Zrodzony z fantastyki

 
radef
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: sob paź 01, 2011 3:03 pm

DiPol - pierwszy polski fanzin o komiksach Disneya!

sob paź 01, 2011 3:05 pm

Witam,
chciałbym przedstawić fanzin, tworzony pro publico bono, traktujący o komiksach Disneya. Zdaję sobie sprawę, że większość z Was uważa je za dziecinne, marnej jakości, niegodne uwagi i... po części ma rację. Zin pokaże wam, że istnieją komiksy z Kaczorem Donaldem które naprawdę warto poznać.


Dipol zadebiutuje na tegorocznym MFKiG. Będzie udostępniany w formie kserowanej, jak i online. Jest otwarty na wszystkich - z pewnością trafi do fanów Disneya, ale mam nadzieję, że zainteresują się nim osoby które na "Kaczorze Donaldzie" uczyły się czytać (a takich przypadków było niemało), a obecnie wielbią inne produkcje komiksowe.


Z pierwszego numeru dowiecie się m.in. skąd George Lucas i Steven Spielberg czerpali inspiracje do swoich produkcji1, jak Don Rosa zaczął tworzyć komiksy, oraz którą ze swoich historyjek Carl Barks uważał za najlepszą. Ponadto, w Dipolu znajdziecie odpowiedzi na często stawiane pytania dot. bohaterów Disneya, które obiegły chyba cały świat, np. "Ile pieniędzy ma wujek Sknerus" czy "Dlaczego Kaczor Donald zasłania się ręcznikiem wychodząc z wanny".


Chętnie odpowiem na wszelkie nurtujące Was pytania dotyczące zinu.
W imieniu redakcji,
radef (Scarpomaniak)

wersja w issuu: http://issuu.com/gladstonepl/docs/dipol1
wersja w dokumentach Google: https://docs.google.com/viewer?a=v&pid= ... e7UG&hl=pl
 
Gedeon

DiPol - pierwszy polski fanzin o komiksach Disneya!

sob paź 01, 2011 3:52 pm

Kiedyś faktycznie kupowałem każdy numer ,,Kaczora Donalda" i "Giganta", a ,,Kacze Opowieści" w TVP 1 były żelaznym punktem każdej soboty... Ale chyba jednak wyrosłem :razz:
 
Rigante
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: czw paź 06, 2011 6:34 pm

DiPol - pierwszy polski fanzin o komiksach Disneya!

pn paź 10, 2011 9:18 pm

Bardzo fajna rzecz. Mam dużo szacunku do Kaczora Donalda. Zawsze byłem pod wrażeniem ile różnych nawiązań do kultury i literatury można wepchnąć w komiks dla dzieci.
 
boskijerry
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: wt maja 20, 2014 1:19 pm

Re: DiPol - pierwszy polski fanzin o komiksach Disneya!

wt maja 20, 2014 2:12 pm

Ja też uwielbiam Kaczora Donalda i innych :D i niech sobie każdy gada co chce a ja to nadal czytam :) Mam pytanie w jednym z komiksów Donald palił fajkę, wydaje mi się, że była taka http://krolestwotytoniu.pl/fajki-design-berlin/3668-fajka-design-berlin-burberry-07-no331.html, To nie jest reklama! :judge: Ja naprawdę szukam faljki podobnej do tej, którą palił Donald.
 
kuperkowo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: pn lis 23, 2015 7:35 pm

DiPol - pierwszy polski fanzin o komiksach Disneya!

pn lis 23, 2015 9:47 pm

 
Awatar użytkownika
Ave Mater Dolorosa
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: sob paź 31, 2015 10:59 am

DiPol - pierwszy polski fanzin o komiksach Disneya!

wt lis 24, 2015 4:22 pm

Ludzie mogą mówić co chcą, ale po takich dziełach jak Kingdom Hearts inaczej patrzy się na dorobek Disneya...
 
Awatar użytkownika
ojciec mateusz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 238
Rejestracja: pt paź 14, 2011 8:16 pm

Re: DiPol - pierwszy polski fanzin o komiksach Disneya!

wt kwie 05, 2016 9:16 pm

świetny pomysł!
 
lobuzo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pt kwie 08, 2016 3:24 pm

Re: DiPol - pierwszy polski fanzin o komiksach Disneya!

śr kwie 27, 2016 1:26 pm

Ave Mater Dolorosa pisze:
Ludzie mogą mówić co chcą, ale po takich dziełach jak Kingdom Hearts inaczej patrzy się na dorobek Disneya...


Nie wszyscy podzielają twoje zdanie...
 
poziomeczka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pn maja 16, 2016 7:08 pm

Re: DiPol - pierwszy polski fanzin o komiksach Disneya!

pn maja 16, 2016 7:10 pm

Bardzo fajna sprawa. W młodości czytałam wiele komiksów. Mam duży sentyment a nawet teraz po nie sięgam w wolnych chwilach :)
 
milady
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: ndz lis 20, 2016 9:28 pm

Re: DiPol - pierwszy polski fanzin o komiksach Disneya!

ndz lis 20, 2016 9:37 pm

Ooo, te komiksy to całe moje dzieciństwo :)
 
martawex
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pn mar 27, 2017 6:22 pm

Re: DiPol - pierwszy polski fanzin o komiksach Disneya!

pn mar 27, 2017 6:50 pm

Kiedyś faktycznie kupowałem każdy numer ,,Kaczora Donalda" :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości