Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
Arlen
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

[Skype] DnD 3.5

wt mar 02, 2010 6:23 pm

Nie znalazłem podobnego tematu i to chyba dobre miejsce na mój temat, a jeśli nie to przenieście.

Poszukuje drużyny 3/4 osobowej w wieku 13-17lat która by chciała zacząć grać w D&D przez Skype.
Jakby ktoś grał wcześniej przez skype i ma małe doświadczenie w d&d to mógłby pomóc z rozgrywką.

Zapewne będzie wiele komentarzy, ze przez skype nie da się grać ale ja mieszkam w Zduńskiej Woli i nie ma nikogo kto by chciał grać w dnd. Same dresy* w mym mieście :x

*Jak pisałem dresy to myślałem o takich kaptur na głowie koniecznie butelka piwa i papieros ( dla szpanu ) i bluzgać na cały głos i krzyczeć RTS a dres dlatego bo wszyscy tacy noszą dresy i bluzy z kapturem i innych nie znam
(poza kilkoma osobami normalnymi )

Pozwoliłem sobie przenieść wątek do odpowiedniego działu i zmienić nazwę na poprawną. H.

edit: Dziękuję za przeniesienie ale za zmianę nazwy nie więc zmieniam z '' internety'' na Skype Arlen
Ostatnio zmieniony pn mar 08, 2010 12:54 pm przez Arlen, łącznie zmieniany 5 razy.
Powód:

Awatar użytkownika
Gwjazdor
Zespolony z forum
Zespolony z forum

-----D&D gra przez Skype-----

wt mar 02, 2010 9:59 pm

Ja też pomykam w dresie na ogół i jakoś mi to nie przeszkadza grać w RPGi :stupid:

Co do Skype'a to kiedyś próbowałem ale nic z tego nie wyszło. Zbyt często były przerwy w dostarczaniu wiadomosci. Tzn wiesz - niby napisałeś wiadomość, wysłałeś ale odbiorca nie dostawał (było napisane nawet, że nie dostarczona i czeka na dostarczenie). A zaraz napisałeś coś innego i odbiorca dostawał (mimo że poprzednia dalej niedostarczona). Przez forum spróbuj.

Awatar użytkownika
Arlen
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Re: -----D&D gra przez Skype-----

śr mar 03, 2010 12:32 am

Jak grałem w Guild Wars albo WoW'a to tworzyłem pokój w skype i gadaliśmy w 4 osoby i było fajnie i myślałem ze tak też można grać w dnd przez skype.
Po prostu szukam 3 chłopaków do gry w dnd przez skype np. Takich co dopiero zaczynają z dnd albo takich co chcieli by zagrać przez skype.
Przydał by się ktoś kto kiedyś grał w dnd by wyjaśnić nam kilka rzeczy dotyczących mechaniki gry. Mógłby nadzorowąć pierwszą sesję zeby jakoś poszła.

Jedyne wymagania to wiek 12-15lat i skype

I pytanie jak załatwić sprawę z kostkami?

A to gg: 11241739
Ostatnio zmieniony śr mar 03, 2010 2:05 pm przez Arlen, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód:

Awatar użytkownika
Gwjazdor
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr mar 03, 2010 9:54 am

Ja mógłbym sobie tak pograć z tym, że mam ponad 20 lat jeżeli Wam to nie przeszkadza :huh:
Wreszcie miałbym okazję, od nie pamiętam kiedy, pograć sobie jako gracz a nie MG :stupid:
Z tym, że nie wiem jak Skype będzie działał :wink:
Co do jak graliśmy przez forum, było potrzebne pełne zaufanie do MG. Ja jako że nie mam własnego zestawu kostek w domu (w realu gramy u kumpla) to wykorzystywałem po prostu programik, bardzo prosty w obsłudze i ważący bardzo nie wiele który generuje wyni rzutu kością (k2, k4, k6, k8, k10, k12, k100). Jest on o tyle wygodny, że gdy trzeba rzucać wieloma kostkami to zamiast turlać tyle czasu to po prostu w programie wpisujesz iloma kostkami chcesz rzucić (program nie losuje liczby i mnoży odp ilość razy, tylko losuje liczbę z danego przedziału odp ilość razy i sumuje wyniki). Dodatkowo jest możliwość od razu dodawania modyfikatora do rzutu. Jeśli jesteś zainteresowany to mogę go poszukać na dysku i wrzucić, waży bardzo malutko, to raptem jeden plik :wink:

Awatar użytkownika
Arlen
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

śr mar 03, 2010 2:12 pm

Wiek nie przeszkadza ale lepiej jak by jeszcze ktoś się znalazł w przedziale 12-17 lat lepiej by się grało tak bardziej luźno :razz:
Ps; a ten program już mam :)
Ostatnio zmieniony ndz mar 07, 2010 8:45 pm przez Arlen, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:

Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr mar 03, 2010 2:14 pm

Gwjazdor pisze:
J Zbyt często były przerwy w dostarczaniu wiadomosci. Tzn wiesz - niby napisałeś wiadomość, wysłałeś ale odbiorca nie dostawał (było napisane nawet, że nie dostarczona i czeka na dostarczenie). A zaraz napisałeś coś innego i odbiorca dostawał (mimo że poprzednia dalej niedostarczona). Przez forum spróbuj.

A może spróbuj używać Skype tak jak używa normalny człowiek Podłącz mikrofon i słuchawki najpierw:)

Awatar użytkownika
Gwjazdor
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr mar 03, 2010 5:24 pm

Aaa nie nie, ja miałem na myśli wersję tekstową, na słuchawko-mikrofonową się nie piszę jakby co :) Powody za długo by tłumaczyć, więc krótko mówiąc nie bardzo mam warunki

Awatar użytkownika
Arlen
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

śr mar 03, 2010 6:02 pm

Dobra czekam na chętnych :)

edit: Niema nikogo chętnego do gry ?
Ostatnio zmieniony ndz mar 07, 2010 6:20 pm przez Arlen, łącznie zmieniany 6 razy.
Powód:

Awatar użytkownika
Achernar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

sob mar 06, 2010 2:13 pm

Przesrałeś sobie :P Sieradzak włącza się do tematu.
Mógłbym z Tobą zagrać (16 lat i dość duże doświadczenie w DnD) ale trzeba by było zgarnąć jakąś ekipę MAX. 4 osób. Więcej po prostu trudno ogarnąć i zebrać na jedną godzinę.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

ndz mar 07, 2010 2:54 pm

Arlen - na początek polecałbym się raczej trzymanie już gotowych klas - na forum jest cały dział ludzi gotowych poświęcić czas i powydrapywać sobie wzajemnie oczy tylko po to, żebyś miał jak najmocniejszą postać spełniającą dane wymagania (jak lekka zbroja, długi miecz, wymiatanie)

Też nie mieszczę się w wyznaczonej grupie wiekowej, ale mógłbym grać na skype, być może ściągnąć jeszcze 1 gracza (też starszego od podanej grupy).

Awatar użytkownika
erman
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz mar 07, 2010 3:09 pm

Mam 15 lat, i jestem w stanie zagrac na słuchawki (tzn bez kamery). Doświadczenie mam już duże więc mechanicznie ze mną nie będzie problemu.

Awatar użytkownika
Achernar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

ndz mar 07, 2010 4:12 pm

Teraz trzeba luźno zastanowić się w których godzinach. Osobiście preferowałbym weekend (pt. sob. niedz.) tak około godziny 20.

Awatar użytkownika
erman
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz mar 07, 2010 4:15 pm

Ja też weekend (tylko nie ten bo mnie nie ma) tylko gdzieś tak około 18.

Awatar użytkownika
Arlen
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

ndz mar 07, 2010 6:21 pm

ja jestem za

edit: czyli skład jest taki:

-Arlen 14 lat
-erman 15lat
- Achernar 16lat
-Draco Malfoy 18 lat
no i Hezor chce grać
i kto bedzi MG
Ostatnio zmieniony ndz mar 07, 2010 8:42 pm przez Arlen, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód:

Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

ndz mar 07, 2010 6:43 pm

Jeżeli limit wiekowy nie jest ściśle pilnowany, to mógłbym spróbować swoich sił w prowadzeniu. Szczegóły lepiej dogadywać na żywo niż przez forum, więc zapraszam do kontaktu - moje gg jest widoczne po lewej stronie.

Awatar użytkownika
Ważka
Częsty bywalec
Częsty bywalec

ndz mar 07, 2010 6:59 pm

Piszę się na to.
Nie wiem po co to ograniczenie wiekowe, ale mam 18 lat.
Ostatnio zmieniony ndz mar 07, 2010 7:16 pm przez Ważka, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
Arlen
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

ndz mar 07, 2010 8:40 pm

to nie są takie sztywne ograniczenia bo chodziło o to ze lepiej się porozumieć będzie z osobami w swoim wieku ale starsze też mogą być

i niech każdy potwierdzi ze będzie grać to ustalimy kiedy i o której ja jestem za sobotą o 18:00

edit: Czy opłaca robić się lekko zbrojnego wojownika ( skórzana zbroja itp) a jeżeli tak to na czym się skupić jakie ma zalety a jakie wady

edit2: mój skype: kuba-no0h
moje gg: 11241739

( na razie jestem chory i zagram dopiero w weekend bo mówić nie mogę i mam gorączkę )
Ostatnio zmieniony ndz mar 07, 2010 9:10 pm przez Arlen, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:

Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

ndz mar 07, 2010 9:14 pm

Jak pisałem - mogę być MG. Zdecydowanie wolałbym skomunikować się jakoś na żywo niż przez forum - przy okazji można dogadać takie drobne szczegóły jak tworzenie postaci, styl gry, sprawy techniczne. Na start jako luźną sugestię rzucam E6 - gra jest na poziomach 1-6, za więcej doświadczenia dochodzą dodatkowe atuty. Całość jest prostsza do szybkiego ogarnięcia od gry do wysokich poziomów i eliminuje pewne problemy z DnD jak barbarzyńca spadający z orbity na ziemię, tworzący spory krater, który po chwili wstaje, otrzepuje się i biegnie dalej.

W kwestii optymalizacji postaci - jestem na nią zdecydowanie otwarty, w razie potrzeby chętnie służę pomocą przy dopracowaniu mechaniki. Historia jako biografia nie jest mi potrzebna, ale chciałbym kilka wiadomości na temat postaci jak jej cele krótko i długo-planowe, informacje o istnieniu ew. rodziny przyjaciół/wrogów - coś co daje mi więcej możliwości budowania przygody pod was.

Najchętniej bym grał w godziny popołudniowe i niedzielne, ale jestem gotów do ustępstw.

Awatar użytkownika
Gwjazdor
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz mar 07, 2010 9:37 pm

Draco Malfoy mnie przekonał - jeżeli jest miejsce to mogę grać ;-) (z tego co pisał, wychodzi na to, że jedynie on komunikuje się głosowo a reszta tekstowo - tak więc jeżeli jest jeszcze miejsce, i można grać "pisemnie" to jak najbardziej jestem chętny :-) )

Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

ndz mar 07, 2010 9:53 pm

Gwjazdor pisze:
(z tego co pisał, wychodzi na to, że jedynie on komunikuje się głosowo a reszta tekstowo - tak więc jeżeli jest jeszcze miejsce, i można grać "pisemnie" to jak najbardziej jestem chętny )

Kłamstwa, kłamstwa, brudne kłamstwa. Raczej wolałbym komunikację w pełni głosową, ale przecierpię 1 gracza na tekście - spowalnia się w ten sposób grę i traci i tak ograniczone możliwości odgrywania.
Ostatnio zmieniony ndz mar 07, 2010 9:54 pm przez Hezor, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
Achernar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

Re: [internety] DnD 3.5

pn mar 08, 2010 8:03 am

Oczywiście głosowo mógłbym jednak pozostała by kwestia kupienia słuchawek :P. Poza tym podejrzewam, że to "ograniczenie" wiekowe dotyczy bardziej treści - dla osób w przedziale wiekowym 12-16 erotyka jest... hmm... no... ten... no właśnie. Wstydliwym dość tematem jak się nie zna rozmówcy. A podejrzewam, że ludzie w wieku 18 lat już to tak nie razi. Poza tym trudno byłoby opisywać przez Skype'a TE rzeczy przy rodzicach czających się być może za drzwiami i słuchających do jakiej sekty dołącza syn ;).

Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Re: [internety] DnD 3.5

pn mar 08, 2010 8:19 am

Pozwoliłem sobie przenieść wątek do odpowiedniego działu i zmienić nazwę na poprawną. H.
Arlen

Że jak? Co to są te "internety"? Generalnie kim są człowieki którzy mają moc zmiany nazwy na niepoprawną twierdząc, że jest to poprawne?

Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

[internety] DnD 3.5

pn mar 08, 2010 9:09 am

Belka pod górnym postem pisze:
Ostatnio edytowano N mar 07, 2010 10:02 pm przez Hezor, łącznie edytowano 3 razy
Tutaj! Jak nie poprawną, sam mam ich chyba co najmniej 5, z czego 3 dostałem na forach! ;)

@Achernar - o dziwo jakoś domyśliłem się, że za tym ograniczeniem wiekowym kryły się podobne powody, po czym z ciężkim westchnięciem skreśliłem z listy możliwych przygód Erotyczne Lochy Miliona Rozkoszy Cielesnych i porzuciłem myśl o nagłej zmianie systemu na FATAL*.
Będziemy (będziemy, prawda?) grać przez komunikator głosowy, więc postaram się unikać sytuacji, w których jedyne co usłyszę od graczy to nerwowe 'umm, emmm, yyy' bo będą zbyt skrępowani żeby normalnie odpowiedzieć. MG elastyczny ma być - jeżeli chcecie ominąć też jakieś inne tematy, to wystarczy napisać.

W tej chwili sytuacja przedstawia się tak - Draco Malfoy już potwierdził na skype chęć do gry, a Gwjazdor ze względu na ograniczenie do gry tekstowej zgodził się na wyjątkowo zaszczytną i chwalebną rolę MG liniowego. Wprawdzie miałem kontakt z Arlenem, ale wynikło z niego tylko to, że właściwie to nie mógł wtedy rozmawiać. Ciągle zapraszam wszystkich graczy do łapania mnie na gg.

Parę słów o settingu i tworzeniu postaci pojawi się po rozmowach z graczami, ale jeżeli ktoś już ma pomysł, który koniecznie chce zrealizować, to chętnie go wysłucham :)

*(Jeżeli ktoś nie kojarzy FATAL, to dla własnego dobra niech nie szuka w sieci co to jest)
Ostatnio zmieniony pn mar 08, 2010 9:12 am przez Hezor, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Avlida
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

[Skype] DnD 3.5

wt mar 09, 2010 5:20 pm

Zdaję sobie sprawę, że macie już komplet chłopaki, ale jeśli ktoś by kiedyś zrezygnował, chciał się wycofać albo zawalił to może znalazło by się miejsce dla niewiasty :)? Akurat w DnD 3.5 orientuję się dość dobrze i chętnie zagram przez Skype, a wcześniej jakimś cudem nie zauważyłam tego tematu.
Ostatnio zmieniony wt mar 09, 2010 5:21 pm przez Avlida, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
Achernar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

Re: [Skype] DnD 3.5

wt mar 09, 2010 8:23 pm

Avlida pisze:
Zdaję sobie sprawę, że macie już komplet chłopaki, ale jeśli ktoś by kiedyś zrezygnował, chciał się wycofać albo zawalił to może znalazło by się miejsce dla niewiasty :)?

Nie, dziękuję już jadłem. =)

Oczywiście, nigdy jeszcze nie grałem z niewiastą w eRPeGa. Byłaby jakaś odmiana. Tylko tych idiotycznych żartów trzeba się będzie wyzbyć ;p...

Awatar użytkownika
erman
Zespolony z forum
Zespolony z forum

[Skype] DnD 3.5

śr mar 10, 2010 4:12 pm

Erh Hezor nie przypominaj o FATALu...

Avlida jeśli chcesz grać to najlepiej jak pogadasz z Klebernem on teraz prowadzi sesje. Musisz się pośpieszyć bo już w piątek zaczynamy :)

Achernan o jakich idiotycznych żartach mówisz? O tych z przedszkola czy jeszcze wcześniej?

Awatar użytkownika
Achernar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

śr mar 10, 2010 7:17 pm

O tych młodzieżowych, przy których żarty przedszkolaków to szczyt dekadencji. No nic, odrobina powagi nie zaszkodzi. :wink:
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Grimdark
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

[Skype] DnD 3.5

pt mar 12, 2010 4:08 pm

Hmmmmmmm...

Ja może bym się chętnie dołączył jakby było miejsce i nie ta bariera wiekowa.

Awatar użytkownika
kamyker
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

pt mar 12, 2010 7:27 pm

Witam!

Przed chwilą wyszukałem ten temat w googlach : P. Widze że osób jest nawet za dużo ale chętnie bym pooglądał jak to wygląda. Duuużooo grałem i gram w DDO, troche czytałem podręcznik. Mieszczę się w przedziale (14 lat). Mam skype mikrofon i żadne tematy mi nie przeszkadzają :spoko: .
Ostatnio zmieniony pt mar 12, 2010 7:29 pm przez kamyker, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:

Awatar użytkownika
Gwjazdor
Zespolony z forum
Zespolony z forum

[Skype] DnD 3.5

pt mar 12, 2010 11:11 pm

Mieszczę się w przedziale (14 lat). Mam skype mikrofon i żadne tematy mi nie przeszkadzają .

Też tak myślałem jeszcze kilka dni temu :stupid: A mam ponad 20 :razz: A tu zonk hehe
Ostatnio zmieniony pt mar 12, 2010 11:14 pm przez Gwjazdor, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: