Zrodzony z fantastyki

 
Arcadoos
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: wt gru 29, 2015 10:51 am

Dobry łotrzyk?

wt gru 29, 2015 11:34 am

Witam serdecznie :)
Wkrótce mam rozpocząć swoją drugą sesję wraz ze znajomymi. Póki co gramy bardzo casualowo i naginamy wiele reguł ale liczy się zabawa, czyż nie? Większość osób wybrała już swoje postacie, lecz ja mam z tym lekkie problemy. Marzy mi się postać łotrzyka-cienia. Nieuchwytny, niezauważalny, cichy. Kradzież tu, nóż w plecy tam. Problemem niestety jest to, że w mojej drużynie będą dwie postacie "paladynowate" co nakazuje im zwalczanie zła, przez co klasa takiego skrytobójcy odpada :/ Czytałem co nieco o tancerzu cieni ale nie jestem pewny tego wyboru...
Pytanie brzmi: Czy są jeszcze jakieś klasy zwykłe/prestiżowe, które mogłyby dopasować się do moich oczekiwań? Czy niestety będę zmuszony grać przez to łucznikiem/bardem?
Z góry dziękuję za wszelką pomoc!
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Dobry łotrzyk?

wt gru 29, 2015 3:27 pm

Jeśli posiadasz dostęp tylko do klas z 3.0, to wiele ciekawych klas prestiżowych nie znajdziesz. W Pieśni i ciszy jest bardzo ciekawa klasa arcyszpiega, który rozwija większość zdolności łotrzyka (podstępny atak, nieświadomy unik itd.), ale zdobywa mnóstwo pomniejszych bonusów (niewykrywalny charakter (i możesz sobie podróżować z paladynami), sztuczne tożsamości, wykrycia magicznego szpiegowania itd.

Istnieje też wariant skrytobójcy - mściciel, który nie musi być zły.
http://archive.wizards.com/default.asp? ... /20070401a
Chociaż osobiście uważam, że dobrze zrobiony łotrzyk nie potrzebuje dodatkowych mocy. Ot, maksujesz właściwe umiejętności, odgrywasz, jak chcesz.

Jeśli zaś dysponujesz dostępem do podręczników, to lista mocno się poszerza.
 
Arcadoos
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: wt gru 29, 2015 10:51 am

Dobry łotrzyk?

wt gru 29, 2015 5:40 pm

Mamy możliwość korzystania ze wszystkich podręczników i wersji by było nam łatwiej. Dziękuję za te podpowiedzi, pierwszy raz słyszę o tych klasach a wyglądają naprawdę ciekawie. Wiedziałem, że warto będzie napisać na tym forum, gdzie ludzie mają tak obszerną wiedzę :) Jeżeli są jeszcze inne podobne klasy, będzie mi naprawdę miło, gdyby ktokolwiek mógłby je wymienić choćby z nazwy.
Dziękuję!
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Dobry łotrzyk?

wt gru 29, 2015 11:00 pm

Ok, here comes the fun :D

Mocno mi tkwi stwierdzenie łotrzyk-cień, więc pytanie podstawowe: czy chcesz być zdatny do walki? (w sensie: bardzo).
jeśli tak, to moja propozycja: 2 poziomy w Swordsage (z Tome of Battle), skupić się na na dyscyplinie Shadow Hand (manewry właśnie związane z cieniem, skrytością, trochę nadnaturalnej władzy nad cieniem też jest (coś a la tancerz cieni). Ale czemu? Bo posiadanie jednej postawy (stance) z tej dyscypliny odblokowuje nam atut shadow blade. Z nim, odpowiednim orężem (m.in. krótkim mieczem) można dodawać ZR do obrażeń. Wyobrażasz sobie, jaka to różnica.
Z kolei w dodatku do Forgotten Realms: Champions of ruin znajdziesz atut craven, który dodaje Twój poziom do obrażeń podstępnego ataku (co jest bardzo dużo, np. na 20 poziomie ukradek jest +10k6, dodaj do tego jeszcze 20, czyli z średnio 35 robi się 55).

Co do tych prestiżówek: ciężko powiedzieć, jest kilka fajnych, jeśli mieszasz klasy (np. w Complete Adventurer shadowbane stalker, łotr/kapłan), w Complete Scoundrel coś się znajdzie (uncanny trickster). Ale to bardzo można przebierać.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość