Zrodzony z fantastyki

 
zarok
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 965
Rejestracja: pt sie 05, 2011 1:58 pm

Re: [M&M 3ed] Dobór naturalny

śr paź 30, 2013 6:01 pm

U mnie mała poprawka (oczywiście, jak coś nie jest pogrubione to tego nie policze :razz: ), 11 mocy i dwie ponad 10pp.


Suldarr'essalar pisze:
Nieźle. Fajny pomysł z takim porównaniem.


Ciekawie się robi dopiero jak porównasz rozdysponowanie punktów :razz: . U mnie to wygląda np tak:
- atrybuty - 24 pp
- defensywa - 24 pp
- atuty i umiejętności - 29 pp
- moce - 73 pp

Dlatego żałuje zawsze, że każdy trzyma swoją kartę tylko dla siebie, nie da się porównać takich fajnych różnic jak kto buduje prawie takie same postacie.
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

[M&M 3ed] Dobór naturalny

śr paź 30, 2013 6:15 pm

Feniks pisze:
Większość mocy będzie miała flaw Limited (Musi być w stanie poruszać rękoma i wypowiedzieć magiczną formułę).


To nie jest flaw, ale quirk warty -2 PP.


Jako przykład w podręczniku, gdzie są opisane atuty w limited jest podane jako przykład

An effect with this flaw is not effective all the time. Limited powers generally break down into two types: those usable only in certain situations and those usable only on certain things. For example Only While Singing Loudly, Only While Flying, Only on Men (or Women), Only Against Fire, Not Usable on Yellow Things, and so forth. As a general rule, the effect must lose about half its usefulness to qualify for this modifier. Anything less limiting is better handled as an occasional complication.


Czym "only while singing loudly" różni się od "only while speaking magical formula"? Nie będę się upierał ale w takim wypadku pomysł na doctorka odpada, a nie bardzo mam pomysł na kogoś innego. Początkowo myślałem nad Wolverinem ale został wzięty. Więc chyba jednak sobie odpuszczę.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

[M&M 3ed] Dobór naturalny

śr paź 30, 2013 6:49 pm

Feniks pisze:
As a general rule, the effect must lose about half its usefulness to qualify for this modifier
Podkreśliłem właściwy fragment ;)

Brak możliwości mówienia i gestykulowania jest na tyle rzadki, że się nie kwalifikuje.
zarok pisze:
Ciekawie się robi dopiero jak porównasz rozdysponowanie punktów :razz: . U mnie to wygląda np tak:
- atrybuty - 24 pp
- defensywa - 24 pp
- atuty i umiejętności - 29 pp
- moce - 73 pp

U mnie jest:
Cechy - 44
Defenses -7
Skills & Feats - 13
Powers, Complications - 86

Jakoś zawsze byłem zwolennikiem cech i mocy ;)

zarok pisze:
Dlatego żałuje zawsze, że każdy trzyma swoją kartę tylko dla siebie, nie da się porównać takich fajnych różnic jak kto buduje prawie takie same postacie.

Akurat w tej sesji nie mam nic przeciwko jawności kart :)
Ostatnio zmieniony śr paź 30, 2013 6:56 pm przez Suldarr'essalar, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

Re: [M&M 3ed] Dobór naturalny

śr paź 30, 2013 8:21 pm

Feniks pisze:
Czym "only while singing loudly" różni się od "only while speaking magical formula"?


Tak jak pisał Suld, flaw Limited jest zasadny wtedy, kiedy ogranicza działanie mocy o połowę i więcej (np. moc działa tylko e dzień, tylko na mutantów). Jeśli moc nie działa tylko w tych rzadkich przypadkach, kiedy ktoś zrobi Ci grapple, albo nie będziesz mógł mówić, to wybacz, nie nadaje się to na limited.

Feniks pisze:
Więc chyba jednak sobie odpuszczę.

Zrób Cyclopsa, brakuje go w tej drużynie :)
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[M&M 3ed] Dobór naturalny

śr paź 30, 2013 8:57 pm

Ja póki co rozdałem bardzo podobnie do Sulda. 86 w moce, 10 w skille, 44 w atrybuty,9 w defensywy i 1 w advantage.

Moje moce to:
Telepathy: sense-depended ears, rank 3
Blast: rank 8
Comprehend animals: rank 2
Comprehend languages rank 2
Flight: rank 1
Mind Reading: close, rank 8
Remote Sensimg: eyes, rank 8
Teleport: medium shadows, rank 8
Force Field: rank 8
Move Object: damaging, precise, rank 6

Myślę, że w miarę dobrze odwzorowałem Jean. Macie jakieś sugestie?

EDIT: cholercia zapomniałem o move object, nastąpiła mała zmiana
Ostatnio zmieniony śr paź 30, 2013 9:16 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód:
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

Re: [M&M 3ed] Dobór naturalny

śr paź 30, 2013 9:02 pm

Klebern pisze:
Comprehend languages rank 2
Mind Reading: close, depended by languages, rank 8


Skoro masz Comprehend languages, to Flaw: Limited by Language przy mind reading nie będzie zmniejszał kosztu mocy, bo go omijasz. Co najwyżej może być jako quirk za -1 PP.
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[M&M 3ed] Dobór naturalny

śr paź 30, 2013 9:19 pm

Chyba jeszcze coś pozmieniam. Pytanie do MG, przeciwko enviroment: extreme cold chroni zwykły immunity cold?
 
zarok
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 965
Rejestracja: pt sie 05, 2011 1:58 pm

Re: [M&M 3ed] Dobór naturalny

śr paź 30, 2013 9:24 pm

Move Object: damaging, precise, rank 6
Blast: rank 8


Ja bym to połączył w jedną moc bo działa bardzo podobnie i trochę pp by zaoszczędziło. Można dodać jakieś variable descriptor żeby pasowało do postaci.
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

Re: [M&M 3ed] Dobór naturalny

śr paź 30, 2013 9:25 pm

Klebern pisze:
Chyba jeszcze coś pozmieniam. Pytanie do MG, przeciwko enviroment: extreme cold chroni zwykły immunity cold?


Przeciwko zimno jako czynnikowi środowiskowemu chroni Immunity 1.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

[M&M 3ed] Dobór naturalny

śr paź 30, 2013 9:55 pm

Klebern pisze:
Teleport: medium shadows, rank 8
O ile dobrze kojarzę, to Jean Grey nie posiadała teleportu.
Telepatię (czyli Communicztion) połączyłbym z Comprehend Languages (linked power), choć to kosztu nie tnie.
Move object bym zostawił, ale bez damaging. Mógłbyś za to dodać trochę więcej telepatycznych zdolności.
http://marvel.wikia.com/Jean_Grey_(Earth-616)
Ostatnio zmieniony śr paź 30, 2013 10:00 pm przez Suldarr'essalar, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

Re: [M&M 3ed] Dobór naturalny

śr paź 30, 2013 10:27 pm

Suldarr'essalar pisze:
Klebern pisze:
Teleport: medium shadows, rank 8
O ile dobrze kojarzę, to Jean Grey nie posiadała teleportu.
Telepatię (czyli Communicztion) połączyłbym z Comprehend Languages (linked power), choć to kosztu nie tnie.
Move object bym zostawił, ale bez damaging. Mógłbyś za to dodać trochę więcej telepatycznych zdolności.
http://marvel.wikia.com/Jean_Grey_(Earth-616)


Link nie działa. Jean potrafiła stworzyć portal teleportujący, oczywiście po wątku z Phoenix. Niestety ale wszystkie mentalne moce są cholernie drogie (od 5 do 12) i powiem szczerze w mojej opinii nie opłaca się je brać. Kosztują krocie, niskie DC, użyteczność raczej sytuacyjna.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

[M&M 3ed] Dobór naturalny

czw paź 31, 2013 8:17 am

Musisz domknąć nawias w linku :) Widzę, że silnik forum zgłupiał trochę :)
Poprawiony link

Klebern pisze:
Niestety ale wszystkie mentalne moce są cholernie drogie (od 5 do 12) i powiem szczerze w mojej opinii nie opłaca się je brać. Kosztują krocie, niskie DC, użyteczność raczej sytuacyjna.
A np. Mental Paralysis jako Affliction, Dilate Power jako nullify, Psychic Blast jako psychic blast :) Telepatic Cloak jako Concealment (resistable by Will, [mind-affecting])?

Nie wiem, czy Dusk nie ma teleportu grupowego (jeśli Strange'a nie będzie), nie ma sensu się dublować.
Ostatnio zmieniony czw paź 31, 2013 8:20 am przez Suldarr'essalar, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[M&M 3ed] Dobór naturalny

czw paź 31, 2013 9:20 am

Suldarr'essalar pisze:
Nie wiem, czy Dusk nie ma teleportu grupowego (jeśli Strange'a nie będzie), nie ma sensu się dublować.

Tak Dusk ma teleport.
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

[M&M 3ed] Dobór naturalny

czw paź 31, 2013 9:14 pm

Ok bardziej przyziemnie poszedl hawkeye. Miałbyć początkowo bullseye ale nie pasowałby fabularnie.
 
Awatar użytkownika
Pipboy79
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2881
Rejestracja: śr sty 26, 2011 10:15 am

Re: [M&M 3ed] Dobór naturalny

pt lis 01, 2013 2:01 am

-Hm... A jakiegos medyka to mamy? Ja se robie szturmowca jakby co... :)
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[M&M 3ed] Dobór naturalny

sob lis 02, 2013 2:24 pm

Dobra chłopaki, ja swoją postać już skończyłem. Oto Jean Grey.
 
zarok
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 965
Rejestracja: pt sie 05, 2011 1:58 pm

Re: [M&M 3ed] Dobór naturalny

sob lis 02, 2013 2:42 pm

Jako, że moja postać jest skończona to też ją zaprezentuje. Oto Longshot :) .
Zmieniłem tylko Homing 2 na, Homing 1/ Ricochet 1, trochę słabsze w większości przypadków ale ciekawsze.


@Klebern

Mam pytanie. Dodge i Toughness na poziomie 12/11 to niedopatrzenie czy wynik dogadania się z GM i trade-off za brak parry? :razz:
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[M&M 3ed] Dobór naturalny

sob lis 02, 2013 3:20 pm

Masz tam wszystko rozpisane. 8 pkt z power points +4 za agility [lub dex nie pamiętam który się bierze] i masz +12. +8 do toughness mam z mocy pernamentnej.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

[M&M 3ed] Dobór naturalny

sob lis 02, 2013 4:12 pm

Klebern pisze:
Masz tam wszystko rozpisane. 8 pkt z power points +4 za agility [lub dex nie pamiętam który się bierze] i masz +12. +8 do toughness mam z mocy pernamentnej.

Zarokowi chodzi o to, że w M&M masz limity wynikające z PL i np. Dodge + Thoughnes <= PL*2, Parry + Thoughness <= PL*2.
Pytanie jest, czy to błąd, czy świadomie (za zgodą MG) nagiąłeś te zasady.
Ponad to, nie uważam, żeby dobrym pomysłem było dawanie Parry na 0. JG. była raczej trudnym przeciwnikiem do trafienia.

Moja postać: Bolt
Ostatnio zmieniony sob lis 02, 2013 4:47 pm przez Suldarr'essalar, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

[M&M 3ed] Dobór naturalny

sob lis 02, 2013 4:40 pm

Moja postac tez skonczona czeka na akceptacje do sesji ale mysle ze nie powinno byc problemow a jak beda to jakas kosmetyka jedynie.
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

[M&M 3ed] Dobór naturalny

sob lis 02, 2013 9:58 pm

PPPP pisze:
PL 6, 120 PP. (PL 8 i 150 PP dla postaci zintegrowanych mocno ze światem Marvela, związanych z jakimiś istniejącymi herosami, złoczyńcami lub postaciami z sesji Thunderbolts).


Jestem chętny! :D

Mogę wykorzystać postać Matki Ricka ? :D czy są jakieś ograniczenia co do wad ? Bo chciałem dać jej problemy osobowościowe przez co konieczna byłaby pomoc asystenta który byłby rozpisany jako sidekick
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

Re: [M&M 3ed] Dobór naturalny

sob lis 02, 2013 10:03 pm

Suldarr'essalar pisze:
Pytanie jest, czy to błąd, czy świadomie (za zgodą MG) nagiąłeś te zasady.

Błąd, poprawię.

Zmienione, coś jeszcze do poprawy?
Ostatnio zmieniony sob lis 02, 2013 10:08 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
zarok
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 965
Rejestracja: pt sie 05, 2011 1:58 pm

Re: [M&M 3ed] Dobór naturalny

sob lis 02, 2013 10:39 pm

Wszystko wygląda ok jak na mój gust. Jedynie drobne literówki i to, że nie zrobiłbym Force Field jako Permanent tylko sustained żeby móc wpływać na niego poprzez EE :razz: .
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

[M&M 3ed] Dobór naturalny

ndz lis 03, 2013 12:57 am

U to deadline jutro ? Trochę szkoda że dziś wróciłem. Cóż spróbuje się odezwać do MG jutro i coś pogrzebać w postaci najwyżej dołączę później
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

[M&M 3ed] Dobór naturalny

ndz lis 03, 2013 7:59 am

Klebern pisze:
Zmienione, coś jeszcze do poprawy?

Skoro pytasz :)

Telepatic Cloak -> Concealment daje ukrycie przed jednym zmysłem za 2pp. Zmysłów jest w sumie 5 (wzrok liczy się podwójnie), ale zmysł tactile można "ogłupić" jedynie niematerialnością. Ty masz 8 rang, więc powinieneś wybrać jakich zmysłów dotyczy moc, lub dać 10 rang, żeby dotyczyło wszystkich.

Mental Paralysis -> Affliction pozwala wybrać jeden stan na każdym z 3 poziomów. Rozumiem, że masz wybrane ale nie są zapisane na karcie? To samo w kwestii rzutu obronnego.

Dilate Power -> Nullify wymaga podania czego dotyczy. Np. mocy/efektów opartych na elektryczności, wpływania na umysł itp. Jeśli dotyczy to np. mocy mutantów to jest to bardzo szeroki deskryptor i moc powinna mieć Extra: Broad (może nawet kilka razy?)

Psychic Shield -> Premie do will kosztują 1pp na rangę, więc cała moc kosztuje 4pp. Permanent flaw (-1pp/rank) możesz dodać tylko do mocy, które są continious (+1pp/rank), więc koszt pozostaje 4pp.
Dodatkowo, sustained możesz wzmacniać poprzez EE, a mocy permanentnych nie.

Telepatic Camuflage -> Podobnie jak z Concealment iluzja ma różny koszt w zależności od ilości zmysłów na jakie oddziałuje. za 1pp/rank masz jeden zmysł. Jeśli chcesz oddziaływać na wszystkie zmysły, potrzebujesz 5rang. Wybrałeś zmysł, na który oddziałuje Twoja moc?

Mind Control -> tak jak Mental Paralysis powinieneś określić jakie są efekty na poszczególnych stanach i jaka jest obrona.

Mental Detection -> Bazowy koszt mocy to 2 rangi/pp. Jeśli chcesz mieć bardziej konkretne dane, wybierasz dodatki w stylu Accurate, Acute, co daje 4pp.

Psychic Blast -> http://www.d20herosrd.com/6-powers/effe ... ntal-blast koszt jest 4pp/rank

Force Blast -> Będzie podobnie do Psychic Blast w okolicach 4pp za rangę. Po pierwsze zmieniasz defense, co zwiększa koszt o +1, dodajesz efekt Area Burst co jest kolejnym +1. Dodatkowo, jeśli efekt nie ma Extra: Ranged, to w zasadzie możesz atakować wszystkich w 30ft., od siebie. Nie wiem, czy to było zamierzone.

Protective Aura -> jak Psychic Shield.

Oczywiście MG ma ostatnie słowo. Ja tylko podaje to co mówi SRD ;)
Ostatnio zmieniony ndz lis 03, 2013 8:00 am przez Suldarr'essalar, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

Re: [M&M 3ed] Dobór naturalny

ndz lis 03, 2013 9:21 am

Suldarr'essalar pisze:
Telepatic Cloak -> Concealment daje ukrycie przed jednym zmysłem za 2pp. Zmysłów jest w sumie 5 (wzrok liczy się podwójnie), ale zmysł tactile można "ogłupić" jedynie niematerialnością. Ty masz 8 rang, więc powinieneś wybrać jakich zmysłów dotyczy moc, lub dać 10 rang, żeby dotyczyło wszystkich.

A można mieć więcej rang w mocach niż wynosi power level?

Suldarr'essalar pisze:
Psychic Shield -> Premie do will kosztują 1pp na rangę, więc cała moc kosztuje 4pp. Permanent flaw (-1pp/rank) możesz dodać tylko do mocy, które są continious (+1pp/rank), więc koszt pozostaje 4pp.
Dodatkowo, sustained możesz wzmacniać poprzez EE, a mocy permanentnych nie.

Masz rację to do zmiany, Pernament w Enhanced Trait to extra z +0 do kosztu.

Suldarr'essalar pisze:
Telepatic Camuflage -> Podobnie jak z Concealment iluzja ma różny koszt w zależności od ilości zmysłów na jakie oddziałuje. za 1pp/rank masz jeden zmysł. Jeśli chcesz oddziaływać na wszystkie zmysły, potrzebujesz 5rang. Wybrałeś zmysł, na który oddziałuje Twoja moc?

Racja, to jest do wyrzucenia. Bezsens dublować moce.

Suldarr'essalar pisze:
Mental Paralysis -> Affliction pozwala wybrać jeden stan na każdym z 3 poziomów. Rozumiem, że masz wybrane ale nie są zapisane na karcie?

Jeszcze tego nie wybrałem. Ciągle się zastanawiam. Bo w jednej wersji tej mocy chodzi o wsadzenie przeciwnikowi najgorszych możliwych stanów ograniczając się do pierwszych dwóch stopni. Zaś w wersji mind cotrol chodzi o to by przy trzecim stopniu (controlled) pozostały dwa wcześniejsze pozwalały mu coś zrobić. Moc ta wykorzystywana będzie fabularnie np.: zmusić jakiegoś strażnika by otworzył drzwi i wpuścił do środka Jean, czego normalnie by nie zrobił.

Suldarr'essalar pisze:
To samo w kwestii rzutu obronnego.

Patrz niżej w kwestii rzutu obronnego.

Suldarr'essalar pisze:
Psychic Blast -> http://www.d20herosrd.com/6-powers/effe ... ntal-blast koszt jest 4pp/rank

Nie chcę tej wersji Psychic Blasta, bo jest za drogi.

Suldarr'essalar pisze:
Force Blast -> Będzie podobnie do Psychic Blast w okolicach 4pp za rangę.

Zwykły Blast to 2pp.

Suldarr'essalar pisze:
Po pierwsze zmieniasz defense, co zwiększa koszt o +1,

Po pierwsze nie zmieniam jej. Gdybym zmieniał, to by nie było to po stronie flawów. Dodaję dodatkową defense przeciwko tej mocy. W tej wersji mocy można to tłumaczyć na dwa sposoby. Albo Jean siłą woli popycha w stronę przeciwnika niewidzialną siłę, której nożna unikać lub/i przeciwstawić się siłą woli. Albo w stronę przeciwnika mknie nierealna siła i przeciwnik ma szansę na spostrzeżenie tej nierealności i na jej unikniecie, jeśli nadal będzie wierzył w to co widzi. Coś a'la scena walki z supermutantem z Resident Evil 2 lub 3, gdzie mentalnie byłą tworzona siła, która niszczyła wszystko na swojej drodze. :)

W każdym bądź razie nie jest to wersja, w której mentalnie łączę się z umysłem przeciwnika i próbuję go zniszczyć.

Suldarr'essalar pisze:
dodajesz efekt Area Burst co jest kolejnym +1.

Zgadza się

Suldarr'essalar pisze:
Dodatkowo, jeśli efekt nie ma Extra: Ranged, to w zasadzie możesz atakować wszystkich w 30ft., od siebie. Nie wiem, czy to było zamierzone.

Było zamierzone.

Suldarr'essalar pisze:
Protective Aura -> jak Psychic Shield.

Wolę swoją wersję mocy.

Suldarr'essalar pisze:
Oczywiście MG ma ostatnie słowo. Ja tylko podaje to co mówi SRD ;)

A ja tego systemu nie znam i chodzi o to byście wyłapali błędy. Bo potem MG będzie chciał zacząć sesję, a ja z tysiącem byków na karcie, ciągle w niej grzebię.


Za to źle zrozumiałem moc Senses. Skoro mam tam 8 rang, to muszę wybrać odpowiednie zdolności.
Ostatnio zmieniony ndz lis 03, 2013 9:44 am przez Klebern, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

[M&M 3ed] Dobór naturalny

ndz lis 03, 2013 11:04 am

Mozna mic wiecej rang niz wynosi PL jezeli moc nie jest atakiem. Lub jezeli moc jest atakiem ale twoj bonus do ataku plus moc <= Pl x2
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

[M&M 3ed] Dobór naturalny

ndz lis 03, 2013 11:08 am

Klebern pisze:
A można mieć więcej rang w mocach niż wynosi power level?
Można, o ile nie są to moce atakujące, lub wymagające kontrakcji ze strony przeciwnika. Nie można też za pomocą mocy znieść limitów na PL, o ile nie są w jakiś sposób uzasadnione (zwykle mają np. Flaw: Tiring, lub są bardzo specyficzne).
Dobrym przykładem jest moc Immunity. Możesz zobaczyć jak to wygląda w mojej postaci.

Klebern pisze:
Jeszcze tego nie wybrałem. Ciągle się zastanawiam. Bo w jednej wersji tej mocy chodzi o wsadzenie przeciwnikowi najgorszych możliwych stanów ograniczając się do pierwszych dwóch stopni. Zaś w wersji mind cotrol chodzi o to by przy trzecim stopniu (controlled) pozostały dwa wcześniejsze pozwalały mu coś zrobić. Moc ta wykorzystywana będzie fabularnie np.: zmusić jakiegoś strażnika by otworzył drzwi i wpuścił do środka Jean, czego normalnie by nie zrobił.

Mind Control masz tutaj: http://www.d20herosrd.com/6-powers/effe ... nd-control
Oczywiście możesz całkiem inaczej to rozpisać, ale to dobry przykład. Jest kumulatywne i daje stany: dazed, compelled i controlled.
Klebern pisze:
Zwykły Blast to 2pp.
Damage Effekt, który jest podstawowy to 1pp/rank. Do tego dodajesz zmianę rzutu (z Thoughness na Fort) +1pp/rank i do tego dodajesz Area czyli +1pp/rank. W kwestii MG leży, czy potrzebujesz jeszcze Extra Ranged (kolejne +1pp/rank).
Klebern pisze:
Po pierwsze nie zmieniam jej. Gdybym zmieniał, to by nie było to po stronie flawów. Dodaję dodatkową defense przeciwko tej mocy. W tej wersji mocy można to tłumaczyć na dwa sposoby. Albo Jean siłą woli popycha w stronę przeciwnika niewidzialną siłę, której nożna unikać lub/i przeciwstawić się siłą woli. Albo w stronę przeciwnika mknie nierealna siła i przeciwnik ma szansę na spostrzeżenie tej nierealności i na jej unikniecie, jeśli nadal będzie wierzył w to co widzi. Coś a'la scena walki z supermutantem z Resident Evil 2 lub 3, gdzie mentalnie byłą tworzona siła, która niszczyła wszystko na swojej drodze. :)
Czyli jest dodge, jeśli trafisz, przeciwnik wykonuje Fort, a jeśli mu się nie uda to dopiero Thoughness?
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

[M&M 3ed] Dobór naturalny

ndz lis 03, 2013 7:55 pm

PPPP jak postac bo nie wiem czy mam cos zmieniac a zaczynamy jutro.
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

[M&M 3ed] Dobór naturalny

ndz lis 03, 2013 8:31 pm

I jeszcze czy znalazło by się miejsce dla mnie \ czy da się dołączyć ciut później. Mam kilka pomysłów o które planowałem się spytać przez PW ale nawet patrząc tylko na fora jest sporo rzeczy do nadrobienia np. Inne sesje do których się zgłosiłem gdzie brakuje mojego odpisu :)

Ale mam naprawdę fajny pomysł na Mamuśkę i psychologa Ricka o których ciągle mówił podczas sesji xD

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość