Zrodzony z fantastyki

 
Gedeon

Re: Disney

wt sty 15, 2013 11:25 am

I cóż z tego wynika? Byłeś w paryskim Disneylandzie choć raz? Sądzę, że nawet Paryżanie, czy Ci tam... Florydczycy, czy jak ich zwać nie spędzają w takich parkach zbyt dużo czasu :wink:
Ostatnio zmieniony wt sty 15, 2013 12:05 pm przez Gedeon, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Disney

wt sty 15, 2013 7:17 pm

W końcu tam dotrę, tylko sam park jest drogi.
 
Gedeon

Disney

wt sty 15, 2013 10:00 pm

Jeśli dla Ciebie 200 zł za bilet kolejowy to tyle co nic, ale bilet do parku określasz jako drogi, to aż się boję pomyśleć ile kosztuje ten drugi :D
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Disney

śr sty 16, 2013 12:45 am

Raczej mam na myśli samolot, koleje jeszcze długo nie będą tak tanie jak samoloty, za wygodę się płaci.

Ed:

Wejściówki w wersji dla ubogich to około 250 złotych za dzień bez dojazdu z Paryża, dziecko trochę mniej. Hotele drożej. Ale przede wszystkim wchodzisz z dzieckiem do zasysającej pieniądze czarnej dziury gdzie co krok jest coś fajnego za 5-20 euro. Nie jestem jeszcze na to gotowy a też wolałbym to zrobić kiedy/jeśli córka miała zacznie się Disneyem bardziej entuzjazmować. Jeśli to nie nastąpi to zaoszczędzę.

Dla porównania podróż :
Autobus Warszawa - Wrocław będzie koło 20 zł w Polskim Busie.
Lot Wrocław - Paryżu 40 - 75 zł

Najcięższa a czasem najdroższa część podróży lotniczej to dojazd do lotniska gdze akurat wypadły tanie bilety.
Ostatnio zmieniony śr sty 16, 2013 1:07 am przez Albiorix, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Gedeon

Disney

śr sty 16, 2013 10:38 pm

Raczej mam na myśli samolot, koleje jeszcze długo nie będą tak tanie jak samoloty, za wygodę się płaci.

A sorry, fakt, napisałeś tylko "tanimi liniami" a ja z automatu uznałem to za linie kolejowe. Pewnie dlatego, że sam non stop jeżdzę koleją, a samoloty to widuję tylko z daleka.

Tak czy siak, sam chyba przyznałeś, że to nie jest tania przygoda. A na pewno nie na tyle tania, żeby fani SW mieli się rzucić masowo do Disneylandów, tylko dlatego, że obok Myszki Miki stanie mistrz Yoda :D
Ostatnio zmieniony śr sty 16, 2013 10:39 pm przez Gedeon, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Disney

śr sty 16, 2013 11:56 pm

Myślę że SW nie przysporzy klientów Disnaylandom bo wydaje mi się ze liczą się głównie filmy dla dzieci.
 
Gedeon

Disney

czw sty 17, 2013 8:19 pm

No akurat SW ostatnio celowało w dzieci, przynajmniej jeśli brać pod uwagę serial Clone Wars i produkty z nim związane (pomijając "poważne" produkty, które też dzieją się w czasie Wojen Klonów, ale nie - dzięki Mocy - nie nawiązują do serialu).
 
Awatar użytkownika
Adeptus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 135
Rejestracja: sob lip 13, 2013 12:39 pm

Disney

ndz wrz 29, 2013 8:43 pm

To ja chciałbym kontynuować dyskusję z Czarnotrupem.
Dlaczego tak bardzo nie pasuje Ci "szalony mistrz Jedi" i nie chciałbyś, żeby znalazł się w nowych epizodach?
 
Awatar użytkownika
Enc
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: ndz wrz 08, 2013 2:10 pm

Re: Disney

pn wrz 30, 2013 5:13 pm

Adeptus pisze:
To ja chciałbym kontynuować dyskusję z Czarnotrupem.
Dlaczego tak bardzo nie pasuje Ci "szalony mistrz Jedi" i nie chciałbyś, żeby znalazł się w nowych epizodach?


Rozbija się mocno o gusta, ale wydaje mi się, że wątek Jorusa jest mało atrakcyjny wizualnie, do tego dość problematyczny w kwestii klonowania Jedi. Sądzę, że w czasie, kiedy Zahn pisał swoją trylogię mogło panować przeświadczenie, że Jedi również byli klonowani - kopia mistrza Jedi nie powinna więc dziwić nikogo. Obecność takiej postaci wywołała by mrowie pytań: czemu nie było klonów Jedi? Jakim cudem klon Jorusa był taki stary, skoro clone trooperzy - starzejący się o połowę szybciej - dorastali 10 lat? Możliwe, że wg terminologii EU coś pokręciłem (nie pamiętam trylogii Thrawna aż tak dobrze) i da się to dobrze wyjaśnić - jeśli tak, przepraszam :)
 
Awatar użytkownika
Adeptus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 135
Rejestracja: sob lip 13, 2013 12:39 pm

Disney

pn wrz 30, 2013 9:03 pm

Rozbija się mocno o gusta, ale wydaje mi się, że wątek Jorusa jest mało atrakcyjny wizualnie

Już pisałem, tworząc adaptację spokojnie można dowizualnić. Dodać jakąś scenę walki... Albo w przypadku wątku Joruusa skupić się na bitwach kosmicznych (w końcu on z tego co pamiętam specjalizował się w tzw "medytacji bitewnej"?)

Sądzę, że w czasie, kiedy Zahn pisał swoją trylogię mogło panować przeświadczenie, że Jedi również byli klonowani - kopia mistrza Jedi nie powinna więc dziwić nikogo. Obecność takiej postaci wywołała by mrowie pytań: czemu nie było klonów Jedi?
To chyba było wyjaśnione? Zdaje mi się, że Joruus nie był "oficjalnie" sklonowany, to był tajny eksperyment na boku Palpatine'a.

Jakim cudem klon Jorusa był taki stary, skoro clone trooperzy - starzejący się o połowę szybciej - dorastali 10 lat?
Coś mi się kojarzy, że Joruus był klonowany w trybie jeszcze bardziej przyspieszonym, co zresztą przyczyniło się do jego szaleństwa.
 
Awatar użytkownika
Enc
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: ndz wrz 08, 2013 2:10 pm

Disney

sob paź 12, 2013 5:52 am

Przepraszam, że tak długo nie odpowiadałem. Czasu na hobby ostatnio jakby mniej. :)

Odnośnie wątku Jorusa - OK, da się wyjaśnić (i być może temat przyspieszonego hodowania był w książkach, nie pamiętam tego - inna sprawa, że mógł się pojawić w innym miejscu po wypuszczeniu AotC).

Odnośnie całego filmu - piszesz o możliwości przerobienia, zmodyfikowania tak, by uatrakcyjnić widowisko. Pytanie brzmi czy bardziej podoba Ci się cała trylogia i zależy Ci na jej ekranizacji, czy jakieś pojedyncze wątki? Z Twoich wypowiedzi wnioskuję (może mylnie), że tak naprawdę ważne są postacie, w tym super-charyzmatyczny Thrawn. Może lepiej wykorzystać elementy, które są cool, jak Thrawn albo Tie Defendery (AFAIK to one mają te pola maskujące, przepraszam jeśli mylę), a resztę uzupełnić czymś innym? Mnie osobiście niebieski admirał raczej by drażnił, ale przełknąłbym jego obecność. Są znacznie gorsze możliwości (klonowane Palpatiny czy Vadery) :)
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

Re: Disney

pn paź 14, 2013 12:35 pm

Gedeon pisze:
No akurat SW ostatnio celowało w dzieci, przynajmniej jeśli brać pod uwagę serial Clone Wars


Szkoda tylko, że Cartoon Network wprowadzało samowolną cenzurę scen w serialu dla dzieci.

http://www.youtube.com/watch?v=LTN7AkZoa6I
http://www.youtube.com/watch?v=Ij9IUWJ7oyk

Wyczuwam tu nieuzasadniony strach dyrektora programowego CW przez housewifesami z USA. :hahaha:

Cóż, chodzą plotki, że nowe SW będzie się dziać min. 30 lat po OT, więc jeśli zobaczymy tam Chewiego, to od razu będzie znak, że całą serię o Yuuzhan Vongach będzie można wrzucić na półkę z dopiskiem "SW Infinities" a i reszta EU stanie pod znakiem zapytania.
 
barcia
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: śr lis 20, 2013 12:23 am

Disney

śr lis 20, 2013 12:33 am

Strasznie jestem tego ciekawa jak to będzie wyglądać, ale wydaje mi się że Chewiego by nie opuścili i raczej będzie, jest trochę disneyowski :D
 
Ikser
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: śr lut 05, 2014 10:22 am

Re: Disney

śr lut 05, 2014 10:28 am

Dla mnie niezmiennie wiadomość o przejęciu SW przez Disneya to ogromny cios. Jeśli już epizody I-III pod wieloma względami nie dotrzymywały kroku klasycznej trylogii, to zabranie się do nowych filmów przez Disneya nie wróży nic dobrego. Trochę to przykre...
 
rianna
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: czw mar 05, 2015 10:19 am

Disney

czw mar 05, 2015 10:26 am

Może nie jestem fanką produkcji Disney'a, ale bardzo wierzę to to, że Star Wars wyprodukowane przez tę wytwórnię nie będzie porażką. Niech moc będzie z Disney'em ;)
 
Awatar użytkownika
rurek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 13, 2015 10:10 am

Re: Disney

pt mar 13, 2015 10:15 am

Ikser pisze:
Dla mnie niezmiennie wiadomość o przejęciu SW przez Disneya to ogromny cios. Jeśli już epizody I-III pod wieloma względami nie dotrzymywały kroku klasycznej trylogii, to zabranie się do nowych filmów przez Disneya nie wróży nic dobrego. Trochę to przykre...

A mnie dziwi, że wszyscy tak narzekają. Disney to ogromna wytwórnia, które przecież zależy na tym by film był dobry. Nie możemy się negatywnie nastawiać jak jeszcze nawet nie skończyli zdjęć. Trzeba być dobrej myśli, może ta część będzie równie dobra jak poprzednie ;)
 
Krzysztof49
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pt kwie 17, 2015 2:35 pm

Disney

pn kwie 20, 2015 1:19 pm

moim zdaniem to dobrze się stało Disney ma wiele kasy i wie co robić by film na siebie zarobił a w ten sposób będzie więcej filmów star wars wczoraj przecież pokazali mały zwiastun następnego filmu który ma być 2016
 
ciekawy
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: czw kwie 23, 2015 2:56 pm

Re: Disney

pn kwie 27, 2015 9:49 am

dla mnie to była super wiadomość. Najnowsze filmy z serii gwiezdnych wojen nie grzeszyły jakością i jakoś po trzech mało udanych próbach nie chce mi sie wierzyć, że czwarta była by udana. Ale czy do dobrze, czy źle dla serii okażę się już niedługo, po premierze nowego filmu. Osobiście mam co do niego duże oczekiwania i trzymam za niego kciuki.
 
Halina
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: sob sty 23, 2016 12:51 pm

Disney

sob sty 23, 2016 12:59 pm

Film okazała się nawet dobry ;) Chociaż widać w nim disneyowską rączkę.
 
ubernic
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: ndz sty 24, 2016 4:23 pm

Disney

ndz sty 24, 2016 4:25 pm

Film był dobry, ale bez porównania z poprzednimi częściami
 
Potter_90
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: ndz lut 07, 2016 3:49 pm

Disney

pn lut 08, 2016 10:11 pm

Ciekawy ciekawy, ale czy naprawdę aż tak fascynujący jakpiszą poprzednicy? Polemizowałbym z tym... fabuła może i okej, ale gra aktorów - słabo, słabo
 
yennefer0
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 9:56 pm

Disney

ndz kwie 03, 2016 10:03 pm

Info o Disney+ SW mnie przeraziło, ale film okazał się spoko.
Czekam na grudniowy spin-off.

------------------------------------------------------------
Dzień dobry, cześć i czołem!
Platformy dla niepełnosprawnych na http://www.liftplus.pl.
Ostatnio zmieniony śr lut 28, 2018 10:53 am przez yennefer0, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Obiwan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pn kwie 04, 2016 12:17 pm

Re: Disney

pn kwie 04, 2016 12:25 pm

Warto zobaczyć co z tego będzie. Już niedługo znowu premiera, więc cierpliwości.
 
hox
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: czw kwie 07, 2016 7:16 pm

Re: Disney

śr kwie 20, 2016 1:25 pm

yennefer0 pisze:
Info o Disney+ SW mnie przeraziło, ale film okazał się spoko.
Czekam na grudniowy spin-off.


Życzę cierpliwości w czekaniu. :)
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Disney

pt kwie 22, 2016 10:24 am

Obiwan pisze:
Warto zobaczyć co z tego będzie. Już niedługo znowu premiera, więc cierpliwości.


Patrząc jaki gniotem było Przebudzenie Mocy? Raczej wątpię, żeby kolejne produkcje były zrobione lepiej. Klasyczne dojenie kasy od fanów. Disney w ogóle nie czuje klimatu, więc w sumie zasadnym jest, że tworzy nowe historie spoza kanonu, żeby nie powodować większego hejtu.
 
Moc1970
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: wt kwie 19, 2016 8:34 pm

Re: Disney

pt kwie 22, 2016 10:12 pm

Na pewno będzie efektownie.
 
khan89
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: czw cze 02, 2016 8:01 am

Disney

czw cze 02, 2016 8:03 am

Dla mnie to jakaś totalna porażka i widać to było już przy przebudzeniu mocy... Jest to film robiony tylko dla dzieci :/ eh wielka szkoda że utraciło to swojego ducha
 
Awatar użytkownika
Marcinex30
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: śr cze 15, 2016 7:19 pm

Disney

śr cze 15, 2016 8:07 pm

Czemu tak narzekacie?
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Disney

pt cze 17, 2016 6:53 pm

Ponieważ są powodu ku temu by narzekać. Gdyby były przynajmniej dobre strony tej produkcji to jeszcze bym zrozumiał, ale niestety... Jest to film skierowany dla casuali, którzy nie mieli okazji wsiąknąć w uniwersum. Przez lata byłem w Force Crusaders (najstarszy zakon w Polsce), działałem aktywnie na scenie, znam mnóstwo ludzi i aktywistów. Nikt nie uważa tego filmu za dobrą produkcję.
 
Awatar użytkownika
gryga
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: wt sty 17, 2017 1:14 pm

Re: Disney

czw mar 30, 2017 4:03 pm

Ciekawe zjawisko. To najwieksi fani sa chyba najmniej zadowoleni z ,,Przebudzenia Mocy" :) Bedac ogromnym fanem gwiezdnej sagi niestety trochę zaliczam sie do malkontentów... ,,Rogue One" to już zupelnie inna bajka i choc bez walk na miecze to wciąż bardziej Star Wars'owy niż VII Czesc :) :) :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość