Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Draugdin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 81
Rejestracja: sob cze 07, 2008 2:12 pm

D&D 4E PL

wt lut 23, 2010 12:20 pm

Witam i pozdrawiam wszystkich.
Postanowiłem "wtrącić" tu ten temat gdyż jest to chyba najlepsze polskie forum o D&D.

Obserwując szybką ekspansję oraz dalekie i szerokie plany wydawnicze związane z wersją 4.0 poczynając od długiej listy podręczników, podręczników dodatkowych, rozszerzeń, przygód itp a na projekcie SurfaceScapes kończąc - tak się tylko zastanawiam (gdyż informacje na ten temat są ciężkie do zdobycia) czy ktoś z was może wie o jakichkolwiek planach wydania edycji 4.0 w pełni po polsku.
Wiem że jesteśmy zaściankiem wszelkiego cywilizowanego świata ale może jakieś szanse na to są.

Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
Ostatnio zmieniony sob mar 06, 2010 1:15 am przez Zsu-Et-Am, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

D&D 4.0 PL ..........???

wt lut 23, 2010 12:35 pm

Witam. Mam wprawdzie wieści, że tak powiem z drugiej ręki. Podobno były plany wydania 4E przez ISA, ale na chwilę obecną nic nie wiadomo. Jednak nie oznacza to, że 4E nie zostanie wydane. Coś się w tej sprawie dzieje, ale brak niestety jakichkolwiek konkretów. Zatem można spokojnie założyć, że o ile 4E zostanie wydana po polsku, to nie nastąpi to w najbliższym czasie.
 
Awatar użytkownika
Królik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 201
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 8:42 am

D&D 4.0 PL ..........???

śr lut 24, 2010 12:29 pm

Albo Bajer my nic o tym nie wiemy. Powiem jedno jak mają wydawac jak 3 i 3.5 to niech sobie darują.
 
Awatar użytkownika
Burko
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1813
Rejestracja: śr cze 11, 2008 11:09 am

D&D 4.0 PL ..........???

czw lut 25, 2010 1:53 pm

Ja powiem tak, jaki jest sens wydania systemu dwa lata po premierze, systemu niezwykle dynamicznego, gdzie powstają 2-3 dodatki na miesiąc z dość dobrym zapleczem, dragony/dungeony + insider. Każdy kto tyle o ile zna angielski będzie korzystał z angielskich podręczników, bo nie sądze żeby cena polskich byla jakoś strasznie przełomowa. Szczególnie że jak się dobrze rozejrzeć można natknąć się na całkiem miłe promocje.

Pewnie jak w końcu coś się ukaże, to już będą plany dotyczące piątej edycji. O wydawaniu 4 to trzeba bylo myśleć ale dwa lata temu, teraz to można sobie darować. No chyba, ze znowu chce się rzucić polskim graczom ochłapy.
 
Awatar użytkownika
Eldarion
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 349
Rejestracja: ndz lut 13, 2005 4:55 pm

Re: D&D 4.0 PL ..........???

czw lut 25, 2010 9:05 pm

Na początku lutego zamówiłem podręcznik główny w języku ang na stronce wydawnictwa ISA. Następnego dnia poinformowano mnie, że nie posiadają już podręczników w wersji ang i nie planują ściągnięcia ich na magazyny ponieważ planują wypuszczenie wersji Polskiej. Podręcznik w tamtej chwili ponoć był już gotowy, spytałem kiedy można się spodziewać wersji polskiej, konkretnej odpowiedzi nie otrzymałem. Dowiedziałem się jedynie, że od momentu wypuszczenia podręcznika do drukarni z 3 tyg. (a podręcznik ponoć jest gotowy). Ile z tego prawdy nie wiem, ale jeśli naprawdę mają podręcznik główny już gotowy to może coś w tym roku uda się wypuścić.

Drugą sprawą jest problem czy ISA chce wypuścić podręcznik gracza, pd dla mg, księgę potworów razem. Jeśli tak to jeszcze poczekamy...
 
Awatar użytkownika
Draugdin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 81
Rejestracja: sob cze 07, 2008 2:12 pm

Re: D&D 4.0 PL ..........???

pt lut 26, 2010 7:11 pm

Czyli nadal jesteśmy zadupiem cywilizowanego świata i nie dość że nie ma szans pradowpodobnie na polską wersję podręczników do D&D 4.0 to jak słyszę nie można już kupić nawet wersji angielskich.
Paranoja!!!
 
Awatar użytkownika
Beamhit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2359
Rejestracja: czw paź 09, 2003 8:22 pm

D&D 4.0 PL ..........???

pt lut 26, 2010 7:53 pm

Draugdin pisze:
Czyli nadal jesteśmy zadupiem cywilizowanego świata i nie dość że nie ma szans pradowpodobnie na polską wersję podręczników do D&D 4.0 to jak słyszę nie można już kupić nawet wersji angielskich.


Wiesz, masz jeszcze Rebel, czy Replikator... A nie jakiś tam nędzny sklepik ISY.
 
Awatar użytkownika
Aldebarn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: ndz cze 21, 2009 3:59 pm

Re: D&D 4.0 PL ..........???

sob lut 27, 2010 3:14 pm

Jeśli ktoś planuje większy zakup to polecam Amazon.com. Przy 8-10 podręcznikach nawet z koszami transportu 'Expedited International Shipping' jest taniej niż gdziekolwiek w Polsce. Dodatkowo można zamawiać jeszcze nie wydane podręczniki w opcje Pre-Order po bardzo korzystnych cenach. Wysyłają wtedy od razu w dniu wydania, a płaci się w momencie wysyłki tylko za to co jest w danej paczce. Po 10 dniach książka zazwyczaj jest "na biurku" :), to mniej więcej tydzień przed tym gdy ukaże się w katalogu Rebel'a czy Replikatora.
 
Awatar użytkownika
Eldarion
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 349
Rejestracja: ndz lut 13, 2005 4:55 pm

Re: D&D 4.0 PL ..........???

sob lut 27, 2010 11:24 pm

Nie chcę tu robić reklamy, ale podręczniki w wersji ang można znaleźć prawie wszędzie w necie. Na ISIE po prostu była wtedy dobra cena, ale dobrze się okazało bo na rebelu dostałem deluxe edition o 10zł taniej niż zwyklasa na ISI'e.

No a sprawa polskich podręczników jest żenująca... Właściwie to nie wiem na co czekają z tymi podręcznikami. Zanim je wydadzą ludzie w Polsce kupią wersje ang i przetłumaczą sobie sami. Nikt już wersji PL nie kupi. Wydawnictwa stwierdzą, ze nie ma sensu wydawać kolejnych i będzie tak samo jak z 3.5 :P Ehh dobrze, że jako tako ogarniam ang. Szkoda tylko, ze uniemożliwiają bezproblemowe granie dla osób mniej ogarniających.
 
Awatar użytkownika
Breeg
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob lis 18, 2006 6:39 pm

D&D 4.0 PL ..........???

ndz lut 28, 2010 12:03 am

Witam.
Eldarion pisze:
Właściwie to nie wiem na co czekają z tymi podręcznikami. Zanim je wydadzą ludzie w Polsce kupią wersje ang i przetłumaczą sobie sami. Nikt już wersji PL nie kupi.

Kupią. Kupią, lecz zanim zostaną wydane, jak słusznie zauważył Burko, będzie pewnie już zapowiedź 5,0 ed. Smutne, lecz prawdziwe...
Azteco pisze:
Albo Bajer my nic o tym nie wiemy. Powiem jedno jak mają wydawac jak 3 i 3.5 to niech sobie darują.

Wiesz, ja bardzo żałuję, że zaprzestali. Mieli wszystko potłumaczone, lecz schrzanili. Szkoda, wielka szkoda.
Burko pisze:
Ja powiem tak, jaki jest sens wydania systemu dwa lata po premierze, systemu niezwykle dynamicznego, gdzie powstają 2-3 dodatki na miesiąc z dość dobrym zapleczem, dragony/dungeony + insider. Każdy kto tyle o ile zna angielski będzie korzystał z angielskich podręczników, bo nie sądze żeby cena polskich byla jakoś strasznie przełomowa. Szczególnie że jak się dobrze rozejrzeć można natknąć się na całkiem miłe promocje.

Całkowicie zgadzam się, sir.
Eldarion pisze:
Drugą sprawą jest problem czy ISA chce wypuścić podręcznik gracza, pd dla mg, księgę potworów razem. Jeśli tak to jeszcze poczekamy...

Nie byłoby sensu wydawać ich pojedynczo, nieprawdaż?
Draugdin pisze:
Czyli nadal jesteśmy zadupiem cywilizowanego świata i nie dość że nie ma szans pradowpodobnie na polską wersję podręczników do D&D 4.0 to jak słyszę nie można już kupić nawet wersji angielskich.
Paranoja!!!

Bzdura. Skwitowana świetnie przez Beamhit.
Aldebarn pisze:
Jeśli ktoś planuje większy zakup to polecam Amazon.com. Przy 8-10 podręcznikach nawet z koszami transportu 'Expedited International Shipping' jest taniej niż gdziekolwiek w Polsce. Dodatkowo można zamawiać jeszcze nie wydane podręczniki w opcje Pre-Order po bardzo korzystnych cenach. Wysyłają wtedy od razu w dniu wydania, a płaci się w momencie wysyłki tylko za to co jest w danej paczce. Po 10 dniach książka zazwyczaj jest "na biurku" , to mniej więcej tydzień przed tym gdy ukaże się w katalogu Rebel'a czy Replikatora.

Tak, lecz wymagana jest chyba karta płatnicza, nieprawdaż? Dwa lata temu planowałem kupno kilku podręczników do 3,5 ed. i nie wyszło nic z planów właśnie z tak prozaicznego powodu...
Pozdrawiam i łączę się w żałobie,
Breeg.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

D&D 4.0 PL ..........???

ndz lut 28, 2010 12:16 am

W kwestii polskich podręczników do 4E tylko zrobię zakłopotaną minę, a zastępczo skrzywię się na alternatywną interpunkcję w temacie. Draugdin - edytuj swoją pierwszą notkę w tym wątku i wyeliminuj nadprogramowe pytajniki (a najlepiej także kropki - już lepiej niech to będzie "Co z 4E PL?" albo coś podobnego).
 
shambler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: pt lip 17, 2009 1:16 pm

Re: D&D 4.0 PL ..........???

ndz lut 28, 2010 12:49 am

ja to bym chciał żeby ISA wydała 3.5 do końca... ale wiem że to raczej niemożliwe... :(
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

D&D 4.0 PL ..........???

ndz lut 28, 2010 1:36 am

A ja bym chciał, żeby isa zbankrutowała, bo firma tak niepoważna nie powinna brać się za wydawanie czegokolwiek.

Żeby jednak nie było całkowicie nie na temat, to napiszę, że isa musiałaby przystosować swoją stronę do insidera. Inaczej nie wyobrażam sobie, by mogli wydawać nową edycje. Inaczej będzie musiała wydawać insidera na płytach CD, a w to nie chce mi się wierzyć.
 
Awatar użytkownika
Breeg
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob lis 18, 2006 6:39 pm

D&D 4.0 PL ..........???

ndz lut 28, 2010 9:41 am

shambler pisze:
ja to bym chciał żeby ISA wydała 3.5 do końca... ale wiem że to raczej niemożliwe...

Niestety.
Suldarr'essalar pisze:
A ja bym chciał, żeby isa zbankrutowała, bo firma tak niepoważna nie powinna brać się za wydawanie czegokolwiek.

Ano, lecz nikt inny nie ma obecnie takich środków, by wydawać D&D, nieprawdaż?
Suldarr'essalar pisze:
Żeby jednak nie było całkowicie nie na temat, to napiszę, że isa musiałaby przystosować swoją stronę do insidera. Inaczej nie wyobrażam sobie, by mogli wydawać nową edycje. Inaczej będzie musiała wydawać insidera na płytach CD, a w to nie chce mi się wierzyć.

"D&D Insider" na płytkach? Jak dla mnie ISA byłaby w stanie coś takiego wymyślić. W końcu to lemingi biznesu!
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: D&D 4.0 PL ..........???

ndz lut 28, 2010 10:20 am

Breeg pisze:
Suldarr'essalar pisze:
Żeby jednak nie było całkowicie nie na temat, to napiszę, że isa musiałaby przystosować swoją stronę do insidera. Inaczej nie wyobrażam sobie, by mogli wydawać nową edycje. Inaczej będzie musiała wydawać insidera na płytach CD, a w to nie chce mi się wierzyć.

"D&D Insider" na płytkach? Jak dla mnie ISA byłaby w stanie coś takiego wymyślić. W końcu to lemingi biznesu!


Zgadzam się z przedmówcami co do 3.5.
Co do Insidera. Płaci się za niego Wizardsom ileś tam dolców miesięcznie i trzeba być zalogowanym na ich stronie (nie forum). Więc wydawanie go w jakikolwiek inny sposób jest raczej trudne.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: D&D 4.0 PL ..........???

ndz lut 28, 2010 10:50 am

Też marzy mi się dokończenie polskiej 3 edycji, ale podobnie jak inni zdaję sobie sprawę, że jest to kompletnie nierealne. Przynajmniej ISA miała na tyle przyzwoitości, że ogłosiła zamknięcie linii dość wcześnie abym zdążył, w miarę bezproblemowo, uzupełnić kolekcje o angielskie wydania.

Natomiast co do Insidera to nie jestem przekonany czy jest on aż tak koniecznym elementem 4 edycji, aby bez niego ewentualne polskie wydanie było niegrywalne. Daje on głównie stos nowych mocy/atutów/paragonów + pewna ilość przygód i opisów (będących zazwyczaj pretekstem dla mechaniki), czyli w gruncie rzeczy nic co byłoby niezbędne do gry. W sumie na bardzo podobnej zasadzie działały stare "Dragony" i "Dungeony", a różnica polegała jedynie na drukowanej formie i zewnętrznym wydawcy. Tak samo udostępniane przez Wizardów programy (Character Builder itp.), choć na pewno wygodne, nie są jakimś warunkiem koniecznym.

Inna rzecz to oczywiście wymieniony tutaj fakt dwuletniego (na tą chwilę) poślizgu w stosunku do oryginalnej wersji ewentualnego polskiego wydania. Biorąc pod uwagę tempo wydawania na zachodzie dodatków i specyfikę naszego rynku będzie to bardzo trudno nadrobić ISIE bez pomijania niektórych pozycji.
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

D&D 4.0 PL ..........???

ndz lut 28, 2010 3:43 pm

@Radnon
Insider może i konieczny nie jest, ale jest solidny i bardzo przydatny narzędziem do tworzenia postaci, personalizacji potworków przez MG itp. Sam byłem subskrybentem przez jakiś czas i mi z narzędziami pracowało się po prostu lepiej. Z drugiej strony o ile ewentualny wydawca nie będzie wydawał po 2 dodatki miesięcznie w wersji polskiej, Insider na zbyt wiele i tak by się nie przydał.

Kwestia czasopism jest na dzień dzisiejszy rozwiązana. Wizardzi wydają roczniki z najciekawszymi artykułami z czasopism w jednym podręczniku. A to jest już łatwo przetłumaczalne.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

D&D 4.0 PL ..........???

pn mar 01, 2010 9:00 am

Radnon pisze:
W sumie na bardzo podobnej zasadzie działały stare "Dragony" i "Dungeony", a różnica polegała jedynie na drukowanej formie i zewnętrznym wydawcy. Tak samo udostępniane przez Wizardów programy (Character Builder itp.), choć na pewno wygodne, nie są jakimś warunkiem koniecznym.
To coś więcej niż stare dragony/dungeony. To cała seria Complete, Races of..., Environmetale, Builder's Guide (Budowniczowie Twierdz?) itp.
Ja zdaję sobie sprawę, że 3.5 było bardzo niedorozwinięte na naszym rynku, ale ustawiać to za standard wydawniczy to chyba lekka przesada.
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

D&D 4.0 PL ..........???

czw mar 04, 2010 3:23 pm

Po ostatniej erracie WotC dochodzę do wniosku, że jednak dobrze się stało, że nie mamy jeszcze polskich podręczników. Dopiero teraz 4E zaczyna wyglądać sensownie. Jeszcze dwa miesiące i pewnie będzie niemal idealny balans. Tylko, żeby ewentualny wydawca uwzględnił wszystkie poprawki i nie będzie znowu tak najgorzej.
 
Awatar użytkownika
Draugdin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 81
Rejestracja: sob cze 07, 2008 2:12 pm

Re: D&D 4.0 PL ?

pt mar 05, 2010 2:01 am

Jejku nie sądziłem, że w tym temacie spowoduje tak rozbudowaną dyskusję, ale cieszy mnie to.
Macie wiele racji, że po dwóch latach nie ma już sensu wydawać podręczników do 4 edycji PL gdyż wkrótce będzie już pewnie 5. Z drugiej jednak strony dlaczego jesteśmy skazani na wmuszaną nam znajomość języka angielskiego?
Mnie to w sumie nie przeszkadza choć czytanie ze zrozumieniem oryginalnych zasad wymaga więcej skupienia nad tekstem. Poruszam jednak ten temat w imieniu moich dorastających dzieci, które przeżywają fascynację RPG ale same nie są w stanie opanować tak dużego materiału w języku obcym samodzielnie.
Podsumowanie tematu sprowadza sie do jednego wniosku.
Podręczniki w wersji PL nie będą prawdopodobnie wydawane u nas bo jest za mały popyt na nie i za szybko są wydawane II poprawione edycję i erraty żeby u nas w Polsce za tym nadążyć.
Czyli wniosek z tego, że zadałem w tym temacie pytanie retoryczne.

Przy okazji zapytam ta errata, o której wspomniano jest gdzieś do przeczytania?
Ostatnio zmieniony pt mar 05, 2010 2:02 am przez Draugdin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

D&D 4.0 PL ?

pt mar 05, 2010 11:08 am

 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

Re: D&D 4.0 PL?

sob mar 06, 2010 1:12 am

...w imieniu wydawnictwa ISA: podręczniki podstawowe do 4E zostały już przetłumaczone i poddane korekcie; być może uda się je opublikować do końca marca (a przynajmniej Podręcznik gracza i Przewodnik Mistrza Podziemi; Księga potworów ukazałaby się nieco później). W tłumaczeniu brało udział kilku obecnych i dawniejszych redaktorów działu D&D i szerzej - serwisu Poltergeist; m.in. ja, Cahir, Scobin i Petra. Największy wkład w opracowanie przekładu miała Ziroonderel (Marta Górecka). Podobnie gotowe do wydania są także zestaw wprowadzający (Starter Set) i Player's Handbook 2. Marcowa, najnowsza errata nie została uwzględniona, ale może uda się ją jeszcze zastosować.

Jeśli ktoś będzie na Coolkonie albo na Pyrkonie, będzie można o tym porozmawiać.
Ostatnio zmieniony sob mar 06, 2010 1:14 am przez Zsu-Et-Am, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Matis99
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1112
Rejestracja: pt mar 25, 2005 7:32 pm

Re: D&D 4.0 PL ..........???

sob mar 06, 2010 9:50 am

Draugdin pisze:
Czyli nadal jesteśmy zadupiem cywilizowanego świata i nie dość że nie ma szans pradowpodobnie na polską wersję podręczników do D&D 4.0 !


Większość cywilizowanego świata ma podręczniki po angielsku, poza głupimi Francuzam i Włochami, którzy nie umieją języków :).
 
Awatar użytkownika
Khaz`Sharr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: wt maja 05, 2009 9:34 pm

Re: D&D 4.0 PL?

sob mar 06, 2010 2:29 pm

Zsu-Et-Am pisze:
...w imieniu wydawnictwa ISA: podręczniki podstawowe do 4E zostały już przetłumaczone i poddane korekcie; być może uda się je opublikować do końca marca (a przynajmniej Podręcznik gracza i Przewodnik Mistrza Podziemi; Księga potworów ukazałaby się nieco później). W tłumaczeniu brało udział kilku obecnych i dawniejszych redaktorów działu D&D i szerzej - serwisu Poltergeist; m.in. ja, Cahir, Scobin i Petra. Największy wkład w opracowanie przekładu miała Ziroonderel (Marta Górecka). Podobnie gotowe do wydania są także zestaw wprowadzający (Starter Set) i Player's Handbook 2. Marcowa, najnowsza errata nie została uwzględniona, ale może uda się ją jeszcze zastosować.

Jeśli ktoś będzie na Coolkonie albo na Pyrkonie, będzie można o tym porozmawiać.


Szczerze mówiąc jestem sceptycznie nastawiony do działalności ISY, o serii Complete do 3.5 też mówili, że książki są przetłumaczone, a co z tego wyszło?
 
Awatar użytkownika
kamyker
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: pt mar 12, 2010 7:22 pm

Re: D&D 4E PL

śr mar 17, 2010 3:32 pm

Męczyli się 2 lata (czy tam więcej) i w końcu coś wydadzą. Pewnie taktyka ISY w przypadku d&d 5 jest taka: po wydania eng 5e poczekajmy 2 lata i dopiero wtedy zaczniemy tłumaczyć bo tak to z 4e pl nic nie będziemy mieć. :stupid:
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

D&D 4E PL

sob mar 27, 2010 7:19 pm

Takie pytanie nieco offtopic, ale nie będę zakładał specjalnego. Myślałem nad założeniem sklepiku z figurkami do D&D 4 ed. a że jest teraz polska edycja, no to pewnie jakieś zapotrzebowanie będzie. I chciałbym zapytać się Was, graczy. Czy używacie na sesjach sporej ilości figurek (szczególnie orków, goblinów itp), czy są one do gry koniecznie potrzebne? Czy kupujecie ze względu na sesje specjalne produkty z widzialnymi figurkami, czy po prostu radzicie sobie jakoś bez nich.

Swoją drogą szkoda, że kupiłem Player's Handbook w "lyngłydżu". Nie miałem tyle samozaparcia i czasu żeby od deski do deski przeczytać, a szkoda mi będzie kasy na ten sam produkt, tylko po Polsku :)
 
Matis99
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1112
Rejestracja: pt mar 25, 2005 7:32 pm

Re: D&D 4E PL

sob mar 27, 2010 7:35 pm

Thoctar pisze:
Takie pytanie nieco offtopic, ale nie będę zakładał specjalnego. Myślałem nad założeniem sklepiku z figurkami do D&D 4 ed. a że jest teraz polska edycja, no to pewnie jakieś zapotrzebowanie będzie. I chciałbym zapytać się Was, graczy. Czy używacie na sesjach sporej ilości figurek (szczególnie orków, goblinów itp), czy są one do gry koniecznie potrzebne? Czy kupujecie ze względu na sesje specjalne produkty z widzialnymi figurkami, czy po prostu radzicie sobie jakoś bez nich.


Wykorzystuje na sesjach figurki z Warhammer Fantasy Battle oraz z Talismanu.

Nie, nie są bezwzględnie potrzebne. Można je zastąpić kostkami, żetonami, pionkami itp. Tak gra większość graczy i ja tak grałem przez większość erpegowej kariery.
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

D&D 4E PL

czw kwie 22, 2010 11:19 pm

17-03-2010 kamyker pisze:
Męczyli się 2 lata (czy tam więcej) i w końcu coś wydadzą. Pewnie taktyka ISY w przypadku d&d 5 jest taka: po wydania eng 5e poczekajmy 2 lata i dopiero wtedy zaczniemy tłumaczyć bo tak to z 4e pl nic nie będziemy mieć.

21-11-08 [email protected] Pani Katarzyna Czostek pisze:
Co do D&D 3,5 to rzeczywiscie zarzad firmy podjal decyzje o wstrzymaniu druku, gdyz niedlugo - jesli dobrze pojdzie to na gwiazdke - zaczniemy wydawac edycje 4.0. Wiem, ze mamy juz gotowe do druku dwa, kolejne podreczniki z 3,5, jednak to czy je wydamy zalezy jedynie od prezesow firmy.
Ostatnio zmieniony czw kwie 22, 2010 11:20 pm przez Kamulec, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

D&D 4E PL

czw kwie 22, 2010 11:35 pm

Prace nad polską wersją 4E trwały mniej więcej od końca wakacji w 2008 roku. Choć pierwotny plan szybko okazał się optymistyczny, była realna nadzieja na wydanie podręczników w rok po wydaniu oryginalnym. Niestety nie mogę zdradzić przyczyn zmiany tego planu. Nie ma tego złego... Dzięki temu było przynajmniej możliwe uwzględnienie errat do styczniowej włącznie.
 
Awatar użytkownika
Tolekd
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: wt gru 16, 2008 6:13 pm

Re: D&D 4E PL

pt kwie 23, 2010 11:45 am

Ok, w takim razie pytania:
1. Kiedy będzie wydany Monster Manual ?, ponieważ bez tego podręcznika gra w D&D 4 ed. jest bardzo mocno utrudniona
2. Jakie dalsze plany wydawnicze ? Mam nadzieję na szybkie wydanie PHB 2, DMG 2, MM 2, najlepiej w drugiej połowie roku, ponieważ wtedy będzie wiadome czy linia wydawnicza się rozwija czy też spotka ją ten sam los co nWOD

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość