Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
krzysiek-jakh
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: wt sty 03, 2006 9:33 am

wt sie 22, 2006 2:04 pm

Eeeee tam - do 4E jeszcze kawał czasu.
Wizardzi sami powiedzieli, że niektóre plotki na temat 4E są całkiem zabawne. :D
IMO na figurki przejścia nie będzie.
Chociaż jakiś ruch WotC w kierunku otworzenia furtek w zasadach i konstrukcji gry, aby umożliwić szersze zastosowanie figurek jest możliwy.
Dlaczego?
Bo figurkowe DnD to jak podcinanie gałęzi na której się siedzi.
Masa ludzi gra w DnD tylko czasem z figurkami, lub w ogóle bez figurek.
I nie będą zadowoleni gdy nagle okaże się, że do gry w swoje ulubione DnD koniecznie potrzebują miniatursów.
Oleją DnD i przerzucą się na inne (bliźniaczo podobne) systemy robione w oparciu o OGL.

Być może w 4E podręcznik do miniatursów będzie funkcjonował na takiej samej zasadzie jak XPH w 3.5 - czyli na zasadzie podręcznika PRAWIE podstawowego - ale bynajmniej wcale nie koniecznego do gry.

W ten sposób i wilk będzie syty i owca cała.

Jak na razie podpinam się pod tą opinię:
Far Mazon pisze:
Byc moze. Kiedys. Ale konkretnie nic nie wiemy, ciagle wychodza produkty do 3.5 i sa zapowiedzi na kolejne miesiace. W dodatku wcale nie widac trendu do przejscia w planszowki w tych dodatkach, wiec plotek sluchalbym ostroznie. Moze byc w nich prawda, moze nie byc, poczekalbym na oficjalne wypowiedzi WotC.


Sony pisze:
Time Line po Nowej Nadzieji generalnie się kupy nie trzyma

Ja bym powiedział że na jak tak rozbudowany świat - to się BARDZO kupy trzyma.

ShadEnc pisze:
EU ssie!

To Lucas ssie i robi pod siebie - w końcu to on wymyślił Jar-Jara.
EU rzondzi :P

Sony pisze:
Trylogia pana T. to ostatnie sesnsowne dzieła.

NEJ jest lepsza bo nie ma opcji, żeby timeline w niej szwankował, albo występowały jakieś "buraki" świadczące o nieznajomości świata SW.
A u Zahna się takie zdarzają....

Grzegorz Szulc pisze:
Co to jest Drużyna SRD?

ShadEnc pisze:
To smutna wiadomość z Pana ust na temat niewiadomego losu publikacji polskiego SRD.

Dobre, dobre
:D
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

wt sie 22, 2006 4:27 pm

krzysiek-jakh pisze:
IMO na figurki przejścia nie będzie.
Chociaż jakiś ruch WotC w kierunku otworzenia furtek w zasadach i konstrukcji gry, aby umożliwić szersze zastosowanie figurek jest możliwy.
Dlaczego?
Bo figurkowe DnD to jak podcinanie gałęzi na której się siedzi.
Masa ludzi gra w DnD tylko czasem z figurkami, lub w ogóle bez figurek.
I nie będą zadowoleni gdy nagle okaże się, że do gry w swoje ulubione DnD koniecznie potrzebują miniatursów.
Oleją DnD i przerzucą się na inne (bliźniaczo podobne) systemy robione w oparciu o OGL.

Poczekamy na nową edycję SW - system znacznie mniej z figurkami mający wspołnego, niż chociażby FR (oddaj mi na figurkach batalie z III epizodu - miejsca mi zabraknie w domu ;) ), a już zapowiedziany jako crossover rpg z Miniatures. Jak wyjdzie, można będzie myśleć co dalej...
K... - i to zawsze na SW takie eksperymenty trzeba robić. Lucas powinien im kazać nogi powyrywać.
 
meryphillia
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 48
Rejestracja: pt sie 04, 2006 2:12 pm

wt sie 22, 2006 8:01 pm

Eeeee tam - do 4E jeszcze kawał czasu.


2008 to odlegla data??? Z jednej strony i tak, ale z punktu widzenia przecietnego odbiorcy d20 w Polsce raczej chyba nie, jasli juz w 2 lata po "wybuleniu" na 3.5 ponad 100 zl, musi zbierac kaske na nowe podreczniki...

Jak dla mnie 4E powinno ukazac sie dopiero w 2010. 3.5 mozemy sie jeszcze dlugo bawic moim zdaniem i zupelnie nowa edycja jest narazie zbedna.[/quote]
 
meryphillia
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 48
Rejestracja: pt sie 04, 2006 2:12 pm

wt sie 22, 2006 8:01 pm

Eeeee tam - do 4E jeszcze kawał czasu.


2008 to odlegla data??? Z jednej strony i tak, ale z punktu widzenia przecietnego odbiorcy d20 w Polsce raczej chyba nie, jasli juz w 2 lata po "wybuleniu" na 3.5 ponad 100 zl, musi zbierac kaske na nowe podreczniki...

Jak dla mnie 4E powinno ukazac sie dopiero w 2010. 3.5 mozemy sie jeszcze dlugo bawic moim zdaniem i zupelnie nowa edycja jest narazie zbedna.

EDIT: cholerka! przepraszam za kolejny atak "terrorystyczny" i dwa takie same posty, teraz juz wiem, ze to nie moja wina, a Pakistanskich Mudzachedninow :mrgreen: (Dzialam operacyjnie z pakistanskiej kafejki internetowej, a cholera wie do czego sluza im komputery... teraz widac ze spamuja fora :mrgreen: ). Z drugiej strony dziwne, ze sam nie moge usunac swojego posta... :?
Ostatnio zmieniony wt sie 22, 2006 8:41 pm przez meryphillia, łącznie zmieniany 2 razy.
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

wt sie 22, 2006 8:23 pm

meryphilla tu się nie liczy to czy coś jest zbędne czy nie, tylko czy jest opłacalne :papieros:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości