkie sprowadzenie smoczków na stół (wspomniany już Dragonstorm, ale takie rozwiązanie ma parę minusów. Jednym z najważniejszych to fakt, że cały deck kręci się dookoła tej jednej karty. Masz oczywiście akcelerację, oraz ciężką do skontrowania abilitkę Storm, ale cały czasz walczysz z czasem a nie przeciwnikiem. Fajne są kombodecki, ale wiedz, że nie zawsze się skombisz na czas, dwa - komba są zazwyczaj najtrudniejszymi deckami do ogrania i sama dobra konstrukcja decku nie wystarczy - musisz się nauczyć nim grać.

Ponieważ masz kilka opcji zbudowania decku, pytanie: jak chcesz go zbudować? Czyste kombo na Dragonstorm? Opcję kontroli tempa przeciwnika (jest tu trochę opcji do rozważenia), czy może stworzenie stworzenie decku który by miał kombo-smoka?

Pytanie drugie: Ile masz na to kasy i w jakim potencjalnie formacie byś chciał grać (typowa towarzyska, czy raczej jakaś osiedlowa liga z zasadami ogólnymi)
 
Szejk!
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: sob mar 19, 2011 12:04 am

Re: Deck na Smokach

sob mar 19, 2011 9:28 pm

To znaczy tak...

mam teraz taką talię:

23x Island
1x Snow-Covered Island (a skąd on się tutaj wziął? :O)

2x Index
1x Serum Visions
1x Peer Through depths
1x Confiscate
2x Psychic Puppetry
1x mind Games
3x Disruptive Pitmage
4x Mystic Restraints
1x Pemmin's Aura

2x Talas Explorer
3x Talas Scout
2x Talas Air Ship
2x Coast Watcher
1x Horned Turtle
3x Pendrell Drake
3x Rootwater Hunter
1x Zanam Djinn
1x Advanced Hoverguard
2x Wind Drake
2x Primal Plasma
1x Puppeteer
1x Hunting Drake
1x Vizzerdrix
1x Vedalken Mastermind

3x Bonesplitter


Talia domowej roboty, ciut przerośnięta (stąd właśnie potrzeba zmiany)


Co do pierwszego pytania - chce mieć owego dragonstorm'a plus niektóre rzeczy z mojej talii (Serum Visions, Mystic Restraints, mind Games i przydało by się jeszcze parę innych: Sleep choćby)i talii czerwonej (np Arc Lighting). Ale by główne przeznaczenie talii leżało na smoczych Critach... Zawsze jednak mogę zachować coś z tej talii, by mieć coś na obronę na początek - np. te Talas Scout'y - kosztują tylko 2 many a są 1/2 (co prawda wtedy talia nie bedzie TYLKO na smokach co gryzie się z moimi założeniami)

Teraz to drugie pytanie - tali ma być głownie przeznaczona do gry "na podwórku" a co do pieniędzy... myślę że, moim limitem jest 100 zł :(





EDIT:

Czyli ogóle chodzi mi o deck z dragonstormem + niektóre czary i krity z mojej aktualnej talii. Teraz pomóżcie to jakoś zoptymalizować :D
Ostatnio zmieniony ndz mar 20, 2011 11:35 am przez Szejk!, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Deck na Smokach

ndz mar 20, 2011 12:15 pm

Szejk! pisze:
Czyli ogóle chodzi mi o deck z dragonstormem + niektóre czary i krity z mojej aktualnej talii. Teraz pomóżcie to jakoś zoptymalizować


Nie wykonalne. Z Dragonstorma musisz mieć 4 smoki do wyjęcia, akcelerację (żeby w 3-4 turze zagrywać Dragonstorma) + kontrola drawu / card advantage żeby dokopać się do potrzebnych elementów komba. W chwili skręcenia Dragonstorma przy stom count = 4, zabijasz przeciwnika.

Inne opcje dragonstorma są zdecydowanie droższe, bo masz alterwin w postaci spalania z Grapeshot i Pyromancer's Swath. Ponieważ Swath bardzo tnie rękę, wymagana jest odpowienia (optymalna) wersja talii.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość